Zawsze i wszędzie

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
420
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,01 zł
Nasza cena: 27,65 zł 39,90 zł Taniej o: 31%

Każdego dnia modliłam się, żeby ON znów mnie pokochał. Zostawił mnie dla innej, nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić, jak bez niego żyć. Chciałam jedynie, by do mnie wrócił.

Ale pojawił się Jackson Emery. To miał być tylko letni romans. Zastrzyk pozytywnej energii dla pogruchotanego serca.

Byliśmy dla siebie idealni, ponieważ oboje wiedzieliśmy, że nasz romans nie potrwa zbyt długo. Jackson nie wierzył w związki, a ja straciłam wiarę w miłość.

Wszystko było dobrze, aż pewnej nocy moje serce zgubiło rytm. Nie spodziewałam się, że Jackson się zaśmieje, nakłoni mnie do zwierzeń, przegna mój smutek.

Kiedy nasz wspólny czas dobiegł końca, moje serce nie potrafiło zapomnieć.

Prosiłam o jeszcze jeden uśmiech, kolejny pocałunek, następny dotyk... Wznosiłam modły, by Jackson mógł być mój, nawet jeśli wiedziałam, że jego przeznaczeniem nie była miłość.

Czytaj całość

Recenzje (4)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-04-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zawsze i wszędzie Brittainy C.Cherry w normalnych okolicznościach nigdy nie znalazłaby się na mojej półce. Nie jestem fanką powieści romantycznych, zdecydowanie wolę fantasy, sci–fiction i kryminały. Byłam nastawiona, że na 100% nie uda mi się w tej książce znaleźć nic pozytywnego. Romansidła nie są dla mnie – mdli mnie od tych przesłodzonych historii, dlatego najpierw podrzuciłam książkę mojej mamie, żeby wybadała teren (tak wiem, jestem okrutna). Ku mojemu zaskoczeniu była nią zachwycona, więc chcąc nie chcą i ja się za nią zabrałam.

  Przyznam szczerze, że historia jest dość oklepana. Grzeczna dziewczyna i zły chłopak, niczym Piękna i Bestia, tylko, że to ona była księżniczką, a ON – jak to lubili go nazywać mieszkańcy – zwykłym lumpem. Ot co zwykła historia miłosna i to dość przewidywalna. Fabuła zaskoczyła mnie jeden, jedyny raz pod prawie sam koniec. Reszta to powielane motywy jak w większości tego typu powieściach. Jednak za tym ogólnym, banalnym zarysem romantycznej historii dwóch osób kryje się coś więcej. Historia kobiety, która poroniła – nie raz, a kilka. Kobiety, która została zdradzona przez męża i najlepszą przyjaciółkę. Kobiety zniszczonej. A także historia mężczyzny zranionego przez życie. W jego duszy zamieszkał mrok, a serce dawno umarło. Mieszkańcy nazywali go potworem... A jemu to odpowiadało, sam kreował taki wizerunek. Odrzucony przez społeczeństwo. Jednym słowem – dupek. Ale czy na pewno?

  Było coś, co zauroczyło mnie w tej książce. Autorka w na pozór banalnej fabule, niesamowicie przekazała najważniejsze wartości – co sprawiło, że była mniej oklepana i naprawdę miło mi się ją czytało (mimo, iż od tych ckliwych momentów, mnie mdliło), sprawiła, że książka na długo zostanie w mojej pamięci i stanie się dla mnie kopalnią cytatów.

  Tematy, które poruszyła nie są łatwe do przedstawienia. Jednak Brittainy bardzo dobrze odzwierciedliła uczucia, które towarzyszyły bohaterom i niechętnie się przyznaje, ale były momenty, że w oczach miałam łzy. Zdrada, złamane serce, zazdrość, bezsilność, miłość, przyjaźń... Autorka wszystko pięknie pokazała.

  Co do samych postaci... Czytając powieść, wzbudzały w czytelniku różne emocje. Raz ich się nienawidziło, a za chwilę uwielbiało, żeby potem znowu ich znienawidzić.

  Czy poleciłabym tę książkę? Oczywiście, z całego serca. Mimo, iż jest to gatunek, po który sięgam raz w roku... Naprawdę pokochałam tą książkę i polecam ją serdecznie każdemu – wiele można z niej wyciągnąć wniosków. I na pewno wrócę do niej jeszcze kiedyś, żeby przypomnieć sobie, to czego się nauczyłam od autorki.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-04-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Główną bohaterką powieści jest Grace, kobieta, która została zdradzona przez ukochanego męża, mężczyznę, który przysięgał kochać ją i być jej wierny do grobowej deski. Zmęczona błaganiem go o miłość i jego uwagę, kobieta pozwala mu odejść. Gdy po piętnastu wspólnych latach Finn ją opuszcza, Grace powraca do Chester, swojego rodzinnego miasta, gdzie w ciągu lata ma ponownie stanąć na nogi i uleczyć swoje serce. Niestety nic tam nie jest łatwiejsze. Z roli idealnej żony Grace od razu wchodzi w rolę perfekcyjnej córki pastora. Społeczeństwo Chester na każdym kroku komentuje rozpad jej małżeństwa i próbuje doradzać jej co powinna zrobić, aby odzyskać Finna. Jackson jest uznawany za miejscowego "potwora". On i jego ojciec są wyrzutkami, ludźmi, którymi społeczeństwo gardzi. Już jako dziecko jego rówieśnicy z niego szydzili, ale to dopiero lata później przekonał się, co to jest prawdziwa nienawiść. Po tragicznych wydarzeniach Jackson zamknął się na innych, stał się zimny, bezwzględny, pełen złości. Gdy jego matka zginęła, a ojciec z rozpaczy popadł w alkoholizm, to na niego spadł ciężar całego świata.

  Ta książka jest dla mnie wyjątkowa, bo nie skupia się tylko na miłości między dwójką ludzi, ale przede wszystkim na miłości do samego siebie. Owszem, relacja Grace i Jacksona jest tu bardzo ważna. Jest to historia ludzi, którzy w cierpieniu i bólu, w najgorszych momentach życia odnajdują swoją bratnią duszę, która uczy ich dostrzegać dobro i szczęście w cierpieniu. Ich przyjaźń, miłość, ich ramiona były dla nich spokojem i bezpieczną przystanią, gdy wszystko wokół się sypało. Ale co najważniejsze, żadne z nich nie pozwoliło na zatracenie się w drugiej osobie, dlatego uwielbiam moment, kiedy Grace i Jackson stawiają dobro własne na pierwszym miejscu, ufając, że jeśli są sobie przeznaczeni, to odnajdą drogę do siebie. Autorka nie wybrała znanego nam już tropu, w którym to miłość dwójki ludzi magicznie leczy wszystkie rany. Bo jak można stworzyć coś z drugim człowiekiem, kiedy nie kocha się siebie samego?

  "Zawsze i Wszędzie" to historia pełna różnych wątków, wielowymiarowa i poruszająca serce. Napisana dla tych, którzy zostali złamani przez życie i potrzebują nadziei, że kiedyś będzie dobrze. Dla tych, którzy zgubili miłość do siebie samego i potrzebują ją odbudować. Dla matek, które straciły swoje dzieci, które nie mogą donieść ciąży, ukazując nam historie silnych kobiet. Może też dla tych, którzy sieją nienawiść, oceniają innych i potrzebują czegoś, co otworzy im oczy, że to nie jest w porządku. Historia Jacksona i Grace złamała mi serce wielokrotnie, wycisnęła łzy i zabawiła się moimi emocjami, ale przede wszystkim ukazała, że po burzy zawsze wychodzi słońce. Że gdzieś na świecie każdy z nas odnajdzie swoje własne szczęście, może w najmniej oczekiwanym momencie. A może w niewłaściwym czasie, ale pamiętajcie - jeśli coś jest nam pisane, to zawsze do nas wróci. I chociaż książka jest pełna bólu i cierpienia, to jest także niezwykle pozytywna, bo napełnia nasze serce wdzięcznością za małe rzeczy, miłością do tego, co mamy i nadzieją, że będzie dobrze. Polecam całym serduszkiem. Dajcie sobie złamać serce, pozwólcie sobie na łzy. Słowa was wyzwolą, autorka uleczy wasze rany. Zawsze i wszędzie.

  Całość na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-04-04
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Recenzja ZAWSZE I WSZĘDZIE

  Brittainy C. Cherry

  .

  Dwie historie. Dwoje ludzi, których życie ukształtowały wybory innych z przeszłości. Mają one wielki wpływ na to jakimi są ludźmi w teraźniejszości. Oboje Grace i Jackson muszą odnaleźć swój własny sposób by dowiedzieć się czego tak naprawdę pragną w życiu.

  .

  Czy ich ścieżki się połączą? Czy będzie im dane odnaleźć szczęście? A może mrok pochłonie to co było dobre i piękne?

  .

  Grace po piętnastu latach rozstaje się z mężem. W sumie rozstaje się to złe słowo, zostaje porzucona. Jest zmuszona zacząć od nowa poskładać swoje życie i serce, które jest już i tak w bardzo złym stanie. Każdego dnia modli się by mąż na nowo ją pokochał by do niej wrócił. Los stawia na jej drodze jednak kogoś innego.

  .

  Jackson jest miejscowym potworem, nieudacznikiem każdy omija go szerokim łukiem. Życie dało mu w kość, strata matki i pijaństwo ojca nie pomagają. Jest poraniony, złość i nienawiść to jedyne co czuje. Nikt nie wie kim tak naprawdę jest. Nikt nie zawraca sobie głowy by poznać go bliżej. Do czasu, aż nie poznaje Grace. Dziewczyna zaczyna budzić w nim dawne uczucia, emocje, których myślał, że już w sobie nie ma, że umarły w dniu gdy odeszła jego matka. To miał być letni romans, mieli być dla siebie odskocznią. Układ idealny, zero uczuć, chwila zapomnienia. W życiu nie zawsze układa się tak jakbyśmy tego chcieli, oboje odkrywają, że są dla siebie kimś więcej. Pomagają sobie nawzajem, otwierają się i nakłaniają do zwierzeń. Co się stanie gdy ich czas dobiegnie końca? Czy będą potrafili się rozstać?

  .

  Autorka w swoich książka wywołuje ogromne emocje każda kolejna strona łamie serce, kruszy je na małe kawałeczki by za moment zachowaniem bohatera wywołać w tobie wewnętrzne ciepło. Taka właśnie jest historia Grace i Jacksona. Oboje są mocno doświadczeni przez los, każde na swój własny sposób zmaga się z przeszłością i tym co codziennie stawia na drodze życie. Dwoje tak różnych osób, a jednak tak bardzo podobnych, są dla siebie wsparciem, ucieczką i ostoją. Nie oceniają siebie nawzajem, ale akceptują niedoskonałości. Razem są idealnie nieidealni. Dziewczyna z dobrego domu i miejscowy odludek. To nie miało prawa się udać, po początkowych trudnościach komunikacyjnych stają się sobie bliscy. Jesteśmy świadkami przemiany bohaterów. Ta historia jest tak bardzo realna, rzeczywista, porusza serce, wzrusza i głęboko zapada w pamięć, jest pełna bólu i zwątpienia w samego siebie. Daje nadzieję, że nie ważne jak źle może być musisz w siebie wierzyć, musisz znać swoją wartość oraz by kochać i być kochanym najpierw musisz zaakceptować i pokochać samego siebie. Książka napisana jest z perspektywy obojga bohaterów więc mamy idealny wgląd w ich myśli i odczucia dzięki czemu rozumiemy ich działania i wybory. W tej książce nie ma absolutnie niczego zbędnego. Każdy gest, słowo czy myśl oddają ich charakter. To kolejne moje udane spotkanie z twórczością autorki na jestem pewna, że nie ostatnie. Gorąco polecam! - marta_ksiazkowa_kraina

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-03-30
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autorka kreuje dwie roztrzaskane dusze, cierpiące i szukające ulgi. Charakterystyka Jacksona była naprawdę fascynująca i jednocześnie autentyczna. Podobnie Grece była wspaniałą bohaterką do towarzystwa. Jej poszukiwania własnego charakteru, próbowanie nowych rzeczy i sprawdzanie co lubi a czego nie to kwintesencja ZAWSZE I WSZĘDZIE.

  Autorka niemal nie opisuje scen erotycznych w porównani do tego, co się wydziwia we współczesnej literaturze. No i chyba... zabrakło mi tego pierwiastka namiętności, który przypieczętowałby złą sławę Jacksona w mieście 😉 Niemniej jednak sam rozwój uczucia i jego esencja została naprawdę pięknie oddana.

  To historia przesiąknięta nadzieją, ulotnymi chwilami i korzystaniem z życia. Autorka zalukrowała swoją powieść, a tam gdzie coś prześwitywało - dodała bitej śmietany.

  Myślę, że ZAWSZE I WSZĘDZIE to książka, która idealnie sprawdzi się nie tylko jako umilacz czasu, ale też skuteczny pocieszacz. Nie sądziłam, że powieść o bólu i zdradzie może być napisana w tak brutalnie optymistyczny sposób.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Zawsze i wszędzie
 • Autor: Brittainy C. Cherry
 • Wydawnictwo Filia
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 420
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380756403
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Disgrace
 • Tłumacz: Dyrek Katarzyna Agnieszka
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788380756403
 • EAN: 9788380756403
 • Wymiary: 14.0x20.0x3.2 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula