Przemysław Piotrowski

Przemysław Piotrowski, dziennikarz i autor powieści kryminalnych, zdobył popularność cyklem thrillerów o komisarzu Igorze Brudnym. Akcja tych powieści toczy się w Zielonej Górze.

Przemysław Piotrowski, polski pisarz i dziennikarz, jest autorem poczytnych thrillerów i powieści z gatunku political fiction. Ogromny rozgłos zdobył sobie w roku 2020, publikując powieść kryminalną "Piętno", pierwszą z cyklu o komisarzu Igorze Brudnym. Warto też sięgnąć jednak po inne utwory tego pisarza.

Urodził się w 1982 roku. Ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim. Przez wiele lat był dziennikarzem sportowym, potem także śledczym "Gazety Lubuskiej". Jego pierwsza powieść to wydany w 2015 roku thriller "Kod Himmlera". Później była powieść sensacyjna "Droga do piekła" oraz cykl "Radykalni" utrzymany w konwencji political fiction.

Największą sławę przyniósł mu jak dotąd cykl kryminalny o komisarzu Brudnym. Akcję wchodzących w jego skład powieści umieścił autor w tak bliskiej swemu sercu Zielonej Górze. Na cykl ten składają się trzy tomy: "Piętno", "Sfora" oraz "Cherub".

Historia rozpoczyna się bardzo intrygująco. Oto w Zielonej Górze dochodzi do makabrycznej zbrodni. Na szczęście jedna z kamer monitoringu rejestruje twarz mordercy. Problem w tym, że jest ON bardzo podobny do Igora Brudnego, komisarza stołecznej policji. Brudny przyjeżdża na Ziemię Lubuską, by rozpocząć śledztwo, które ma na celu nie tylko wykrycie sprawcy, ale i oczyszczenie policjanta z podejrzeń.

Wszystkie części cyklu oraz pozostałe książki Przemysława Piotrowskiego znajdzie Czytelnik na poniższej liście.