Zatruty Ogród

Autor:

Alex Marwood

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 22
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
384
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 33,92 zł
Audiobooki mp3
za 34,48 zł
Nasza cena: 28,52 zł 39,90 zł Taniej o: 29%

Nie łatwo jest wyjść z sekty i wrócić do normalnego życia. Szczególnie gdy decyzja nie należy do Ciebie.

Kiedy większość przyjaciół Remy bierze udział w zbiorowym samobójstwie, kobieta zostaje sama z nienarodzonym dzieckiem. Zdana jest tylko na siebie.

Remy należała do sekty czekającej na koniec świata. Przez lata żyła w izolacji, przekonana o tym, że o umarłych nigdy więcej się nie wspomina. Wpojono jej strach przede wszystkim, co znajduje się poza społecznością. Świat zewnętrzny jest dla niej zupełnie obcy,  niewart uwagi i niebezpieczny. Dziś jednak Remy jest jednym z nielicznych członków sekty, którzy przetrwali tragiczne wydarzenia. Pozostali stracili życie w wyniku zbiorowego samobójstwa, które wstrząsnęło opinią publiczną. Młoda kobieta zmuszona jest do odnalezienia się w nowych realiach, ale pokonanie obaw nie przychodzi jej łatwo. Jeśli ciężarna kobieta ma sobie poradzić, musi znaleźć pomoc.

Sarah nigdy nie uporała się z przeszłością i odejściem jej siostry, która postanowiła dołączyć do sekty. Po latach dawne wydarzenia znów jej się przypominają. Niespodziewanie dowiaduje się od opieki społecznej, że jej siostra nie żyje. Pozostawiła po sobie jednak dwójkę nastoletnich dzieci Eden i Ilo. Sarah postanawia się nimi zająć, choć  nie może pozbyć się przekonania, że jest z nimi coś nie tak. Niewykluczone, że tajemnicze wydarzenia na farmie na zawsze je zmieniły.

"Zatruty Ogród" to thriller psychologiczny, który potrafi wstrząsnąć nawet czytelnikami o mocnych nerwach. Jako inspiracje posłużyły autorce autentyczne wydarzenia związane z sektami, w tym przypadki zbiorowych samobójstw.


Opinie o książce

Niezwykły thriller psychologiczny, który jest jeszcze mocniejszy niż "Dziewczyny, które zabiły Chloe", i jeszcze mroczniejszy niż "Zabójca z sąsiedztwa", który zapewnił Marwood Nagrodę Macavity.

Booklist

Świetny research, dozowanie napięcia, rosnące poczucie niepokoju i mrożąca krew w żyłach fabuła - to wszystko składa się na najlepszy gatunek thrillera psychologicznego.

"The Guardian"

Pożarłam "Trujący ogród"... Zachwycająca i świetnie skonstruowana książka, bez wątpienia jest na szczycie imponujących osiągnięć Marwood.

Jojo Moyes


O autorce

Alex Marwood to literacki pseudonim brytyjskiej pisarki i dziennikarki Sereny Mackesy. Można śmiało powiedzieć, że zawód ten zapisany ma w genach. Jest wnuczka dwóch autorek: Margaret Kennedy oraz Leonory Mackesy. Pisarstwem zajmuje się od 1999 roku, a w jej dorobku znajdują się takie pozycje jak "Najmroczniejszy sekret", "Dziewczyny, które zabiły Chloe" oraz "Zabójca z sąsiedztwa". Twórczość Sereny Mackesy znalazła uznanie czytelników oraz innych twórców, w tym Stephena Kinga oraz Val McDermid.

Recenzje (22)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Zatruty ogród" to czwarta w dorobku powieść Alex Marwood. To też ta najbardziej osobista, gdzie autorka przelała wiele swoich lęków i obaw. Od młodych lat interesowała się tematem sekt, kultów i manipulacji psychiką, czemu w "Zatrutym ogrodzie" daje ujście.

  Historia przedstawiona jest w dwóch planach czasowych oczami dwójki kobiet – Sary teraz, gdzie dzieci z nią zamieszkują, oraz Romy teraz i wtedy, od 2001 roku kiedy zamieszkała na farmie. Poprzez jej postać poznajemy sposób funkcjonowania tej sekty, a że dziewczyna cały czas jest jej wyznawcą, nie są to wspomnienia przedstawione negatywnie, jednak dla czytelnika ostatecznie obnażają sposób funkcjonowania tego zgromadzenia. Ciekawie i dosyć prawdopodobnie przedstawiony jest dysonans dzieci – to jak bardzo nie potrafią się odnaleźć w normalnym życiu, jak ich zasady różnią się od tych ogólnie przyjętych. Książka skupia się na tym jak wychowanie, czy długotrwała manipulacja, ciągłe wmawianie formułek umysłom im poddanym może zmienić postrzeganie rzeczywistości i jak trudno później się z tego otrząsnąć. Nie jest to może typowy thriller, dreszczyku emocji tu raczej nie doświadczycie, ale to dobrze zbudowana, ciekawa historia o dosyć przerażającym końcowym wydźwięku. Mnie się podobało, przeczytałam większość w ciągu jednego dnia. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Najnowsza książka Alex Marwood - Zatruty ogród, była ze mną od kilku dni ale niestety nie było nam po drodze 😁 Z góry uprzedzam wasze pytanie - Nie, absolutnie nie myśle o tej książce w negatywny sposób lecz przedstawienie, rozbudowa niektórych jej wątków przez autorkę trochę mnie nużyła. Więc jej lektura zajęła mi po prostu trochę więcej czasu.

  Głównym tłem naszej historii jest sekta. Sekta żyjąca na brytyjskiej farmie, której żywot zakończyło masowe samobójstwo. Ocalali z tragedii próbują rozpocząć nowe życie w normalnym świecie, którego nigdy nie zaznali. Ciężarna Romy, oraz jej rodzeństwo Ilo i Eden są naszymi głównymi bohaterami dzięki którym poznajemy specyfikę ich zamkniętego klanu. Ich przepełnienie strachem wydaje się być oczywiste lecz każdy próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie - Co wydarzyło się na farmie? Czym kierowali się Ci ludzie, podejmując ostateczną decyzje ?

  Autorka postanowiła przedstawić nam tą historie z perspektywy kilku bohaterów oraz balansować nią z perspektywy czasu. Mogło by się wydawać iż w takim wydaniu nie może być ona nużąca lecz Alex Marwod się to udało 😁 Całość powieści jest spójna i wciągająca lecz ta nadbudowa wielu wątków nie przyniosła jej niestety korzyści. Jeśli was, tak jak mnie przyciąga już sama tematyka sekty, to sięgnijcie po nią bo całość jest naprawdę intrygująca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Wszyscy są nikim. Każdy jest kimś”.

  Nie znam wcześniejszej twórczości Alex Marwood. Przyznam jednak, że nasze pierwsze spotkanie należało do interesujących i klimatycznych. Nastrój grozy, strachu, przerażenia i izolacja ludzi w zamkniętym terenie zawsze przyprawia o dreszcze, zawsze sprzyja powstawaniu niezależnych i spiskowych teorii, dlaczego tak się dzieje, dlaczego takie sytuacje w ogóle mają miejsce. Zawsze jest wytłumaczalna przyczyna każdego zachowania, niekoniecznie dla nas zrozumiała. A im ona bardziej dziwna i niecodzienna, tym wyzwala w nas ciekawość i większe zainteresowanie.

  Uczestnicy Arki żyją w odosobnieniu od reszty społeczeństwa. Kierują się swoimi prawami, żyją według własnych zasad współżycia społecznego. Na czele wspólnoty stoi ten jedyny, przywódca Lucien. Wszyscy są mu posłuszni i pokornie przyjmują jego wolę. Każdy ma określoną rolę do odegrania w tej dziwnej strukturze, wyznaczoną przez Luciena. Pewnego dnia członkowie wspólnoty – w przekonaniu, że to nadszedł już koniec - popełniają zbiorowe samobójstwo. Tylko kilka osób przeżywa, w tym Romy i jej rodzeństwo. Po opuszczeniu wspólnoty nie potrafią się przystosować do życia w społeczeństwie, nie wiedzą co to telefon, jak smakują potrawy czy jak należy się zachować w określonych sytuacjach. Dziwnie się czują, są wyobcowani i z wielkim dystansem traktowani przez otoczenie – ludzi ze Świata Martwych, gdyż tak określają życie, które się toczy na zewnątrz, za murami Plas Golau. Wkrótce poznają swoją ciotkę Sarah, która stara się im pomóc w przystosowaniu do „normalnego” życia. Ale mają też określony cel. Cel, który nam się wydaje niezrozumiały. Czy zrealizują swoje zamierzenia? Czy będą potrafili się zaklimatyzować w nowym społeczeństwie? Ale co dalej? Spróbujcie na chwilę zamknąć oczy, oddychać spokojnie i miarowo i przenieść się w świecie wyobraźni do Plas Golau. Jak się czujecie? Czy odpowiada wam tutejsza atmosfera? Czy jesteście zadowoleni, przecież nie musicie się martwić o codzienne i przyziemne rzeczy …

