Podaruj mi jutro

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2019
Ilość stron
480
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,12 zł
Nasza cena: 27,93 zł 39,90 zł Taniej o: 30%

"Podaruj mi jutro" to nowa ksiażka uwielbianej przez czytelniczki autorki, Ilony Gołębiewskiej.

Aniela Horczyńska, córka profesora Fiodora Horczyńskiego, to malarka, której prace są znane na całym świecie. Gdy jej ojciec umierał przed kilkunastu laty, Aniela przysięgła mu, że zrobi wszystko, żeby rodzinny majątek wrócił do prawowitych właścicieli. Zatem to na jej barkach spoczął ciężar zadbania o rodzinną tradycję i dziedzictwo.

Aniela zmęczona światowym życiem postanawia powrócić do rodzinnego Dworu na Lipowym Wzgórzu. Tam zakłada Akademię Sztuk Anielskich. Jednak nie tak łatwo będzie jej zyskać poparcie innych kobiet z rodziny Horczyńskich.

Życie mieszkańców Lipowego Wzgórza jest pełne humoru, trosk i atrakcji: przyjazd redaktora popularnego programu, poszukiwania zaginionego ukochanego i odkrycie podziemnych korytarzy… Ciebie, jako Czytelnika nie może zabraknąć w tej niezwykłej historii.

Poznaj przejmującą historię dworu na Lipowym Wzgórzu. To opowieść, która niesie ze sobą wiele emocji. Ilona Gołębiewska przeprowadzi Cię przez niespokojne rodzinne losy. Opowie Ci o niezwykłej sile kobiet. Rodzinie i jej sekretach oraz o trudnych wyborach, których będą musieli dokonać jej członkowie.

"Podaruj mi jutro" to wzruszająca historia o poszukiwaniu miłości, bliskości i o tym, że z przeszłością trzeba zmierzyć się zawsze w najmniej oczekiwanym momencie.


Sprawdź zwiastun książki


O autorce

Ilona Gołebiewska to autorka, która swoimi powieściami zdążyła już skraść serca polskich czytelniczek. Doceniły ją za wyjątkowe emocje, jakimi emanują jej powieści. Do najpopularniejszych należy m.in. seria "Saga o starym domu".

Czytaj całość

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-05-21
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autorka książek Ilona Gołębiewska znana jest z takich powieści jak: Saga o starym domu, Miłość ma twoje imię, czy Teatr pod Białym Latawcem, a tym razem pisze Sagę o kobietach z rodziny Horczyńskich.

  Jako pierwsza z nich to historia Anieli Horczyńskiej - właścicielki dworu na Lipowym Wzgórzu.

  Kolejne zaś będą odrębną historią kobiet, a więc Sabiny-córki Anieli oraz jej dwóch wnuczek: Klary i Lilianny.

  Różnią się one od siebie nie tylko wiekiem, ale też podejściem do życia, zajęciem, planami i zapatrywaniem się na przyszłość.

  Lecz jedno będzie je łączyć, właśnie dwór na Lipowym Wzgórzu-na Podlasiu.

  Autorka szczerze pokochała ten region, a więc nie tylko krajobraz, tradycję oraz przepyszną kuchnię, a nade wszystko bardzo życzliwych i otwartych mieszkańców tego regionu.

  Ale, teraz do rzeczy!

  Na Lipowym Wzgórzu stał zabytkowy dwór, który krył ponad 180-letnią historię, którą czytając dokładnie poznacie.

  Był to dwór rodu Horczyńskich, którzy od wieków byli skłóceni z Gajowiczami, z których wywodził się Antoni Gajowicz-skrycie zakochany w Anieli Horczyńskiej.

  Gdy wybuchła druga wojna światowa Aniela miała wtedy niewiele ponad miesiąc i umarła jej mama.

  Ojciec zaś Fiodor Horczyński zaangażował się w działalność konspiracyjną na terenie Białegostoku. Lecz tragiczne wydarzenia w okolicy Czarnego Szańca doprowadziły do pogromu polskich żołnierzy.

  Zamiast zwycięskiej akcji wydarzyła się wielka tragedia.

  Stracił tam życie Horacy Horczyński-brat ojca Anieli oraz Julian Gajowicz-ojciec Antoniego.

  Tamtego dnia ktoś zdradził.

  Podejrzewano ojca Anieli.

  Czy to prawda?

  Czy odnalezione dzienniki to potwierdzą?

  Czy Aniela straci dwór?

  Aniela studiowała Akademię Sztuk Pięknych i tam poznała Witka Klimowicza, którego bardzo pokochała lecz nie mogli być razem.

  Dlaczego nagle Witek musiał zniknąć?

  Założyła więc na Lipowym Wzgórzu Akademię Sztuk Malarskich lecz czy zyska poparcie córki i wnuczek?

  Przeczytajcie tę urokliwą historię.

  Mało bowiem w Polsce jest miejsc, gdzie można poczuć dawnego sarmackiego ducha, jak choćby piec huculski, gdzie na kaflach wymalowane są sceny biblijne czy słynne podziemia, które kryją niezapomnianą historię.

  ”Przeszłość jest częścią każdego z nas,

  nie można jej zapomnieć.

  Z kolei przyszłość będzie szczodra wtedy, kiedy wszystko ofiarujesz teraźniejszości i wypełnisz ją dobrem. Ono zawsze powraca”.

  Cudowna książka.

  Czekamy na dalsze losy rodu Horczyńskich.

  Zapraszam gorąco do lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-05-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tam, gdzie mieszka Anioł

  Domy, szczególnie te stare, to nie tylko mury, nie tylko materiały, z których zostały wzniesione czy ziemia, na której stoją, ale również ludzie w nich mieszkający oraz wydarzenia, które składają się na ich przeszłość. To wszystko wpływa na atmosferę, na to, czy chętnie w takim domostwie przebywamy, czy też jak najprędzej chcemy opuścić jego teren…

  Dwór na Lipowym Wzgórzu, usytuowany na Podlasiu, jest z pewnością tym, w którym nie tylko chce się przebywać, ale do którego ciągnie serce. Pachnący świeżo upieczonym chlebem i lipową herbatą przyciąga rzesze turystów, cieszy się bowiem niebywałą popularnością od chwili, kiedy jego właścicielka, malarka światowej sławy, Aniela Horczyńska, postanowiła przekształcić go w pensjonat. Problematyczne dziedzictwo, odebrane w przeszłości rodzinie, z którego odzyskaniem długie lata zmagał się jej ojciec, pewnego dnia stało się domem nie tylko dla Anieli, ale również dla różnych zranionych serc, które przygarnia. Pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu namawiana przez córkę i sąsiada, Antoniego Gajowicza, planowała sprzedać zrujnowany budynek świadoma, że jej kariera i liczne wyjazdy zagraniczne nie pozwolą jej bywać we dworze.

  Teraz, kiedy dom został wyremontowany, a ona zgromadziła wokół siebie takich ludzi, jak Basia, pełniąca funkcję szefa kuchni, Emil, będący zarządcą majątku, czy Agata pomagająca utrzymać rozkwitający interes, nie wyobraża sobie innego miejsca do życia. Okolica przesycona legendami, jak ta o opiekuńczych aniołach czy skarbach zakopanych przez uciekających Niemców w lesie, pobudza wyobraźnię i sprawia, że nie brakuje chętnych do odwiedzenia dworu. Szczególnie, że Aniela postanowiła otworzyć w nim „Anielską Akademię Sztuki”, rozszerzając ofertę warsztatów o różne dziedziny, nie tylko malarstwo.

  Cieniem na szczęściu Anieli kładzie się jednak kilka nierozwiązanych spraw – relacje z córką, która po podjęciu przez matkę decyzji o porzuceniu myśli o sprzedaży dworku praktycznie przestała się z nią kontaktować, a także wieloletni konflikt z Gajowiczami. Owe wzajemne animozje mają swoje korzenie jeszcze w czasach wojennych, szczególnie w obławie, do której doszło w 1942 roku na Czarnym Szańcu, kiedy to życie stracili członkowie obu rodzin, zaś na Fiodora Horczyńskiego padło podejrzenie, jakoby miał udział w zdradzie polskich żołnierzy. Pełni szczęścia Anieli nie pozwala także odczuwać rozłąka z ukochanym Witkiem, miłością jej życia. Poznała go jeszcze jako dziewiętnastoletnia dziewczyna, planowali wspólną przyszłość, aż pewnego dnia chłopak zniknął, nie dając znaku życia…

  Czy te wszystkie nierozwiązane sprawy będą miały swój szczęśliwy finał? Przekonamy się o tym sięgając po wielowątkową powieść pt. „Podaruj mi jutro”, która nie tylko wprowadzi w nasze serca i myśli sielską atmosferę, ale również pozwoli dowiedzieć się wiele na temat Podlasia. Autorka, Ilona Gołębiewska, autorka popularnych książek obyczajowych, znów powraca, by dostarczyć nam całej masy wzruszeń, zarówno śmiechu, jak i łez. To nie tylko powieść dla tych osób, które lubią stare domy i ich tajemnice, ale dla wszystkich czytelników, lubiących dobrze skonstruowane historie i książki, których bohaterowie stają się nam tak bliscy, że zaczynamy przejmować się ich problemami, wraz z nimi smucić i cieszyć.

  Autorce nie tylko udało się odmalować słowem piękną scenerię Lipowego Wzgórza, ale również stworzyć szereg postaci, od samej Anieli począwszy, po nieszablonowego redaktora programu podróżniczego „Maluchem przez Polskę”, Piotra Rakoczego. Mimo rozlicznych wątków, które splatają się ze sobą, wprowadzając coraz to nowe postacie powieści (w większości kolejnych lokatorów dworu) powieść czyta się płynnie, a co więcej – z każdą stroną i my czujemy się gośćmi Dworu na Lipowym Wzgórzu i … wcale nie chcemy tego miejsca opuszczać.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-05-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wydawnictwo zapewnia bardzo bogaty blurb z tyłu okładki dzięki czemu ja sama dochodzę do wniosku, że większe wspominanie o fabule książki zakrawałoby już o tworzenie spojlerów - a przecież nie o to chodzi. Zacznijmy od wyglądu książki. Nie jest to krótka powieść, do "połknięcia" w jeden wieczór. Ma bardzo barwną okładkę, która stanowi kwintesencję całej powieści. Dwór, lipy i kobieta. Gdyby trzeba było napisać streszczenie tej książki w trzech słowach, to właśnie z nich bym skorzystała. Ma bardzo ciekawą formę konstrukcji. Jest podzielona na trzy etapy czasowe - prolog, lata 90. i czasy obecne. Pierwsze dwa okresy są opisane dość krótko, ale są niezbędnym elementem dla zrozumienia dalszej fabuły powieści. Czasy obecne stanowią przeważającą cześć książki a rozdziały, które o nich stanowią dzielą się na mniejsze podrozdziały. Jest to bardzo wygodna forma, która pozwala na zrobienie przerw w czytaniu i smakowaniu książki od kolejnego podrozdziału. No właśnie - smakowaniu. Książka jest prawdziwą ucztą dla zmysłów. Jest odpowiednio doprawiona, w co trzeba wliczyć szczyptę pieprzu i kwiaty lipy. Każda z postaci jest wyrazista i bardzo charakterystyczna, dokładnie tak jakby wyszła z pod ręki prawdziwego mistrza kuchni.

  Bardzo wzruszyła mnie historia głównej bohaterki jak i sama jej postać. Aniela, to prawdziwa kobieta z krwi i kości. Choć lata mijają ona wewnętrznie ciągle jest młoda, energiczna i pogodna. Wdraża ciągle w życie swoje niezliczone pomysły. I mówiąc szczerze - lubię ją. Chociaż macierzyństwo nie jest dla niej najłatwiejsze, to naprawdę nie ma się co kobiecie dziwić. Któż w dzisiejszych czasach potrafi dziesiątki lat czekać na swoją jedyną i prawdziwą miłość, która odeszła nagle i niespodziewanie? I to jeszcze ciągle z wiarą, że musiało zdarzyć się coś złego, bo przecież ukochany by nie zawiódł. Naprawdę, każdemu życzę takiej właśnie miłości.

  Kluczowymi postaciami "Podaruj mi jutro" są kobiety. Aniela, Kalina, Agata, Basia, Julka, Sabina, Klara, Lilianna... I to jeszcze nie koniec. Zdominowały one powieść, zdecydowanie. Ale nie było to takie bezcelowe. Każda z tych kobiet jest inna, każda ma inne cechy i każda na swój sposób jest wyjątkowa. Od wszystkich razem i każdej z osobna można nauczyć się czegoś innego, wynieść inne cenne dla życia nauki. Jest to też przyczyna, dla której zdecydowanie bardziej polecam wgłębić się w historię Lipowego Wzgórza kobietom. Z powieści można dużo nauczyć się o kobiecości jak i odkryć to czego się w sobie nie zna, lub nie chce dostrzegać. Bardzo, ale to bardzo na plus oceniam podkreślenie znaczenia regularnych badań. W końcu... Nigdy nic nie wiadomo co siedzi w organizmie człowieka.

  Zauważyłam, że to już kolejna powieść autorki, która jest tak bardzo życiowa, realna, poruszająca najbardziej istotne problemy i pokazuje wartość relacji w życiu człowieka. Pani Gołębiewska w taki sposób prowadzi losami bohaterów, że zżyłam się z nimi jak z własną rodziną i niejeden raz uroniłam łzę czy to smutku czy wzruszenia nad ich losem. Warto również zauważyć jak skrupulatnie został opisany kontekst historyczny w oparciu o losy wojenne oraz o warunki życia w PRL, a także samo główne tło wydarzeń - Dwór na Lipowym Wzgórzu. Po przeczytaniu powieści o niczym innym nie marzę jak z bohaterami z krwi i kości przekroczyć próg ich domostwa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula