Marek Sekielski

Marek Sekielski jest producentem filmowym i autorem książek. W swej karierze producenckiej zajmuje się głównie kinem dokumentalnym. Ogromną rozpoznawalność przyniosły mu tworzone wraz z bratem, Tomaszem Sekielskim, filmy o pedofilii wśród duchownych Kościoła katolickiego w Polsce. Były to "Tylko nie mów nikomu" i "Zabawa w chowanego". Obecnie angażuje się w produkcję filmów o SKOK-ach i Janie Pawle II.


Marek Sekielski urodził się w roku 1978. Odpowiadał za produkcję "Faktów" w telewizji TVN i programu "Teraz my!". W stacji TVN poznał swoją przyszłą żonę, Dominikę, z którą ma córkę, Amelię. Produkował też programy prowadzone przez Tomasza Sekielskiego: "Teraz Ja", "Teoria spisku" i "Po prostu - program Tomasza Sekielskiego".


Za film "Tylko nie mów nikomu" Marek Sekielski otrzymał liczne nagrody. Były to między innymi Grand Press, Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego, a także Polska Nagroda Filmowa za najlepszy film dokumentalny.


Od 2020 roku prowadził w serwisie YouTube cykl "Sekielski o nałogach". Właśnie wtedy przyznał publicznie, że sam zmaga się z chorobą alkoholową i jest w trakcie terapii. Cierpi również na zaburzenia odżywiania.


Wraz z Arturem Nowakiem wydał książkę "Ogarnij się, czyli jak wychodziliśmy z szamba". Wspólnie z Małgorzatą Serafin napisał też książkę "Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?". Jej tematem przewodnim jest depresja.