Ocean uczuć. Tom 1

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
282
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 23,33 zł
Nasza cena: 20,79 zł 31,99 zł Taniej o: 35%

Twoje przeznaczenie jest na wyciągnięcie ręki.

W życiu Anny nie brakowało trudnych momentów. Najpierw straciła ojca, potem opuściła ją matka. Wychowana przez nieznoszącą sprzeciwu, kontrolującą wszystko babcię oraz dziadka alkoholika, nie doświadczyła prawdziwego, szczęśliwego dzieciństwa. Odtrącana i poniżana, wyrosła na osobę, której codzienność naznaczona jest ciągłym lękiem. Brak pewności siebie, smutek i rozgoryczenie towarzyszą jej na każdym kroku. Ale pewnego dnia w jej życiu pojawia się mężczyzna, który staje się dla niej kimś, o kim od tak dawna marzyła – przyjacielem, nauczycielem i ukochanym. Czy ten związek sprawi, że Anna uwolni się w końcu od widm przeszłości? Czy uda jej się stworzyć prawdziwą rodzinę, której tak bardzo pragnie?

Nigdy, przenigdy nie wolno nam zapomnieć, że po każdej burzy wychodzi słońce, wychodzi tęcza – dla tych, którzy chcą ją zauważyć. Każda wylana łza rodzi właśnie w tym ciężkim momencie porcję naszego szczęścia.


O książce

Opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, chorobie i wierze. Frapująca, intrygująca, wzruszająca. Znakomity debiut! Zapamiętajcie nazwisko autorki, będzie o niej jeszcze bardzo głośno!

Alek Rogoziński


O autorce

Mariola Sternahl – z wykształcenia filolog niemiecki, studiowała również psychologię stosowaną. Członek kandydat Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. Przekładem z języka niemieckiego zajmuje się od 25 lat. Na rynku książki zadebiutowała tłumaczeniem utworu Dietmara Martina Apla pt. „Sonderführer w Warszawie”. Prywatnie szczęśliwa żona i matka, uwielbia gotować i piec dla swoich milusińskich, wędrować po Tatrach i zwiedzać nadmorskie tereny. Szuka tam inspiracji do kolejnych książek i wierszy.

„Ocean uczuć. Tom 1” jest jej debiutem literackim.
www.emeste.pl - strona autorska
www.emeste.eu - blog książkowy autorki

Recenzje (12)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dziś dotarł do mnie egzemplarz recenzencki powieści autorstwa Marioli Sternahl "Ocean uczuć". I chyba po raz pierwszy odkąd recenzuję książki zabrakło mi słów którymi mogłabym ją opisać.Mimo, że książka nie należy do grubych, to nie jest wcale lekka w swoim wydźwięku.Wydaje mi się, że również po raz pierwszy spotkałam się wśród czytanych przeze mnie książek z takim jak tutaj sposobem narracji. "Ocean uczuć" nie jest lekką lekturą, to według mnie kompilacja wielu tak skrajnych emocji i bezgranicznego oceanu przeróżnych uczuć od pragnienia miłości, akceptacji,przez agresję, chwile szczęścia po strach,obawy itp.

  Zawiłe losy rodzinne głównej bohaterki mojej imienniczki Anny, którą na potrzeby recenzji nazwałam "Anna-przepraszam, że żyję" Momentami zapalała mi się lampka w głowie,że jesteśmy do siebie podobne nie tylko z imienia.

  Kiedyś zahukana , wychowana zimno przez babkę despotkę i dziadka, który nie dostrzegał nic poza kieliszkiem i butelką. Bardzo potrzebowała ciepła, miłości, którego w domu rodzinnym nie zaznała. Gdy myślałam, że jej los odmieni się z dniem gdy trafiła do Wiednia do matki , czy później do domu wujostwa, sytuacja znów odwraca się o 180 stopni na jej niekorzyść. Dopiero pojawienie się Antona w jakiś sposób łagodzi ten sztorm na oceanie uczuć Anny a i to nie trwa wiecznie. Czytając "Ocean uczuć" w głowie słyszałam refren piosenki Sylwii Grzeszczak.

  " Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest"

  Dlaczego dopiero widmo nieuleczalnej choroby wzbudza w człowieku refleksję nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością? nad nieuchronnym zmierzaniem w tylko Bogu znanym kierunku? Siła wiary, jest tutaj pięknie pokazana w postaci nie tylko promieniującej blaskiem figurki Mateńki, ale również w przemianie duchowej bohaterów. To ta wiara pokazała,że potrafi czynić cuda, i że po każdej burzy wychodzi słońce i tęcza.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ocean uczuć " to naprawdę dobry ciekawy i pełen emocji debiut. Książka opowiada historię Anny w której życiu było bardzo dużo trudnych momentów pełnych bólu, cierpienia, kłamstw oraz odrzucenia przez najbliższe jej osoby. Relacje naszej bohaterki z matką są niezwykle skomplikowane. Jej wieczna tesknota za nią, oczekiwanie na powrót oraz rozczarowanie zdecydowanie wpłynęły na jej przyszłość. Jest wychowywana przez despotyczną babkę Nelę i dziadka alkoholika. Babka nie znosi sprzeciwu i niszczy wszystkich dookoła, zarówno męża, dzieci jak i własną wnuczkę. Każdy dzień pełen jest wyzwisk, kłótni oraz alkoholu. Przez to wszystko Anna nie wierzy w siebie i boi się zaangażować choć z drugiej strony czuję silną potrzebę miłości. Czy pojawienie się na jej drodze Antona coś zmieni? Czy uda się założyć szczęśliwą rodzinę o jakiej zawsze marzyła?

  Autorka poruszyła niezwykle ważny temat jakim jest wpływ dzieciństwa i zachowania bliskich nam osób na nasze dorosłe życie, a w konsekwencji na nasze wybory. Pokazuje, iż możemy znaleźć szczęście i miłość mimo zła które nas otacza. Możemy założyć szczęśliwą rodzinę oraz kochać i być kochanym, a wszystko co nas spotyka ma jakiś cel i może nauczyć nas czegoś oraz sprawić, że będziemy silniejsi i lepsi.

  Jedynym minusem całej historii było dla mnie zakończenie. Jak dla mnie kompletnie nie zrozumiałe i nie pasujące do reszty książki. Nie przemawia do mnie nagłe oświecenie i odnalezienie Boga oraz całkowita zmiana zachowania u dziadków tylko dlatego, że w domu pojawił się symbol religijny.

  To przede wszystkim książka o trudnym dzieciństwie i dorastaniu, dążeniu do szczęścia, o różnych rodzajach miłości, samotności, próbie wybaczenia oraz nadziei na lepsze jutro. Zdecydowanie nie jest to łatwa historia ale daje do myślenia i zostają w pamięci na długo.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dlaczego mnie zostawiłaś? Czy zastanawiałaś się, co wtedy czułam? Czy kiedykolwiek pomyślałaś o mnie choć przez chwilę? O moich potrzebach? Czy pamiętałaś, że ja wciąż istnieję? Tyle miałam pytań...

  Anna niemal każdego dnia jest mocno doświadczana przez los. Strata najbliższych osób jest dla niej traumatyczna. Sadystyczna babcia, dziadek alkoholik i ona, pełna niezrozumienia i zakazów. Okrutne dzieciństwo sprawiło, że Anna boi się wszystkiego. Pod strachem też popełnia życiowe błędy. Marzy o miłości i bliskości, której nigdy nie miała. Czy przed życiowymi błędami uda jej się ochronić swoje dziecko? Czy podzieli ona los matki?

  Kochani książka pełna uczuć, tęsknoty i okrutności losu. Czytając ją miałam wrażenie, jakby pani psycholog opowiadała mi o swojej zagubionej pacjentce. Opowieść nie tylko ukazuje nam życiowe błędy ale i poucza jak można nim zapobiec. Chwilami czułam jakbym to ja była pocieszana przez autorkę i to ona wierzyła we mnie, że cokolwiek zapragnę, to mogę to zdobyć. Nigdy nie jest za późno na ratowanie swojego życia😃🌸

  Zakończenie ewidentnie sugeruje, że będzie ciąg dalszy. Śliczne choć proste obrazy w książce oddają emocje kolejnych rozdziałów. Nie wiem jak wy, ale ja jestem ciekawa dalszych losów Anny i jej rodziny.

  Dla mnie 5 na 5😃🌸

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeśli poszukujecie lekkiej i przyjemnej obyczajówki na wieczór, nie sięgajcie po "Ocean uczuć"- to będzie nietrafiony wybór. Za chwilkę Wam powiem dlaczego.

  "Ocean uczuć" to przepełniona emocjami i trudnymi wspomnieniami historia kobiety, która od małego jest zdana na siebie i despotycznych, nieszanujących jej dziadków, którzy zajmują się jej wychowaniem (w moim odczuciu raczej tresowaniem)

  Wyobraźcie sobie małą dziewczynkę, później nastolatkę i dorosłą kobietę, która wiecznie jest wyzywana od najgorszych, poniżana i obdzierana z miłości i szacunku. Dziewczyna dorasta w strachu i wchodząc z olbrzymim i niezwykle trudnym bagażem emocjonalnym w dorosłość, nie potrafi się w nim odnaleźć. Matkę widuje tylko raz na kilka lat, ojca już nie ma. A rodzona babka urządza jej piekło na Ziemi. Jako dorosła kobieta chwyta każdy okruch uczucia skierowany w jej stronę, co nie zawsze kończy się szczęśliwym finałem. Nie ma prawidłowych wzorców, by nauczyć się kochać- dom i rodzina jej tego nie dały.

  Powieść przepełniona jest tęsknotą, żalem, strachem i tajemnicami, które odkrywamy krok po kroku.

  "Ocean uczuć" to w moim odczuciu książka trudna, by ją zrozumieć, trzeba postawić się w miejscu głównej bohaterki i przejąć jej emocje i uczucia. Poczuć je na własnej skórze...

  Historia opowiedziana z perspektywy Anny to raczej wspomnienia, myśli szybujące w przeszłość, nie znajdziecie tutaj zbyt wielu dialogów. Trzeba się skupić, by odnaleźć sens, który chciała przekazać nam Autorka. Gdy się już to zrozumie- popłynie wiele łez.

  Przyznaję, początkowo miałam ochotę odłożyć, powieść na bok, jednak ze strony na stronę gdy Anna (główna bohaterka) opowiada o swoim życiu, dałam się wciągnąć i naprawdę nie żałuję, że poznaję powoli jej historii. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom,i nie mogę wprost uwierzyć, że to debiut.

  Czy polecam?

  Polecam serdecznie. Niezwykle poruszająca, zmuszająca do refleksji, przesiąknięta skrajnymi emocjami, powieść o poszukiwaniu własnego szczęścia i miejsca na świecie.

  POLECAM...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Każdy człowiek jest jedyny i wyjątkowy w swoim rodzaju. Każdy jest niczym wielka księga, w której zapisano wyjątkową historię, bo tę jedną jedyną. Naszą."

  Anna od najmłodszych lat była doświadczana przez los. Wychowywana jedynie przez dziadków nie miała okazji zaznać beztroskiego dzieciństwa. Babcia na każdym kroku kontrolowała ją i kierowała jej życiem. Dla dziadka liczył się tylko alkohol i awantury. Codziennie poniżana i niekochana Anna, wyrosła na kobietę smutną i pełną lęku. Brak pewności siebie również utrudniał jej życie. Do czasu, aż poznała mężczyznę, który pokazał jej czym jest miłość i bezpieczeństwo. Czy to wystarczy, aby Anna była szczęśliwa i zapomniała o trudnym dzieciństwie?

  "Starajmy się tak żyć, aby nie żałować ani jednej minuty, abyśmy mieli pewność, że bez względu na to, jaką decyzję podjęliśmy, była ona przemyślana i rozsądna. Dobra dla nas samych i wszystkich innych włączoną w tę sytuację lub wycinek naszego życia."

  Ta książka okazała się zupełnie inna niż początkowo zakładałam. Napisana została w sposób z którym spotkałam się po raz pierwszy. Można odnieść wrażenie, że narrator opowiada historię swojej znajomej, analizując przy tym każdy aspekt jej życia. Nie jestem do końca przekonana czy taka forma mi odpowiada. Lektura tej książki była naprawdę przedziwnym doświadczeniem. Wydaje mi się, że każdy tę historię odbierze w inny sposób. Ostatecznie dużą rolę odgrywa tutaj wiara i wybaczenie. Każdy z nas inaczej podchodzi do takich tematów. Mamy różne przekonania i doświadczenia. Autorka zmusza nas, abyśmy przemyśleli i sami wyciągnęli wnioski na podstawie historii Anny. Jeśli chodzi o mnie, chyba nie do końca zrozumiałam co konkretnie autorka chciała przekazać. Sposób w jaki ta historia została przedstawiona średnio przypadł mi do gustu, co utrudniało trochę czytanie. Odnoszę wrażenie, że panował tam chaos. Być może gdyby została ona przedstawiona w inny sposób wyniosłabym z niej więcej?

  Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
W nadziei na lepsze jutro kolory uczuć Tom 1 4/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W nadziei na lepsze jutro kolory uczuć Tom 1

Młoda kobieta, która bardzo pragnie być szczęśliwa i przeciwności, które ją spotykają. Czy prawdziwa miłość istnieje? Historia Anny przeplata się z losami dwóch kobiet, których życie również nie układa się tak, jak by sobie tego życzyły. Bohaterowie powieści przechodzą metamorfozy, podejmując...
Czas białych nocy. Wiatr ze wschodu. Tom 1 4/5 Nasza cena:
23,99 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas białych nocy. Wiatr ze wschodu. Tom 1

Nowa powieść Marii Paszyńskiej, autorki bestsellerowej serii Owoc granatu! Jest początek XX wieku. Chwieje się ustalony porządek społeczny. Nad Europą gęstnieją ciemne chmury. Anastazja i Kazimierz pierwszy raz spotykają się w 1906 roku. On, wypieszczony jedynak, towarzyszy ojcu w podróży na wschód...
Niegrzeczny szef. Intensywne doznania. Tom 1 5/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczny szef. Intensywne doznania. Tom 1

Nowa powieść autorki bestsellerowej "Turbulencji" i serii Domniemanie niewinności Michael Leighton, dyrektor nowojorskiego wydawnictwa i znany playboy, szuka nowej asystentki. Dotychczasowe kandydatki nie potrafiły sprostać jego oczekiwaniom. Aż pojawiła się ona. Mya nie cierpi swojego nowego...
Phenomenal X. Hard Knocks. Tom 1 4/5 Nasza cena:
25,29 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Phenomenal X. Hard Knocks. Tom 1

Porządna dziewczyna. Cieszący się złą sławą bad boy. Jedna fenomenalna miłość. Xavier Cold, znany jako Phenomenal X, wychował się na niebezpiecznych ulicach Detroit. Teraz jest nową gwiazdą w świecie profesjonalnego wrestlingu. Mężczyźni się go boją, a kobiety tracą rozum z pożądania. Anna Cortez...
Czas burz. Tom 1 3/5 Nasza cena:
32,09 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas burz. Tom 1

Bestsellerowa Charlotte Link w nieznanej dotychczas odsłonie! Jest rok 1914. Świat stoi u progu wielkiej wojny, a Niemcy szykują się do konfliktu zbrojnego. Osiemnastoletnia Felicja wiedzie spokojne życie w rodzinnym majątku w Prusach Wschodnich. Dumna i uparta dziewczyna nie interesuje się światem...
W butach Valerii. Valeria. Tom 1 4/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W butach Valerii. Valeria. Tom 1

Gorący Madryt, babskie pogaduchy przy winie i zmysłowa miłość. Wejdź w buty Valerii i odkryj siłę kobiecej przyjaźni! Kiedy twój wydawca czeka na kolejny bestseller, a ty kompletnie nie masz weny twórczej, jest kiepsko. Jeśli dodasz do tego sześcioletnie małżeństwo z facetem, który od dawna nie...
Lilianna. PInk Tattoo. Tom 1 5/5 Nasza cena:
25,29 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lilianna. PInk Tattoo. Tom 1

Pierwszy tom nowej serii autorki Dziewczyny ze złotej klatki i Nasze wczoraj Tatuaż może być zbroją, czyjąś historią, którą poznaje się obraz po obrazie. Lilianna zapomniała, czym jest bezpieczeństwo. Jedna lekkomyślna decyzja sprawiła, że już nie pamięta, jak wygląda dzień bez strachu, ale dla...
Offside. Siostry Barker. Tom 1 4/5 Nasza cena:
28,19 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Offside. Siostry Barker. Tom 1

Pierwszy tom serii o siostrach Barker. Kiedy hokejowy fenomen Billie-Jo Barker wraca po kontuzji do rodzinnego miasteczka i postanawia dołączyć do miejscowej męskiej ligi hokeja, rozpętuje się piekło. Nie chodzi nawet o to, czy Billie ma talent, bo tego nikt nie kwestionuje, ale o to, że Billie...
Mój książę. Bridgertonowie. Tom 1 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój książę. Bridgertonowie. Tom 1

Czy może być większe wyzwanie dla ambitnych mam córek na wydaniu w Londynie roku 1813 niż książę kawaler? Daphne Bridgerton jest urocza i inteligentna, z jakiegoś powodu jednak mężczyźni traktują ją tylko jako przyjaciółkę i nie widać wokół niej roju zalotników. Żaden z londyńskich amantów nie...
Gangsterskie porachunki. Nieczysta gra. Tom 1 5/5 Nasza cena:
25,39 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gangsterskie porachunki. Nieczysta gra. Tom 1

Nowa powieść autorki Ochroniarza – książki, która podbiła serca czytelniczek! Joanna Maj przywykła już do tego, że jej życie obfituje w zabawne wpadki, a niewyparzony język pcha ją w coraz to większe kłopoty. Gdy niespodziewanie kobieta znajduje za wycieraczką samochodu mandat z poleceniem...
Mroczna strona miłości. Tom 1. Towarzyszka mafii 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mroczna strona miłości. Tom 1. Towarzyszka mafii

Świat dwudziestopięcioletniej Ellie Walker wali się jak domek z kart, kiedy narzeczony oznajmia jej w dniu ślubu, że kocha inną. Większego wylanego na głowę kubła zimnej wody nie potrafiłaby sobie wyobrazić. W jednej sekundzie wszystkie plany na przyszłość runęły. Z życiowej katastrofy emocjonalnej...
Malum. Część 1. Elite Kings Club. Tom 4 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Malum. Część 1. Elite Kings Club. Tom 4

Czwarty tom mrocznej i niegrzecznej serii Elite Kings Club Uprowadzona i więziona przez własną siostrę, Tillie Stuprum nie może zapewnić swojej córce normalnego życia. Ojcem malutkiej Micaeli jest sam Nate Riverside-Malum, jeden z Królów, najlepszy przyjaciel Bishopa i jego prawa ręka. Dziewczyna...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula