Nathalie Belineau

Nathalie Belineau jest autorką książek dla dzieci, które cieszą się dużą popularnością wśród zarówno młodszych Czytelników, jak i dorosłych. Bardzo często pisze je wspólnie z inną znaną pisarką, Emilie Beaumont. Wszystkie książeczki zawierają dużo ciekawych, kolorowych i dużych ilustracji, które pobudzają wyobraźnię dzieci i zachęcają do dalszego oglądania oraz bawią i uczą jednocześnie.

Autorka nie kieruje swoich książek wyłącznie dla jednej grupy wiekowej. Dzięki wielu publikacjom, rodzice mogą wybierać literaturę odpowiednią do wieku i rozwoju ich pociech. Nathalie Belineau często wykorzystuje różne pojazdy i zawody do zbudowania historii. Dzieje się tak w przypadku pozycji z serii "Mały chłopiec", do których należą między innymi tytuły, takie jak: "Koparka Marka", "Radiowóz policjanta Pawła". "Traktor Tadka", "Kolejka Błażeja", "Samolot Karola", "Wóz strażacki Jacka", "Rakieta Tomka", "Rower Mateuszka", "Helikopter Piotrka", "Motor Marka","Dźwig Darka", "Samochód rajdowy Rafała", "Taksówka Romka" czy "Samochód kempingowy Oskara".

"Mały chłopiec" to zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych i obszernych serii wydanych przez autorkę, jednak Nathalie Belineau wydała także cykl "Obrazki dla maluchów", w który skład wchodzą: "Warzywa", "Dbaj o zdrowie", "Owoce", "Nazywam świat", "Ciało" oraz "Zwierzęta i ich dzieci".