Fatalne kłamstwo

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 29
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2021
Ilość stron
304
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,55 zł
Nasza cena: 26,73 zł 39,90 zł Taniej o: 33%

Prawdziwa przyjaźń to relacja, która nadaje życiu sens. Zapewnia oparcie i daje świadomość, że nie jesteśmy na tym świecie sami.

Większość osób wychodzi z założenia, że przyjaźń przetrwa wszystko. Sięgnij po książkę pod tytułem "Fatalne kłamstwo", którą napisała Valerie Keogh, i przekonaj się, czy to rzeczywiście prawda!

Joanne, Beth i Megan zaprzyjaźniły się podczas studiów na londyńskim uniwersytecie. Mimo zauważalnych różnic charakterów i zainteresowań tę trójkę bardzo szybko połączyło głębokie i szczere uczucie. Dziewczęta zbliżyły się do siebie na tyle, by zyskać pewność, że będą przyjaźniły się już zawsze i że zrobią dla siebie wszystko. Ich deklaracja zyskuje na swojej mocy w chwili, gdy stają się świadkami wstrząsających wydarzeń.

Mimo upływu lat sekrety i tajemnice wciąż są obecne w ich świecie, choć dziewczęta dorosły i uchodzą teraz za dojrzałe kobiety sukcesu. Sprawy nieoczekiwanie komplikują się, gdy Megan przegrywa walkę ze swoimi wyrzutami sumienia i wyjawia pozostałym przyjaciółkom prawdę na temat tego, co miało miejsce tamtej pamiętnej nocy.


O autorce

Valerie Keogh, autorka, to znana irlandzka pisarka, która specjalizuje się w powieściach z następujących gatunków literackich: thriller, kryminał, literatura sensacyjna oraz dramat. Jej największą inspiracją są historie, które stworzyła Agatha Christie. Zamiłowanie do słowa pisanego towarzyszyło jej już od najmłodszych lat. Ukończyła studia wyższe z zakresu literatury amerykańskiej i porzuciła zawód pielęgniarki, aby realizować się jako pisarka. Dotychczas wydała już takie pozycje, jak "Fatalne kłamstwo", "No Simple Death", czy "Secrets Between Us".

Recenzje (29)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autor: Valerie Keogh Tytuł: Fatalne kłamstwo Wydawnictwo: Muza Premiera: Muza Gdy Beth, Megan i Joanne poznały się na londyńskim uniwersytecie, mimo dzielących je różnic szybko stały się nierozłącznymi przyjaciółkami, gotowymi dla siebie nawzajem na wszystko – zgodziły się nawet zachować w tajemnicy coś, co się zdarzyło pewnej wstrząsającej nocy. Teraz są po czterdziestce, każda z nich odniosła sukces w swojej dziedzinie i na swój sposób poradziła sobie z tym, co się stało. Jednak sekrety i kłamstwa na każdej z nich odcisnęły swój ślad. Kiedy Megan postanawia wyjawić swojej narzeczonej prawdę o tamtej nocy, grozi to zrujnowaniem życia ich wszystkim. A jest ktoś, kto postanawia nie dopuścić do tego za wszelką cenę. Od pierwszej strony wcieliłam się w role bohaterek i przeżywałam z nimi historię. Było mi trudno zrozumieć i rozpoznać jaka osoba w danym momencie mi, lecz było to chwilowe. Przyjemnie pismo pozwala na szybsze czytanie. Akcja rozkręca się powoli. Było to dla mnie wstrząsające przeżycie. Dawno nie spotkałam się z książką, która tak na mnie działała. Przez pierwszych kilka minut po przeczytaniu nie mogłam się pozbierać. Myślałam ciągle co się właśnie wydarzyło. Ciągle podczas czytania miałam jedno pytanie w głowę „ale jak to”. Nie rozumiałam zachowań kobiet, a z każdą kolejną stroną wychodziły na jaw nowe fakty, które jeszcze bardziej wciskały mnie w fotel. Czytałam ją z zapartym tchem. Historia trafiła w moje gusta. Będę ją dobrze wspominać. Jak ja bym chciała być przed lektura, by jeszcze raz przeżyć te historie i tak bardzo czuć niepokój. Muszę przyznać, że bohaterki działały mi na nerwy, nie w tych samym momentach, lecz ich zachowania były dla mnie dziecinne i nie zrozumiałe. Nie wiedziałam jak można takie oszczerstwa rzucać, albo kogoś obwiniać. Nadal nie może do mnie dojść to co się w niej wydarzyło. To było takie dobre. Polecam 10/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Fatalne kłamstwo" to najnowszy thriller od Valerie Keogh, która zawodu jest wykwalifikowaną pielęgniarką z tytułem licencjata z języka angielskiego i magistra literatury amerykańskiej.

  Historia trzech dziewczyn Beth, Megan i Joanne, które połączyła mroczna tajemnica. Pewniej letniej noc w dniu zakończenia szkoły dochodzi do tragedii, dziewczęta zawierają wtedy pakt, że to co się wydarzyło nigdy nie wyjdzie na światło dzienne. Choć minęło 20 lat, kobiety wciąż się ze sobą przyjaźnią, aż do chwili, gdy tajemnica skrywa przez lata okazuje się okrutnym kłamstwem, które rujnuje ich uporządkowane życie i przyczynia się do kolejnego nieszczęścia...

  "Fatalne kłamstwo" to thriller psychologiczny, który jest przykładem, że jedno na pozór niewinne kłamstwo może zmienić zbieg wydarzeń wielu osób. Kłamstwo, które wprawiło w ruch karuzelę zdarzeń, bo "każda przyczyna ma swój skutek, a każdy skutek staje się przyczyną czegoś innego...". Muszę przyznać, że fabuła dłużyła mi się niemiłosiernie, wiele niepotrzebny myśli bohaterek, które w kółko się powtarzały. Sądzę, że książka zyskałaby bardziej, gdyby wycięto z niej parę niepotrzebnych akapitów. Na dodatek jestem pijana od samego czytania, ile lampek wina zostało wypite przez bohaterki. Z tą historią mam trudny orzech do zgryzienia, bo sam wątek ukazania kłamstwa i jaki wpływ ma na nasze życie, uważam za ciekawy i godny poruszenia, ale cała ta historia podoba mi się już nieco mniej. Przyznaję się, że autorka wzbudziła moje zainteresowanie tym, jak postanowiła zakończyć tą historie i to jeden z nielicznych plusów tej lektury. Niestety to wciąż za mało, bo książka nie zaskoczyła mnie niczym nowym, a szkoda, bo pokładałam w niej spore nadzieje.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka z rodzaju tych, którą trzeba samemu przeczytać, aby wyrobić sobie zdanie. Jednym się spodoba, innym nie. Mnie wynudziła i jedynie zakończenie uratowało sytuację.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  RECENZJA

  "FATALNE
  KLAMSTWO" Valerie Keogh

  Trzy kobiety, Joenne, Beth i Megan. Jedno kłamstwo, które zmienia życie tych kobiet, doprowadzając po latach do serii tragicznych wydarzeń.

  Dziewczyny poznają się na studiach, zaprzyjaźniają, stają się nierozłączne. Gdy kończą studia, postanawiają uczcić to wydarzenie wyjazdem, by wspólnie się zabawić. Noc kończy się tragicznie w skutkach, przyjaciółki przysięgają zachować wydarzenia wieczoru w tajemnicy. Nie wiedzą jeszcze, jak ta tajemnoca wpłynie na losy każdej z nich.

  Po 20 latach Megan męczona wyrzutami sumienia, wyznaje przyjaciółkom prawdę o tym, co wydarzyło się owej feralnej nocy na studenckim wyjeździe. Jej wyznanie uruchamia lawinę zdarzeń, które na zawsze już wpłyną na losy bohaterek opowieści i doprowadza do tragicznego finału.

  Historia z gatunku lżejszych kryminałów psychologicznych. Zastanawiam się jednak, czy jedno kłamstwo może spowodować tak fatalne w skutkach konsekwencje? Zastanawia mnie również pojęcie przyjaźni przedstawionej przez autorkę, ja postrzegam ja zdecydowanie inaczej. Powiedziałabym, ze te trzy kobiety łączy zażyłość, a nie przyjaźń. Jak można przyjaźni się z kimś 20 lat i nie wiedzieć o nim podstawowych faktów?? Żadna z bohaterek ksiqzki nie wie tak naprawdę nic o pozostałych, każda z nich tworzy fałszywy wizerunek siebie i swojego życia. Czy na tym polega przyjaźń??

  Powieść napisana jest zgrabnym językiem, początek zapowiadający interesującą historię, środek przynudnawy, koniec zdecydowanie przerysowany.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Jedno małe kłamstwo, które dokonało prawdziwego spustoszenia. I przyjaźń, która stała się przekleństwem”.

  Beth, Megan i Joanne poznały się na londyńskim uniwersytecie, dzieliło je całkiem sporo, ale od razu zapałały do siebie ogromną sympatią. Zaprzyjaźniły się, ich przyjaźń przetrwała całkiem sporo. Pewnej nocy doszło do tragicznego wydarzenia. Postanowiły nic nikomu nie mówić i dochować tajemnicy. Mija sporo czasu, dziewczyny stały się kobietami, są po czterdziestce, w dalszym ciągu się przyjaźnią. Każda z nich podążyła swoją życiową ścieżką, odniosły sukcesy, jednak nigdy nie zapomniały o tym, co wydarzyło się owej feralnej nocy. Kłamstwa odcisnęły trwały ślad w ich życiu. W końcu Megan postanawia wyjawić prawdę...

  Czy wyjawienie prawdy po latach, uwolnienie się od ciężaru życia w zakłamaniu przyniesie ulgę? A co jeśli znajdzie się ktoś, kto zrobi wszystko, aby ta prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego? Akcja powieści toczy się swoim rytmem. Pierwsza część książki to powieść obyczajowa, w drugiej zdecydowanie dzieje się więcej, stopniowo nabiera rumieńców i niepokoi. Intrygujący, zaskakujący pomysł na fabułę, która niesie emocje. Autorka pisze przyjemnie i lekko. Ciekawie ukazane bohaterki, zupełnie różne osobowości, chwilami wzbudzały we mnie irytację. Ich zachowanie momentami było dla mnie niezrozumiałe, wręcz dziwne. Każda z nich żyje w kłamstwie, na swój sposób próbuje o nim zapomnieć. Autorka ukazuje ich wewnętrzne rozterki, zmagania, wątpliwości.

  Jedno kłamstwo, a niesie ze sobą ogromne konsekwencje, ma wpływ na dalsze życie. Sumienie, które nie daje zapomnieć. Brzemienne w skutkach kłamstwo, które niszczy i w końcu musi ujrzeć światło dzienne. Przytłaczająca codzienność zaczyna się rozsypywać. Niedomówienia, brak szczerości. Odpowiedzialność za własne czyny i słowa. Jak dobrze znamy naszych znajomych, przyjaciół? Wciągający, lekki, dość przewidywalny thriller psychologiczny. Wyraźnie ukazuje, że kłamstwo ma krótkie nogi i zawsze ujrzy światło dzienne. Zakończenie mocne, niespodziewane, szokujące. Polecam, Tatiasza i jej książki :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 24 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Valerie Keogh
 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 304
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328716193
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Three Women
 • Tłumacz: Bieńkowska Katarzyna
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328716193
 • EAN: 9788328716193
 • Wymiary: 13.0x20.5cm
Warto zwrócić uwagę na...
Ksiądz Jankowski Na przekór kłamstwom TOM I 0/5 Nasza cena:
26,24 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ksiądz Jankowski Na przekór kłamstwom TOM I

Było kilka bardzo znaczących i różnorodnych powodów, dla których zdecydowałem się na przygotowanie tej książki o księdzu prałacie Henryku Jankowskim. Książki mającej ukazać dotychczasowe etapy tej tak barwnej drogi niezwykle dynamicznego duchownego i obywatela, bez reszty zakochanego w polskości....
Urodzeni dwa razy 0/5 Nasza cena:
9,95 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Urodzeni dwa razy

Książka wzruszająca i zaskakująca. Autor - wybitny współczesny włoski pisarz, w Polsce praktycznie nieznany, każe nam zastanowić się nad problemem pozornie dotyczącym nielicznych, a w istocie nas wszystkich: nad miejscem ludzi niepełnosprawnych w dzisiejszym dążącym nie doskonałości świecie, który...
Niezwykłe kobiety drugiej rzeczypospolitej 4/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niezwykłe kobiety drugiej rzeczypospolitej

Jerzy Chociłowski – absolwent wydziału prawa UW, publicysta, reporter i tłumacz. Autor zbiorów reportaży (m.in.:  Okruchy Azji, Bali – kwiat z ogrodu snów, Szarada indyjska, Wietnam bez 17 równoleżnika). Wydał też Limeryki swawolne oraz tomik opowiadań Zdrada w Czarciborzy. Ponadto na koncie: W...
Szkoła zabójców 0/5 Nasza cena:
34,12 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szkoła zabójców

"Szkoła zabójców" to niezwykła historia programu szkoleniowego dla snajperów, którzy następnie zasilali szeregi formacji specjalnych US Army, w tym także słynnych SEALs. Opowieść spisana przez człowieka, który przez kilka lat kierował tym programem, przeprowadzał selekcję kandydatów, a następnie...
Pochłaniacz. Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Tom 1 4/5 Nasza cena:
30,11 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pochłaniacz. Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Tom 1

Zima 1993. Tego samego dnia, w niejasnych okolicznościach, ginie nastoletnie rodzeństwo. Oba zgony policja kwalifikuje jako tragiczne, niezależne od siebie wypadki. Wielkanoc 2013. Po siedmiu latach pracy w Instytucie Psychologii Śledczej w Huddersfield na Wybrzeże powraca Sasza Załuska. Do...
Minecraft. Wyprawa 5/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Minecraft. Wyprawa

Najnowsza oficjalna powieść ze świata Minecrafta! Gdy Stax zostaje porwany przez piratów, musi znaleźć w sobie odwagę, aby podjąć prawdziwą walkę. Stax Kamieniarz jest sierotą i jedynym dziedzicem fortuny, zbudowanej przez ojca i babkę – właścicieli sieci kopalni w Górnym Świecie. Mieszka w...
To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat 0/5 Nasza cena:
42,27 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat

Książka Naomi Klein w sposób wyczerpujący, świadczący o głębokiej znajomości tematu, a zarazem przystępny przedstawia zagrożenia związane z globalnym ociepleniem i innymi zmianami klimatu, umieszczając je w szerokim kontekście – politycznym, ekonomicznym i społecznym. Podobnie jak w Doktrynie szoku...
PS I życzę Ci dużo miłości 4/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

PS I życzę Ci dużo miłości

Co może się wydarzyć, kiedy dawno zaginiona kartka z życzeniami świątecznymi trafi wreszcie do adresata? Czy zapisane na niej słowa mają taką moc, by zmienić czyjeś życie lub obudzić dawno zapomniane uczucia? A może dzięki takiej kartce dopiero narodzi się miłość? Najpopularniejsze polskie autorki...
Idealna rodzina 4/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealna rodzina

Anna Sobańska jest scenarzystką i producentką ulubionego serialu Polaków „Idealna rodzina”, który od lat jest dla widzów niedoścignionym wzorem życia rodzinnego. Za to życie samej Anny całkowicie odbiega od tego wzoru. Bez reszty zajęta pracą i karierą kobieta kompletnie nie interesuje się córką,...
Recepta na dobre zdrowie 3/5 Nasza cena:
24,98 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Recepta na dobre zdrowie

Skuteczne recepty lekarza francuskich gwiazd, naturalne metody na to, jak wydłużyć swoje życie, zachować zdrowie i pogodę ducha. "Twój zegarek podaje ci dokładną godzinę. Wiesz co prawda, że spóźnia się jedną sekundę na dobę, ale uznajesz, że nie ma to większego znaczenia – kto by sobie zaprzątał...
Przestań się zamartwiać 4/5 Nasza cena:
24,53 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przestań się zamartwiać

Jak zyskać poczucie bezpieczeństwa, spokój wewnętrzny i równowagę emocjonalną, aby móc budować, zamiast bezustannie z czymś walczyć. „A co będzie, jeśli...”. Jesteś mistrzynią w snuciu czarnych scenariuszy? Gryziesz się sprawami, które jeszcze się nie wydarzyły? Obsesyjnie roztrząsasz rzeczy, które...
Jak uspokoić swoje myśli 0/5 Nasza cena:
23,20 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak uspokoić swoje myśli

Czy zdarza Wam się martwić rzeczami, które jeszcze nie nastąpiły? Albo takimi, które nie tylko jeszcze się nie wydarzyły, ale zapewne nigdy się nie wydarzą? Mózg podsuwa nam milion różnych scenariuszy, z których każdy następny jest coraz bardziej niepokojący. Zaczynamy się stresować i coraz...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula