Mamo, nie krzycz

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14.0 x 20.3 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2022
Ilość stron
224
Nasza cena: 22,18 zł 37,00 zł Taniej o: 40%

Książka, która pokazuje, w jaki sposób pracować nad wychowaniem swojego dziecka. Przekonaj się, jak radzić sobie z emocjami i polepszać swoje relacje z pociechą.

"Mamo, nie krzycz. Jak nie ulegać złości w relacjach z dzieckiem" to pozycja stanowiąca poradnik dla każdego rodzica, który zmaga się z problemami wychowawczymi. Niejednokrotnie zdarza się, że dorosłego ponoszą emocje, gdy jest zmęczony bądź zirytowany niepowodzeniami wychowawczymi i wtedy pozwala sobie na krzyk. Tymczasem poprzez takie uzewnętrznianie uczuć cierpi nie tylko dziecko, ale i sam rodzic.

Podręcznik podpowiada, w jaki sposób rozwiązać swoje problemy, by niepowodzenia w opiece nad dzieckiem nie stawały się momentem, w których rodzic będzie chciał rozładować napięcie. Język, jakim została napisana książka, jest niezwykle prosty i przystępny w odbiorze, dzięki czemu łatwo dociera do każdego typu odbiorcy. Choć czytelnik, analizując treść, nie znajdzie bezpośrednich, jednoznacznych rad co do tego, jak powinien się zachowywać, może skorzystać z podpowiedzi, jaką drogą powinien podążać, by polepszyć relacje ze swoją pociechą, jednocześnie zacieśniając istniejącą między nimi więź.


O autorkach

Autorkami książki "Mamo, nie krzycz" są: Jeannine Mik oraz Sandra Teml-Jetter. Pierwsza z nich jest autorką oraz blogerką (prowadzi bloga o tematyce parentingowej), która udziela porad w zakresie komunikacji międzyludzkiej, zwłaszcza rodziców z dziećmi. Druga także jest blogerką i pisarką, a także trenerką par oraz doradczynią rodziców. Założyła praktykę doradczą "Appreciation Zone" (Strefa Uznania).

Zorganizuj dobry czas >>

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Mamo, nie krzycz
 • Autorzy: Małgorzata Chudzik, Jeaninne Mik, Sandra Teml-Jetter
 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 224
 • Format: 14.0 x 20.3 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328721012
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Mama, nicht schreien!
 • Tłumacz: Małgorzata Chudzik
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328721012
 • EAN: 9788328721012
 • Wymiary: 14.0 x 20.3 cm

Recenzje książki Mamo, nie krzycz (12)

 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia potwierdzona zakupem
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo polecam. Skondensowana wiedza na temat rozwoju dziecka, mechanizmów złości, naszych niewspierających przekonań i schematów oraz konkrety do wykorzystania w praktyce. Daje 10/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeannine Mik, Sandra Teml-Jetter „Mamo, nie krzycz. Jak nie ulegać złości w relacjach z dzieckiem”

  Książka ma na celu zapewnienie, abyś pozostał pełen miłości w obliczu stresu, złości i silnych uczuć. Dzieci są często wyzwalaczem emocjonalnych wybuchów u matek, ale nie przyczyną. Ważne jest, aby znaleźć tę przyczynę.

  Nie jest to klasyczny przewodnik dla rodziców opisujący, dlaczego dziecko zachowuje się tak, i co robić w określonych sytuacjach. Wszystko sprowadza się do refleksji nad tym, dlaczego matki reagują w taki sposób.

  Zawiera wiele ćwiczeń i autorefleksji, na które powinieneś poświęcić swój czas.

  Autorki udzielają wielu wskazówek i pomagają zachować spokój w takich wypadkach.

  Muszę się przyczepić do jednej kwestii - tytułu. To problem rodzicielski, a nie wyłącznie macierzyństwa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  To już kolejny poradnik z rzędu, który mi się naprawdę podoba, a jego treść jest warta uwagi.

  Jak każdy z nas wie, albo przypuszcza, że bycie matką nie jest to nic prostego. Są wzloty i upadki. Jednak czasami możemy sobie nie poradzić ze złością w kierunku swojej pociechy. Dobrze wiesz, że tak jak dziecko nikt nie potrafi wybić cię z równowagi. Jak się wtedy zachować? Jak opanować nerwy, stres i wszystkie uczucia, które nam towarzyszą? Ten poradnik, to nie tylko wskazówki. W nim poznasz bardziej siebie, a to pozwoli Ci poznać Twoje emocje i stać się bardziej opanowaną.

  Książka jest oparta na przykładach, które świetnie obrazują uczucia i zachowania rodzica wraz z dzieckiem, dzięki temu łatwiej jest nam sobie to wszystko zobrazować. Aaa i jeszcze znajdziesz miejsce na ćwiczenia. Tutaj będziesz miała możliwość popracować z książką :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka, a w zasadzie poradnik "Mamo, nie krzycz" to bardzo ciekawa propozycja dla rodziców, ale również osób, które planują w przyszłości potomstwo. Książka jest w bardzo fajny sposób przedstawiona, jest czytelna, wiele w niej tabelek i przydatnych informacji. Ja jako rodzic czteroletniego chłopca w spektrum autyzmu często naprawdę nie mam już siły, a niektóre zachowania syna wywołują u mnie wiele negatywnych emocji, jednak staram się tłumaczyć to sobie tak, że on nie rozumie wiele rzeczy, które do niego mówię, a często swoimi zachowaniami próbuje jedynie zwrócić moją uwagę na swoją osobę. Przyznaje, że ta książka za pomocą przedstawionych tam ciekawych i praktycznych ćwiczeń pomogła mi choć w małym stopniu wypracować wewnętrzną równowagę. Znajdziemy w niej wiele scen, które z pewnością i w naszym życiu często się pojawiają, a na które reagujemy frustracją oraz krzykiem, zaś autorki poradnika w świetny sposób wytłumaczyły jak w skuteczny sposób poradzić sobie z negatywnymi emocjami w kontaktach z naszymi dziećmi. Ja z pewnością wiele z nich wcielę w życie, bo wiem już jak w sposób właściwy reagować w trudnych sytuacjach, których w moim przypadku jeszcze wiele na drodze wychowawczej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Kochasz swoje dziecko i chciałabyś być wspaniałą mamą dla niego, ale czujesz, że zawodzisz? Za każdym razem, kiedy krzykniesz na dziecko obiecujesz sobie, że to ostatni raz, gnębią cię wyrzuty sumienia, a mimo to, w krótkim okresie czasu historia znów się powtarza? Czasami twoje dziecko doprowadza cię do szału, a ty masz ochotę zamknąć za sobą drzwi i już nigdy nie wrócić, albo przynajmniej potłuc kilka talerzy? Marzysz o znalezieniu poradnika, który podpowie ci, jak powstrzymać ataki agresji dziecka, ataki wściekłości w które wpada przy zakładaniu butów, albo sprawi, że dziecko wreszcie zacznie sprzątać swoje zabawki?

  Dobra wiadomość jest taka, że takie poradniki instruujące nas co do postępowania z dzieckiem, mówiące jak osiągnąć w kontaktach z nim to, czego chcemy, istnieją. Tyle tylko, że … czy faktycznie chcemy takich instrukcji? Czy chcemy wychować swoją małą kopię, czy chcemy pozbawić młodego człowieka umiejętności samostanowienia, skrępować jego niezależność? Być może w taki sposób właśnie my byliśmy wychowani, co obecnie rzutuje na nasze zachowanie i nasz stosunek do dziecka, wymagania, jakie wobec niego mamy. Tymczasem przecież dziecka nie wychowujemy dla siebie, naszym zadaniem jest dać mu skrzydła na tyle silne, by mogło ono swobodnie pofrunąć w świat. Zatem tak naprawdę problem leży nie w dziecku, ale w nas. I aby go rozwiązać, nie wystarczy oddać się lekturze poradnika o wychowaniu, który pokazuje, jak w dziesięciu krokach spacyfikować dziecko. Potrzeba tu natomiast gruntownej zmiany, ale … nas samych i naszego zachowania, dotarcia do przyczyn naszej złości na dziecko, naszych oczekiwań i rozczarowań.

  Służyć temu może książka pt. „Mamo, nie krzycz. Jak nie ulegać złości w relacjach z dzieckiem”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa MUZA SA książka autorstwa Jeannine Mik i Sandry Teml-Jetter, to podpowiedź, jak dotrzeć do sedna swoich własnych problemów, dla których dziecko jest zapalną iskrą, jak nie popaść w pułapkę schematów zachowań i jak przeprowadzić proces wewnętrznej transformacji. To poradnik przede wszystkim dla rodziców i opiekunów, ale śmiało mogą po niego sięgnąć również dziadkowie czy wszystkie osoby pracujące z dziećmi. Napisana prostym językiem książka, wypełniona ćwiczeniami, pozwala wkroczyć na drogę zmian, które nie tylko będą miały wpływ na naszą relację z dzieckiem, ale przede wszystkim na nas samych.

  Poradnik umożliwia nam świadome kształtowanie swojego życia, ale musimy rozpocząć od odpowiedzi na pytanie, jak właściwie chcemy żyć. Dlatego lektura zmusza nas do samokonfrontacji, do wewnętrznej dyskusji, która jest konieczna, by całkowicie przejąć odpowiedzialność za siebie i swoje życie. W kolejnych rozdziałach przyglądamy się zatem różnym sytuacjom, będącym powodem do rodzicielskiej złości oraz innych burzliwych emocji -stanowi to punkt wyjścia do refleksji i wypracowania pewnych rozwiązań, za pomocą których będziemy mogli odbudować połączenie z samym sobą, ze swoim wnętrzem.

  Dzięki książce zyskujemy ponadto możliwość przyjrzenia się swojemu otoczeniu: warunkom, w których żyjemy, związkom, a także przeszłości i ludziom, którzy nas ukształtowali. Często jest bowiem tak, że podczas życia z dziećmi pojawiają się liczne zapalniki, które powodują wydostanie się na powierzchnię tego, co głęboko ukryte, co w nas tkwi: traum w przeszłości czy błędnych schematów myślenia i działania. Autorki pokazują również, jak ważna jest jakość związków, w których jesteśmy, ale również, jak może wyglądać aktywne ich kształtowanie. Zachęcają nas również do poszukiwania odpowiedzi na pytanie dotyczące naszej asertywności – czy mówimy „nie „ wówczas, kiedy mamy ochotę powiedzieć „nie”?

  Lektura książki – aktywna, połączona z pracą nad sobą – pozwoli nam nauczyć się zachować spokój i okazywać miłość dzieciom, nawet pomimo stresu, złości czy innych gwałtownych emocji. Dzięki temu, że poradzimy sobie z kontrolą naszych emocji, że zyskamy wgląd w samych siebie, poprawi się również jakość naszego życia. Liczne przykłady i ćwiczenia pozbawią nas poczucia winy, pozwolą poznać lepiej siebie i swoje dziecko. I wychować go na mądrego wewnętrznie człowieka, nie popadając przy tym w szaleństwo i nie gubiąc siebie w macierzyństwie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Jesteś rodzicem? To zapewne zdarza ci się krzyczeć na swoje dziecko. Z bezsilności, zdenerwowania, z miłości. „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko” Carli Naumburg to pełen praktycznych rad i wskazówek przewodnik, który pomoże ci zostać spokojniejszym, szczęśliwszym rodzicem spokojniejszych,...
dodaj do schowka Do koszyka 21,69 zł
Jak nie krzyczeć na swoje dziecko. Wychowanie bez złych emocji Jesteś rodzicem? To zapewne zdarza ci się krzyczeć na swoje dziecko. Z bezsilności, zdenerwowania, z miłości. „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko” Carli Naumburg to pełen praktycznych rad i wskazówek przewodnik, który pomoże ci zostać...
dodaj do schowka Do koszyka 46,13 zł
Problem przemęczenia dotyka nie tylko szefów na najwyższym szczeblu zarządzania, ale też matki na urlopie macierzyńskim, przedsiębiorców, nauczycieli i zwykłych pracowników. Matthias Marquardt leczył wielu pacjentów i orzeka, że przemęczenie i wypalenie zawodowe to choroby dzisiejszych czasów i...
dodaj do schowka Do koszyka 26,49 zł
Kolejna książka autora bestsellera Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens. Po co waszym dzieciom edukacja i jakiej edukacji wymaga od nas wszystkich przyszłość? Jak uczy się mózg dziecka? Od czego zależy motywacja wewnętrzna? Jak tworzyć...
dodaj do schowka Do koszyka 22,66 zł
Książka autorstwa M. Doucleff wywraca współczesne pojmowanie rodzicielstwa do góry nogami, dając rodzicowi nadzieję na wychowanie bez krzyków i agresji współpracującego dziecka, które nie boryka się z brakiem pewności siebie i niekontrolowaną frustracją. Ten poradnik „zrzuca” dziecko z rodzinnego...
dodaj do schowka Do koszyka 30,81 zł
Doktor Agata Majewska jest terapeutką, która poznała zjawisko wysokiej wrażliwości poprzez sesje terapeutyczne z dziećmi i młodzieżą. Wyjaśnia, czym jest wysoka wrażliwość i jak tę cechę osobowości zidentyfikować oraz lepiej zrozumieć dzieci i ich emocje. Dzięki tej książce dowiesz się, jak sobie...
dodaj do schowka Do koszyka 24,64 zł

Bestsellery z kategorii Poradniki >>

Wybrane bestsellery
Prosta metoda, jak skutecznie rzucić palenie Allena Carra to książka, która skutecznie pomaga w rozstaniu się z nałogiem nikotynowym bez bólu, żalu i poczucia straty usuwa psychiczną potrzebę palenia.   Publikacja prezentuje wyjątkowo prosty sposób skończenia z nałogiem, który wymaga jedynie...
dodaj do schowka Do koszyka 26,09 zł
Kontynuacja doskonałego, wciągającego i pełnego namiętności cyklu „Z ciała i ognia”. Bohaterowie, uniwersum i magia, które oczarowały miliony czytelników na całym świecie. Jedyną osobą zdolną ocalić teraz Serę jest ten, którego przez całe życie pragnęła zgładzić. Prawda o planie Serapheny wyszła na...
dodaj do schowka Do koszyka 40,82 zł
W świecie rządzonym przez obdarzonych mocami Elitarnych Zwyczajna dziewczyna ze slumsów staje przed wyzwaniem, jak przetrwać. W królestwie Ilyii Zwyczajni skazani są na banicję lub śmierć. Ich niedobitki ściga Kai, brat następcy tronu, od dziecka szkolony na Egzekutora. W czasie jednej z takich...
dodaj do schowka Do koszyka 45,98 zł
W książce Rozproszone umysły autor obala mit genetycznego podłoża ADD i daje nadzieję oraz porady żyjącym z tym zespołem dzieciom i dorosłym. Dzięki potraktowaniu ADD nie jako dziedzictwa genetycznego, lecz odwracalnego zaburzenia i opóźnienia rozwojowego, książka ta ułatwia rodzicom zrozumienie...
dodaj do schowka Do koszyka 37,60 zł
Szósty i zarazem ostatni tom oryginalnych „Kronik Diuny”, kontynuacja historii zapoczątkowanej w Heretykach Diuny. Stara się najeżyła. Nie straciła wyniosłości, ale posłała ostrzegawcze spojrzenie podwładnym. Przez chwilę trawiły słowa Murbelli.— Stałaś się jedną z nich? — spytała któraś z tyłu. —...
dodaj do schowka Do koszyka 56,84 zł
Autorka bestsellerowej powieści Co wyszeptał nam deszcz! Poruszająca historia córki bohaterów Kontraktu! Życie nie bywa łaskawe. Wyzwania, które rzuca, popychają ludzi do czynów wymagających decyzji: „być albo nie być”. Tristan Harmon, by przeżyć, musiał nauczyć się kraść. Jednak jedno zlecenie...
dodaj do schowka Do koszyka 32,13 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula