Seria Kwiat paproci - Katarzyna Berenika Miszczuk

Seria książek autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk to cykl trzech powieści głęboko osadzonych i wiele czerpiących ze słowiańskiego folkloru. To publikacje przesiąknięte pradawnymi obrzędami, wielkim ukłonem w stronę naszej, słowiańskiej historii i mitologii. Alternatywna wersja historii Polski wykreowana przez autorkę bazuje na tym, że Mieszko nie przyjął chrztu.

Na cykl składają się tytuły: "Szeptucha", "Noc Kupały" oraz "Żerca". Pierwsza opowiada o losach bohaterki, która po ukończeniu medycyny wybrała się na praktyki do wiejskiej znachorki, Szeptuchy. Świat realny splata się z legendami i mitami głęboko osadzonych w świadomości znachorki.

"Noc Kupały" to kontynuacja, traktująca o miłości Gosi do Mieszka. "Żerca" skupia się na wątku przyjaźni. Fabuła książek to umiejętne mieszanie realistycznych wątków oraz mitów i przygód związanych ze słowiańskimi bohaterami, jak choćby Rusałką.

W każdej części jest spora dawka humoru i słowiańskich wierzeń. To wspaniała propozycja dla Czytelników lubiących folklor i dobrą lekturę. To już kolejna seria autorki. Wcześniej sławę przyniósł jej cykl książek o przygodach zwariowanej studentki Wiktorii.

 

Polecamy także: amulet Kwiat Paproci na CzaryMary.pl!