Kamil Janicki

Kamil Janicki jest stałym publicystą w "Newsweek Historia" oraz w "Fakt Historia". To popularny komentator zagadnień i wydarzeń historycznych. Regularnie wypowiada się na portalu Onet.pl. Wywiady z nim znalazły się również w innych witrynach, między innymi w Wirtualnej Polsce, Interii, NaTemat.pl, Dzienniku Bałtyckim, Dzienniku Polskim, Tygodniku Nie czy gazecie "Metro".

Kamil Janicki ukończył historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jest redaktorem naczelnym portalu "Ciekawostki historyczne.pl" oraz "Twoja Historia.pl". Artykuły jego autorstwa ukazały się w Gazecie Wyborczej, w tygodniku "Do Rzeczy", w magazynie "Świat Wiedzy" oraz w portalu Histmag.org

Obecnie skupia się głównie na pisaniu książek. Jest również kierownikiem redakcji wydawnictwa Znak Horyzont. Często można go usłyszeć na antenie Radia Kraków. Jego ulubioną postacią historyczną jest Bona Sforza. Fascynuje go najbardziej dwudziestolecie międzywojenne oraz średniowiecze. Jego ulubionym tematem do rozmów jest życie codzienne.

Jest autorem książek "Pijana wojna", "Pierwsze damy II Rzeczpospolitej", a także "Upadłe damy II Rzeczpospolitej". Kamil Janicki to również współautor "Elit w II Rzeczpospolitej" oraz "Źródeł nienawiści".