Emilie Beaumont

Beaumont Emilie to znana autorka, która specjalizuje się w tworzeniu książek dla najmłodszych. Jej publikacje są skierowane do dzieci oraz ich rodziców, a osiągnęły swoją sławę przede wszystkim ze względu na charakter popularnonaukowy oraz edukacyjny.

Autorka nie ogranicza się do wąskiej grupy wiekowej, ponieważ jej twórczość jest przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i nieco starszych czytelników. Książki Emilie bawią i uczą, zapoznając najmłodszych ze sztuką czytania i pisania oraz historią i przyrodą. Publikacje są przygotowane tak, aby w ciekawy sposób połączyć przyjemne z pożytecznym i zaoferować dziecku intelektualną przygodę jednocześnie pozwalając wciąż się beztrosko bawić.

Autorka napisała kilka popularnych serii, które powinny zainteresować każdego malucha, między innymi cykl obrazki dla maluchów (np. "Obrazki dla maluchów. Zwierzęta i ich dzieci", "Obrazki dla maluchów. Morze"), serię o małym chłopcu i jego pojazdach (np. "Mały chłopiec. Radiowóz policjanta Pawła", "Mały chłopiec. Rakieta Tomka"), czy świat w obrazkach (np. "Świat w obrazkach. Miasto", "Świat w obrazkach. Góry").