Wydawnictwo Galeria Książki

Miłośnicy fantastyki oraz science fiction powinni się tu zatrzymać na dłuższą chwilę. Oto wychodząc Wam (i sobie!) naprzeciw, zebraliśmy książki niezwykłego, może nawet magicznego wydawnictwa, które jest prawdziwym ekspertem w wyżej wymienionych gatunkach. Mowa o wydawnictwie Galeria Książki, której to ofertę warto uważnie prześledzić.

Zespół, jaki pracuje w tej oficynie wykazuje się niezwykłą intuicją i dobrym wyczuciem potrzeb czytelników. Widać to po ilości książek, które niedługo po wydaniu osiągnęły status bestsellera, a ich liczba naprawdę imponuje. Oficyna powstała w Krakowie w 2007 roku, więc stosunkowo niedawno. Mimo to, stanowi ważny podmiot na rynku wydawniczym, prężnie się rozwija i nieustannie poszerza grono zadowolonych klientów. Skupia się na wydawaniu literatury zagranicznej, dzięki czemu mamy możliwość spędzenia wielu godzin z najwspanialszymi autorami z całego świata, a są wśród nich naprawdę pisarze wybitni. Niezwykły rozgłos przyniosła jej seria książek Trylogia Czarnego Maga (Wielki Mistrz, Nowicjuszka, Gildia Magów), którą  okrzyknięto najbardziej pomyślnym debiutem w ciągu ostatniej dekady. Autorką tej niezwykle popularnej serii jest pochodząca z Australii Trudi Canavan, laureatka nagrody Aurealis dla najlepszego opowiadania fantasy. Wydawnictwo ma w swojej ofercie również inne dzieła autorki, z którymi warto się zapoznać. Ogromną i niesłabnącą popularnością cieszą się też pozycje pozostałych pisarzy wydawnictwa, wśród nich: Maria Headley Dahvana (Magonia), Erika Johansen (Królowa Tearlingu, Inwazja na Tearling) Danielle L. Jensen (Porwana Pieśniarka), Rick Riordan (Seria Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy, Olimpijscy Herosi), Sarah Blakley-Cartwright (Dziewczyna w czerwonej pelerynie), Chima Cinda Williams (Dziedzic czarodziejów) oraz wielu innych. Każdy miłośnik fantastyki będzie miał więc w czym wybierać.

Galeria Książki wydała już około 100 książek, które napisało 15 autorów. Fantastyka, choć najważniejszym, nie jest jedynym działem wydawnictwa. Najmłodsi odnajdą tu niezwykłe opowieści o przygodach inspirującej Pandy Czu Czu, chłopcy zbudują domek na drzewie dzięki Niebezpiecznej książce, stworzonej specjalnie dla nich, a dziewczynki ze Śmiałej Książki dowiedzą się jak przetrwać w dzikim lesie oraz przeczytają historie niezwykle odważnych kobiet! Jesteś fanem kryminału? Nie odchodź, bo mamy też coś dla Ciebie. Big Red Tequila z pewnością zapewni Ci niezapomniane przeżycia. Nie lubisz tradycyjnej formy? To nic. Książki Ricka Riordana dostępne są również w postaci komiksu narysowanego oryginalną kreską. Wszystkie książki wydawnictwa cechuje bardzo dobra oprawa graficzna co umila kontakt z lekturą oraz cieszy oko stojąc na półce. (Wtedy hasło książka zamiast kwiatka w tym przypadku może nabrać nowego znaczenia).  Pozwól porwać się w świat magów, smoków, legendarnych herosów oraz mrocznego świata czarów. Gwarantujemy niezapomniane przeżycia dosłownie - nie z tego świata!