Zakłamane życie dorosłych

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
456
Rok wydania
2020
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 31,92 zł
Audiobooki mp3
za 36,38 zł
Nasza cena: 27,06 zł 41,90 zł Taniej o: 35%

To, co widzimy w lustrze, nie zawsze okazuje się prawdą. Czasem to tylko iluzja, która zakłóca nam wizję świata i nas samych.

Aby odnaleźć dla siebie ratunek, musimy najpierw zdecydować się wyruszyć na jego poszukiwania - tak jak bohaterka powieści "Zakłamane życie dorosłych".

Historia opowiedziana w książce "Zakłamane życie dorosłych" toczy się pomiędzy dwoma stronami Neapolu, które są blisko ze sobą spokrewnione, ale jednocześnie czują względem siebie niemal wyłącznie strach i nienawiść. W jednym mieście walczą ze sobą dwie skrajności: sztuczna wytworność i nienaturalna powaga oraz trywialność i nieznośna krzykliwość.

Giovanna to mała dziewczynka, która ciągle balansując między jednym a drugim światem, jest zmuszona, by na nowo odnaleźć siebie, swoją własną, prawdziwą twarz. Czas młodości, dorastania i dojrzewania to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu człowieka, kiedy musi sam odkryć prawdę o świecie, poznać jego wady i głęboko skrywane tajemnice, zrozumieć, że przez pryzmat dzieciństwa wszelkie sprawy dorosłych wydają się dużo prostsze, niż się później okazuje.


O autorce

Elena Ferrante to pseudonim autorki lub autora książek "Zakłamane życie dorosłych", "Czas porzucenia" czy "Obsesyjna miłość", który jak dotąd nie ujawnił swojej tożsamości. Prawdopodobnie jest to osoba włoskiego pochodzenia, jednak istnieją też opinie, że za tą nazwą skrywa się kilkoro autorów, którzy wspólnie tworzą książki, a następnie wydają je, pozostając ciągle anonimowymi.

Elena Ferrante, znalazła się w 2016 roku na liście stu najbardziej wpływowych osób na świecie, stworzonej przez czasopismo "Time". Na całym świecie znana jest za sprawą serii powieściowej, nazywanej cyklem neapolitańskim. W skład tego cyklu wchodzą książki: "Genialna przyjaciółka", "Historia nowego nazwiska", "Historia ucieczki" i "Historia zaginionej dziewczynki".

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  To historia Giovanny, która dorasta w specyficznej rodzinie. Pełnej niedomówień, nieobecnych członków. Dziewczyna postanawia poznać siostrę ojca, z którą ten od dawna nie rozmawia. Nie ma pojęcia, jak ta decyzja zmieni nie tylko jej życie.

  Chociaż bohaterką tej powieści jest nastoletnia dziewczyna, nie jest to książka dla młodzieży. I nie chce tu wyjść na moherową ciocię, która biednych dzieci nie chce deprawować, ale to powieść dla dojrzałych czytelników. Dla rodziców. Ku przestrodze. Bo dzieci widzą i słyszą, kiedy my myślimy, że jest inaczej.

  To bardzo ciężki kaliber. Nie chcę przez to powiedzieć, że książka jest zła. Jest bardzo dobra, dojrzała, daje czytelnikowi niemal w twarz swoją treścią. Nie spodziewałam się, że ta historia tak bardzo mnie poruszy. Potrzebowałam trochę czasu, by móc opowiedzieć o tej powieści, poukładać swoje myśli po lekturze.

  Czytając tę książkę, czułam narastające przerażenie, widząc to, co dzieje się z Giovanną i jej rodziną. Mamy tu bohaterów, którzy nie są obojętni. Nie mogę powiedzieć, że się ich kocha, bo mogą wzbudzić w Was nienawiść, ale nie sposób o nich nie myśleć po odłożeniu książki na półkę. Nie wiedziałam, do czego są zdolni. Największe wrażenie zrobiła na mnie matka Giovanny. Na początku nie do końca popierałam to, co robi, ale mimo niektórych dziwnych zagrań, nie była złym człowiekiem. Nie wiem za to, co myślę o Vittorii. Ta kobieta pozostanie dla mnie zagadką.

  Do tej pory nie umiem pozbierać się po zakończeniu. Nie spodziewałam się czegoś takiego. Jeśli szukacie mocnej książki o dorastaniu w rodzinie pełnej kłamstw, polecam tę historię. Jest dojrzała, napisana z wyczuciem, daje do myślenia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Elena Ferrante - ta ceniona, popularna i niezwykle utalentowana włoska pisarka przyzwyczaiła nas do tego, iż każdą kolejną jej powieść cechuje niezwykłe głębia, inteligencja i umiejętność mówienia o Włoszech w taki sposób, w jaki nie potrafi czynić tego nikt inny. I dokładnie tak też ma się rzecz z najnowszym dziełem tej autorki - powieścią "Zakłamane życie dorosłych", którą otrzymałam z księgarnia TaniaK[Adres usunięty]. Powieścią o dorastaniu, pierwszych miłościach i magii Neapolu...

  Główną bohaterką tej historii jest Giovanna - nastoletnia dziewczyna, która wiedzie spokojne życie w domu majętnych rodziców. W domu, w którym nigdy nie mówi się o krewnych ze strony ojca, czyniąc ów kwestię tematem tabu. Tym większym zaskoczeniem są dla Giovanny usłyszane przypadkiem słowa ojca, że ta przypomina mu jego siostrę - Vittorię. Wobec nalegań dziewczyny, ale też i jej samozaparcia, poznaje ona w końcu swoją ciotkę, która to zdradzając jej sekrety rodziny, ale też i ukazując swoje niezwykłe podejście do życia, wpłynie w olbrzymi sposób na Giovannę. Od tej chwili rozpocznie się w jej życiu czas ryzykownych decyzji, chęci czerpania z życia pełnymi garściami, jak i też pierwszej miłości...

  Wszyscy znany - chociażby z telewizyjnej ekranizacji, słynny cykl powieściowy tej autorki pt. "Genialna przyjaciółka", który opowiadał o przyjaźni dwóch młodych dziewcząt, mieszkanek Neapolu sprzed lat. I podobny charakter ma również ta najnowsza książka włoskiej autorki, aczkolwiek porusza ona bardziej skomplikowane, złożone i mroczne kwestie - trudne dojrzewanie, kłamstwa rodziców, bunt nastolatki wobec świata dorosłych. I w tym względzie opowieść ta wydaje się jeszcze bardziej poruszającą i metafizyczną, gdy oto na naszych oczach zderzają się ze sobą: wyobrażenia dziecka z brutalnością świata dorosłych... To ambitna literatura z absolutnie najwyższej półki.

  Narratorką w tej opowieści jest sama Giovanna, która dzieli się z nami kolejnymi wydarzeniami z swojego życia, ale też i własnymi przemyśleniami na temat codzienności, swojej rodziny i jej tajemnic. To ciekawe i w mej ocenie słuszne rozwiązanie autorki, która w ten sposób oddała głos głównej bohaterce - czasami przemawiającej do nas z niezwykłą dojrzałością i mądrością, a czasami z wciąż dziecięcą naiwnością, co też ma swój wielki urok. Spotkanie z siostrą ojca, odkrywana prawda o przeszłości rodziny, wkraczania do świata dorosłych i piękna relacja o Neapolu - to główne elementy tej naracji, która przekonuje nas do siebie już od pierwszych chwil, gdy oto zanurzamy się w ten literacki świat i nie mamy najmniejszej ochoty go opuszczać...

  W tej czytelniczej podróży po zaułkach Neapolu towarzyszą nam wspaniali bohaterowie tej książki - na czele z niezwykle wrażliwą, ciekawą świata i ludzi, inteligentną, ale też i wciąż pełną dziecięcych ideałów - Giovanną, jak i też jej nowo poznaną ciotką - Vittorią, która symbolizuje sobą nowoczesną, wyzwoloną i pewną siebie, kobietę. To właśnie te dwie postacie wydają się być tu najważniejsze i najbardziej intrygujące, aczkolwiek mamy też rodziców dziewczyny, jej przyjaciół, czy też pewnego młodego mężczyznę, który rozbudzi w niej płomień namiętności. Wszyscy oni są ciekawi, przekonujący w swych kreacjach oraz na wskroś "neapolitańscy", dzięki czemu zresztą tak bardzo nas ciekawią i fascynują.

  Neapolem "żyje" cała ta opowieść, ukazując nie tylko kolejne dzielnice i piękne zakątki tego niezwykłego miasta skrajności, ale też i mentalność jego mieszkańców, gdzie to tradycja, rodzina i honor odgrywają tak wielką rolę. Z drugiej strony mamy tam także świat mafii, przemocy i bezprawia, który tak bardzo kontrastują z tą piękniejszą twarzą Neapolu. Pewnym jest to, że autorka oprowadza nas kolejny już raz po swoim mieście, ukazując nam jego sekrety, tajemnice, podwójną naturę i klimat, który jest iście magiczny. Myślę, że każdy miłośnik Włoch i tego specyficznego miasta, będzie w pełni oczarowany i usatysfakcjonowany tą relacją...

  Zapewne każdy czytelnik odbierze tę powieść w nieco inny sposób, co jest zrozumiałym i jak najbardziej korzystnym efektem jej lektury. I tak dla mnie książka ta stanowi przede wszystkim poruszającą historię o przekraczaniu granicy pomiędzy dzieciństwem i dorosłością, który to krok przybiera tu trudną, bolesną i skomplikowaną formę, ale też i fascynuje nas w wielkim stopniu. To pierwsze rozczarowania, błędne decyzje i zderzenie się ze światem kłamstw dorosłych, z którego to niestety nie ma już powrotu do bezpiecznego dzieciństwa.

  Powieść "Zakłamane życie dorosłych", to książka spod znaku ambitnej, wymagającej, ale też i oferującej niezwykłe doznania i emocje, współczesnej literatury. To także kolejne wspaniałe dzieło Eleny Ferrante - autorki, która opowiada o Włoszech i mieszkańcach tego kraju w najpiękniejszy i najciekawszy obecnie sposób. Dlatego też z jak największym przekonaniem polecam wam sięgnięcie po ten tytuł - naprawdę warto!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ferrante dała się już poznać. Wielu ludzi docenia jej sposób budowania fabuły i kreowania postaci. Tym razem wyruszamy w podróż do Neapolu, ale nie tego pięknego i uporządkowanego, tylko takiego z krwi i kości, tętniącego życiem i skrajnymi emocjami. Giovanna przechodzi wiele zmian na raz - dojrzewanie, rozstanie rodziców, poznawanie swoich korzeni, które mimowolnie ją ukształtowały. Ferrante znowu pokazała, że umie pisać o świecie z perspektywy nastolatki. Chociaż nie jest to książka młodzieżowa, a raczej literatura dojrzała, refleksje jakie się nasuwają podczas czytania każą przeanalizować własne etapy buntu.

  Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Dwa lata przed tym, zanim mój ojciec nas zostawił, powiedział matce, że jestem bardzo brzydka. Wyszeptał to cicho, w mieszkaniu, które wspólnie kupili zaraz po ślubie, w dzielnicy Rione Alto, na końcu via San Giacomo dei Capri. Wszystko zastygło – neapolitańskie uliczki, zimne lutowe światło i te słowa. Tylko ja się wymknęłam i nadal przemykam przez wersy, które w zamyśle mają nadać mi jakąś historię, choć w rzeczywistości są niczym – niczym, co byłoby moje, co się naprawdę zaczęło albo naprawdę dokonało, lecz zwykłą gmatwaniną. I nikt, nawet ta, która pisze te słowa, nie wie, czy zawierają właściwy wątek opowieści, czy może stanowią jedynie kłębek bólu bez szans na odkupienie.”

  To moja pierwsza książka Ferrante, jaką przeczytałam. Z tetralogią neapolitańską zwlekam jeszcze, bo chciałam najpierw przeczekać boom na te książki, potem jakoś mi umknął ten temat, bo czytałam inne rzeczy, ale już wiem, że na pewno niebawem sięgnę po wcześniejsze powieści Ferrante. Spodobał mi się styl, klimat i lekkość, z jaką płynie się przez fabułę. I choć „Zakłamane życie dorosłych” nie zrobiło na mnie jakiegoś bardzo piorunującego wrażenia, to ogólnie podobała mi się ta książka, głównie ze względu na świetnie przedstawiony okres dorastania i dojrzewania młodej Giovanny (trzynastoletniej, a potem szesnastoletniej), z której perspektywy śledzimy losy jej rodziny i przyjaciół.

  REPORT THIS AD

  Giovanna wywodzi się z rodziny inteligenckiej, mieszkającej w tej części Neapolu, na wzgórzu, skąd widać wszystko, co poniżej, co bardziej mroczne, biedniejsze, brudniejsze. Kiedy Giovanna słyszy słowa wypowiedziane przez ojca (początkowy cytat z notki) robi jej się bardzo przykro. A kiedy dodatkowo okazuje się, że ojciec porównuje ją do niejakiej ciotki Vittorii, z którą od zawsze kojarzy się wszystko, co obrzydliwe, paskudne, złe i wredne, to tym bardziej dziewczynce jest smutno. Zaczyna coraz krytyczniej patrzeć na siebie, popłakuje po nocach, nie potrafi się skupić na nauce, aż w końcu postanawia odnaleźć ciotkę Vittorię, z którą rodzice nie utrzymują od dawna już kontaktu (dlaczego?) i skonfrontować słowa ojca na własne oczy, a tym samym zrobić rodzicom na złość. Od tej pory, życie Giovanny zacznie się powolutku zmieniać. Obecność ciotki w jej życiu pomoże jej w poszukiwaniu własnej drogi, rozumieniu przekonań, w wyborze wartości i celów. Nie będzie to jednak prosta droga, bo dojrzewanie nigdy nie jest łatwe; zanim się coś zrozumie, trzeba długo próbować, wielokrotnie się sparzyć, a i często musi boleć.

  Ciotka Vittoria okaże się kimś strasznie samotnym, zgorzkniałym, kimś, kto zawiódł się na własnej rodzinie, kto pielęgnuję dawną miłość, choć wcale nie była ona tak szczera, jakby się wydawało. Czy faktycznie odnowienie kontaktu z ciotką przez Giovannę okaże się dobrym posunięciem? Rodzice Giovanny będą rozdarci między tym, co dobre dla córki, a tym, co dla nich. Pewne przeszłe i aktualne wydarzenia otworzą dziewczynce oczy na wiele spraw, uczynią ją bardziej wrażliwą na człowieka, głównie pochodzącego z tej warstwy społecznej, która nie ma inteligenckiego pochodzenia. Wiele sytuacji dotykających jej rodziny i przyjaciół pokierują jej zachowaniem tak, a nie inaczej. „Przestałam być szczera, za jednymi myślami kryły się kolejne, moje dzieciństwo dobiegło końca. Im bardziej się wysilałam, tym bardziej moja niewinność wymykała mi się rąk”. Świetnie widać tutaj, jak niecne występki rodziny, skrzętnie ukrywane przez lata, wpływają na dziewczynkę. Widać, jak bardzo sama chce spróbować tej mroczniejszej strony życia: kłamstwa, zdrady…. I mimo, iż bywają momenty, że Giovanna nadal czuje się brzydka i zła i marzy o tym, aby ktoś ją pokochał, to z upływem czasu coraz solidniej buduje poczucie własnej wartości.

  To według mnie powieść głównie o tym, jak bardzo pokręcone emocjonalnie jest życie dorastającej nastolatki, jak wiele trzeba się nauczyć, by zrozumieć, czego właściwie się chce, szuka, co jest ważne, a co w ogóle nie jest. No a biorąc pod uwagę tytuł powieści, również o tym, jak bardzo zakłamane może być życie dorosłych. „Co się dzieje w świecie dorosłych, w głowach rozsądnych ludzi, w ich ciałach przepełnionych mądrością? Co ich zamienia w podstępne bestie, gorsze niż gady?”.

  To niezła książka. Czyta się szybko, historia wciąga, narracja z perspektywy nastolatki płynie jak rwąca rzeka, choć momentami wydawała mi się nieco wydumana, jak na wiek bohaterki. No i liczę na więcej, kiedy już sięgnę po poprzednie książki Ferrante. Czego więcej? Tu, dla mnie, za mało było Neapolu i jego opisów, co dodałoby więcej klimatu. Oczywiście pojawiały się wzmianki o różnicach językowych, dialektach, potrawach, czy ogólnie włoskim temperamencie, ale brakowało mi obecności samego miasta.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie miałam wcześniej okazji zetknąć się z twórczością Eleny Ferrante, tym bardziej mam otwarte i niczym nie zrażone podejście do jej twórczości. Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona podejmowaną trudną tematyką, przenikliwym wnikaniem w głąb ludzkiej psychiki z nieznaną dotychczas sprawnością. Książka podziałała na mnie jak zimny prysznic, wstrząsnęła mną, ale i skłoniła do refleksji …

  Giovanna dorasta w szczęśliwej inteligenckiej rodzinie. Niczego jej brakuje. Jest już w tym wieku, że zaczyna interesować się swoim pochodzeniem i krewnymi, z którymi jej rodzice nie utrzymują żadnych rodzinnych relacji. Zwłaszcza interesuje ją siostra ojca, Vittoria, o której słyszała, że jest zakałą rodziny, i z którą zabroniono jej się spotykać. Ostatnio często słyszała od ojca słowa, że jak nie poprawi swojego zachowania, to będzie taka jak ciotka Vittoria. Czyli jaka? Jaką rodzice skrywają rodzinną tajemnicę? O czym jej nie mówią? Dziewczyna nawiązuje kontakt z ciotką, czemu rodzice są przeciwni, uważają, że nic dobrego z tego raczej nie wyniknie. Giovanna poznaje ciotkę, jej stosunek do brata oraz rodzinnie tajemnice i nieporozumienia. Ciotka imponuje dziewczynie, zaczyna przed nią otwierać nieznany dotąd świat, stara się również otworzyć dziewczynie oczy na postępowanie rodziców i zdemaskować ich kłamstwa. Pokazać, że nią są tacy idealni, jakby mogło się wszystkim wydawać. Dziewczyna zaczyna tracić poczucie stabilności, nie wie już kto mówi prawdę, a kto żywi się kłamstwem. Musi się zdecydować i wybrać, nie może dalej balansować między rodzicami a ciotką, światem na pozór dobrym i złym …

  „Co się dzieje w świecie dorosłych, w głowach rozsądnych ludzi, w ich ciałach przepełnionych mądrością? Co ich zmienia w podstępne bestie, gorsze niż gady?”

  Elena Ferrnante przedstawiła nam świat dorosłych widziany oczami dorastającej dziewczyny, zmagającej się z brutalnością i przenikliwością zakłamanego świata dorosłych, świata, do którego dotychczas nie miała wstępu. Jednak próba szybkiego dorośnięcia, nie koniecznie zawsze musi wyjść na dobre. Giovanna stawia pierwsze kroki w świat dorosłych, pierwsza miłość czy zauroczenie, odkrywanie swojej seksualności, bunt, brak zrozumienia, namiętność, pierwsza inicjacja seksualna. To wszystko sprawia, że zmagamy się z problemy nastolatków ukazanymi w sposób czytelny i prosty. Autorka ma świetne pióro, czyta się ją z zapartym tchem, nie odczuwa się upływu czasu. Otrzymujemy wiele obrazów ludzkich twarzy, smutnych i prawdziwych. Poznajemy u źródła problemy, z jakimi borykają się dzieci, a na które dorośli nie zwracają uwagi. Mnie bardzo zainteresował aspekt przeżyć bohaterki, wewnętrznych rozterek, podjęcia się odpowiedzi na pytanie, dlaczego dorośli kłamią i zmuszają dzieci do życia w kłamstwie. Jaki mają w tym cel? Pierwsza nasuwająca się odpowiedź, bo im jest tak wygodnie. Czy aby na pewno? Przekonajcie się sami, dlaczego życie dorosłych nie jest takie oczywiste i jednoznaczne, piękne i pełne prawdy, odkryjcie karty ich tajemnic i fałszu, przekonajcie się, co nimi kieruje ...

  „-Może wszystko byłoby mniej skomplikowane, gdybyście mówili prawdę.

  Prawda nie zawsze jest łatwa – odparła cierpiętniczym głosem. - Zrozumiesz, jak dorośniesz. Powieści to za mało. To jak będzie?

  Kłamstwo kłamstwem pogania: dorośli zabraniają dzieciom kłamać, ale sami sobie folgują”.

  Muszę przyznać, że lektura robi piorunujące wrażenie na czytelniku, wnika głęboko w świat jego ukształtowanych i przyjętych wartości, i próbuje zrobić małe zamieszanie. Czy jej się uda, to tylko zależy od was, od waszego przekonania, czy postępujecie prawidłowo i nie macie sobie nic do zarzucenia. Pełna emocji i wrażliwości, mądra i przenikliwa, trudno się z nią rozstać chociażby na chwilę. Ją się chce czytać i czytać, oczekuje się jeszcze więcej i więcej … I tak bez końca ...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Janis. Życie i muzyka 5/5 Nasza cena:
35,77 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Janis. Życie i muzyka

Utalentowana wokalistka, słynna imprezowiczka, gwiazda San Francisco, jedna z pierwszych celebrytek swoich czasów. Bliska znajoma Jimiego Hendrixa i kochanka Krisa Kristoffersona. Buntowniczka, która pobiła się z Jimem Morrisonem, i romantyczka wpatrzona w Arethę Franklin i Bessie Smith. Kim tak...
Anna. Nowe życie 5/5 Nasza cena:
27,92 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anna. Nowe życie

Piękna, wzruszająca opowieść o pasji, marzeniach i wysokiej cenie, jaką czasem trzeba zapłacić, by móc je spełnić... Mała Anna ma wielkie ambicje - pragnie zostać primabaleriną, jednak wypadek samochodowy, któremu ulega, nie tylko niszczy jej życie, lecz również ogromną szansę na zrobienie kariery....
Idealne życie 4/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealne życie

Piękni ludzie skrywają najbrzydsze sekrety... Dla fanów "Dziewczyny z pociągu" oraz "Za zamkniętymi drzwiami" Autumn Carpenter prześladuje wspomnienie córki, którą oddała, mając piętnaście lat. Nigdy potem nie udało jej się w pełni dojść do siebie i pogodzić ze stratą. Pewnie dlatego, że nie...
Całkiem nowe życie 5/5 Nasza cena:
27,84 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Całkiem nowe życie

To opowieść o uczuciach. O miłości. Tej trudnej, niszczącej, złej. Tej największej – matczynej. I tej na pozór dobrej, zwyczajnej, która jednak może doprowadzić do tragedii. O nienawiści, która pojawiła się zupełnie bez powodu, może jedynie z zazdrości. A także o przyjaźni między kobietą i...
Jej drugie życie 4/5 Nasza cena:
26,07 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jej drugie życie

Maria hrabina Łęska i profesor Leon Rosenblatt, znany historyk sztuki, po dramatycznej ucieczce z okupowanej Polski znaleźli się w Londynie. On został szefem zespołu zajmującego się poszukiwaniami zrabowanych przez hitlerowców polskich dzieł sztuki, ona współpracuje z angielskim wywiadem. Zbliża...
Prawdziwe życie 4/5 Nasza cena:
37,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwe życie

W domu są cztery pokoje: dziewczynki, jej brata, rodziców i trupów. To trofea taty: sarny, jelenie i dziki. A w kącie szczerzy zęby wypchana hiena. Matkę paraliżuje strach przed ojcem, który odzyskuje humor tylko na polowaniach. Dzieci uciekają w świat zabaw i wyobraźni, ale pewnego dnia widzą z...
Restauracja na końcu wszechświata życie wszechświat i cała reszta 3/5 Nasza cena:
46,75 zł 55,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Restauracja na końcu wszechświata życie wszechświat i cała reszta

KOLEJNE CZĘŚCI KULTOWEJ POWIEŚCI, KTÓRA ŁĄCZY WIZYJNĄ FANTASTYKĘ ZE ZWARIOWANYM BRYTYJSKIM HUMOREM Kilka sekund przed zniszczeniem Ziemi w celu przygotowania terenu pod budowę drogi szybkiego ruchu Arthur Dent zostaje zabrany z Ziemi przez swojego przyjaciela Forda Prefecta, specjalistę od badań...
Po nowe życie 5/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po nowe życie

Po zakończeniu drugiej wojny światowej trzy dziewczyny z 1. Samodzielnego Batalionu Kobiecego przemierzają na ciężarówkach, furmankach, konno i piechotą miasta i wsie Dolnego Śląska. Celem wyprawy jest Zalipie Dolne koło Lubania, gdzie platerówki mają się osiedlić. Podróż obfituje w przygody i...
Życie bez ciebie 4/5 Nasza cena:
31,68 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie bez ciebie

Nadszedł dzień ślubu Zoe. Ma wyjść za Jamiego, miłość swojego życia. Nagle dzwoni telefon i Zoe dowiaduje się o aresztowaniu matki, z którą przed laty zerwała kontakt. Jak ma postąpić w tej sytuacji? Rzucić wszystko i pospieszyć z pomocą? Czy może udawać, że sprawa jej nie dotyczy? Matka powraca do...
Życie. Sposób użycia 5/5 Nasza cena:
34,71 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie. Sposób użycia

Obszerny wybór prozy laureata Nike z 2011 roku. W skład tomu wchodzą nowele Tam gdzie much nie ma (1976), Bitnik Gorgolewski (1989) oraz opowiadania z 2002 roku Na odchodnym i W butach. Każdy z przypomnianych tu utworów Mariana Pilota, wirtuoza frazy i arcymistrza groteski, zachwyca i przeraża. To...
Opiekunka. Życie z Nancy. Podróż w świat alzheimera. Wydanie II 0/5 Nasza cena:
25,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opiekunka. Życie z Nancy. Podróż w świat alzheimera. Wydanie II

Kiedy Andrea Gillies wraz z mężem, trójką dzieci i teściami przeprowadzała się do dużego wiktoriańskiego domu położonego w jednym z odległych zakątków na północy Szkocji, nie miała pojęcia, jak niezwykłe czeka ich doświadczenie. Opiekując się chorą na alzheimera teściową, Gillies towarzyszyła jej w...
Johannes Schachmann. Życie i czasy 0/5 Nasza cena:
44,91 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Johannes Schachmann. Życie i czasy

Johannes Schachmann (1595 - ?). Urodził się w rodzinie o długich tradycjach kupiecko-magicznych. Uważany za najpotężniejszego czarnoksiężnika w Lidze Hanzeatyckiej. Posiadacz Włóczni św. Maurycego i dwóch egzemplarzy Świętego Graala. Dwunastokrotny Wielki Mistrz Sztuk Tajemnych. Pogromca duplikatów...
Wybrane bestsellery
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2 5/5 Nasza cena:
33,96 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2

Kontynuacja tomu 4 światowego bestsellera! Fae wbrew swojej woli, walczy o znalezienie własnego miejsca dla siebie w zabójczym i niebezpiecznym świecie. Co gorsza, wojna i wszystko, co w niej straciła, wypaliły w jej duszy niezatarte piętno. Jedyną osobą, która rozpala ją bardziej niż ktokolwiek...
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4 0/5 Nasza cena:
47,03 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4

Pan Lodowego Ogrodu - finałowy, czwarty tom cyklu, ozdobionego kompletem nagród przyznawanych w polskiej fantastyce. Sztandarowe dzieło pisarza z legendarnego "Klubu tfurcuff", grupy której prace złożyły fundament pod współczesną polską fantastykę. Kontynuacja historii uznanej przez portal Onet za...
Zło w Cmentarnej Górze 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zło w Cmentarnej Górze

Zniknął, jakby wpadł wprost do samego piekła... Cmentarna Góra – niewielka wieś ukryta pośród lasów – nie cieszy się dobrą opinią. Zagadkowe zaginięcia, seria samobójstw, konflikty sięgające jeszcze czasów Żołnierzy Wyklętych, tajemniczy kult słowiańskiej pramatki… To tylko niektóre z niezwykłych...
Świąteczne tajemnice. Tom 2 5/5 Nasza cena:
46,06 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świąteczne tajemnice. Tom 2

Drugi tom unikalnej antologii najlepszych świątecznych opowieści kryminalnych. Ten wyjątkowy zbiór zawiera rozmaite opowiadania kryminalne, które łączy magiczny świąteczny klimat. Czytelnicy znajdą tu zarówno klasyczne, jak i współczesne utwory, pełne kryminalnych zagadek, mrocznych tajemnic,...
Żywoty świętych 4/5 Nasza cena:
28,83 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żywoty świętych

Zanurzcie się w świat stworzony z epickim rozmachem przez autorkę międzynarodowych bestsellerów, Leigh Bardugo, sięgając po pięknie ilustrowaną replikę „Żywotów Świętych” – Istorii Sanktia. Zawiera ona opowieści o świętych zaczerpnięte z powszechnie uwielbianych powieści i nie tylko. Oto magiczna...
Almond 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Almond

Wielokrotnie nagradzany koreański bestseller, rekomendowany przez BTS – najpopularniejszy boys band na świecie. „Almond” to powieść uznana przez krytyków za wybitną historię o dorastaniu pośród rozmaitych trudności. Yunjae urodził się z aleksytymią, która utrudnia mu odczuwanie takich emocji jak...
Stulecie Winnych. Początek 5/5 Nasza cena:
19,62 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie Winnych. Początek

Poznaj początek historii rodu Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. W książce Stuleciu Winnych. Początek Ałbena Grabowska ukazuje pierwsze dekady historii rodu Winnych. Zdun Antoni Winny osiedla się w Brwinowie i zakochuje w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich – Bronisławie. Udaje mu...
Znów to zrobiliśmy 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znów to zrobiliśmy

„Znów to zrobiliśmy” – gorąca nowość od królowej pikantnych romansów, Laurelin Paige! Chociaż Jenny Stahl odniosła niekwestionowany sukces w modelingu, jej największym marzeniem wciąż pozostaje kariera aktorska. Dziewczyna jest gotowa na mnóstwo wyrzeczeń, by zdobyć pierwszoplanową rolę w filmie....
Łowca snów 5/5 Nasza cena:
37,65 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łowca snów

To, co dla czterech przyjaciół miało być wspaniałą przygodą, zmieni się w koszmar, po którym nic nie będzie już takie samo...Łowca snów to nie tylko opowieść o przybyszach z kosmosu, ale i o przyjaźni, która rozpoczęła się brawurowym, wspaniałomyślnym czynem czterech nastolatków i przetrwała ponad...
Pucio umie opowiadać 5/5 Nasza cena:
27,73 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio umie opowiadać

Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się...
Siedem życzeń 5/5 Nasza cena:
37,32 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem życzeń

Jeden pensjonat, jeden wieczór, kilka opowieści. Tej zimy spadnie dużo śniegu. Zbyt dużo. Mazurska Piękna Góra została zupełnie odcięta od świata. Najstarsi mieszkańcy nie pamiętali takiej zimy. Mówiono, że może to jakiś znak. W pensjonacie Pod Kurą tego wieczoru spotka się kilku przypadkowych...
Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia 5/5 Nasza cena:
26,14 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia

To naturalne, że każdy pragnie być szczęśliwy, bogaty, żyć pełnią życia i doświadczać wszystkich wspaniałości świata. Joseph Murphy, twórca bestsellerowej „Potęgi podświadomości”, w przystępny sposób wyjaśnia, jak tego dokonać, nie pomijając zjawisk, które mogą nas w tym ograniczać. Murphy oferuje...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula