Picturebooki dla niemowląt

Bestsellery - 0-2

Nowości - Książki dla dzieci

Picturebooki dla niemowląt to kategoria, do której z pewnością zaglądają młodzi, świeżo upieczeni rodzice. Książeczki te charakteryzują się przede wszystkim dużymi i kontrastowymi ilustracjami. Muszą być dostosowane do możliwości niewykształconego jeszcze w stu procentach wzroku naszego maluszka.


Prostym ilustracjom towarzyszą zazwyczaj również proste teksty. To na przykład podpisy ilustracji. Pozwalają one naszemu maluszkowi poznawać nowe słowa: nazwy przedmiotów, zwierząt, roślin, pojazdów itp... Znakomicie wpływa to na rozwój mowy dziecka.


Wspólne czytanie, a w tym wypadku bardziej oglądanie książeczek, pozwala budować i wzmacniać więź między dorosłym a dzieckiem. To świetny sposób spędzania czasu. Kontakt z książką już od pierwszych miesięcy życia rozwija wyobraźnię i wprowadza maluszka w świat literatury. Dzięki odpowiednio dobranym picturebookom pokazujemy mu, że oglądanie i czytanie książek to nie tylko źródło wiedzy, ale i znakomita zabawa.


W naszej ofercie mamy bogaty wybór picturebooków dla niemowląt. Nie mogło tu zabraknąć rzecz jasna topowych serii, jak "Akademia mądrego dziecka" czy "Co Odkryję Paluszkiem?". Książeczki z tych serii wzbogacone zostały o ruchome elementy, dzięki którym stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dla małego czytelnika.