Piękne zło

Autor:

Annie Ward

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,74 zł
Nasza cena: 30,11 zł 39,99 zł Taniej o: 25%

Fascynująca książka, która ukazuje trudy małżeństwa i przyjaźni.

Idealne małżeństwo jest jedynie dobrze dobraną maską, która skutecznie ukrywa wszelkie niedoskonałości przed oczami bliskich.

Maddie zdecydowała się przyjąć zaproszenie na przyjęcie, organizowane przez jej dawną przyjaciółkę Jo. To właśnie tam poznała swojego przyszłego męża, który służył w brytyjskiej armii. Nic nie wskazywało na to, że będzie to początek koszmaru. Maddie i Ian doczekali się potomka. Charlie jest grzecznym, niesprawiającym kłopotów chłopcem. Wszyscy razem wiodą beztroskie, szczęśliwe życie nieopodal Kansas City. Całe ich życie wygląda idealnie, ale są to jedynie pozory, które skrywają ich codzienne problemy. Maddie chodzi na terapię oraz boi się swojego męża, który cierpi na zespół stresu pourazowego. Okazuje się, że jej małżeństwo dalekie było od obrazu, malowanego przed oczami bliskich.

Burzliwy przebieg małżeństwa odbija się również na młodym Charlim, któremu coraz ciężej jest znieść panującą sytuację i ciężką atmosferę w rodzinnym domu. Historia nabiera rozpędu i czas nagle niemal zatrzymuje się w miejscu, kiedy policja zjawia się na miejscu makabrycznej zbrodni. Jaki związek z tym tragicznym wydarzeniem ma tajemnicza przeszłość Jo? Kto pociąga za sznurki, chowając się za kulisami?


Opinie o książce

Annie Ward doskonale pisze, doskonale konstruuje narrację i… doskonale wyprowadza czytelników w pole. „Piękne zło” to mroczny thriller, któremu nie brakuje psychologicznej głębi.

JP Delaney, autor bestsellerowej "Lokatorki"

Sugestywne opisy idą w parze z błyskotliwą intrygą, a całość wywołuje dreszcze.

"Publishers Weekly"

„Piękne zło” to pomysłowo skonstruowana, a zarazem fascynująca i przepełniona nieoczekiwanymi zwrotami akcji książka, od której nie sposób się oderwać.

Sarah Pekkanen, autorka "Żony między nami"


O autorce

Annie Ward doskonale rozumie potrzeby czytelników, przez co zręcznie operuje ich emocjami. "Piękne zło" jest psychologicznym thrillerem ze wspaniałą narracją i realistycznymi bohaterami, którzy mimo swoich wad, potrafią wzbudzić sympatię odbiorcy. Rozbudowana sieć intryg oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji trzyma czytelnika w ciągłym napięciu.

"Piękne zło" jest pierwszą książką Annie Ward, która została przetłumaczona na język polski. Jest równie intrygująca i wciągająca, co historia przedstawiona w anglojęzycznej powieści "The Making of June", opowiadającej o młodej amerykańskiej dziewczynie, która porzuciła wszystkie swoje plany i marzenia, aby towarzyszyć ukochanemu mężowi w długiej podróży do Bułgarii, gdzie mieli zamieszać już na stałe.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Lubię thrillery psychologiczne, czytam je przy każdej okazji i dzięki temu, albo przez to, ciężko mnie zaskoczyć. Annie Ward się udało. Piękne zło to historia która mogła się wydarzyć i ta realność jest jej ogromnym atrybutem. Dużym plusem dla mnie też jest konstrukcja akcji, rozdziały teraźniejsze przeplatają się z wydarzeniami z przeszłości. Powoli, stopniowo odkrywamy motywację zbrodni z pierwszych stron. I tu musicie wiedzieć, że każdy szczegół jest ważny.

  Podoba mi się również motyw podróży głównych bohaterów. Chorwacja, Bułgaria to kierunki, które poniekąd są nam bliższe niż dajmy na to RPA.

  Możliwe że aspekt psychologiczny mógłbyć głębszy, bardziej złożony, jednak nie przeszkadza to w odbiorze. Depresja, zespół stresu pourazowego, lęki, niekontrolowana agresja. To wszystko się dzieje, oddziałowuje na otoczenie i doprowadza do tragedii.

  Bardzo dobra książka, nieoczywista, mocna, zaskakująca i od której ciężko się oderwać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "To była najbardziej magiczna mała śmierć w moim życiu"

  "Piękne zło" to jedna ze styczniowych premier autorstwa Annie Ward. Opis książki bardzo mnie zaintrygował, a że lubię thrillery psychologiczne stwierdziłam, że to będzie książka dla mnie. Czy dostałam to czego oczekiwałam? Tak, chociaż bardziej była to powieść obyczajowa z wątkami thrillera. Zupełnie jednak nie przeszkadzało mi to w odbiorze książki.

  Maddie i Ian poznali się szesnaście lat temu na Bałkanach, gdy kobieta odwiedzała swoją przyjaciółkę Jo. Obecnie mieszkają na przedmieściach Kansas City i wiodą szczęśliwe życie. Ich związek wydaje się być idealny, ale czy na pewno taki jest?

  Po wypadku Maddie zaczyna terapię, która ujawnia burzliwą historię jej związku i małżeństwa. Mąż cierpi na zespół stresu pourazowego, relacja z Jo jest bardziej skomplikowana niż ktokolwiek mógłby przypuszczać , a strach o bezpieczeństwo synka nie pozwala jej normalnie funkcjonować. Wszystkie te wydarzenia prowadzą do dnia, w którym policja zjawia się na miejscu morderstwa. Okazuje się, że w życiu Maddie nic nie jest takie jak mogłoby się wydawać.

  Lubię takie książki! Autorka od pierwszych stron wciągnęła mnie w opowiadaną przez siebie historię. Byłam bardzo ciekawa jak się zakończy i przyznaję, że czegoś takiego się nie spodziewałam. Podobały mi się wątki początków relacji między Maddie i Ianem przeplatane wydarzeniami z kilku tygodni przed zbrodnią oraz działania policji po tragicznym zdarzeniu. Połączyły się one w zaskakujący finał. Wszystko to sprawiło, że książkę czytało mi się naprawdę dobrze! Mimo, że momentami akcja zwalniała, była tak intrygująca, że nie nudziłam się podczas lektury nawet przez chwilę. Do tego mamy ciekawie zarysowane portrety psychologiczne bohaterów, z których każdy skrywa jakąś tajemnicę. Autorce udało się też dobrze pokazać jakim problemem jest zespół stresu pourazowego i jak ciężko żyje się z osobą na niego cierpiącą. Przyznaję, że nie za bardzo mam się do czego w tej książce przyczepić. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pozory mylą...

  Niemal
  w każdym z nas jest coś z Pani Dulskiej. Lubimy idealne rzeczy i w taki właśnie sposób usiłujemy kreować własne życie, a kiedy nam to nie wychodzi, staramy się przynajmniej, by sprawiało wrażenie idealnego. Niestety bardzo często utrzymywanie pozorów wymaga wiele energii, często też staje się coraz bardziej frustrujące. Im bardziej się bowiem staramy, tym mocniej nasza rzeczywistość odbiega od tej z wyobrażeń. Tymczasem otoczenie widzi piękny obrazek i nawet gdybyśmy potrzebowali pomocy, nikt nie jest w stanie jej udzielić. Dopiero wówczas, kiedy wydarzy się tragedia, ludzie dookoła otwierają szeroko oczy ze zdumienia, przekonując siebie, że to była taka idealna rodzina. A przecież ideały nie istnieją…

  Na taką podręcznikową rodzinę wyglądają właśnie Maddie i Ian. Piękny dom z ogrodem na przedmieściach Kansas City, uroczy trzyletni synek Charlie, niemałe dochody pozwalające wieść przyjemne i bezstresowe życie. Dlaczego zatem Maddie cierpi na napady paniki i jest zmuszona szukać pomocy terapeuty? Kobieta decyduje się na rozpoczęcie terapii przez pisanie, bowiem jako była dziennikarka, wierzy w moc słowa pisanego. Rozpoczyna zatem terapię w prywatnym gabinecie doktor Camilli Jones i właśnie dzięki tym sesjom poznajemy kulisy jej znajomości z Ianem i wydarzenia, które popchnęły kobietę do rozpaczliwego szukania pomocy.

  Maddie poznała przyszłego męża na imprezie charytatywnej na rzecz Czerwonego Krzyża. Ona owładnięta misją zbawienia świata uczyła na Uniwersytecie Sofijskim języka angielskiego, pracowała też nad książką reporterską, ON służył w armii, realizując różne misje. I choć początkowo wydawało się, że stworzy parę z przyjaciółką Maddie – Jo, to ostatecznie powrócił do swojej dziewczyny czekającej na niego w kraju. Jednak Maddie go nie zapomniała, również Ian w chwilach kryzysu, który dopadał go coraz częściej wspominał uśmiech pięknej dziewczyny. Mimo iż wiele stało na przeszkodzie, by ostatecznie byli razem, a ich związek zniszczył przyjaźń Maddie i Jo, to spotkawszy się po latach decydują się razem zamieszkać, a później pobrać.

  Dlaczego zatem kobieta, mając swojego upragnionego Iana oraz wspaniałego synka, jest taka niespokojna? Czy winę za te ataki paniki można zrzucić na wypadek jakiemu w dość niejasnych okolicznościach uległa podczas biwaku z Ianem i synkiem? A może ich źródłem są obsceniczne zdjęcia byłej dziewczyny Iana, która najwyraźniej wciąż utrzymuje z nim kontakt albo informacja o nabyciu przez męża dość niecodziennej nieruchomości? Albo odkrycie, którego dokonała w piwnicy? Przekonamy się o tym dzięki lekturze fenomenalnej powieści pt. „Piękne zło” autorstwa Annie Ward. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Czarna Owca mistrzowsko skonstruowany thriller psychologiczny to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników gatunku, ale dla tych wszystkich czytelników, którzy cenią sobie frapującą fabułę, a także nagłe zwroty akcji, prowadzonej zresztą w taki sposób, że niemal od początku wciągnięci zostajemy w proces docierania do prawdy.

  Niestabilnie emocjonalny mąż nękany apokaliptycznymi wizjami, cierpiący na zespół stresu pourazowego, żona z napadami lęku – to może stanowić mieszankę wybuchową i prowadzić do tragedii. To właśnie od interwencji policji zaczynamy śledzenie tej historii, z każdą stroną coraz mocniej pragnąć dowiedzieć się, co się tak naprawdę wydarzyło w tym idealnym domu przy Lincoln Street 2240, zamieszkałym przez idealną rodzinę …

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Piękne zło to kolejna z premier styczniowych, jakie przyciągnęły mój wzrok. Hasło “thriller psychologiczny” jeszcze bardziej zwiększyło moje zainteresowanie, więc nie było opcji, żebym nie przeczytała tej książki.

  Idealna para, idealne małżeństwo i idealne życie - czy na pewno? Maddie i Ian poznali się na jednej z imprez za granicą. On służył wtedy w brytyjskiej armii, a ona była dziennikarką i aktualnie odwiedzała swoją przyjaciółkę. Po upływie lat wiodą wspólne życie jako małżeństwo w spokojnym Kansas City i wychowują ukochanego synka, Charliego. Po tajemniczym wypadku, Maddie rozpoczyna terapię, która ma ujawnić jej lęki i pomóc się ich wyzbyć. Jej strach krąży wokół męża cierpiącego na zespół stresu pourazowego, bezpieczeństwa syna oraz relacji z przyjaciółką. Co i kogo te wydarzenia zaprowadzą do okrutnego morderstwa?

  Po tytule, a później i opisie miałam dosyć duże oczekiwania co do tej książki. Byłam nastawiona na totalnie wciągający oraz być może zaskakujący thriller. Czy dostałam to, czego tak pragnęłam? Za chwilę rozwieję Wasze wątpliwości.

  Główną bohaterką jest Maddie. Wzbudziła moją sympatię, a także współczucie. Wywołała we mnie również podziw, ponieważ mimo swojej kruchości i delikatności, odważyła się wyjechać za granicę i mało tego! Przekraczała granicę państwa ogarniętego wojną domową bez mrugnięcia okiem. Ja nie odważyłabym się na taki krok, za bardzo bym się bała, że coś mi się stanie. No, ale wracając do Maddie. Kobietę tę polubiłam, ale bywały chwile, kiedy denerwowała mnie swoją uległością. Pozwalała wielu osobom wchodzić sobie na głowę i na jechaniu po sobie jak po łysej kobyle. Nie podobało mi się to.

  Ian to drugi główny bohater, który był tak naprawdę od samego początku kreowany jako ten niedobry, niekochający i być może okrutny mężczyzna. Ja jednak widziałam w nim wiele dobrych cech, takich jak np. Troskliwość czy przezorność. Widać było również, jak mocno kocha swoją rodzinę i chciałby zapewnić jej wszystko to, co będzie potrzebować. Irytowało mnie to, jak inni nie potrafili zrozumieć jego przeżyć po wizytach w strefach objętych wojnami i mówili, że jest dziwny lub chory.

  Fabuła powieści opiera się głównie na przedstawieniu relacji, jaka łączy głównych bohaterów. Czytelnik poznaje podstawy ich związku oraz chwile, jak się poznawali. Na swój sposób jest to urocze i z pewnością wprowadza pewnego rodzaju chronologię. Z drugiej strony jednak skakanie w czasie co drugi czy trzeci rozdział wytrącało mnie z równowagi i mieszało w głowie. Na całkowite potępienie zasługuje przedstawienie zakończenia grubo przed końcem książki. Było to dla mnie dość dziwne i chyba wolałabym, gdyby Annie Ward jednak pewne zwroty akcji zostawiła na koniec.

  Bardzo przypadło mi do gustu to, jak autorka wykreowała swoich bohaterów pod względem psychologicznym oraz jak udało jej się mnie zaskoczyć. Nie spodziewałam się, że postacie, którym sama nadam pewne cechy, nagle okażą się całkowitym przeciwieństwem moich założeń. Pierwszy raz spotkałam się z takim zwrotem akcji i co więcej, podobało mi się to.

  Piękne zło to thriller, który zdecydowanie zasługuje na uwagę każdego fana tego gatunku. Owszem, dla kogoś powieść może wydać się do bólu przewidywalna. Myślę jednak, że znajdą się również czytelnicy, których ta książka szczerze zaskoczy tak jak mnie. Jestem pod dużym wrażeniem tej pozycji i mogę śmiało napisać, że spełniła ona moje oczekiwania: była i wciągająca, i zaskakująca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To jest naprawdę fajny thriller, ale jakoś nie umiałam się w niego na początku wgryść. Kilka stron przed rozwiązaniem sprawy nie mogłam się od książki oderwać. Bardzo podobały mi się opowieści z różnego etapu jej życia splecione ze sobą. Niektórym to może przeszkadzać, ja jednak bardzo cenię to w tym gatunku, trzymają w napięciu.

  Maddie poznała Iana na imprezie charytatywnej. Bardzo wpadł jej w oko, ale ewidentnie jej przyjaciółce się to nie spodobało. Często ON był powodem ich kłótni, aż w końcu Maddie musiała wyprowadzić się od swojej przyjaciółki. Maddie miała wypradek, w którym doznała urazu głowy, który w późniejszych latach pojawiał się u kobiety w postaci napadów lęku. Dziewczyna wzieła ślub z Ianem i została matką. Miała synka o imieniu Charlie, bardzo chciała go obronić przed tym co go spotka, ale czy jej się uda?...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Piękne ciało 5/5 Nasza cena:
27,74 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piękne ciało

Dowody nigdy nie kłamią. Trzeba tylko dobrze je odczytać. W prestiżowej dzielnicy Savannah popełniono morderstwo. Ofiarą jest Naomi Scott, młoda studentka prawa. Dziewczynę zastrzelono i brakuje świadków tragicznego zdarzenia. Morderstwem interesuje się reporterka kryminalna Harper McClain....
Zło czai się na szczycie 5/5 Nasza cena:
19,90 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zło czai się na szczycie

Detektyw Szymon Solański bawi się na weselu w Zdrojowicach. Na moment wymyka się z uroczystości i trafi a na teren budowy kolejnego budynku hotelu. W świeżo wylanych fundamentach odkrywa ciało. Ktoś zamordował miejscowego aptekarza! Właściciel hotelu, którego interes jest zagrożony, zleca...
Zło czai się wszędzie 0/5 Nasza cena:
11,99 zł 15,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zło czai się wszędzie

Ekskluzywny hotel na malutkiej malowniczej wysepce wydaje się idealny na wakacje. Herkules Poirot ma nadzieję odetchnąć od napięcia i odpowiedzialności związanej ze swoim zawodem. Ale ledwie przybywa na miejsce, wyczuwa kłębiące się emocje, zazdrość, ambicję. Źródłem tych napięć jest piękna Arlena...
Zło czai się wszędzie 0/5 Nasza cena:
19,92 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zło czai się wszędzie

Hekules Poirot spędza wakacje na Wyspie Przemytników, ale nie jest mu dane spokojnie wypocząć. Gdy ginie piękna aktorka Arlena Stuart, detektyw może przebierać w kandydatach na mordercę. Piękno budzi pożądanie, ale niekoniecznie sympatię. Co było motywem zbrodni? Szantaż? Zazdrość? Mania religijna?...
Zło 5/5 Nasza cena:
28,80 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zło

Kryminał autorstwa dwóch kontrowersyjnych autorów: Artura Nowaka - pisarza, publicysty, prawnika i Mariusza Zielke, nazywanego polskim Stiegiem Larssonem. Wzięty adwokat Tomasz Mauer po wielu życiowych zakrętach przenosi się z rodziną do niewielkiego miasteczka, gdzie chciałby odnaleźć upragniony...
Zło czai się w cieniu 0/5 Nasza cena:
22,74 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zło czai się w cieniu

Tym razem inspektor Carlyle rusza tropem międzynarodowego gangu handlarzy dziećmi. Ślady prowadzą od Pałacu Buckingham, w pobliżu którego inspektor znalazł kilkuletnią, zdezorientowaną, nieznającą angielskiego dziewczynkę, do Kijowa, a stamtąd z powrotem do Londynu. Pozornie rutynowa i oczywista...
Skazany na zło 5/5 Nasza cena:
26,40 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skazany na zło

Jedno wydarzenie. Jedna decyzja. Jeden błąd. I twoje życie już nigdy nie będzie takie samo.Dom na kredyt, skromna firma i kochająca żona – oto życie niespełna trzydziestoletniego Wiktora Hauke. Ale pewnego dnia wszystko, co uznawał za najważniejsze, zostanie przekreślone, a to za sprawą jednego,...
Piękne kłamstwa 5/5 Nasza cena:
14,48 zł 28,96 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piękne kłamstwa

Książka roku 2006 w jednym z największych amerykańskich wydawnictw. Oryginalny thriller psychologiczny przetłumaczony w 12 krajach. Przypadek, jedna decyzja i? dobry uczynek mogą zmienić całe twoje życie. A jeśli twoja rodzina to kłamstwo? A jeśli twoje nazwisko to kłamstwo? A jeśli całe twoje...
Odziedziczone zło 5/5 Nasza cena:
33,93 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odziedziczone zło

„Dzieła Yrsy Sigurðardóttir to już kanon współczesnej światowej literatury kryminalnej”.„Times Literary Supplement”Pod osłoną nocy we własnym domu w bestialski sposób zostaje zamordowana młoda kobieta. Jedynym świadkiem zbrodni jest siedmioletnia córka ofiary. Krótko po tym wydarzeniu zwyrodnialec...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula