Elaine Mazlish

Chcesz czuć się spełnionym rodzicem? Zastanawiasz się, jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły? Elaine Mazlish pomoże rozwiązać wszystkie problemy rodzinne.

Jej przygoda rozpoczęła się właściwie już pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy poznała Adele Faber. Razem zaczęły chodzić na spotkania ze znanym psychologiem dziecięcym, dr Haimem Guinottem. Pod jego okiem przez okres dziesięciu lat uczyły się wzorowych relacji w rodzinie. Elaine całą zdobytą wiedzę wykorzystywała w swoim domu (ma męża i trójkę dzieci). Dzięki temu znacznie poprawiła jakość swojego życia rodzinnego i zdobyła umiejętność wykorzystywania teorii w praktyce.

Zaowocowało to tym, że wspólnie z Adele Faber napisały książkę Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci, za którą otrzymały nagrodę Christopher Award. Kolejna ich książka Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły to międzynarodowy bestseller, a jej popularność nie słabnie mimo upływu lat. Elaine Mazlish wraz z Adele Faber prowadzą warsztaty i seminaria od 30 lat w różnych częściach świata.