Brittainy C. Cherry

Brittainy Cherry to autorka niezbyt popularna w Polsce, jednak na jej twórczość z pewnością powinny zwrócić uwagę wszystkie kobiety oraz nastolatki lubiące romanse. Książki, które wyszły spod jej ręki są lekkie i przyjemne, a zarazem zawierają w sobie sporą dawkę uczuć i refleksji.

Autorka mieszka w Wisconsin z rodziną. Od najmłodszych lat interesowała się literaturą i sztuką, co ukierunkowało jej edukację - ukończyła Carroll University z dwoma dyplomami: ze sztuki teatralnej oraz pisania kreatywnego. Znana jest z tytułów "Powietrze, którym oddycha", "Art&Soul", "Kochając pana Danielsa".

Głównym tematem jej książek jest oczywiście miłość, ale nie prosta i bajkowa - autorka pokazuje, jak wszystko co z nią związane, ma wpływ na nasze życie i co potrafi zrobić z człowiekiem uczucie odosobnienia i pustki.

"Powietrze, którym oddycha" to powieść pokazująca, że mimo stereotypów i swojej przeszłości, każdy człowiek ma prawo do drugiej szansy i wybaczenia. Tristan Cole dostaje taką szansę, a także miłość - tylko czy jest w stanie dobrze ją wykorzystać? Z kolei w "Art&Soul" główna bohaterka, Aria Watson to dziewczyna zupełnie odizolowana od rówieśników, uznawana przez nich za wyrzutka. Nikt nie chce mieć z nią nic wspólnego, dopóki w jej życiu nie pojawia się pewien chłopak, który jest taką samą zagubioną duszą, jak ona. "Kochając pana Danielsa" to historia wielkiej miłości, która nie ma racji bytu, a jednak jest tak idealna, że nie da się z niej łatwo zrezygnować.

Można śmiało powiedzieć, że wszystkie utwory autorki są prawdziwe, jak samo życie - śmiech przez łzy to coś, co bez wątpienia będzie towarzyszyć czytelnikowi przy każdym z tych tytułów.