Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Harde
Rok wydania: 2024
Ilość stron: 448
Opis

Pisarz Wiktor Szczęsny dostaje od tajemniczego fana… dom. Ponieważ jego życie właśnie wali się w gruzy, postanawia wprowadzić się do posiadłości w Podborzu. Nie jest to jednak nieruchomość jak wszystkie. Nawiedzają ją na przemian goście z tego i tamtego świata. Za dnia para policjantów, która prowadzi śledztwo w sprawie zaginionych dzieci, nocami zaś duchy domagające się czegoś od pisarza. Aby dowiedzieć się, jaką tajemnicę skrywa budynek, Wiktor musi odkryć dobrze skrywane tajemnice Podborza. Odpowiedzi na swoje pytania znajduje w powieści sprzed lat. Na pobliskim stawie nocami tańczą szczury piżmowe, nikt nie wie dlaczego. Będą tańczyć, dopóki to, co schowane głęboko w ziemi, nie ujrzy światła dziennego…

Autor znakomitej kryminalnej „Trylogii grobiańskiej” powraca z powieścią w stylu swojego ulubionego autora – Stephena Kinga.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii horror i groza

Czy książka "Taniec piżmowych szczurów" to klasyczny horror w stylu Stephena Kinga?

Tak, powieść jest utrzymana w konwencji horroru grozy, czerpiącej wyraźne inspiracje z twórczości Stephena Kinga. Autor umiejętnie łączy wątki nadprzyrodzone z realistycznym śledztwem policyjnym prowadzonym w dusznej atmosferze małej miejscowości. Czytelnik odnajdzie tu gęsty klimat tajemnicy, motyw nawiedzonego domu oraz mroczne sekrety z przeszłości, które stopniowo wychodzą na jaw. To idealna propozycja dla osób szukających literatury, w której napięcie budowane jest poprzez niepokój i zjawiska paranormalne.

Dla kogo ta powieść może okazać się zbyt mroczna lub nieodpowiednia?

Książka nie jest wskazana dla osób o dużej wrażliwości oraz dla młodszych czytelników ze względu na drastyczne wątki kryminalne. Fabuła porusza trudny temat zaginięć dzieci oraz zawiera opisy zjawisk nadprzyrodzonych, które mogą budzić silny lęk. Osoby unikające w literaturze motywów związanych z duchami i brutalną rzeczywistością powinny rozważyć wybór lżejszej lektury. Jest to pozycja skierowana do dojrzałego odbiorcy, który akceptuje mroczną tematykę przeplataną elementami grozy.

Czy akcja książki skupia się wyłącznie na zjawiskach paranormalnych?

Fabuła stanowi sprawne połączenie klasycznego horroru o nawiedzonym domu z mrocznym kryminałem proceduralnym. Obok wątków z duchami i zjawami, istotną rolę odgrywa śledztwo policyjne dotyczące zaginionych w Podborzu dzieci. Takie zestawienie sprawia, że historia jest wielowymiarowa i angażuje zarówno fanów grozy, jak i miłośników zagadek detektywistycznych. Równowaga między światem rzeczywistym a nadprzyrodzonym utrzymuje wysokie tempo akcji przez całą lekturę.

Czy przed lekturą wymagana jest znajomość poprzednich książek Krzysztofa A. Zajasa?

Nie, ta powieść jest całkowicie samodzielną historią i nie wymaga znajomości cyklu "Trylogia grobiańska". Choć autor jest znany z popularnych kryminałów, tutaj prezentuje zupełnie nową opowieść osadzoną w odmiennej stylistyce grozy. Czytelnik może w pełni cieszyć się fabułą bez obaw o brak kontekstu z wcześniejszych dzieł pisarza. Jest to doskonały punkt wyjścia dla osób, które chcą poznać warsztat tego autora w wydaniu horroru.

W jakim otoczeniu rozgrywa się akcja i jak wpływa to na klimat?

Wydarzenia toczą się w dusznej atmosferze miejscowości Podborze, gdzie odizolowana posiadłość staje się centrum niepokojących zdarzeń. Lokalizacja ta potęguje uczucie osaczenia i tajemnicy, charakterystyczne dla najlepszych przedstawicieli gatunku grozy. Motyw stawu, na którym nocami dzieją się niewytłumaczalne rzeczy, dodaje całości onirycznego i złowrogiego charakteru. Miejsce akcji pełni tu rolę niemal równorzędnego bohatera, silnie oddziałując na psychikę głównej postaci.

Szczegóły
  • Tytuł: Taniec piżmowych szczurów
  • Autor: Krzysztof A. Zajas
  • Wydawnictwo Harde
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2024
  • Ilość stron: 448
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788383433486
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788383433486
  • EAN: 9788383433486
  • Wymiary: 135 x 205 x 28 mm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Aksjomat Piotr Nodzyński, Wita Stwosza 1 lok. 7, 87-100 Toruń, Polska, wydawnictwo@aksjomat.torun.pl, tel. +48 56 6226941,
Recenzje książki Taniec piżmowych szczurów (4)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Książka Z. w dniu 2024-06-27
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Pisarz Wiktor Szczęsny otrzymuje w darze od swojego czytelnika dom w Podborzu. Ten dziwny i oryginalny gest zadziwia pisarza, który właśnie przeżywa życiowy kryzys. Nie zastanawiając się długo Wiktor decyduje się przyjąć propozycję i udaje się w to tajemnicze miejsce, wprost idealne do tworzenia nowych powieści. Szybko okazuje się, że ta decyzja ma drugie, a nawet trzecie dno. W nowym domu zaczynają się dziać bardzo dziwne rzeczy, dodatkowo od samego początku pobytu Wiktora zaczyna odwiedzać miejscowa policja.

    Pozostawiony bez telefonu i samochodu, odcięty od świata, z poleceniem napisania powieści Szczęsny próbuje przetrwać w tym pełnym grozy domu.

    “Taniec piżmowych szczurów” to opowieść z pogranicza snu i jawy, z nadprzyrodzonymi motywami, nie jest to typowy horror, ale pewne wątki mogą przyprawić o gęsią skórkę. Autor zgrabnie eksperymentuje z formą oraz konwencją odnoszącą się do powieści grozy. Pierwszoosobowy narrator snuje swoje rozważania przepełnione ironią oraz uszczypliwym humorem, nie brakuje również dosadnych sformułowań. Bohater zostaje rzucony w wir zdarzeń związanych z klątwą i pewnym bardzo haniebnym czynem z czasów drugiej wojny światowej. Czy uda mu się przerwać ciąg nieszczęśliwym zdarzeń i odkupić winę? Aby odpowiedzieć na to pytanie sięgnijcie po tą oryginalną, klimatyczną książkę. Emocje gwarantowane.

    Książka zamiast kwiatka

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Joanna N. w dniu 2024-06-04
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Podborze. Moja nowa mała ojczyzna. Błotem i krwią płynąca."

    Główny bohater jest pisarzem, któremu posypało się życie prywatne. Niespodziewanie otrzymuje dom przy grobli. Ma w nim zamieszkać i pisać, jednak bardzo szybko zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

    Klątwa i zjawy są trzonem tej powieści, a to jest to, co lubię i co mnie przeraża. Fabuła opiera się na niezidentyfikowanych dźwiękach, obrazach i odczuciach. Bohater czuje się osaczony, wciąż obserwowany.

    Podsumujmy. Biorąc pod uwagę wszystkie strachy jest całkiem dobrze, ale to nie wszystko. To również historia z duszą, będąca pewnego rodzaju wytknięciem ludzkich wad i prztyczkiem w nos przeszłości. Nie brakuje tutaj humoru i zręcznej ironii opakowanej w lekkie pióro.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Kryminał Na T. w dniu 2024-05-22
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Krzysztof A. Zajas to autor powieści kryminalnych i grozy - do tej pory z tego drugiego gatunku miał na koncie “Oszpicyn”, teraz jego dorobek powiększył się o “Taniec piżmowych szczurów”. Jest to niejako domknięcie historii z “Oszpicyna”, ale mimo wszystko nie zalicza się tych tytułów do serii - powiązanie jest bardzo luźne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by czytać książki całkowicie oddzielnie. Ja tak zrobiłam z „Tańcem piżmowych szczurów” i muszę przyznać, że była to pokręcona, uszczypliwie zabawna i ciekawa lektura, mimo iż tak na co dzień po grozę raczej nie sięgam. Tutaj autor bawi się gatunkiem, bawi się znanymi motywami i gra z czytelnikiem, ciągle puszcza do niego oko, mieszając fikcję literacką z czymś, co mogłoby się wydawać faktami z naszego życia prawdziwego. Główny bohater, a zarazem narrator powieści to pisarz, który dosyć impulsywnie przeprowadza się do domu na wsi - ten już pierwszej nocy wydaje się nawiedzony. Ale czy na pewno? A może to tylko bujna wyobraźnia pisarza, sny, które przynoszą mu natchnienie do tworzenia? Historia długo rozgrywa się tylko w tym jednym miejscu, dopiero gdzieś za połową bohater z domu wychodzi, jednak cały czas pozostaje w okolicy. A ta jest klimatyczna, idealna dla powieści grozy - mała społeczność, odosobnienie, mgliste, bagniste tereny. Intryga jest pokręcona i zagmatwana dzięki stylowi narracji, który jest dosyć gawędziarski, a styl sprawia, że historia jest zabawna i lekka. To zmienia się, gdy czyta się tę powieść w nocy… Dobrze się bawiłam, po raz kolejny utwierdziłam się w tym, że uwielbiam styl autora - jest zabawny, jest ironiczny, jest inteligentnie błyskotliwy. Cokolwiek napisze - przeczytam! I ten tytuł i Wam gorąco polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Wiktoria M. w dniu 2024-06-22
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    „Taniec Piżmowych Szczurów” to książka w której zakochałam się od pierwszych stron. W ostatnim czasie miałam zastój czytelniczy i nie mogłam wgryźć się w 100% w żadną książkę, z tą było inaczej. Było w niej wszystko co najbardziej lubię w grozie, tajemnica, mroczna posiadłość z przeszłością, zjawy, i małe wręcz klaustrofobiczne miasteczko. Czy to nie brzmi znakomicie? Autor stworzył w tej książce niesamowity klimat, dokładnie taki jaki lubię najbardziej.

    Co zrobiłyście gdyby ktoś zaproponował wam dom w którym możecie zamieszkać od zaraz zupełnie za darmo?

    Taką propozycję dostaje od czytelnika nasz główny bohater, autor grozy który ma spotkaniu autorskich na targach. Nie ukrywam że jest to znakomity pomysł na fabułę i w 100% wykorzystany potencjał. Książka zaczęła się świetnie, od samego początku klimat aż wylewał się z książki. Mam nadzieję że Pan Krzysztof nie obrazi się jeśli pozwolę sobie porównać jego dzieło do książek Kinga, ale jest to z mojej strony komplement ponieważ, jak pewnie niektórzy z was wiedzą książki Kinga kocham całym sercem.

    Jest to zdecydowanie książka dla dorosłego czytelnika chociażby przez wulgaryzmy które się tam znajdują, ale zdecydowanie warto po nią sięgnąć.

    O tej książce mogłabym jeszcze trochę mówiąc ale nie chcę odbierać wam przyjemności samodzielnego zapoznania się z fabułą. Gorąco polecam i mam nadzieję że uda wam się sięgnąć po „Taniec Piżmowych Szczurów” 🖤

    10/10 ⭐

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula