Książki o wychowaniu dzieci - poradniki dla rodziców

Bestsellery - Dziecko i wychowanie

Nowości - Poradniki

Książki wychowawcze dla rodziców - dział dedykowany tym, którzy są już rodzicami oraz przyszłym opiekunkom swoich pociech, którym sen z powiek spędza ich wychowanie. Jak wychować dziecko? Jak zrozumieć jego emocje? Jakich praktyk unikać, by nieświadomie nie wyrządzić potomkowi krzywdy, której efekty często dają o sobie znać dopiero w dorosłym życiu? O tym wszystkim opowiadają poradniki o dzieciach, które zebraliśmy w tej kategorii.

Dlaczego warto sięgać po książki o wychowywaniu dzieci?

Powszechnie wiadomo, że każdy chce popełnić jak najmniejszą ilość błędów. Dać jak najlepszy start w przyszłość, otworzyć umysł, nauczyć radzić sobie w życiu, jednocześnie zapewniając beztroskie i szczęśliwe dzieciństwo.

To, że błędy się zdarzają to pewne, chodzi jednak o to, aby było ich jak najmniej oraz aby być świadomym i wyedukowanym rodzicem. Nie zawsze łączy się to z pozwalaniem na każdą zachciankę naszej pociechy. Czasami trzeba wyznaczyć granice; jak to zrobić, pokazuje poradnik "Nie z miłości". Chcemy, aby dzieci były szczęśliwe, wolne i pewnie kroczyły przez życie. Taki model życia wymaga przygotowania, pisze o tym Gray Peter w "Wolnych dzieciach".

Poradnik to mały krok do dobrego wychowania dziecka

Najważniejsza na świecie jest bliskość rodzinna, cenny czas rodziców, który mogą poświęcić na budowanie silnej i trwałej relacji ze swoimi potomkami. Bliskość fizyczna odgrywa tutaj ogromną rolę, uspokaja, wycisza, daje poczucie bezpieczeństwa, opieki i nadaje wyjątkowości relacji rodzic - dziecko. Najlepiej opisuje to lekarz pediatra i autor książek o wychowaniu dzieci, Carlos Gonzalez, w swojej pozycji "Mocno mnie przytul", która stała się światowym bestsellerem.

Sięgnij po poradniki wychowawcze dla rodziców, które pomogą Ci doskonalić się i stawać coraz lepszym rodzicem.