Reputacja

Średnia: 3.8 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
135x202
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
288
Promocja:
FOKSAL wyprzedaż
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,59 zł
Nasza cena: 23,10 zł 40,01 zł Taniej o: 42%

Jakie zagrożenia mogą wiązać się z prowadzeniem social mediów? Co zrobić, gdy cienka granica pomiędzy życiem realnym a kreacją artystyczną zacznie się zacierać?

Milena Bilkiewicz odniosła spektakularny sukces na popularnym serwisie YouTube. Zyskała rzesze fanów, a jej filmiki mają miliony wyświetleń. Pewnego dnia wszystko nagle się urywa - profil youtuberki przestaje być aktualizowany, a dziewczyna nie daje znaku życia. Rozpoczyna się poszukiwanie zaginionej Mileny. Alicja, jej najlepsza przyjaciółka i specjalistka od zarządzania wizerunkiem, decyduje się na prywatne śledztwo, które zmusi ją do zajrzenia w głąb własnej duszy i poznania swojej mroczniejszej strony. Odkryje także prawdziwe oblicze przyjaciół, którym zawsze bezgranicznie ufała. Kim jest tajemniczy porywacz i jaki jest motyw jego działań? Czy Alicja zdoła odkryć prawdę i odróżnić fakty od artystycznego konceptu, który sama pomagała tworzyć?

Marcin Kuszela pisze intrygujące powieści, w których szczegółowo analizuje ludzką duszę. Płynna akcja i jej dramatyczne zwroty przykuwają uwagę i zachęcają do dalszego czytania. "Reputacja" porusza problemy XXI wieku, kiedy to coraz większym problemem jest odróżnienie świata rzeczywistego i wirtualnego. Autor przedstawia uzależnienia ludzi oraz ich specyficzne podejście do tematu życia. Wszystkie historie są wciąż prawdziwe, nawet jeśli akcja powieści toczy się w latach dziewięćdziesiątych, tak jak w "Ostatnim Proroku".

Pisarz opowiada w nim historię trojga ludzi. Młodego Damiana, który spędza cały wolny czas w salonach gier, a po śmierci przyjaciela zaczynają nawiedzać go wizje końca świata. Jego dziewczyna, Agata, wychowywała się w małym miasteczku, ale w poszukiwaniu szczęścia postanowiła przeprowadzić się do Krakowa. Zgiełk panujący w mieście oraz tłumy ludzi, doprowadzają dziewczynę na skraj załamania nerwowego, a ukochany, nieustannie przepowiadający nadchodzącą apokalipsę, nie pomaga jej w żaden sposób. Oboje przyjaźnią się z Ksawerym, który znajduje się na skraju psychozy, w skutek uzależnienia od wirtualnej pornografii.

Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy w dobie wirtualnej rzeczywistości i ogólnodostępnych mediów społecznościowych jesteśmy w stanie tak naprawdę poznać drugiego człowieka? To warunki idealne, by wykreować się na taką osobę, jaką chciałoby się być, a nie jest w rzeczywistości. Stać się lepszą wersją siebie, taką, jaką inni chcą oglądać. A jaka jest prawda? Co dzieje się naprawdę po drugiej stronie ekranu? Te zagadnienie porusza nowy thriller Marcina Kiszeli pt. „Reputacja".

  Książkę czyta się dobrze – narracja poprowadzona jest ciekawie, podzielona na kilka osób, głównie jednak wypowiada się Alicja i Szymon – obydwoje przedstawiają swoją wersję wydarzeń fikcyjnemu pisarzowi, który chce o tym napisać książkę. Tematy poruszane są ciekawe, aktualne, w większości zahaczają o problemy, które przed dobą Internetu nie istniały. Zabrakło mi tu jednak trochę wyjaśnień końcowych, przez co książka wydaje się niepełna. Może też autor trochę na mocno popłynął na końcu, bym w pełni mogła uwierzyć w wiarygodność historii. Jest nieźle, ale do określenia 'dobra' troszeczkę brakuje.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka ma wszystko, co mieć powinna. Zacznę od fabuły. Chociaż trochę. Milena od lat utrzymywała się na topie. Jest z tych Gwiazd, którym przyświeca filozofia "nie ważne jak, ważne żeby gadali". Czyli temat bardzo na czasie, szklany ekran i życie vip'ów, kochamy takie historie. My jednak nie poznajemy w książce Mileny bo... zniknęła. Gwiazdę i historię jej zaginięcia poznajemy z perspektywy osób z nią związanych. Oczywiście każdy przedstawia swoją wersję wydarzeń. Autor postanowił zaintrygować czytelnika nie tylko "szołbizem" od kuchni ale też formą narracji. Historia ma nam uzmysłowić jak bardzo zakłamane jest to czym karmią nas mediach. Nic nie jest takie jakie mogłoby się wydawać.

  Mamy zatem dobrą fabułę i fajny pomysł narracji. Idźmy dalej. Dodajmy do tego garść trendy słów;  following, feedback, klikalność wymieszanych z garścią wulgaryzmów. Oczywiście ważne jest też zaszeregowanie w gatunku a tu mamy thriller psychologiczny. My takie kochamy! Można już w tym momencie uznać, że mamy przed sobą książkę idealną dla pop-czytelników, właśnie takich historii szukamy.

  Czytało się płynnie, język trochę mało atrakcyjny, ale bardzo źle nie było. Pozytywne jest też to, że nie zdążyłam się ani znudzić ani zmęczyć a to z prostej przyczyny, czytania było na jeden dzień.

  I wszystko to stanowiłoby wielkie wow, gdyby nie... no właśnie, coś nie pykło 🤷‍♀️ Jest spory  potencjał, a jakoś tak... średnio mi po odłożeniu. Książkę przeczytałam, od pierwszej do ostatniej strony, na tym samym poziomie emocji i zaangażowania. Nie było oczekiwania, przerażenia, zaskoczenia. Nie doświadczyłam nawet wstrzymania oddechu na sekund kilka. Nie wiem co ale coś tu się nie zadziało...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Twórczość Pana Marcina Kiszeli nie była mi jak do tej pory znana.

  Postanowiłam jednak to zmienić po głębszym zastanowieniu i przeczytać jego najnowszą książkę pt. ''Reputacja''.

  Wybór swój uzasadniam tym, że zainteresowało mnie znaczenie tytułu książki oraz związany z nią zawód, którym zajmowała się przyjaciółka głównej bohaterki Mileny Bilkiewicz, Alicja – specjalizacją od zarządzania reputacją.

  Czytając, tę książkę odnosiłam momentami wrażenie, że żyjemy w połączeniu wszelkiego rodzaju tragedii ludzkich opartych w dwóch strukturach polegających na ujawnieniu wielu faktów z życia prywatnego oraz skrywaniu potajemnych względem siebie uczuć.

  Alicja od samego początku wzbudzała we mnie niechęć tak, jakby ona sama była tutaj gwiazdą. Nie zależało jej wcale na Milenie ani na synu Marcinie.

  Nie ukrywam, że w książce tej pojawią się również odczuwalne i niejasne wyrażane emocje związane z nastawieniem, jakie mieli ogólnie całościowe do życia ów występujący w niej bohaterowie, którzy czuli się zagubieni w niektórych niewygodnych dla nich sytuacjach.

  Największym utrudnieniem dla mnie w trakcie czytania była zbyt liczna powtarzalność się słów w odniesieniu do pełnienia wykonywania funkcji zawodowych lub zbyt duże analizowanie wydarzeń, które miały miejsce kiedyś.

  Autor mimo wszystko postarał przedstawić w tej oto książce wizję współczesnych bohaterów tak, abyśmy jako jego odbiorcy mogli zwrócić często uwagę na to, że nie zawsze świat wirtualny bywa tak różowy, jak nam się wydaje, z pozoru podążając za sławą.

  Pomimo pojawiających według mnie w tym thrillerze wielu wad i zalet warto go przeczytać, aby przyglądnąć się bliżej, jakie są, walory postrzegania życia wirtualnego mając na uwadze granice przyjaźni, od której wszystko się właściwie rozpoczęło, a zakończyło…

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Reputacja” to powieść z drugim dnem, a takie lubię najbardziej. Akcja rozwija się stopniowo, ale nie przeszkadza to w lekturze, bo ważne jest, by odkryć to, co ukryte pod filtrami. Powieść porusza kwestie wizerunku gwiazd, tego, w jaki sposób działa machina show-biznesu i jak ważną funkcję pełnią ludzie niewidoczni z zewnątrz — spece od Public relations czy administratorzy blokujący treści, sprawdzający maile, opiekunowie stron internetowych. Osoby, bez których artysta nie byłby tak wypromowany, a jego osoba dopasowana do trendów i pewnie zniknąłby tak szybko, jak się pojawił. Manipulacja mająca tylko jeden cel — jak najwięcej odsłon.

  „Reputacja” obnaża płytkie relacje rządzące tym środowiskiem — jesteś wart tyle, jak bardzo w danym momencie jesteś potrzebny. Twoje uczucia nie mają nic do rzeczy, twoja osoba jest tylko dodatkiem, kolejnym trybikiem, który można poświęcić, kiedy coś pójdzie nie tak. I pozycja, jaką wypracowałeś, nie ma żadnego znaczenia.

  W książce sporo się dzieje, bo każdy z bohaterów skrywa jakieś demony, niedokończone sprawy z przeszłości, które pod wpływem bieżących wydarzeń wypływają na wierzch. Część z tych pobocznych, a jednak ważnych wątków została — moi zdaniem — potraktowana trochę pobieżnie, bez głębszej analizy, bez istotnych szczegółów. Książka trochę na tym traci, ale zdecydowanie ratuje ją klimat, ciężki, depresyjny, miejscami przytłaczający. Jest dobrze :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Iluzja rzeczywistości

  „Niestety
  pewnych grzechów nie da się przypudrować w Photoshopie ani wygładzić Auto-Tunem”

  Afera, która wynikła z powodu styczniowej awarii FB, kiedy okazało się, kto tak naprawdę prowadzi profile znanych sportowców, aktorów czy muzyków, jak ulał pasuje do historii, w której Kiszela z całą brutalnością bez owijania w bawełnę przedstawia świat celebrytów. Marcinowi Kiszeli, który do tej pory był znany, jako autor horrorów i groteski, udało się stworzyć bardzo innowacyjny thriller psychologiczny o kosztach sławy, pozorach, ułudzie, traumie i grzechach z przeszłości. Stworzył niewiarygodny obraz zagrożeń, jaki niosą za sobą media społecznościowe, pokazał jak wygląda ten świat z drugiej strony lustra.

  „Reputacja”, to pozornie błaha historia o jednej z gwiazdeczek Youtuba, która ma drugie dno, to historia o zagubieniu, konsekwencjach manipulacji i o traumach z dzieciństwa, które determinuje nasze dorosłe życie. W wirtualnym świecie łatwo stworzyć obraz odpowiadający naszym wyobrażeniom i dać nam to, czego oczekujemy. Ta historia, to gra pozorów, gdzie nikt i nic nie jest takim jak się wydaje. Czy Milena, to tak naprawdę największa gwiazda polskiej estrady uwielbiana przez fanów czy staranna wizerunkowa kreacja? Niezwykła osobowość czy kobieta z przeszłością i tajemnicami? Dzięki narracji wieloosobowej opowieść jest pełna niedomówień, zagmatwania, kłamstw i odmiennych punktów widzenia. Podzielenie wypowiedzi pomiędzy poszczególne osoby jest niezła, bo dzięki temu mamy okazję poznać różne punkty widzenia znajomych, kolegów. Tylko nie wiadomo, komu wierzyć, skoro wszystko oparte jest na kłamstwie. Alicji, przyjaciółce gwiazdy, Michałowi, człowiekowi sukcesu czy Sebastianowi, który miał za zadanie ochronę Mileny.

  Powieść ma ciekawą konstrukcję i nie można zbyt narzekać na tempo akcji, ani na fabułę, jednakże autor pozbawił czytelnika dreszczyku tajemnicy, gdyż z wypowiedzi bohaterów od samego początku można domyślić się, co stało się z Mileną. Nie zepsuło mi to przyjemności z lektury książki i zainteresowaniem czytałam do końca, ale wolałabym gdyby finał był bardziej zaskakujący.

  Minusem tego thrillera jest także brak analizy psychologicznej bohaterów, wszystko można przyjąć na chłodno bez zaangażowania emocjonalnego. Żadna z postaci nie zasłużyła sobie na moją sympatię i było mi obojętne, co się z nimi stanie. Opowieść jest wielowymiarowa, ale czytelnik i tak nie otrzyma odpowiedzi na swoje pytania. Pojawia się wiele niedomówień mimo wyjaśnienia pewnych sytuacji i domknięcia wątków. Odniosłam wrażenie, że jest tam bohater trzeciego planu. Reżyser, osoba, która pociągała za sznurki, a której autor otwarcie nie wspomina, by pozwolić czytelnikowi dopisać własny scenariusz. Bardzo lubię, gdy pisarz zostawia mi pewne pole do popisu i snucia własnych domysłów.

  Bardzo dobry thriller. Autor wiarygodnie przedstawił środowisko mass mediów nie pozostawiając nam złudzeń, że od kuchni tak naprawdę wszystko wygląda inaczej niż to sobie wyobrażamy. To, co, na co dzień oglądamy i słyszymy na temat naszych medialnych ulubieńców jest tylko wykreowaną, wirtualną rzeczywistością, za którą stoi sztab ludzi. Ogromna presja wywierana na osoby będące gwiazdami, które ciągle muszą podsycać atmosferę, umiejętnie wzbudzać zainteresowanie, powoduje, że nie wszystkie gwiazdy mają czas i chęci, żeby samemu prowadzić swoje profile. Zlecają, więc to zawodowcom. Wiarygodny obraz zagrożeń wirtualnego świata, w którym dla wielu ludzi liczy się sztuczny wizerunek, ilość polubień, liczba obserwujących, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

  Polecam. Premiera już 12 lutego.

  Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu WAB

  „Nie znałam jej tak naprawdę. Znałam tylko, to co chciała mi pokazać”

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Ostatni Prorok 0/5 Nasza cena:
29,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni Prorok

Damian dorasta w latach dziewięćdziesiątych, spędzając czas na podwórku i w salonach gier. Po śmierci przyjaciela zaczyna miewać wizje, których się boi i których nie rozumie. Zamykając oczy, widzi opustoszały świat.Agata uciekła z małego rodzinnego miasteczka, by szukać szczęścia w Krakowie. Nie...
Ostatni Prorok audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
26,96 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni Prorok audiobook mp3

Damian dorasta w latach dziewięćdziesiątych, spędzając czas na podwórku i w salonach gier. Po śmierci przyjaciela zaczyna miewać wizje, których się boi i których nie rozumie. Zamykając oczy, widzi opustoszały świat.Agata uciekła z małego rodzinnego miasteczka, by szukać szczęścia w Krakowie. Nie...
eBook Ostatni Prorok pdf mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,74 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Ostatni Prorok pdf mobi epub

Damian dorasta w latach dziewięćdziesiątych, spędzając czas na podwórku i w salonach gier. Po śmierci przyjaciela zaczyna miewać wizje, których się boi i których nie rozumie. Zamykając oczy, widzi opustoszały świat. Agata uciekła z małego rodzinnego miasteczka, by szukać szczęścia w Krakowie. Nie...
Komisarz Maciejewski. Tom 7. Kwestja krwi 0/5 Nasza cena:
20,57 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Komisarz Maciejewski. Tom 7. Kwestja krwi

Najnowszy kryminał tegorocznego laureata Nagrody Wielkiego Kalibru! 1926 rok, Zamość. Aspirant Zygmunt Maciejewski otrzymuje polecenie zbadania sprawy zaginięcia pewnej nastolatki z arystokratycznego rodu, będącej uczennicą miejscowego gimnazjum. Sprawa jest trudna, ponieważ Zyga nie zna środowiska...
Istota zła 5/5 Nasza cena:
36,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Istota zła

Tajemnica masakry w wąwozie Bletterbach – co tak naprawdę zdarzyło się wtedy w Dolomitach? Groźne Dolomity i kryminalna zagadka z przeszłości.   Ta historia przyprawi cię o dreszcze! Brutalne, niewyjaśnione morderstwo, groźne i potężne Dolomity oraz pradawna groza. Czy naprawdę chcesz obudzić ją na...
Zła waluta 0/5 Nasza cena:
17,50 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zła waluta

Każdego można kupić. Trzeba tylko znać odpowiednią walutę. Prywatny detektyw Jakub Rau otrzymuje zlecenie oczyszczenia z zarzutu morderstwa Igora Haddada. Sprawa komplikuje się, gdy giną kolejne osoby powiązane z ofiarą, śliczną studentką pielęgniarstwa. Rau odnosi wrażenie, że niektórym w...
Muszę to wiedzieć 0/5 Nasza cena:
20,40 zł 40,79 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Muszę to wiedzieć

Hit z USA, top 10 bestsellerów „New York Timesa”. Idealny mąż. Idealny ojciec. Idealny… kłamca? Vivian Moore to matka czwórki dzieci, szczęśliwa żona idealnego ojca i męża, Matta. Jednocześnie to również analityczka CIA zajmująca się rozpracowywaniem działalności rosyjskich szpiegów w USA. Pewnego...
Graal 0/5 Nasza cena:
36,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Graal

Lata 70. XX wieku. Trójka reporterów relacjonuje etiopską wojnę domową. Henry′emu Mercedo, Brytyjczykowi i byłemu więźniowi gułagu, towarzyszy piękna Vivian Smith, szwajcarska fotoreporterka. Razem z Frankiem Purcellem, amerykańskim korespondentem, próbują się przedostać na linię frontu....
Marcowe fiołki 0/5 Nasza cena:
20,01 zł 40,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marcowe fiołki

Czarny kryminał, reportaż historyczny i suspens - pierwszy tom kryminalny Philipa Kerra z Bernhardem Güntherem. Berlin, rok 1936, tuż przed igrzyskami olimpijskimi. Prywatny wywiadowca Günther zostaje wynajęty przed zamożnego przemysłowca, który za wszelką cenę chce poznać prawdę o śmierci swojej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula