Gildia Magów. Trylogia Czarnego Maga. Tom 1

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2017
Ilość stron
520
Nasza cena: 35,91 zł 39,90 zł Taniej o: 10%

"Gildia Magów" jest pierwszym tomem słynnej "Trylogii Czarnego Maga" autorstwa Trudi Canavan i będzie stanowiła prawdziwą gratka dla wszystkich wielbicieli literatury fantasy.

"Gildia magów" to książka, która przyniosła ogromny sukces autorce i pozwoliła jej zabłysnąć w świecie literatury. Opowiada poruszającą i trzymającą w napięciu historię młodej dziewczyny, która miała nieszczęście urodzić się w biednej dzielnicy kraju Imardin - państwa raz do roku organizującego "czystkę" ulic z ludzi ubogich, żebraków i włóczęgów. Proces ten przeprowadzają mistrzowie magii, otoczeni specjalną tarczą ochronną, przez którą nie ma szans przebić się osoba nieposiadająca mocy.

Podczas jednego z dorocznych oczyszczeń Sonea, zmęczona i wściekła za sposób, w jaki traktuje się ludzi z jej otoczenia, odkrywa w sobie nagle magiczne moce: kamień, którym z wściekłością rzuca w jednego z magów, niespodziewanie przebija się przez tarczę ochronną i dosięga celu. Wszyscy są w szoku - łącznie z samymi magami, teraz obawiającymi się o swoje bezpieczeństwo. Rozpoczynają się poszukiwania dziewczyny, która sama nie podejrzewa, że jej moc jest zagrożeniem nie tylko dla otoczenia, ale przede wszystkim dla niej samej.


O autorce

Trudi Canavan urodziła się w australijskim mieście Melbourne, dorastała zaś na przedmieściach Ferntree Gully. Ukończyła College of Decoration w Melbourne i przez jakiś czas pracowała jako projektantka graficzna. Ciągle marzyła jednak o karierze pisarki. Jej pierwsze opublikowane opowiadanie, "Whispers of the Mist Children", przyniosło jej nagrodę australijskiego pisma "Aurealis". Od tamtej pory Canavan wydała kilkanaście książek, z których najsłynniejsze należą do cykli "Trylogia Czarnego Maga" oraz "Era pięciorga".

Recenzje (6)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Wspaniała opowieść! Wciągająca historia. Nie mogłam oderwać się od czytania. Nie jestem nastolatką, ale ta trylogia mnie tak wciągnęła,że żałuję że są tylko trzy tomy. Każdy potrzebuje oderwania od rzeczywistości, a ta trylogia wciąga w zupełnie inny świat. Polecam wszystkim!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Spodziewałam się chyba czegoś lepszego po książce, która często jest brana przed społeczność fantasy za sztandarową młodzieżówkę fantastyczną. Nie mogę powiedzieć, że byłam do końca rozczarowana, ale naprawdę myślałam, że poprzeczka będzie ustawiona trochę wyżej niż te parę centymetrów nad ziemią.

  Świat magii w książce zdecydowanie oceniam na plus i był to chyba jedyny element książki, który nie zanudził mnie na amen. Podział na dziedziny magiczne, domy, mistrzów i istniejące poza nimi slumsy wydaje mi się zdecydowanie nowatorski dla dziedziny fantastyki, bo należy wziąć pod uwagę, że książka została opublikowana w 2001 roku. Można więc zauważyć ogromny wpływ, jaki Canavan wywarła na całą społeczność fantastyki. Niestety jej wpływy uwidoczniły się również w innych, mniej ciekawych już aspektach.

  Dziewczyna, która nie miała pojęcia o wielkiej mocy istniejącej w niej, która ucieka przed ludźmi, którzy zagrażają jej życiu, która spotyka mentorów, ludzi chętnych jej pomóc, która zakochuje się w swoim zaginionym przyjacielu, która przypadkiem odgrywa mroczną tajemnicę najpotężniejszego człowieka w społeczeństwie. Brzmi znajomo? Właśnie takie schematy rządzą tą książką i zapewniam, że nie znajdziecie tam absolutnie nic nowego.

  Główna bohaterka jak przystało na tego typu książki jest mdła, jej obiekt miłości również jest niezwykle mdły, a motywy, przyczyny zachowania antagonisty zostały absolutnie pominięte, jakby autorka z góry założyła, że czytelnik powinien nienawidzić go z samej zasady. Niewypracowany antagonista, którego wątek zapowiada się poważnie, występuje w tej części zaledwie kilka razy, a raz tylko po to, żeby główna bohaterka jako największy bystrzak mogła odkryć wszystkie jego sekrety tylko dlatego, że zerknęła do jego okna. Cudownie.

  Przez połowę książki akcja szła jak krew z nosa. Wątek ucieczki był zdecydowanie zbyt wydłużony, co nudziło niemiłosiernie, ale polecam przeczytać choćby ze względu na bardzo ciekawy świat magii, o którym już wspomniałam. Ja sama sięgnę po kolejną część choćby dlatego, że jestem ciekawa, czy moje odczucia pozostaną tak samo słodko-gorzkie jak teraz.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Gildia Magów” jest pierwszym tomem trylogii „Czarnego Maga”.

  Główną bohaterką jest wywodząca się ze slumsów Sonea, która niespodziewanie odkrywa w sobie nadprzyrodzoną moc.

  Zdarzenie to ma miejsce w czasie Czystki, czyli oczyszczania miasta Imardin ze złodziei i żebraków, przez potężnych magów. Zadanie to zostało im wyznaczone przez króla, a chroni ich czarodziejska bariera, niemożliwa do złamania przez zwykłych ludzi, dlatego nie przejmują się bandą dzieciaków, ciskających w nich kamieniami. Nieoczekiwanie bryła, rzucona przez dziewczynę, przebija się przez ochronną tarczę i powala jednego z mężczyzn. Jest to oznaką posiadania przez Soneę magicznych zdolności. Niezwykle to dziwne ze względu na jej biedne pochodzenie. Wystraszona odkrytymi umiejętnościami ucieka z miejsca zdarzenia, gdyż jest pewna, iż magowie będą chcieli ją zabić.

  Prosi przyjaciół o kryjówkę, niestety nie ma kontroli nad swoimi zdolnościami, co stanowi ogromne ryzyko zarówno dla niej, jak i dla całego otoczenia. Nieszkolona magiczka w slumsach przeraża wszystkich członków Gildii i pragną ją za wszelką cenę odnaleźć, by nauczyć panowania nad darem.

  "Przede wszystkim lękał się o Soneę, ale ostatnio zaczął też bać się być przy niej. Tkwiąca w niej siła magiczna wymykała się jej z rąk. Nie było dnia, a czasem wręcz godziny, żeby coś w jej pobliżu nie zajęło się ogniem lub nie rozpadło na kawałki."

  Dziewczyna jest jednak pewna, że chcą jej śmierci. Nie od dziś wiadomo, że do tajemniczej szkoły przyjmują jedynie bogatych.

  Jak potoczą się losy Sonei?

  Czy jest w stanie sama nauczyć się kontrolować moc?

  I jakie intencje tak naprawdę mają magowie z Gildii?

  Przyznaję od razu na wstępie, że mam tę książkę na półce już od wakacji i teraz pluję sobie w brodę, że dopiero po nią sięgnęłam. Od jakiegoś czasu fantastyka coraz bardziej mi się podoba, coś niesamowitego jest w tym, co ten gatunek robi z czytelnikiem. Tak było właśnie w tym wypadku.

  Już pierwsze strony porwały mnie i momentalnie przeniosły do czarodziejskiej, niesamowitej krainy. Nie ma tu jakiś zbędnych, nużących, szczegółowych opisów, ale oczami wyobraźni dokładnie widziałam omawiane miejsca.

  Język jest prosty, lekki, niezwykle przystępny dla czytelnika co sprawia, że intensywnie i z przejęciem poznaje przygody głównej bohaterki. Dosłownie pożerałam kolejne strony z taką prędkością, że sama byłam w szoku. Najważniejsze jest jednak to, jak wielką radość z tego czerpałam.

  Czytanie tej książki to czysta przyjemność i relaks, totalnie odrywa od szarej rzeczywistości, daje zapomnienie od przyziemnych problemów i nie pozwala poczuć nudy.

  Świat wykreowany przez autorkę całkowicie mnie zafascynował. Nie jest to jednak aż tak odmienna rzeczywistość od naszej. Mimo cudownych, magicznych mocy, cechy ludzi i ich problemy są nam doskonale znane.

  Istnieje podział na lepszych i gorszych, a dokładniej na bogatych i biednych, którzy zawsze mają pod górkę. Sonea pochodzi z niższej warstwy społecznej, a takie osoby nie są mile widziane w Gildii. Czy są jakieś szanse, że byłaby traktowana na równi z pozostałymi uczniami? Na pewno musiałaby starać się mocniej niż reszta, dlatego nie dziwi mnie jej niechęć do tego miejsca. Jest świadoma, jak traktują ubogich i do czego są zdolni, dlatego nie potrafi im zaufać.

  Najbardziej spodobało mi się w tej powieści to, iż magowie potrafili posługiwać się komunikacją mentalną. Umożliwiało im to porozumiewanie się na wielką odległość.

  Dodatkowo mogli również czytać w myślach, co uważam za wspaniały talent. Przedstawiony zostaje również dar uzdrawiania. Niestety to już koniec opisanych przez autorkę wyczynów członków Gildii, ale mam nadzieję, że w następnej części ten wątek bardziej rozwinie i ukaże nam więcej widowiskowych i wyjątkowych zaklęć.

  Akcja książki jest bardzo wartka, stale coś się dzieje, tempo ani na chwilę nie zwalnia. Ciężko się od niej oderwać, a gdy jest się do tego już zmuszonym, to i tak myślami ciągle przebywa się obok Sonei.

  Wracając do samej Gildii, jest dopracowana w każdym szczególe. Dokładnie przedstawiono czytelnikowi hierarchię oraz zasady, jakie tam obowiązują. Poznajemy również podział uczniów ze względu na dziedzinę magii, w której pragną się szkolić.

  Wykreowani bohaterowie są niesłychanie prawdziwi. Posiadają wady, muszą podejmować trudne, życiowe decyzje. Mimo, że to czarodziejska rzeczywistość, posiadają przyziemne problemy, z którymi nie zawsze mogą poradzić sobie za pomocą zaklęć.

  Urzekło mnie również to, że w powieści pojawia się niezwykle ciekawa intryga i do końca nie miałam pewności, jak potoczy się akcja. Gdy wszystko zostało wyjaśnione, pojawiła się następna tajemnicza kwestia, tak więc po finale, pozostawiono mnie w ogromnym niedosycie i zaintrygowaniu.

  Podsumowując, bardzo zachwycił mnie ten magiczny świat mimo, iż posiada wiele niebezpieczeństw. Jest to również przepiękna, poruszająca opowieść o trudnych wyborach, która wyzwala wiele intensywnych emocji. Historia wciąga niesamowicie i poznaje się ją z zapartym tchem.

  Tajemniczy klimat, magia i niezwykłe postacie, z którymi nie sposób się nie utożsamiać, tworzą wspaniałą całość, jaka zarówno fascynuje jak i trzyma w napięciu. Najwspanialsza jednak jest dla mnie świadomość, iż to dopiero mój początek przygody z twórczością Trudi Canavan i czeka mnie jeszcze wiele cudownych chwil.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 12 osób uznało recenzję za przydatną

  Fantastyka i magia ujęta w ciekawej, wartkiej opowieści w której, prócz obyczajów Gildii, czytelnik może poznać także specyficzny język plebsu, a przy tym przeżyć wspaniałą przygodę. Piękne, rozbudowane opisy pozwalają zanurzyć się w świecie wyobraźni. Jako fanka fantastyki, magii i świata czarów serdecznie polecam. :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  9 z 18 osób uznało recenzję za przydatną

  Typowa fantastyka, toteż do fanów fantastyki publikacja skierowana.

  Wartka akcja, ciekawe wątki, a do tego krótkie ale dokładne opisy. Ponad to w książce spotkać się możemy ze specyficznym językiem "plebsu" oraz "kręgu maginów", który to tłumaczony jest w słowniczku z tyłu publikacji.

  Jeżeli lubisz fantastykę i magię sięgnij po "Gildie magów".

  Sama polecam, ciekawa lektura.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Nowicjuszka. Trylogia Czarnego Maga. Tom 2 5/5 Nasza cena:
13,84 zł 17,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowicjuszka. Trylogia Czarnego Maga. Tom 2

Imardin to miasto ponurych intryg i niebezpiecznej polityki, gdzie władzę sprawują ci, którzy obdarzeni są magią. W ten ustalony porządek wtargnęła uboga dziewczyna o niezwykłym talencie magicznym. Odkąd wstąpiła do Gildii Magów, jej życie zmieniło się nieodwracalnie - na lepsze czy gorsze?Sonea...
Wielki Mistrz. Trylogia Czarnego Maga. Tom 3 5/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielki Mistrz. Trylogia Czarnego Maga. Tom 3

Sonea wiele nauczyła się w Gildii Magów. W ciągu ostatniego roku Regin dał jej spokój, a pozostali nowicjusze zaczęli traktować ją z niechętnym szacunkiem. Dziewczyna nie może jednak zapomnieć tego, co widziała w podziemnej komnacie Wielkiego Mistrza Akkarina, ani też ostrzeżenia, że odwieczny wróg...
Nowicjuszka. Trylogia Czarnego Maga. Tom 2 0/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowicjuszka. Trylogia Czarnego Maga. Tom 2

Imardin to miasto ponurych intryg i niebezpiecznej polityki, gdzie władzę sprawują ci, którzy obdarzeni są magią. W ten ustalony porządek wtargnęła uboga dziewczyna o niezwykłym talencie magicznym. Odkąd wstąpiła do Gildii Magów, jej życie zmieniło się nieodwracalnie - na lepsze czy gorsze? Sonea...
Oczy sowy trylogia sowiego maga Tom 2 5/5 Nasza cena:
24,29 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oczy sowy trylogia sowiego maga Tom 2

 Dla Dariana nadszedł czas, by powstać i walczyć! Minęły cztery lata od czasu, gdy rodzinna wioska Dariana została złupiona i spalona przez hordę barbarzyńców. Chłopak schronił się w leśnych ostępach wśród ludu Sokolich Braci, gdzie szybko odnalazł powołanie swego życia jako uczeń Justyna, maga i...
Era Pięciorga. Tom 2. Ostatnia z Dzikich 5/5 Nasza cena:
40,41 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Era Pięciorga. Tom 2. Ostatnia z Dzikich

Choć była architektem zwycięstwa Białych, pierwsze spotkanie z wojną wypełniło sny Aurayi koszmarami. Spaceruje w nich po polach krwi, a polegli wstają, by rzucić jej w twarz oskarżenie: Ty nas zabiłaś. Ty. Wydaje się, że Auraya nie zazna spokoju, dopóki koszmary te nie odejdą, ale jedyny człowiek,...
Trylogia Zdrajcy. Tom 3. Królowa Zdrajców 5/5 Nasza cena:
40,41 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trylogia Zdrajcy. Tom 3. Królowa Zdrajców

Wydarzenia w Sachace zmierzają do punktu kulminacyjnego, gdy Lorkin powraca po kilku miesiącach spędzonych wśród buntowników. Królowa Zdrajców powierza mu doniosłe zadanie wynegocjowania przymierza między jego ludem a Zdrajcami. Lorkin musi zostać budzącym postrach czarnym magiem, aby móc okiełznać...
Prawo milenium. Księga 4. Klątwa Kreatorów 4/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawo milenium. Księga 4. Klątwa Kreatorów

Trudi Canavan, autorka światowych bestsellerów, powraca z ostatnią częścią cyklu "Prawo Milenium", będącego jej najbardziej przejmującą i ekscytującą przygodą. Rielle jest teraz Kreatorem i przywraca światom magię. Straciła już rachubę światów, które polecono jej ocalić. Tyen porzucił dawną...
Trylogia Zdrajcy. Tom 1. Misja Ambasadora 5/5 Nasza cena:
40,41 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trylogia Zdrajcy. Tom 1. Misja Ambasadora

Sonea jest przerażona, kiedy jej syn, który właśnie ukończył studia, postanawia dołączyć do grupy Ambasadorów Gildii, wybierających się do Sachaki. Kiedy nadchodzi wiadomość, że zaginął, Sonea chce koniecznie ruszyć na poszukiwania, ale nie może opuścić miasta, nie łamiąc prawa zabraniającego...
Ostatnia z dzikich. Era pięciorga. Tom 2 wyd. 2020 0/5 Nasza cena:
40,41 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatnia z dzikich. Era pięciorga. Tom 2 wyd. 2020

Choć Auraya była architektem zwycięstwa Białych, pierwsze spotkanie z wojną wypełniło jej sny koszmarami. Spaceruje w nich po polach krwi, a polegli wstają, by rzucić jej w twarz oskarżenie: Ty nas zabiłaś. Ty. Wydaje się, że Auraya nie zazna spokoju, dopóki nie odejdą te koszmary. Niestety jedyny...
Pakiet Era pięciorga wyd. 2020 0/5 Nasza cena:
107,91 zł 119,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Era pięciorga wyd. 2020

Kapłanka w bieliKiedy Auraya została wybrana na kapłankę, nie wierzyła, że po zaledwie dziesięciu latach stanie się jedną z Białych, najpotężniejszych sług bogów. Niestety, miała niewiele czasu, by przyzwyczaić się do niezwykłej mocy, jaką bogowie jej ofiarowali. Krainę nękają nieznani czarownicy z...
Głos bogów. Era pięciorga. Tom 3 wyd. 2020 0/5 Nasza cena:
40,41 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głos bogów. Era pięciorga. Tom 3 wyd. 2020

Auraya, jako opiekunka Siyee, musi sprawdzić, kim jest obcy przybysz, który pojawił się w ich krainie. Spotyka tajemniczą kobietę, która twierdzi, że jest przyjaciółką Mirara, i składa kapłance pewną propozycję. Auraya nie potrafi odmówić, jednak musi to ukrywać albo narazić się na gniew bogów. Na...
Prawo Milenium. Księga 3. Obietnica następcy 4/5 Nasza cena:
33,81 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawo Milenium. Księga 3. Obietnica następcy

Trzeci tom trylogii fantasy „Prawo Milenium” autorki światowych bestsellerów Trudi Canavan. Od konfrontacji buntowników z Raenem minęło pięć lat. W tym czasie Qall, chłopiec ocalony przez Rielle, bezpiecznie dorósł wśród Podróżników, a Tyen znalazł sobie nowy dom i ukrył się przed ludźmi, którzy...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula