Anioł życia z Auschwitz

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Rok wydania
2020
Inne wersje (2)
Książka, op. miękka
od 29,74 zł
Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł Taniej o: 28%

Sięgnij po najnowszą książkę Niny Majewskiej-Brown — niezwykle poruszającą, refleksyjną opowieść o losach najmłodszych, którym los zgotował piekło.
 
Interesuje Cię, jak naprawdę wyglądało życie w obozie zagłady? Zastanawiasz się, co działo się z każdą grupą społeczeństwa w Auschwitz, jednak nie zadowala Cię wiedza pozyskana z Internetu?  Ta pozycja jest dla Ciebie idealna!
 
"Anioł życia z Auschwitz" opisuje jedno z najgorszych miejsc na świecie — obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Jego wspomnienie do dziś budzi w osobach, które go przeżyły, przykre emocje i przywołuje najgorsze obrazy. Niemieckie Auschwitz ma wiele twarzy — w tej książce jednak autorka skupiła się na losie tych najbardziej bezbronnych więźniów — dzieciach. Opisuje poruszające historie tych, których przeznaczeniem były narodziny w obozie zagłady. Wyobrażenie o przyjściu na świat w miejscu, gdzie nie było żadnej przyszłości, budziło lęk i niepokój.

Jedynym ratunkiem kobiet ciężarnych były inne kobiety — anioły w postaci położnych, pielęgniarek, a nawet kobiet dzielących jedno pomieszczenie z młodymi matkami. Jedną z takich osób była Stanisława Leszczyńska — kobieta, dla której pobyt w Auschwitz był życiową misją i obowiązkiem wobec słabszych i niewinnych osób. Nazywana Mateczką, niosła wsparcie i pomoc innym, ale przede wszystkim odbierała porody więźniarek. Życie ludzkie było dla niej najważniejsze — wśród tragicznych wydarzeń, jakimi były masowe morderstwa tysięcy ludzi, ona nie pozwoliła odejść nikomu. W jej ramionach nie zmarło żadne dziecko, nie dopuściła także do bezsilności kobiet.

O autorce

Nina Majewska-Brown w środowisku czytelniczym jest już dobrze znaną i szanowaną pisarką. Zaskarbiła sobie serca miłośników wielu gatunków książek. Absolwentka polonistyki specjalizuje się zarówno w literaturze obyczajowej, jak i kryminale czy literaturze faktu. Na swoim twórczym koncie ma takie pozycje, jak "Zwyczajny dzień" czy "Żona na zamówienie". Dużym zainteresowaniem cieszy się seria o bohaterce Ninie Braun — to właśnie pierwszy tom tej historii, zatytułowany "Wakacje", był debiutem autorki.

Niezwykle emocjonalna książka o dzieciach żyjących w obozie, "Anioł życia z Auschwitz", to nie pierwsza tego typu pozycja w karierze Niny Majewskiej-Brown. W 2019 roku światło dzienne ujrzała "Tajemnica z Auschwitz" — historia Stefanii Stawowy.

Recenzje (7)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka bardzo dobra, trochę ciężki temat który jest w niej poruszony ale naprawdę warto mieć ją na swojej półce. Warto polecić ją innym jeśli ktoś interesuje się czasami II Wojny Światowej i losami ludzi w obozach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka na początku zdziwiła mnie swoją nietypową koncepcją. Decydując się na tę pozycję czytelnik kupuje spisane relacje ocalałych więźniów oraz powieść zaopatrzoną w liczne zdjęcia i długie przypisy. Na początku może wydawać się to dość chaotyczne i "wybiające z rytmu". Jednak dzięki licznym objaśnieniom możemy dowiedzieć się wielu, mało znanych informacji o wojennej Polsce. Liczne fotografie również stają się ciekawym urozmaiceniem. Relacje świadków, trudno ocenić, wielu z nich składało je w formie wywiadu, na większość pytań nie byli już w stanie udzielić odpowiedzi. Co do powieści, długo zachwycałam się nad pięknym stylem pisania autorki. Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem. Jednak oczekiwałam od niej czegoś innego, losy Stanisławy Leszczyńskiej ukazane były tak jakby kobieta polegała tylko i wyłącznie na sobie w rzeczywistości obozowej, jakby była kompletnie oddzielonym od reszty bytem. Za ciekawy zabieg uznałabym dodanie do historii polskiej położnej kilku osób, które miały na nią niewątpliwy wpływ. W opisie książki znajdujemy zdanie o doktorze Mengele, który trafia do Auschwitz w bardzo zbliżonym czasie, dwie postacie bardzo często krzyżowały sobie drogi, jednak w utworze Mengele wspomniany jest tylko raz. Interesujące byłoby zestawienie Stanisławy- Anioła Życia z Josefem- Aniołem Śmierci.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  ✏"W piekle Auschwitz, do którego trafiali mężczyźni i kobiety, rodziły się także dzieci"✏

  Nastawiłam się na powieść, bo tak i się zaczęła książka, ale powieści samej tu niestety niewiele. Za to reszta książki została uzupełniona relacjami świadków będącymi więźniami w obozie w stanie błogosławionym. Szkoda bo ciekawie się zaczęła, ale to nie znaczy że jest zła i ją skreślam. Ogólnie to jest interesująca, a zarazem mocna i wstrząsająca, na pewno sięgnęłabym po nią jeszcze raz.

  ✏✏✏✏✏✏✏✏✏✏

  "Anioł życia z Auschwitz" to historia inspirowana życiem położnej Stanisławy Leszczyńskiej. Do obozu trafiła wraz ze swoją córką Sylwią. Pobyt w tym miejscu potraktowała jako misję, nigdy nie traciła nadziei i walczyła o każde niemowlę i matkę. Przeciwstawiała się zabijaniu noworodków i starała się utrzymać je przy życiu za wszelką cenę.

  Historia Stanisławy przeplata się z losami młodej i ciężarnej kobiety, która wraz z mężem została wywieziona do Auschwitz. Tam traci męża, ale za to rodzi synka przy pomocy położnej Leszczyńskiej.

  Jest to pierwsza część powieści, z kolei druga to krótkie relacje byłych więźniarek, które przeżyły ten koszmar.

  Książka o walce o przetrwanie i poświęceniach!!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nina Majewska-Brown w książkach „Tajemnica z Auschwitz”, „Dwie twarze” ,”Ostatnia „Więźniarka” Auschwitz” ukazuje prawdziwe historie, ludzkie dramaty, które miały miejsce w obozie koncentracyjnym.

  Czwarta książka autorki „Anioł życia z Auschwitz” opisuje niewyobrażalne piekło na ziemi. I muszę przyznać, że ta książka najbardziej mną wstrząsnęła. Okrucieństwo człowieka wobec drugiego człowieka zatrważa. Sądziłem, że ludzie nie są zdolni, to wyrządzania takich krzywd. Niestety historia ukazana przez Panią Ninę, nie jest wymysłem, jest odzwierciedleniem prawdy, która na kartach naszej historii zapisała się czarnymi zgłoskami, pozostawiając krwawiące rany. Rany, których nie sposób zagoić, gdyż mocno tkwią w naszej świadomości. Często czytając tę książkę zatrzymywałem się, zadając sobie wiele pytań. Wściekłość i bezradność przemieszana z niedowierzaniem, że takie wydarzenia miały miejsce towarzyszyły mi podczas czytania „Anioła życia z Auschwitz”.

  Przeczytałem wiele książek dotyczących obozowej tematyki, lecz ta ukazuje największą podłość. Co najgorsze podłość wymierzoną przez człowieka. Podłość skierowaną wobec drugiego człowieka. Miejmy tylko nadzieję, że ta historia, będzie dla nas przestrogą, nauką, by nie doprowadzić do powtórki z historii. I nie myślę tutaj tylko o wojnach, lecz ważne jest to, abyśmy wobec siebie byli życzliwi i tolerancyjni. Myślę, że to właśnie brak tolerancji potęgowany przez propagandę nienawiści są zapalnikiem do wydarzeń jakie miały miejsce podczas II wojny światowej. Niech ta książka będzie dla nas nie tylko lekcją historii, lecz przede wszystkim lekcją życia w poczuciu szacunku wobec każdego z nas.

  Nina Majewska-Brown napisała książkę inspirowaną życiem Stanisławy Leszczyńskiej, położnej z Auschwitz. Nazywana Mateczką była nadzieją na przetrwanie i wyrwanie się z piekła. Pani Stanisława w koszmarnych warunkach odbierała porody więźniarek. W swej misji robiła wszystko, by nie dopuścić do śmierci noworodków i ich matek. Jednak jak pokazuje historia nie zdołała ocalić wszystkich istnień.

  W książce „Anioł życia z Auschwitz” poznajemy historię dzieci, które przyszły na świat za obozowymi murami. Świat przepełniony złem, w którym nie miały szans na przeżycie. W całej historii promykiem nadziei na ludzkie dobro są położne i pielęgniarki, które często narażając swoje życie, robiły wszystko, aby ocalić każde narodzone dziecko. Poznajemy relacje więźniarek, które przeżyły obozowe piekło. Relacje te zapierają dech w piersiach. Sprawiają, że na język cisną się słowa, których nie mogę opisać w tej recenzji… lecz myślę, że nawet najmocniejsze epitety, nie wyrażą złości i bólu, który wylewa się podczas poznawania historii ukazujących najciemniejszą naturę człowieka.

  Pani Nina Majewska-Brown w podziękowaniach napisała: „Nie wolno nam pogrzebać również pamięci tych, którzy w obozie przyszli na świat i którym było dane zachłysnąć się życiem zaledwie na chwilę. Nie wolno zapomnieć o dramatach matek, które doznały najgorszej ze strat, którym śmierć, Niemcy albo obcy ludzie odebrali dzieci. Rozpacz naznaczyła je na resztę życia”. Warto wziąć sobie te słowa do serca.

  Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bellona [Adres usunięty]

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka jest bardzo przystępnie napisana. Łatwo się czyta, choć temat w niej opisany nie jest ,, lekki". Warto ją przeczytać i to nie tylko dlatego, że jest to świadectwo naszej historii, ale przede wszystkim dlatego, żeby uświadomić sobie, że nawet w tak trudnych warunkach, jak obóz koncentracyjny, ludzie potrafili znaleźć w sobie odwagę i z narażeniem życia nieść pomoc innym.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Nina Majewska-Brown
 • Wydawnictwo Bellona
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 368
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788311158429
 • Język: polski
 • Podtytuł: Historia inspirowana życiem położnej z Auschwitz
 • ISBN: 9788311158429
 • EAN: 9788311158429
 • Wymiary: 13.5x21.5 cm
Najczęściej kupowane razem
 • -43%
  Położna z Auschwitz

  Położna z Auschwitz

  Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej W piekle obozu koncentracyjnego ocaliła tysiące dzieci. Do KL Auschwitz trafia kolejny transport więźniarek. Wśród nich jest położna z Łodzi, która na własną prośbę zaczyna pracę w nieludzkich warunkach: bez wody, podstawowych narzędzi medycznych i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 26,55 zł 46,90 zł
  w magazynie
 • -37%
  O chłopcu który poszedł za tatą do Auschwitz

  O chłopcu który poszedł za tatą do Auschwitz

  Numer 1 na liście bestsellerów „,Sunday Times“, Ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w Wielkiej Brytanii Prawdziwa historia poruszająca niczym Tatuażysta z Auschwitz i Chłopiec w pasiastej piżamie Gustav, skromny tapicer polskiego pochodzenia, i jego nastoletni syn Fritz byli Żydami. W Austrii...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,39 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -23%
  Podróż Cilki

  Podróż Cilki

  Kontynuacja bestsellera Tatuażysta z Auschwitz Historia młodziutkiej Cilki, zesłanej po wyzwoleniu na Sybir. Opowieść o cierpieniu i odwadze. O człowieczeństwie i nadziei – nawet w najgłębszych ciemnościach. Kiedy w styczniu 1945 roku, po trwającym blisko trzy lata pobycie w Auschwitz,...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,30 zł 37,90 zł
  w magazynie
 • -26%
  Tajemnica z Auschwitz

  Tajemnica z Auschwitz

  Za każdym numerem wytatuowanym na przedramieniu, kryje się tajemnica. Ta wyszła na jaw dopiero 75 lat po Auschwitz. Czy można być bohaterem i tchórzem zarazem? Fatalnym mężem i jeszcze gorszym ojcem a jednak zasłużonym patriotą? Jaka jest najwyższa cena, którą można zapłacić za Polskę? Stefania...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,43 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -31%
  Bibliotekarka z Auschwitz

  Bibliotekarka z Auschwitz

  Oparta na historii czeskiej więźniarki obozu Auschwitz-Birkenau, Dity Kraus, opowieść o nastolatce, która ryzykowała życiem, aby ocalić magię literatury w piekle Holokaustu. Ma zaledwie czternaście lat i wytatuowany na ręce numer 73 305. Dita przyjechała do Auschwitz-Birkenau transportem z getta w...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,47 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -28%
  Kobiety z bloku 10. Eksperymenty medyczne w Auschwitz

  Kobiety z bloku 10. Eksperymenty medyczne w Auschwitz

  Nowe, rozszerzone wydanie porażającej opowieści o eksperymentach medycznych, dokonywanych na kobietach w Auschwitz. Medycyna i fanatyzm rasowy - mało zgłębiany rozdział historii obozu Auschwitz, opowiedziany z perspektywy ofiar. Ta historia nie została dotąd należycie zbadana i opisana. Od kwietnia...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 32,46 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -30%
  Tatuażysta z Auschwitz

  Tatuażysta z Auschwitz

  Powieść oparta na faktach Prawdziwa historia Lalego Sokołowa, który tatuował numery na przedramionach więźniów osadzonych w Auschwitz. Milczał przez ponad pół wieku, tuż przed śmiercią zdecydował się opowiedzieć swoje losy. Tatuażysta z Auschwitz to właśnie opowieść Sokołowa, którą usłyszała i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,39 zł 34,90 zł
  w magazynie
 • -25%
  Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość

  Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość

  Za jaką cenę warto przetrwać? Czy w piekle można uratować swoje człowieczeństwo? Dramatyczne losy młodej kobiety, która, ratując się z koszmaru obozu Auschwitz-Birkenau, decyduje się pracować jako prostytutka w Kommandzie Puff, domu publicznym otwartym w 1943 r. przez SS w głównym obozie. Jej walka...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,57 zł 36,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -40%
  Światło ukryte w mroku

  Światło ukryte w mroku

  Przejmująca powieść oparta na prawdziwej historii sióstr Podgórskich - Heleny i Stefanii, które podczas II wojny światowej ocaliły trzynaścioro Żydów, ukrywając ich na poddaszu własnego domu. Jedno pukanie do drzwi mogło dla wszystkich oznaczać śmierć… Przemyśl, 1943 rok. Nastoletnia Stefania...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 25,74 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -28%
  Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz

  Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz

  Ann, żona esesmana, która właśnie przeprowadziła się z dziećmi do Auschwitz, nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jest przerażona, bo jeszcze nigdy nie widziała ukochanego Hansa tak zmęczonego. Nabiera przekonania, że jego praca musi być naprawdę ciężka i wyczerpująca, bo mąż stał się...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Mengele. Polowanie na Anioła Śmierci z Auschwitz 4/5 Nasza cena:
39,92 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mengele. Polowanie na Anioła Śmierci z Auschwitz

W kilka minut decydował o życiu i śmierci tysięcy osób. Bez mrugnięcia okiem wysyłał więźniów do komór gazowych. Z tych, których pozostawił przy życiu, wybierał "obiekty" swoich eksperymentów. Nigdy nie poniósł za to kary. Josef Mengele jest uzdolnionym i wrażliwym dzieckiem, przewyższającym...
Kobiety z bloku 10. Eksperymenty medyczne w Auschwitz 5/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kobiety z bloku 10. Eksperymenty medyczne w Auschwitz

Nowe, rozszerzone wydanie porażającej opowieści o eksperymentach medycznych, dokonywanych na kobietach w Auschwitz. Medycyna i fanatyzm rasowy - mało zgłębiany rozdział historii obozu Auschwitz, opowiedziany z perspektywy ofiar. Ta historia nie została dotąd należycie zbadana i opisana. Od kwietnia...
Mengele doktor z Auschwitz 5/5 Nasza cena:
28,55 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mengele doktor z Auschwitz

Nieprzeciętnie wykształcony człowiek: doktor filozofii i nauk medycznych - a zarazem lekarz obozowy w KL Auschwitz-Birkenau i urodzony sadysta. Skrzypek i domorosły poeta - a przy tym mizantrop i skończony cynik. "Anioł śmierci", "piękny szatan", "diabeł z Auschwitz" - tak opisywali swojego oprawcę...
Farmaceuta z Auschwitz 4/5 Nasza cena:
39,09 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Farmaceuta z Auschwitz

Kiedy przeciętny człowiek staje się oprawcą? Przejmujący reportaż historyczny o Victorze Capesiusie, uprzejmym przedstawicielu farmaceutycznym, który po wcieleniu do SS z czasem stał się głównym aptekarzem w Auschwitz. Opowieść o człowieku, który z obojętnością przeprowadzał selekcje nowo...
Tajemnica z Auschwitz 5/5 Nasza cena:
29,43 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica z Auschwitz

Za każdym numerem wytatuowanym na przedramieniu, kryje się tajemnica. Ta wyszła na jaw dopiero 75 lat po Auschwitz. Czy można być bohaterem i tchórzem zarazem? Fatalnym mężem i jeszcze gorszym ojcem a jednak zasłużonym patriotą? Jaka jest najwyższa cena, którą można zapłacić za Polskę? Stefania...
Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz

Ann, żona esesmana, która właśnie przeprowadziła się z dziećmi do Auschwitz, nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jest przerażona, bo jeszcze nigdy nie widziała ukochanego Hansa tak zmęczonego. Nabiera przekonania, że jego praca musi być naprawdę ciężka i wyczerpująca, bo mąż stał się...
Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego

Niezwykła biografia Tadeusza Pietrzykowskiego - pięściarza, który zdobył tytuł Mistrza Wszechwag obozu koncentracyjnego Auschwitz. Jego nazwisko nie jest znane szerszemu kręgowi Polaków, pamiętają go jednak ci, którzy razem z nim przeżyli obozowe piekło. Nawet kiedy został już wywieziony z...
Raporty z Auschwitz 0/5 Nasza cena:
28,93 zł 40,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Raporty z Auschwitz

"Widziałem takich /szczególnie mężczyzn/, którzy niby są wierzący, a wstydzą się wyraźnie przeżegnać i robią coś w rodzaju namiastki znaku krzyża. Jest to doskonały przykład psychozy wstydu i lęku - żeby jakiś bałwan z tłumu - kolega - nie "podśmiał". Raczej gnuśnieć w tłumie baranów byleby się nie...
999. Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Auschwitz 5/5 Nasza cena:
31,00 zł 44,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

999. Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Auschwitz

25 marca 1942 roku prawie tysiąc młodych niezamężnych dziewcząt wsiadło do pociągu, który miał je zawieźć do obozu Auschwitz. Były to słowackie Żydówki - przekonane, że przez kilka najbliższych miesięcy będą pracować w fabryce. Założyły na siebie najlepsze ubrania i z radością machały na pożegnanie...
Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bokser z Auschwitz. Losy Tadeusza Pietrzykowskiego

Niezwykła biografia Tadeusza Pietrzykowskiego pięściarza, który zdobył tytuł Mistrza Wszechwag obozu koncentracyjnego Auschwitz.Jego nazwisko nie jest znane szerszemu kręgowi Polaków, pamiętają go jednak ci, którzy razem z nim przeżyli obozowe piekło. Nawet kiedy został już wywieziony z Auschwitz,...
Usługiwałem esesmanom w Auschwitz 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Usługiwałem esesmanom w Auschwitz

Józef Seweryn"Usługiwałem esesmanom w Auschwitz"Ta książka to wstrząsająca opowieść więźnia KL Auschwitz, który ujawnia szereg nowych, nieraz bardzo szczegółowych a nawet szokujących faktów, które dotąd mało znane były historykom, zajmującym się dziejami tego największego niemieckiego obozu...
Rotmistrz Pilecki Raporty z Auschwitz 5/5 Nasza cena:
39,15 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rotmistrz Pilecki Raporty z Auschwitz

Raporty napisane po ucieczce rtm. Pileckiego z Auschwitz, są pierwszym świadectwem koszmaru, jaki spotkał ludzkość ze strony Niemców w ramach masowej zagłady. Pilecki na polecenie AK stworzył w obozie ruch oporu pod nazwą Związek Organizacji Wojskowej. Zamieszczone w książce raporty wzbogacone...
Wybrane bestsellery
Feluś i Gucio świętują 0/5 Nasza cena:
33,70 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Feluś i Gucio świętują

Jakie mamy pory roku? W jakiej kolejności następują po sobie miesiące? Kiedy obchodzimy różne święta? Dziecko uczy się tego wszystkiego dzięki obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz przeżywaniu wyjątkowych okazji i świąt. Dlatego w najnowszym tomie Feluś i Gucio uczestniczą w rozmaitych...
Gniewa 5/5 Nasza cena:
28,68 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gniewa

W Bielinach zostają znalezione zwłoki kobiety. Ostatnią osobą, która widziała ją żywą, jest Jarogniewa. Mieszkańcy Bielin niemalże natychmiast zaczynają podejrzewać, że szeptucha ma z tym coś wspólnego. Czy śmierć kobiety mogła mieć związek z magiczną miksturą szeptuchy? A może z tajemniczym...
Epoka mitu 0/5 Nasza cena:
33,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Epoka mitu

Od niepamiętnych czasów ludzie czcili bogów, których zwali Fhrejami, prawdziwie odmienną rasę: niepokonanych w boju, mistrzów magii, z pozoru nieśmiertelnych. Gdy jednak jeden z bogów pada martwy pod ciosem ludzkiej broni, równowaga sił pomiędzy ludźmi a tymi, którym przypisywano boską naturę,...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,79 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel 0/5 Nasza cena:
38,24 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel

Mali konstruktorzy mogą ruszyć do akcji z zestawem konstrukcyjnym Psi Patrol Radiowóz patrolowy Chase’a, w którym jest 1 figurka Chase’a do ustawiania w różnych pozach i 9 miniklocków oraz elementów specjalnych. Zbuduj radiowóz Chase’a i posadź figurkę za kierownicą, aby wyruszyć na patrol. Potem...
Cryptonomicon 0/5 Nasza cena:
51,14 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cryptonomicon

W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja...
Ukryci 5/5 Nasza cena:
24,18 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryci

Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. Okazuje się, że Piotrek nie jest jedyny, a porywacz działa już od roku. Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy...
Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+ 5/5 Nasza cena:
58,69 zł 60,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+

Czteropoziomowa seria podręczników Checkpoint, której współautorką jest dr Monika Cichmińska, jest dostosowana do nowej, trudniejszej podstawy programowej. Uczniowie krok po kroku rozwijają nowe umiejętności i regularnie powtarzają poznany materiał, rozwiązując zadania w formacie egzaminacyjnym....
Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8 0/5 Nasza cena:
36,84 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8

Kiedy renegaci z załogi „Latającego Holendra” wrócili z pomyślnie ukończonej misji, Siły Ekspedycyjne ONZ sądziły, że Ziemia będzie bezpieczna przez co najmniej kilkaset lat. Teraz SEONZ znowu potrzebują pomocy Wesołej Bandy Piratów. „Holender” wylatuje na prostą misję rozpoznawczą… Jednak w...
Myszy i ludzie 5/5 Nasza cena:
26,49 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Myszy i ludzie

Niezapomniana opowieść o sile przyjaźni, ludzkich tęsknotach i marzeniach! George Milton i Lennie Small to niezwykły tandem przyjaciół. George jest silnym mężczyzną, a podążający w ślad za nim Lennie - upośledzonym gigantem o umysłowości małego dziecka. Niezdarny i nieświadomy własnej siły...
Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
48,85 zł 51,73 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Wiedza o społeczeństwie 2. Zakres podstawowy" został przygotowany dla uczniów drugiej klasy liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja w zakresie podstawowym zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom. Znany już zespól...
Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2

Password Reset B2 Podręcznik To rozbudowana forma nauki, pozwalająca na poznanie tajników języka angielskiego na wysokim poziomie. Publikacja zawiera liczne zaawansowane ćwiczenia, które kompleksowo uczą i utrwalają wiedzę. Podręcznik perfekcyjnie przygotowuje do egzaminu maturalnego zarówno na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula