Szczęście dla zuchwałych

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 14
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
512
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,14 zł
Nasza cena: 33,12 zł 39,90 zł Taniej o: 17%

“Szczęście dla zuchwałych” to zabawna opowieść o tym, że o szczęście nieraz trzeba zawalczyć i że do zwycięstwa potrzebna jest niemała odwaga i intensywne zaangażowanie.

Czy na szczęście zasługują jedynie nieliczni? To dar czy też nagroda w trudnej walce? Jaki wpływ mamy na własny los i kierunek, w którym potoczy się nasze życie?

Marie to prawdziwa dusza towarzystwa. Imprezy i beztroska to jej jedyny przepis na życie. W końcu najważniejsze to być szczęśliwym! Głowa do góry, zawsze znajdzie się wyjście z trudnej sytuacji. No właśnie. Tylko co stanie się, gdy Marie spotka prawdziwe nieszczęście, na które sama nie ma żadnego wpływu? Niespodziewanie jej siostra Christine zapada na ciężką chorobę. Osłabiona, musi zająć się własnym leczeniem. Prosi Marie o opiekę nad jej dziećmi na czas terapii. Jak jej siostra zareaguje na tak nagłą i radykalną zmianę dotychczasowego życia?

Niespodziewane rozpoczęcie życia rodzinnego to nie jedyne wyzwanie dla Marie. Do tego dochodzi jeszcze objęcie dotychczasowej posady Christine w rodzinnej stoczni jachtowej. Nagła odpowiedzialność i wyrzeczenia z wszystkich przyjemności nie przypadają Marie do gustu. Nowe wyzwania, wymagający i zrzędliwy szef oraz opieka nad dziećmi to twardy orzech do zgryzienia. Czas mija i młoda kobieta zaczyna przyzwyczajać do nowego trybu życia. Jasne, brakuje jej imprez. W jej głowie powoli zaczynają pojawiać się myśli, że być może w życiu chodzi o coś więcej? Że poczucie spełnienia można osiągnąć w inny sposób niż ciągłą beztroską? Że czasami warto, a nawet trzeba walczyć, nawet jeżeli jest to trudne i wymagające? Bo szczęście to wcale nie ciągłe unikanie problemów, ale radzenie sobie z nimi mimo przeciwności...


O autorce

“Szczęście dla zuchwałych” jest pełną miłości i prawdziwych ludzkich uczuć książką autorstwa Petry Hülsmann. Jej zamiłowaniem są powieści obyczajowe i romanse. Historia o prawdziwym życiu i losach, które mogą spotkać każdego z nas, to prawdziwa gratka dla miłośników gatunku.

Petra Hülsmann urodziła się w 1976 roku. Pochodzi z Saksonii. Ukończyła germanistykę i kulturoznawstwo.

Recenzje (14)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Szczęście nie rośnie na drzewach,

  czasem trzeba o nie zawalczyć”.

  "Szczęście dla zuchwałych" to historia Marie, kobiety, której życie zmienia się diametralnie w przeciągu jednego dnia. Marie dotychczas wiodła sielankowe życie, życie, które wypełniały imprezy, beztroska i wolność. Praca w kawiarni, wspólne mieszkanie z przyjaciółką, brak zobowiązań i stałego związku, było wszystkim tym, co Marie wystarczało do szczęścia. Teraz Marie musi stać się odpowiedzialna. Gdy jej starsza siostra, Christine dowiaduje się, że jest chora, prosi Marie, by ta na czas terapii zaopiekowała się jej dwójką dzieci oraz przejęła posadę w rodzinnej stoczni jachtowej. Czy Marie podoła powierzonemu zadaniu? I chociaż zupełnie nie ma ochoty na nowe wyzwanie, a tym bardziej na towarzystwo nowego szefa, sztywnego nudziarza o imieniu Daniel, to jednak robi wszystko, by pomóc siostrze. Z czasem przekonuje się również, że miłość dopada człowieka wtedy, gdy ten się tego najmniej spodziewa. Czy Christine wyzdrowieje? Czy Marie będzie szczęśliwa?

  „Nie chcę znowu wkładać serca w coś,

  co później i tak zostanie mi odebrane”.

  "Szczęście dla zuchwałych" to przede wszystkim opowieść o tym, że życie każdego z nas może zmienić się diametralnie w jednej chwili. Nie znamy dnia i godziny, gdy będziemy musieli przewartościować wszystko to, co dotychczas uważaliśmy za pewniak. W takiej sytuacji znalazła się Marie, która musiała zaprzestać prowadzeniu sielankowego życia, które wypełniały imprezy i wolności. Stanie się odpowiedzialną kobietą było dla niej nie lada wyzwaniem. Jednak opieka nad dwójką dzieci była zdecydowanie mniej uciążliwa, aniżeli praca w stoczni w towarzystwie nowego szefa, gburowatego i sztywnego Daniela. Ale czy rzeczywiście ON taki jest?

  Petra Hülsmann w swojej powieści zwraca uwagę na wartości, które zazwyczaj w codziennym życiu gdzieś wygasają. Oprócz tego mamy tutaj silną siostrzaną miłość, walkę z chorobę, zmianę życiowych priorytetów oraz kwestię profilaktyki i poddawania się regularnym badaniom. Nie zabrakło również wątku miłosnego, który tli się sukcesywnie i stopniowo, a co ważniejsze dopada Marie wtedy, gdy ta się tego najmniej spodziewała. Marie to postać, która początkowo nie wzbudza sympatii, aczkolwiek z czasem, gdy przechodzi metamorfozę lubimy ją coraz bardziej. Cieszę się, że Petra Hülsmann zdecydowała się poprowadzić narrację właśnie z jej punktu widzenia. Czytelnik może się z nią zżyć i wspólnie przeżywać chwile smutku, radości, rozgoryczenia i ekscytacji. Ciekawą osobowością jest Daniel, nowy szef Marie. I chociaż kobieta jest negatywnie do niego nastawiona, czuć, że nie jest jej obojętny, a z każdą kolejną wspólną chwilą staje się dla niej kimś ważniejszym. Czy miłość jest im pisana? O tym musicie przekonać się już sami!

  REASUMUJĄC: "Szczęście dla zuchwałych" to mądra i refleksyjna opowieść, w której nie brakuje dobrego humoru, ale także chwil smutku i wzruszenia. To opowieść o odwadze, wewnętrznej przemianie, przewartościowaniu swojego życia, miłości, relacjach rodzinnych, chorobie, trudnych decyzjach i walce o szczęście. To historia, która zmusza do zastanowienia się nad tym, co w życiu jest ważne, a także o tym, że każdy z nas zasługuje na szczęście! Serdecznie polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Szczęście dla zuchwałych sprawiło, że musiałam odetchnąć chwilę po przeczytaniu książki. Musiałam uporządkować emocje, by napisać konstruktywną opinię, a nie zlepek zdań bez ładu i składu. Chciałabym, żeby ta recenzja nie wydała się pochwalnym peanem na cześć powieści, bo rzeczywiście jest wiele elementów, które wprost zachwycają. Chciałabym, żebyście po przeczytaniu mojej recenzji, mieli na uwadze, że ta książka jest przede wszystkim opowieścią o życiu, które może się toczyć tuż za rogiem. Porusza bardzo delikatne kwestie, zaciska gardło z emocji, ale jednocześnie nie jest pozbawiona humoru, choć często jest to śmiech przez łzy. Właśnie chyba to najbardziej mnie urzekło.

  Marie jest bohaterką, której nie można nie lubić, choć oczywiście nie trzeba się zgadzać z każdą jej decyzją. Jest niezwykle uparta, kolorowa (nie tylko dlatego, że pała miłością do ekstrawaganckich ciuchów), ale pod płaszczem beztroski kryje się niezwykle zraniona dusza. Jej charakter i często dziwne zachowanie wynikające raczej z lekkiego podejścia do życia, a nie dziecinady, sprawiło, że wprowadziła uśmiech nie tylko do świata rodziny, ale również współpracowników. No i oczywiście początkowo bardzo mnie bawiła sytuacja z Danielem – dyrektorem w stoczni. Marie nie owijała w bawełnę, kierując się dewizą „co w głowie to na języku”.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka opowiada historię przede wszystkim Marie, której życie zostaje wywrócone do góry nogami. Musi wrócić do świata, od którego jakiś czas temu uciekła. Ta historia jest pełna wzruszeń. Wywołuje ona też wiele skrajnych emocji.

  Ale jest to też historia o walce z nowotworem, o zmianie usposobienia chorego i jej bliskich wokół.

  Z całego serca polecam przeczytać tą historię.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Myślałam, że to będzie lekka i przyjemna opowieść, jakich potrzebujemy często na pełne chandry jesienne wieczory. Srogo się jednak zdziwiłam, bo otrzymałam książkę pełną emocji, która niejednokrotnie mnie zaskoczyła. Jest dedykowana przede wszystkim dla kobiet – od starszych nastolatek po kobiety o statusie babci. Ciepła, wzruszająca i momentami zabawna, a przede wszystkim pouczająca. Nie trzeba wytężać zbyt umysłu by zauważyć nauki z niej płynące. A najważniejszą jest chyba to, że nie powinno się oceniać książki po okładce, a człowieka po pozorach…

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zacznę może od samej okładki, która mi od razu rzuciła się w oczy i sprawiła, że chciałam sięgnąć po tę książkę! Potem oczywiście zobaczyłam opis książki i już byłam pewna, że muszę ją przeczytać. Od razu mi się ON spodobał i stwierdziłam, że ta obyczajowa powieść, będzie dla mnie świetnym oderwaniem od kryminałów i thrillerów, których ostatnio czytam dość sporo.

  W książce poznajemy Marie, młoda kobieta, która imprezuje, bawi się i totalnie odcięła się od swojej rodziny i przeszłości. Niestety pewnego dnia jej życie zostaje przewrócone o 180 stopni. Dowiaduje się, że jej siostra ma nowotwór i prosi ją, aby na czas terapii zajęła się jej dziećmi. Do tego ma przejąć jej rolę w rodzinnym interesie i pracować w stoczni jachtowej. Na jej głowę spada nagle bardzo dużo problemów, a ona tak naprawdę w jednej chwili ma zacząć martwić się i przejmować czymś, co nie miało dla niej jeszcze niedawno większego znaczenia.

  Książkę mimo ponad 500 stron czytało mi się bardzo szybko i dobrze! Książka ta porusza bardzo dużo problemów, z którymi możemy się na co dzień spotkać i które tak naprawdę mogą przydarzyć się każdemu z nas. Ja polecam! Lekka, ale z ważnym przesłaniem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 9 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Petra Hulsmann
 • Wydawnictwo Initium
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 512
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366328006
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Das leben fallt, wohin es will
 • Tłumacz: Hofmann Agnieszka
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366328006
 • EAN: 9788366328006
 • Wymiary: 12.5x19.5x3.7 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Miłość dla zuchwałych 0/5 Nasza cena:
29,05 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość dla zuchwałych

Mężczyźni, którzy po powrocie z wojny usiłują nauczyć się na nowo żyć w świecie salonów, i kobiety na tyle odważne, by przedrzeć się przez mury obronne ich serc, w nowym cyklu Ocaleni. On myśli, że obowiązki ochroniarza córki księcia będą łatwe. Ona ma dla niego kilka niespodzianek... Ewan Mostyn,...
Alibi na szczęście 5/5 Nasza cena:
25,38 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alibi na szczęście

Daj się porwać tej pięknej historii o miłości, przed którą nie da się uciec. Przestań się spieszyć i pomyśl o tym, co w życiu najważniejsze. Hania straciła wszystko. Jej życie zatrzymało się pewnego sierpniowego dnia. Przestała marzyć, a jedyne plany to te, które układa dla swoich uczniów. Kiedy na...
Szczęście na wyciągnięcie ręki 5/5 Nasza cena:
25,38 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęście na wyciągnięcie ręki

Uśmiech losu to dar. Rozglądajcie się, aby go nie przegapić. Można pokonać złe wspomnienia i spróbować wyjrzeć poza mroczną zasłonę przykrości i zadr, które przyniósł nam los. Najpierw nieśmiało, a potem już z całą mocą uwierzyć, że szczęście jest już blisko. Dać sobie szansę i uwierzyć w nią. To...
Miejsca dla nas 5/5 Nasza cena:
33,81 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miejsca dla nas

Debiut wydawniczy Sarah Jessiki Parker znanej z głównej roli w serialu "Seks w wielkim mieście". Znakomity debiut literacki Fatimy Farheen Mirzy odkrywa przed czytelnikami kulisy życia rodziny indyjskich muzułmanów w Kalifornii, w przeddzień wesela najstarszej córki. Ślub – zawierany z miłości, nie...
Cole. Tom 2. Tylko dla ciebie 4/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cole. Tom 2. Tylko dla ciebie

Gorąca kontynuacja powieści Tylko twój. Jack i Sydney próbują zbudować prawdziwy związek. Jednak gdy Sydney otrzymuje zawodową propozycję nie do odrzucenia, postanawia z niej skorzystać. Spotyka mężczyznę, który postanawia o nią zawalczyć. Jak zareaguje na to Jack?
Jagodowa miłość. Tom 2. Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić? 4/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jagodowa miłość. Tom 2. Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?

Słodko-gorzka opowieść przepełniona emocjami. Tak pięknie i ciepło o prawdziwych dylematach potrafi pisać tylko Natalia Sońska! Nawet praca w najwspanialszej cukierni, takiej jak „Słodka”, nie uchroni Jagody przed nurtującymi ją problemami. Zbliżająca się sprawa rozwodowa i widmo odebrania...
Czerwona kartka dla Sprężyny 5/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwona kartka dla Sprężyny

Marzenia Daniela mają szansę się spełnić. Został zauważony przez świetnego trenera piłki nożnej i rozpoczął treningi z prawdziwego zdarzenia. Nowi koledzy ze szkółki piłkarskiej, do której trafił, to wyjątkowe oryginały...Łączy ich jedno – miłość do piłki i zapał do gry. Nieubłaganie jednak zbliża...
Szczęście w miłości 0/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęście w miłości

Książka adresowana jest do tych, którzy uważają, że ich życie uczuciowe jest pasmem niepowodzeń, nie potrafią dokonywać dobrych wyborów, stworzyć satysfakcjonującego związku, budować dobrych, wspierających i zadowalających relacji partnerskich ani utrzymać wartościowej więzi, nie umieją dawać...
Kuracja dla serca 4/5 Nasza cena:
27,74 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kuracja dla serca

Myślisz, że porywy serca są tylko dla młodych? Nigdy nie jest za późno na KURACJĘ DLA SERCA! Ta historia o dojrzałej miłości, urzeknie Cię i przekona, że na miłość i szczęście zawsze jest pora! Ewa przyjeżdża do uzdrowiska w Nałęczowie. Ma zdiagnozowane nadciśnienie, więc by podreperować zdrowie po...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula