100 najlepszych książek historycznych

Poznaj tajemnice przeszłości, zagłębiając się w lekturę 100 najlepszych książek historycznych! Wciągnij się w opowieści, które przeniosą Cię do starożytnych krain, przybliżą problemy średniowiecznych królestw i przedstawią realia pogrążonej w wojnie dwudziestowiecznej Europy. 


Popularne obecnie książki o tematyce historycznej nie mają nic wspólnego z nudnymi szkolnymi podręcznikami. To fascynujące analizy konfliktów, obrazowe przedstawienia władców i poruszające wyobraźnię ciekawostki. Dzięki nim poznasz realia życia przodków, sylwetki bohaterów narodowych, genezę przełomowych dla świata wydarzeń, a przede wszystkim utwierdzisz się w przekonaniu, że historia jest pasjonująca. Niezależnie od tego, która epoka interesuje Cię najbardziej, na pewno uda Ci się znaleźć coś interesującego. W naszym zestawieniu znalazły się zarówno książki popularnonaukowe, jak i dzieła cenionych historyków, przekazujące rzetelną wiedzę popartą przeprowadzonymi badaniami.


Nie możesz się już doczekać podróży o kilkadziesiąt lub nawet kilkaset lat wstecz? Chcesz poszerzyć horyzonty wiedzy i dowiedzieć się czegoś nowego o świecie? Zapoznaj się z naszą listą 100 najlepszych książek historycznych i wybierz coś dla siebie!