Podręczniki do historii - Klasa 6 - Szkoła podstawowa

Nowości - podręczniki

Na lekcjach historii uczniowie rozwijają umiejętność logicznego myślenia poprzez analizowanie źródeł historycznych, a dodatkowo kształtują w sobie świadomość historyczną i obywatelską, uczą na temat wartości takich jak demokracja, wolność, tolerancja. Zakres tematyczny podręczników do historii dla klasy 6 obejmuje czasy od wielkich odkryć geograficznych do powstania Księstwa Warszawskiego.

Szeroki wybór podręczników do historii dla klasy 6

Dobry podręcznik do historii powinien przekazywać wiedzę w sposób przystępny, tak aby zawarte w nim informacje mieli szansę zrozumieć zarówno młodzi pasjonaci historii, jak i uczniowie, którzy nie wiążą z tą dziedziną swojej przyszłości. Podręcznik do historii dla klasy 6 powinien zawierać różnego rodzaju infografiki czy mapy, dzięki którym przyswojenie wiedzy będzie łatwiejsze, niż ma to miejsce w przypadku czytania zbitych bloków tekstu.

Historia, klasa 6 - podręczniki GWO, Nowej Ery, WSiP i Wydawnictwa Szkolnego PWN

Warto stawiać na podręczniki znajdujące się w ofercie znanych polskich wydawnictw. Są one zgodne z obowiązującą podstawą programową. Seria "My i historia" od Wydawnictwa Szkolnego PWN zapewnia podstawy wiedzy, która będzie rozwijana na dalszych etapach edukacji. "Podróże w czasie" od GWO to podręczniki i zeszyty ćwiczeń wzbogacone o czytelne infografiki, mapy oraz ilustracje. Propozycje z serii "Wczoraj i dziś" od Nowej Ery zawierają informacje przekazane w sposób, który zaciekawi również uczniów nielubiących historii.

Także wydawnictwo WSiP oferuje podręczniki i zeszyty ćwiczeń nieprzeładowane faktografią, w których znajduje się wiele fotografii, rysunków, infografik czy rekonstrukcji obiektów historycznych wykonanych w technice 3D.