  Zatruty ogród zabiera nas w podróż w czasie, do nieznanej nam rzeczywistości, gdzie miłość rządzi się swoimi prawami, gdzie każda kobieta marzy o tym, aby wydać na świat tego Jedynego. Cieszą się, jeżeli tylko przywódca zwróci na nich uwagę i pozwoli się namaścić. Pełnia szczęścia i zadowolenia. Ale trzeba mieć świadomość, że oni nie znają innego życia, nie wiedzą, że może być inaczej, lepiej, ale i ciekawiej. Ale zdecydowanie warto choć na chwilę oderwać się od szarej codzienności, wyobrazić sobie świat ułożony według innych zasad, gdzie wszystko jest wspólne i nie trzeba się martwić o swoje dobra materialne. Takie naturalne wyzwolenie od balastu materializmu i ciągłej pogoni za czymś nowym, zaspokajającym nasze coraz bardziej wydumane zachciewanki.

  To historia o zniewoleniu i podporządkowaniu jednostki, o pozbawieniu jej podstawowych praw i przywilejów. Pokazuje, że liczy się dobro wspólne i to nadrzędny cel wspólnoty. Osoby chwiejne i nie mające do końca swoich przekonań są łatwym celem do manipulacji i osaczenia. Ciemną masą się lepiej steruje, jest bardziej podatna na nowe teorie i sugestie. A wtedy jeden szalony przywódca może decydować o losie innych. Ludzie ludziom zgotowali piekło na ziemi. Obiecany raj przeistoczył się w piekielne udręki i psychiczne tortury.

  Cała filozofia założycieli Arki i ich dewiza jest znakomicie uchwycone w cytacie:

  „Ogród jest jak społeczeństwo – mawia Ojciec. - Niewyrywane chwasty zduszą pożyteczne rośliny i i ukradną im substancje potrzebne do życia. Musimy być czujni. Złe myśli, złe pomysły i źli ludzie, wszystko to zagraża naszemu przetrwaniu”.

  Akcja powieści od początku toczy się spokojnym i umiarkowanym tempem. Raczej nie zafunduje nam autorka szalonych zwrotów akcji, niespodziewanych i zaskakujących sytuacji. Cała fabuła się rozwija powoli, w zasadzie toczy się tak, jak życie wewnątrz tej wspólnoty. Ten marazm i spokój, często wydobywająca się spośród stronic książki cisza działają uspokajająco i pozwalają na chwile refleksji, chwile zadumy i zastanowienia się, czy dzisiaj takie sekty mają rację bytu? Czy dziś ludzie pozwoliliby się tak zniewolić i pozbawić marzeń i ideałów? Wszystko możliwe i zależy od podatności ludzi na głoszenie dziwnych prawd przez innych.

  Chociaż cały czas emocje trzymałam na wodzy, to jednak mnie ta powieść bardzo poruszyła, trochę zasmuciła, ale i zaciekawiła. Nie mogłam się wyzwolić z pęt zniewolenia i transu, w jakie wpadłam podczas tej lektury. Ten mistrzowski thriller od początku siał grozę i strach, napięcie falowało wokół mnie z coraz większą i coraz bardziej nieposkromioną energią.

  Z czystym sumieniem przyznaję, że Zatruty ogród to najlepsza powieść na obecne czasy izolacji i chwilowego spowolnienia. Biorąc sobie do serca panujące zakazy i nakazy warto się spokojnie rozsiąść w wygodnym fotelu i przeżyć razem z bohaterami ten ból, rozpacz i smutek. Warto poczuć tę klimatyczną atmosferę grozy i strachu, aby móc później dziękować, że nie przyszło nam żyć w takich warunkach.

  Niesamowita i perfekcyjna w każdym calu, wstrząsająca i oburzającą, wywołująca odruchy obronne i wyzwalająca w czytelniku waleczność. Śmiało polecam, nikogo nie ma prawa zawieść!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  W Walii z dala od zgiełku ulicznego i ludzkich spojrzeń znajduje się farma, na której zostają znalezione martwe ciała. Jest ich dokładnie sto pięćdziesiąt.. Masowe samobójstwo? Może ta tragedia ma jakieś głębsze dno?

  Wśród osób zmarłych znajduje się kilka osób ocalałych... które tak naprawdę nie wiedzą co się stało, bądź nie chcą tego wyjawić..

  To moje drugie podejście do książek Alex Marwood. Za pierwszym razem czytałam "Zabójcę z sąsiedztwa" i pamiętam, że bardzo mi się podobała ta książka, dlatego też jak zauważyłam, że premierę będzie miała następna powieść autorki - bez wahania po nią sięgnęłam.

  Tym razem również się nie zawiodłam.

  "Zatruty ogród" to naprawdę świetny thriller, który wciągnął mnie już od pierwszych stron. Akcja trzymała napięcie od samego początku do końca. Co prawda chwilami miałam wrażenie, że cały proces śledztwa idzie zbyt mozolnie, że ciągnie się ON i "wzbogacony" jest o zupełnie niepotrzebne dialogi. Jednak to wszystko mogę wybaczyć autorce, bowiem ta książka była naprawdę świetna.

  Spragniona jestem ostatnio dobrych thrillerów i kryminałów, i jestem naprawdę zachwycona tym, że "Zatruty..." wpadł w moje łapki.

  Temat sekty w książce połączony z dobrze poprowadzonym wątkiem kryminalnym sprawił, że wpadłam po uszy i wiem, że bez zastanowienia sięgnę po pozostałe książki autorki.

  Jak najbardziej polecam.

  Dziękuję wydawnictwu Albatros za egzemplarz

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  To już czwarta książka Alex Marwood, która ukazała się nakładem @wydawnictwoalbatros 😊 Bardzo dobrze wspominam #DziewczynyKtóreZabiłyChloe , bo to właśnie od tej książki rozpoczęła się moja przygoda z jej piórem. #Zabójcazsąsiedztwa był po prostu okej, a #NajmroczniejszySekret podobał mi się z tych wszystkich książek najmniej.

  Bezapelacyjnie jest to według mnie najlepsza książka Marwood. Oczywiście z kilku powodów. Po pierwsze PROLOG – OMG! Perfekcyjny, ale nie nastawiajcie się po jego przeczytaniu, że cała książka będzie właśnie taka 😉 Wprowadzenie do historii, klimat… WOW

  Po raz pierwszy tak szybko przeczytałem jej książkę. Pióro lekko się zmieniło, oczywiście na plus. Czyta się naprawdę dobrze!

  Teraz przejdźmy do motywu --- Sekta – przyznaję, że bardzo mało przeczytałem książek z tym motywem, więc może dlatego aż w tak znacznym stopniu spodobał mi się „Zatruty Ogród”. Dla mnie było to coś nowego, taki podmuch świeżości w tego typu literaturze 😊 Całościowo książka wypadła bardzo fajnie. Jedyny zarzut to to, że w książce są przegadane momenty. Ale jest ich stosunkowo mało.

  Moja ocena: 8/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 17 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Zapomniany ogród 0/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapomniany ogród

Zagubione dziecko…W przeddzień pierwszej wojny światowej na statku płynącym do Australii zostaje znaleziona porzucona dziewczynka. Tajemnicza kobieta, zwana Autorką, obiecała się nią opiekować – a potem przepadła bez śladu.Straszliwy sekret…W noc dwudziestych pierwszych urodzin Nell O’Connor...
Ogród kości 0/5 Nasza cena:
28,43 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ogród kości

Makabryczny sekret, który przeleżał w ziemi prawie dwieście lat. Niezidentyfikowane kości, głęboko pogrzebane sekrety i nierozwiązana sprawa sprzed lat kładą się cieniem na życiu mieszkanki Bostonu. Julia Hamill dokonuje przerażającego odkrycia w ogrodzie swojego nowo kupionego domu. Skalista...
Ogród świateł 3/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ogród świateł

Upalne lato, turystyczne miasteczko, zawikłane intrygi i przestępczość zorganizowana.W niedużym turystycznym miasteczku dochodzi do brutalnego morderstwa: ginie cała rodzina pewnego biznesmena, nie wyłączając dzieci. Co kryje się za tą krwawą zbrodnią? Nieporozumienia rodzinne? Zawiść? Porachunki...
Ptak o zatrutych piórach 0/5 Nasza cena:
6,53 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ptak o zatrutych piórach

Honorowy dług. Skradziona fortuna. I stado rekinów krążących wokół ofiary. Gibson Vaughn, bohater bestsellerowego Krótkiego sznura, powraca w pasjonującym thrillerze. Kiedy kończący odsiadywać wyrok miliarder Charles Merrick daje publicznie do zrozumienia, że na tajnym koncie bankowym ukrył...
Najmroczniejszy sekret 5/5 Nasza cena:
24,08 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najmroczniejszy sekret

Najnowszy thriller psychologiczny zdobywczyni prestiżowej nagrody Edgar Award oraz Macavity Award for Best Mystery Novel 2015. Opowieść o narcystycznym zaburzeniu osobowości luźno oparta na pewnej prawdziwej historii… Mówili, że Coco zaginęła w nocy. K ł a m a l i. Sean Jackson hucznie obchodzi...
Dziewczyny które zabiły chloe 4/5 Nasza cena:
26,09 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyny które zabiły chloe

Letni poranek 1986 roku. Dwie jedenastolatki spotykają się tego dnia po raz pierwszy w życiu. Wieczorem obie zostają oskarżone o morderstwo. Ponad dwadzieścia lat później, dziennikarka Kirsty Lindsay pracuje nad reportażem na temat seryjnego mordercy, grasującego w nadmorskim kurorcie. W trakcie...
Zabójca z sąsiedztwa 4/5 Nasza cena:
26,09 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabójca z sąsiedztwa

Za każdymi drzwiami kryje się sekret, za jednymi - mroczniejszy niż pozostałe.Sześcioro mieszkańców kamienicy przy Beulah Grove 23 połączył wspólny sekret. Collette ukrywa się przed swoim byłym szefem, Cher jest nastoletnią uciekinierką, a Thomas to samotnik rozpaczliwie pragnący zaprzyjaźnić się z...
Dziewczyny, które zabiły Chloe 0/5 Nasza cena:
28,31 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyny, które zabiły Chloe

Trzy dziewczynki poznały się rano. Wieczorem pozostały tylko dwie. Z rękami splamionymi krwią. Bel i Jade, dwie jedenastolatki, skazano za zabicie małej dziewczynki. Osadzone w dwóch różnych zakładach poprawczych, zostały na zawsze napiętnowane. Obie żałują, że kiedykolwiek się spotkały. Po...
Najmroczniejszy sekret pocket 0/5 Nasza cena:
11,24 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najmroczniejszy sekret pocket

Najnowszy thriller psychologiczny zdobywczyni prestiżowej nagrody Edgar Award oraz Macavity Award for Best Mystery Novel 2015. Sean Jackson hucznie obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Impreza kończy się jednak katastrofą i wielkim skandalem, gdy jedna z jego córek, Coco, w tajemniczych...
eBook Najmroczniejszy sekret mobi epub 5/5 Nasza cena:
26,56 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Najmroczniejszy sekret mobi epub

Najnowszy thriller psychologiczny zdobywczyni prestiżowej nagrody Edgar Award oraz Macavity Award for Best Mystery Novel 2015.Opowieść o narcystycznym zaburzeniu osobowości luźno oparta na pewnej prawdziwej historii...Mówili, że Coco zaginęła w nocy. Kłamali. Sean Jackson hucznie obchodzi swoje...
Audiobook Zatruty ogród mp3 4/5 Nasza cena:
34,48 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Zatruty ogród mp3

Błyskotliwy thriller zainspirowany dramatycznymi doniesieniami z pierwszych stron gazet! Zbiorowe samobójstwo stu członków odizolowanej od świata sekty czekającej na apokalipsę wstrząsa opinią publiczną. Nieliczni, którzy przetrwali masakrę, muszą nauczyć się żyć od nowa poza zamkniętą...
eBook Dziewczyny które zabiły Chloe mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,07 zł 32,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dziewczyny które zabiły Chloe mobi epub

Trzy dziewczynki poznały się rano. Wieczorem pozostały tylko dwie. Z rękami splamionymi krwią. Bel i Jade, dwie jedenastolatki, skazano za zabicie małej dziewczynki. Osadzone w dwóch różnych zakładach poprawczych, zostały na zawsze napiętnowane. Obie żałują, że kiedykolwiek się spotkały. Po...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula