Zadra

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
528
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,75 zł
Nasza cena: 22,79 zł 39,90 zł Taniej o: 43%

Są kości i ślady, które rzucają nowe światło na tajemnicze zaginięcie pary studentów. Jednak zmowa milczenia trwa od lat.

Kiedy w podchełmżyńskim Grodnie opadają wieczorne mgły, komisarz Bernard Gross bada sprawę odnalezionych w pobliskim lesie kości. Nowe tropy zaprowadzą go do sprawy zagadkowego zaginięcia pary studentów sprzed szesnastu laty.

Im głębiej i dokładniej Gross będzie szukał, z tym większym trudem przyjdzie mu przedzierać się przez gąszcz traumatycznych wspomnień skłóconych ze sobą członków rodzin dwojga zaginionych. Prawda o tamtych zdarzeniach okaże się wstrząsająca.

Zadra to mroczna opowieść o niszczącej sile miłości, ale też o śmierci, która przedwcześnie zabierając bliskich, strąca w otchłań samotności.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Niezmiernie się cieszę, że „Zadra” to nie ostatnia część cyklu z Bernardem Grossem, bo autor trzyma niezmiennie wysoki poziom, pomysłów na intrygującą fabułę mu nie brakuje, a i z tak wyrazistymi bohaterami szkoda byłoby się rozstawać.

  Śledczy Bernard Gross i Monika Skalska, których dobrze poznaliśmy w „Skazie” i „Wadzie”, ponownie angażują się w zawiłe śledztwo, na które olbrzymi wpływ mają tajemnicze wydarzenia z przeszłości.

  Znalezione w lesie zwłoki mężczyzny świadczą o popełnieniu przez niego samobójstwa, jednak dociekliwy Gross odkrywa pewne szczegóły, które budzą jego wątpliwości. Czy to przypadek, że przed szesnastu laty zaginęła siostra mężczyzny wraz ze swoim chłopakiem? A leczący się na depresję brat, właśnie w dniu jej urodzin, po tylu latach, postanowił odebrać sobie życie?

  Demony przeszłości dopadają nie tylko rodziny zaginionych przed laty studentów, burząc z trudem wypracowaną normalność, również Skalska i Gross pozostają pod ich wpływem. Tragiczna przeszłość jest jak wyrzut sumienia, który tkwi w nich jak zadra, nie pozwalając uwolnić się i zacząć od nowa.

  Mimo mrocznego, czasem wręcz duszącego klimatu, ciężaru śmierci, cierpienia i samotności lektura jest prawdziwą przyjemnością, a zawiła intryga nie pozwala odłożyć książki nawet na chwilę.

  Zaskoczyło mnie, że dla Grossa zmęczonego życiem, dręczonego poczuciem winy pojawia się światełko nadziei. Czyżby autor wysłuchał próśb czytelników, w tym mojej? I czy to światełko szybko nie zgaśnie?

  Jeżeli nie mieliście dotychczas styczności z twórczością Roberta Małeckiego, to zachęcam do jej poznania, szczególnie jeżeli lubicie klimatyczne i mroczne kryminały, a ja już z niecierpliwością wypatruję kolejnej części.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Od jakiegoś czasu tak dyskretnie się przyglądałam twórczości Roberta Małeckiego, jak to zazwyczaj bywa okazja czyni, w tym przypadku nie złodzieja, a recenzenta. Kiedy wydawnictwo ogłosiło nabór postanowiłam spróbować i tak oto znalazłam się w posiadaniu ślicznej, świeżutkiej książki Roberta Małeckiego pod tytułem „Zadra”. Nie czytałam wcześniej nic pióra tego autora, dlatego nieco obawiałam się, czy to nie będzie mi przeszkadzało. Chciałam dobrze się wczuć w świat rozrysowanego bohatera, stać się detektywem i na równi z nim rozwiązywać najbardziej skomplikowane sprawy. Czy mi się to udało? Co myślę o twórczości Roberta Małeckiego? Czy zapałamy do siebie miłością, czy wręcz przeciwnie wrogością?

  Wspólnie z komisarzem Bernardem Grossem wędrujemy po ulicach Chełmży rozkoszując się jej bogatymi opisami. W nie tak do końca odległym Grodnie zostają odnalezione kości, na które natrafia jeden z wojskowych patroli. Sprawą zajmuje się Gross, badając kolejne tropy stara się wyjaśnić i ustalić, z czym mamy przyszło mu się borykać. Naturalnie nie działa sam Monika Skalska mu pomaga i angażuje się w śledztwo, które może sięgać nawet szesnastu lat wstecz, kiedy w dość niejednoznacznych okolicznościach zaginęła para studentów. Gross wykazuje się niesamowitą dociekliwością i błyskotliwością, dzięki czemu nie interesują go zbyt pobieżne możliwe scenariusze. Wie, że odkryte informacje nie dadzą mu spokoju, zaczęły zbyt mocno wzbudzać jego wątpliwości. Dla rodzin zaginionych studentów po raz kolejny przyjdzie się zmierzyć z koszmarem. Nie wszyscy są na to gotowi, czy odnalezienie ukochanych i wiedza, co się z nimi stało przyniesie ulgę?

  Nie raz czytając podobne książki, czy oglądając filmy kryminalne zastanawiałam się, jak musza się czuć ci żyjący, kiedy w końcu dowiadują się, co się stało z ich bliskimi. Czy dyskretnie skrywana nadzieja umiera usłyszawszy werdykt? Czy czują po czasie ulgę, że będą mogli ich pochować i móc odwiedzać na cmentarzu? Jedno jest pewne żaden scenariusz do łatwych i przyjemnych z pewnością nie należy. Które z takich życiowych podejść byłoby łatwiejsze? Myślę, że żadne, psychika człowieka jest delikatna, a w „Zadrze” ukazany jest klimat ciężkości związany ze sprawą kryminalną. Mrok wręcz wylewa się ze stron powieści kusząc czytelnika i zwodząc, kiedy usiłuje rozwiązać sprawę na własną rękę.

  Symbolizm tytułowej „Zadry” dla każdego czytelnika może oznaczać coś zupełnie innego. Każdy człowiek ma swoje własne podejście i pogląd na świat. Zadra w sercu kojarzy się jednym, innym będzie przypominała coś zupełnie innego, dla Grossa to może być poszlaka, której nie potrafi rozgryźć. Powiem Wam, że autor rozbudzi Wasza czytelniczą wyobraźnię do czerwoności.

  „Zadra” jest powieścią, która wywołała we mnie dreszczyk emocji, pochłonęła mnie w swoje odmęty nie pozwalając na wytchnienie. Robert Małecki chyba chciał, abym dostała czytelniczej zadyszki. Czytałam, czytałam i czytałam, co ważniejsze nie miałam dość. Może i nie czytam kryminałów zbyt często, ale tego jednego z całą pewnością nie żałuję. Zamierzam nawet w wolniejszej chwili nadrobić poprzednie tomy. Postać Bernarda Grossa wydała mi się niezwykle ciekawa i interesująca na tyle, że chciałabym sprawdzić, jaki był przed „Zadrą”. Uważam, że ta książka ma w sobie siłę przebicia, jest bogata w intrygi kryminalne, wydarzenia traumatyczne dla bohaterów, które nie będą czekać, wyjawią się prędzej czy później. Sprawiła, że poczułam na własnej skórze osiadającą mgłę, wilgoć, tajemnicę i tą melancholię, którą dawało się wyczuć wraz ze smutkiem w wyjątkowo gęstym lesie.

  „Zadra” Was zaskoczy nie tylko rozwiązaniem sprawy, ale także tym, że potrafi wchłonąć pełną czytelniczą uwagę. Nie byłam w stanie ani rozwiązać tej zagadki, ani tym bardziej odłożyć książki. Chociaż każdy z nas, a przynajmniej większość ma w planie kontynuację przygód Bernarda Grossa, miło będzie jeśli inni czytelnicy, miłośnicy dobrych powieści kryminalnych o nim, jak i o autorze usłyszą.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  „I ten ciągły żal o niewykorzystane szanse, który tkwi w sercu jak zadra”, czyli Bernard Gross na tropie zbrodni.

  Nawet nie wiecie, jak bardzo ucieszyłam się, kiedy dowiedziałam się, że będę mogła przeczytać Zadrę jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, czyli prawie miesiąc przed premierą. Uwielbiam serię z Bernardem Grossem i zawsze ze zniecierpliwieniem czekam na kolejne tomy. Potem szybko pochłaniam i znowu rozpoczyna się czekanie na następną część.

  Kiedy w podchełmżyńskim Grodnie opadają wieczorne mgły, komisarz Bernard Gross bada sprawę odnalezionych w pobliskim lesie kości. Nowe tropy zaprowadzą go do sprawy zagadkowego zaginięcia pary studentów sprzed szesnastu laty.

  Im głębiej i dokładniej Gross będzie szukał, z tym większym trudem przyjdzie mu przedzierać się przez gąszcz traumatycznych wspomnień skłóconych ze sobą członków rodzin dwojga zaginionych. Prawda o tamtych zdarzeniach okaże się wstrząsająca. Zadra to mroczna opowieść o niszczącej sile miłości, ale też o śmierci, która przedwcześnie zabierając bliskich, strąca w otchłań samotności.

  Jest dopiero początek 2020 roku, a ja już śmiało mogę powiedzieć, że Zadra pojawi się w moim podsumowaniu najlepszych książek tego roku. Kiedy myślę, że lepiej już być nie może to autor po raz kolejny mnie zaskakuje. Każda kolejna książka jest jeszcze bardziej zagmatwana i wciągająca. Małecki już przyzwyczaił nas do niebanalnych zbrodni, które sięgają wielu lat wstecz.

  Po trzech częściach czytelnik może już się zżyć z bohaterami. Nie brak tutaj elementów obyczajówki, która jest idealnie wyważona i współgra ze sprawą. W Zadrze śledzimy zmagania Grossa, który w życiu prywatnym ma wiele rozterek: wciąg martwi się o syna, nie może zdecydować się czy warto zaangażować się w związek z Lemańską. Czuje się winny, że zdradza tym swoją żonę, która pozostaje w śpiączce od lat.

  Jest to jeden z najsmutniejszych bohaterów, z jakimi się spotkałam i mam nadzieję, że jednak autor wniesie do życia Bernarda trochę radości.

  Muszę przyznać, że książki z Grossem są jednymi z moich ulubionych kryminałów z rodzimego podwórka. Znajdziecie tutaj wszystko, co cechuje dobry kryminał: niebanalna zbrodnia, tajemnice sięgające wielu lat wstecz, nowe ślady, które wszystko komplikują i ukrywanie prawdy przez kluczowych świadków.

  Sprawa jest dopracowana w każdym nawet najmniejszym szczególe, a autor zaskakuje nas kolejnymi dowodami. Czytelnik może prowadzić śledztwo wraz z Grossem i domyślać się rozwiązania.

  Mroczny klimat powieści oddaje idealnie okładka. Tak jak w przypadku Skazy i Wady nie sposób się nudzić, a napięcie towarzyszy nam od pierwszej strony aż po finał. Już nie mogę się doczekać kolejnych tomów (oby szybko!), bo apetyt rośnie z każdą kolejną książką i chce się więcej i więcej! Dużo dialogów, ciekawe opisy – to sprawia, że książkę czyta się szybko i czytelnik się nie nudzi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Miałam niesamowitą przyjemność przeczytać trzecią część serii cyklu z Bernardem Grossem jeszcze przed premierą. Ta kilkugodzinna uczta, która chwilowo wyciszyła tęsknotę za jednym z najbardziej „smutnych” bohaterów, jakich znam, była po prostu za krótka.

  Więc drodzy czytelnicy, teraz ja będę zazdrościć wam jej delektowania się.

  Kiedy już myślę, że aktualna książka jest rewelacyjna, okazuje się, że każda następna jest dla mnie jeszcze lepsza. A to przez to, że zżywam się z postaciami, z ich historiami i miejscem, w którym osadzona jest akcja. Ledwie co zachwycałam się Wadą, a teraz nie mogę zapomnieć o Zadrze. Już za 13 dni i wy będziecie mogli poznać ich losy. Na pewno nie będziecie zawiedzeni.

  „ – Bo troska jest jak skarb.

  - Co masz na myśli?

  - Ona skrywa uczucie.”

  Lubimy historie, które dobrze się kończą, które nastrajają nas pozytywnie. W książkach Roberta Małeckiego jest odwrotnie. Zdarzała mi się przy czytaniu chwila zamyślenia, wtedy wyobrażałam sobie szczęśliwego Grossa i sama dopisywałam zakończenie. Pewnie wielu z was też tak ma, czyż nie?

  W jego powieściach bowiem liczą się nie tylko śledztwa kryminalne, ale również wątki obyczajowe, którymi wciąż nie możemy się nasycić. Tragiczna przeszłość, która wlecze się za bohaterem, jego małżeństwo oraz relacje z synem, potrafią jednak wśród pracy zawodowej „żyć” swoim torem. Niemniej jednak, z każdym kolejnym tomem czytelnika zżera ciekawość, co tym razem przydarzy się w jego życiu.

  A powiem krótko, będzie się działo.

  "Kiedy zgasił latarkę, odniósł wrażenie, że w tej ciemności patrzy na gigantyczne pajęczyny."

  W gęstym lesie w podchełmżyńskim Grodnie zostają odnalezione kości. Konieczne jest ustalenie, do kogo należą. Dodatkowo trzeba będzie się przyjrzeć sprawie zaginięcia dwojga studentów sprzed szesnastu laty, którzy zapadli się pod ziemię.

  Kolejny raz intrygi kryminalne, które niespiesznie, lecz bardzo tajemniczo, hipnotyzują od początku powieści, jak i wszystkie okładki serii, znajdą logiczne wyjaśnienia. Owiane są tragediami i traumami rodzinnymi, które zawsze prędzej, czy później wyjdą na wierzch. A prawda, jakakolwiek by nie była, zaskoczy niejednego czytelnika. I pomimo że w trakcie czytania za oknem nie będzie ani gęstej mgły, ani deszczu, to aura smutku, melancholii i przygnębienia udzieli się czytelnikowi.

  Zadra jest kolejnym mistrzowskim kryminałem Roberta Małeckiego.

  Ciekawa jestem, czy i wy poczujecie ciarki na plecach, do tej pory, jeszcze mi się to nie przydarzyło.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Leśny ślad…

  Czasami
  wystarczy tylko jednak chwila, by zmienić czyjeś życie, by wpłynąć na jego jakość i w znaczący sposób zdeterminować przyszłość. Jedna chwila, by podjąć brzemienną w skutkach decyzję. Jedna chwila, by kogoś uszczęśliwić, albo wręcz przeciwnie – skazać na długotrwałe cierpienie.

  Doskonale wie o tym komisarz Bernard Gross, dla którego właśnie ta chwila zadecydowała o tym, że jego żona leży od wielu lat w śpiączce w zakładzie opiekuńczym, irracjonalnie utrzymywana przy życiu przez wciąż silną wolę. Ta jedna chwila, która zdecydowała o tym, że Gross nie dopadł przeciwnika, a dodatkowo podczas pościgu zginęła niewinna osoba. Ta jedna chwila, która zaważyła również na relacjach komisarza z synem, który obecnie go nienawidzi. Nic zatem dziwnego, że Gross, mając żal i do losu i do siebie, rzuca się w wir pracy, dążąc do poznania prawdy, do sprawiedliwości. Nie pomaga mu w tym fakt, że w jego otoczeniu wszyscy umierają, choć zła sława nie przeszkadza jego policyjnej partnerce, aspirantce Monice Skalskiej. Ona również przeżyła tragedię, jej kochanek – podwładny Grossa – popełnił samobójstwo, ale może właśnie dla tego tak dobrze im się razem pracuje. Dwójka zgorzkniałych, żyjących przeszłością funkcjonariuszy.

  Tym razem Gross wraz ze Skalską będą mieli do rozwiązania zagadkową sprawę ciała odnalezionego w chełmżyńskim lesie. Wszystko na to wskazuje, że mężczyzna, którego czaszkę oraz nieliczne kości odnaleziono, powiesił się na drzewie i to w bardzo nietypowy sposób – z niepełnym zawieszeniem ciała, opierając kolana na konarach drzewa, a wcześniej zakładając opaski zaciskowe na ręce. Śledczy szybko poznają tożsamość zaginionego kilka dni wcześniej Rafała Beckera. Wszystko wskazuje na to, że zwolniony z pracy mężczyzna, zmagający się z depresją, popełnił samobójstwo. Kilka rzeczy jest jednak interesujących. Dlaczego zrobił to w dzień urodzin zaginionej kilka lat temu siostry? Czy bandana, którą miał w reklamówce była pokryta krwią?

  Szukając odpowiedzi na te pytania, Gross i Skalska powracają do śledztwa prowadzonego kilka lat wcześniej w sprawie zaginięcia siostry Rafała, Justyny Becker oraz jej chłopaka, Marcina Korczyńskiego. Zniknęli oni po jednej z imprez organizowanych w plenerze, w których uczestniczył również Rafał i nigdy nie zostali odnalezieni. Mężczyzna ponoć nie mógł sobie wybaczyć, że nie został do końca imprezy, że nie uratował siostry przed nieznanym losem. Czy jednak to pchnęło go do samobójstwa?

  Przekonamy się o tym w trakcie lektury niezwykle wciągającej powieści pt. „Zadra”, kolejnej już z komisarzem Grossem w rolach głównych. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona książka autorstwa Roberta Maleckiego, to wciągający kryminał, od którego nie można się oderwać. Sięgnąć po tę pozycję powinny zarówno miłośnicy gatunku i ci, którzy Grossa już poznali, jak i te osoby, dla których będzie to pierwsze spotkanie z komisarzem. Dzięki wspomnieniom mężczyzny bez trudu zorientują się oni w minionych wydarzeniach, zaś te współczesne okazują się tak angażujące, że czas spędzony na lekturze mija niepostrzeżenie. Szczególnie, że u Małeckiego możemy liczyć nie tylko na doskonale wykreowanych bohaterów, zarówno „tych dobrych”, jak i złych, ale również na intrygującą fabułę i gwałtowne zwroty akcji, która prowadzi nas do zaskakującego zakończenia.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Porzuć swój strach 5/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porzuć swój strach

Marek Bener, dziennikarz i właściciel lokalnego tygodnika, podejmuje się odnalezienia zaginionej maturzystki. Znużony sierpniowym upałem odkrywa kolejne tajemnice rodziny Żelaznych, a im więcej wie, tym trudniej rozwikłać mu prostą z pozoru zagadkę. Przeżyje jednak wstrząs, kiedy okaże się, że...
Koszmary zasną ostatnie 5/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Koszmary zasną ostatnie

Mroźny luty 2017 roku. Podczas śnieżnej zawieruchy Marek Bener rozpoczyna poszukiwania ofiary mobbingu i chorującego na depresję Jana Stemperskiego. Mężczyzna zapewne targnął się na życie, dlatego dziennikarz zamierza szybko odnaleźć jego zwłoki i rozbroić własną, wciąż tykającą bombę problemów....
Najgorsze dopiero nadejdzie 4/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najgorsze dopiero nadejdzie

Śmierć to dopiero początek…Ponura toruńska jesień. Dziennikarz Marek Bener właśnie dowiedział się, że straci pracę. Jednym z jego ostatnich reporterskich zadań jest wyjazd do spalonego domu. Okazuje się, że zginął w nim dawny przyjaciel Benera, który przed laty uwiódł mu narzeczoną. Teraz...
Skaza 5/5 Nasza cena:
26,57 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skaza

Są ciała, nie ma zbrodni. Tylko krzyk z przeszłości domaga się prawdy. Zimą 2018 roku ze skutego lodem jeziora obok Chełmży zostają wyciągnięte zwłoki nastolatka. Patolog jest pewien, że śmierć chłopca nastąpiła w wyniku utonięcia. Znamion przestępstwa nie nosi też ciało starszego, bezdomnego...
Wada 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wada

Są sprawy pogrzebane dawno temu i świeże ślady świadczące o zbrodni. Tylko ciała brak. Groźne burze nad Chełmżą i nieznośne sierpniowe upały. Na leśnej polanie w pobliżu jeziora komisarz Bernard Gross trafia na pusty, zakrwawiony namiot. Stopniowo odkrywa wokół niego znacznie więcej śladów krwi....
Zabójczy pocisk 5/5 Nasza cena:
27,31 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabójczy pocisk

Takiej książki na polskim rynku jeszcze nie było! 17 kryminalnych spraw. 16 najlepszych polskich pisarzy. "Zabójczy pocisk" funduje czytelnikowi wędrówkę po najmroczniejszych zakamarkach ludzkiej duszy. Kto zabił, dlaczego, kiedy i...
Balladyna 4/5 Nasza cena:
31,34 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Balladyna

Już przeszłość zamknięta W grobach... Ja sama panią tajemnicy. Juliusz Słowacki, „Balladyna”, Akt V, Scena IV Balladyna ma wiele oblicz. Raz odcina głowę, bo taki ma kaprys; innym razem potrafi zabić po cichu, a winę zrzucić na kogoś innego. Jest pełna nienawiści i nie przebiera w środkach w...
Najgorsze dopiero nadejdzie pocket 0/5 Nasza cena:
11,18 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najgorsze dopiero nadejdzie pocket

Mistrzowska intryga. Charyzmatyczny i bezkompromisowy bohater. Polski kryminał w najlepszym wydaniu. Zgliszcza spalonego domu kryją w sobie ponurą tajemnicę. Marek Bener ma przed sobą ostatnie dziennikarskie zadanie. Nie wie jednak, że to początek kryminalnej gry, w którą zostaje uwikłany....
Skaza - pocket 0/5 Nasza cena:
11,18 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skaza - pocket

Są ciała, nie ma zbrodni. Tylko krzyk z przeszłości domaga się prawdy. Zimą 2018 roku ze skutego lodem jeziora obok Chełmży zostają wyciągnięte zwłoki nastolatka. Patolog jest pewien, że śmierć chłopca nastąpiła w wyniku utonięcia. Znamion przestępstwa nie nosi też ciało starszego, bezdomnego...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula