Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2026
Ilość stron: 448
Opis

Pewnego dnia pod drzwiami apartamentu 5A pojawia się... dziecko. Bez ostrzeżenia, z tajemniczą notatką i w nosidełku. Trzech przystojnych i dotąd beztroskich mężczyzn - Jack, Cyrus i Sebastian - staje przed nieoczekiwanym wyzwaniem, kompletnie nie mając pojęcia, jak zaopiekować się noworodkiem. Ta niezwykła sytuacja zapowiada istny chaos, prawda? Na szczęście w tym samym budynku mieszka ktoś, kto potrafi zapanować nad każdym kryzysem - profesjonalna niania, która niebawem stanie się sercem ich skomplikowanego, nowego świata.

Kiedy jeden z przystojniaków z 5A puka do jej drzwi z prośbą o pomoc, bohaterka z trudem wierzy własnym oczom. Wreszcie ma okazję poznać ich bliżej. To Jack, projektant gier o zaraźliwym uśmiechu, który potrafi rozbroić każdego. Cyrus, seksowny tancerz, którego płynne ruchy i magnetyczna energia sprawiają, że trudno oderwać od niego wzrok. I wreszcie Sebastian, umięśniony biznesmen o spojrzeniu, które rozpala zmysły i obiecuje coś więcej niż tylko profesjonalną relację. Ta książka to kolejny gorący romans Lily Gold, autorki cenionej za mistrzowskie łączenie humoru, pikanterii i wzruszających chwil.

Namiętność w mieszkaniu obok - niania dla sąsiadów

Każdego dnia niania przychodzi do mieszkania numer 5A, by opiekować się maleństwem, wprowadzając do życia trzech singli nie tylko porządek, ale i... nieoczekiwane emocje. Niewinna początkowo współpraca szybko nabiera rumieńców, a granice między profesjonalizmem a namiętnością zaczynają się niebezpiecznie zacierać. Czy można oprzeć się takiemu trio? Nasza bohaterka coraz bardziej traci głowę, choć wie, że nie powinna - w końcu są jej pracodawcami, a nie potencjalnymi chłopakami. Ale każde namiętne spojrzenie, każdy przypadkowy dotyk i każdy pocałunek sprawiają, że jej serce bije coraz szybciej, a racjonalne myślenie ustępuje miejsca intensywnym uczuciom. Czy ta niania z sąsiedztwa odważy się przekroczyć wyznaczone role?

Czytelnicy zgodnie podkreślają, że Lily Gold mistrzowsko łączy humor z gorącymi scenami, tworząc historie, które zapadają w pamięć i dostarczają mnóstwo przyjemności. Doceniają lekkie pióro autorki i jej zdolność do budowania realnych, trójwymiarowych postaci, których losy śledzi się z zapartym tchem. Wielu odbiorców wskazuje na to, że książka jest idealną odskocznią od codzienności, dostarczając mnóstwo pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Fascynuje ich dynamika relacji i to, jak bohaterowie odkrywają siebie nawzajem, budując zaskakującą chemię, która iskrzy z każdej strony. To nie tylko pikantny romans, ale także opowieść o odkrywaniu siebie, przełamywaniu barier i odnajdywaniu miłości w najbardziej nieoczekiwanych okolicznościach.

Urocza intryga i gorący romans z sąsiadami

"Niania dla sąsiadów" to intrygująca propozycja dla wszystkich, którzy szukają romansu z nutką pikanterii, dużą dawką humoru i głębią emocji. Historia, w której jedno małe dziecko staje się katalizatorem dla wielkiej miłości, z pewnością podbije serca fanów gatunku. Poznajemy tu nie tylko pikantne, ale i słodkie momenty, które sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Czy nasza bohaterka zdoła znaleźć swoje szczęście, stając się czymś więcej niż tylko nianią? Czy jej relacja z trzema mężczyznami z 5A przerodzi się w prawdziwe uczucie, które zrewolucjonizuje życie wszystkich zaangażowanych? Przekonaj się, jak potoczą się losy tej niezwykłej grupki. Ta powieść to gwarancja emocjonalnego rollercoastera, który pozostawi cię z szerokim uśmiechem i westchnieniem zadowolenia.

Jeśli marzysz o lekturze, która porwie Cię w świat namiętności, śmiechu i wzruszeń, Lily Gold ma dla Ciebie idealną propozycję. Pozwól sobie na tę niepowtarzalną przygodę. Sięgnij po "Nianię dla sąsiadów" i daj się porwać historii, w której miłość czeka tuż za rogiem, a codzienne wyzwania stają się pretekstem do odkrywania głębszych uczuć. Nie czekaj - zanurz się w tej porywającej opowieści już dziś!

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii romans

Czy książka "Niania dla sąsiadów" to klasyczny romans monogamiczny?

Nie, ta powieść to romans typu "reverse harem", w którym główna bohaterka buduje jednoczesną relację z trzema mężczyznami. Historia skupia się na dynamice poliamorycznej między nianią a jej sąsiadami: Jackiem, Cyrusem i Sebastianem. Jest to charakterystyczny styl autorki Lily Gold, która specjalizuje się w historiach typu "why choose". Czytelnicy mogą liczyć na równoległy rozwój głębokich więzi emocjonalnych wewnątrz całej czwórki bohaterów. Taka struktura fabularna sprawia, że napięcie między postaciami rozkłada się na kilka płaszczyzn jednocześnie.

Jaki jest poziom pikanterii i czy w fabule występują odważne sceny?

Książka charakteryzuje się wysokim poziomem pikanterii i zawiera liczne, szczegółowe opisy scen erotycznych przeznaczone dla dorosłych. Autorka odważnie kreśli intymne relacje między bohaterką a jej pracodawcami, łącząc je z napięciem wynikającym z dzielenia wspólnej przestrzeni. Sceny seksualne są integralną częścią fabuły i odzwierciedlają rosnącą temperaturę uczuć w mieszkaniu numer 5A. To pozycja zdecydowanie skierowana do fanów gorących romansów współczesnych, którzy cenią śmiałe i dosłowne wątki. Każdy rozdział buduje atmosferę pożądania, która prowadzi do konkretnych i zmysłowych finałów.

Czy do zrozumienia fabuły konieczna jest znajomość innych powieści Lily Gold?

"Niania dla sąsiadów" jest całkowicie samodzielną powieścią i nie wymaga czytania poprzednich książek ani innych serii autorki. Choć pisarka jest znana z innych hitów literackich, ta historia przedstawia zupełnie odrębnych bohaterów i niepowiązaną z niczym innym akcję. Można po nią sięgnąć jako po pierwszą lekturę od tej autorki, aby sprawdzić, czy taki styl pisania odpowiada Twoim preferencjom. Wszystkie wątki fabularne zostają domknięte w obrębie tej jednej książki. Jest to idealny wybór dla osób szukających zamkniętej, satysfakcjonującej opowieści na kilka wieczorów.

Jakie główne motywy literackie dominują w tej historii?

W powieści dominują motywy "forced proximity" (wymuszona bliskość), "accidental baby" (przypadkowe dziecko) oraz romans z sąsiadami. Fabuła opiera się na nietypowej sytuacji, w której trzej mężczyźni muszą nagle zaopiekować się niemowlęciem, co staje się pretekstem do wezwania na pomoc niani. Znajdziemy tu również wątek "found family", gdzie bohaterowie o różnych charakterach uczą się wzajemnego wsparcia i tworzą nową strukturę rodzinną. To sprawne połączenie sytuacyjnego humoru, wyzwań opieki nad dzieckiem i bardzo intensywnej chemii między postaciami. Każdy z trzech sąsiadów wnosi do relacji inną energię, co dodatkowo urozmaica przebieg lektury.

Komu lektura książki "Niania dla sąsiadów" może nie przypaść do gustu?

Powieść nie jest odpowiednia dla czytelników preferujących tradycyjne, monogamiczne relacje oraz osób unikających dosłownych opisów seksu grupowego. Ze względu na specyfikę gatunku reverse harem, fabuła odchodzi od klasycznego modelu pary, co może być barierą dla fanów konserwatywnych romansów. Książka nie spodoba się również osobom szukającym realistycznej, poważnej prozy obyczajowej, gdyż punkt wyjścia akcji jest celowo przerysowany i lekki. Pozycja ta zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich ze względu na swoją dużą śmiałość. Warto mieć na uwadze, że motyw opieki nad dzieckiem jest tu tłem dla bardzo namiętnej relacji dorosłych.

Szczegóły
  • Tytuł: Niania dla sąsiadów
  • Autor: Lily Gold
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2026
  • Ilość stron: 448
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788383358062
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Nanny for the Neighbors
  • Tłumacz: Katarzyna Krawczyk
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788383358062
  • EAN: 9788383358062
  • Wymiary: 14x20.5 cm
  • Dane producenta: ZYSK I S-KA WYDAWNICTWO S.J. TADEUSZ ZYSK ,ALDONA ZYSK, WIELKA 10, 61-774 Poznań, Polska, sekretariat@zysk.com.pl
Recenzje książki Niania dla sąsiadów (3)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Karolina T. w dniu 2026-05-02
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Czy warto dawać szansę autorom, którzy nas zawiedli?

    „Niania dla sąsiadów” Lily Gold to historia, która zaczyna się jak lekka, niemal komediowa opowieść z nutą absurdu - bo umówmy się, niemowlę zostawione pod drzwiami trzech dorosłych facetów to nie jest codzienność. A jednak właśnie od tego momentu wszystko zaczyna się kręcić… i to naprawdę szybko.

    Poznajemy Beth - nianię, która sama jest trochę pogubiona, poraniona, ale jednocześnie jest niesamowicie empatyczna i ciepła. Nagle trafia do świata trzech mężczyzn, którzy - choć na pierwszy rzut oka ogarnięci - kompletnie nie radzą sobie z rzeczywistością, która właśnie zapukała do ich drzwi w nosidełku. Jack, Cyrus i Sebastian… każdy z nich jest inny, każdy wnosi coś swojego i trudno pozostać wobec nich obojętnym. A dynamika między bohaterami wnosi do całości niesamowity klimat.

    Bo tu nie chodzi tylko o romans, a o relacje, które tworzą się trochę w chaosie, trochę w potrzebie bliskości, a trochę… wbrew rozsądkowi. I choć całość ma wyraźnie rozrywkowy charakter, to między wierszami pojawiają się tematy, które potrafią ukłuć - poczucie odrzucenia, brak stabilności, trudne doświadczenia z przeszłości. Ale nie będę oszukiwać - jest historia, która przede wszystkim ma bawić, wciągać i dawać przyjemność z czytania. I robi to naprawdę dobrze.

    Akcja rozwija się błyskawicznie, relacje między bohaterami nabierają tempa szybciej, niż można się spodziewać, a napięcie (w różnych znaczeniach tego słowa 😉) jest wyczuwalne niemal cały czas. Dialogi są lekkie, momentami bardzo flirtujące, a całość czyta się tak, że strony dosłownie znikają.

    Czy wszystko jest tu idealne? No nie do końca. Moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki podczas czytania „Faking with Benefity” było kompletną klapą. Irytował mnie chaos, płytkość, sztuczne emocje. Tutaj jest lepiej, chociaż i tak momentami miałam wrażenie, że fabuła jest trochę chaotyczna, że niektóre wątki mogłyby być bardziej pogłębione, a pewne emocje pojawiają się szybciej, niż zdążyłam je w pełni poczuć. To nie jest książka, która buduje napięcie powoli i metodycznie. To raczej emocjonalny rollercoaster, który jedzie bez hamulców i nie zawsze wychodzi mu to na dobre.

    I jeszcze jedna rzecz, relacje tutaj pokazane nie każdemu „klikną”. Jeśli lubisz klasyczne romanse, możesz się chwilami zgubić albo poczuć, że to nie do końca Twoja bajka. Ale jeśli jesteś otwarta na coś mniej schematycznego, bardziej odważnego - to może być dokładnie to, czego szukasz.

    Dla mnie „Niania dla sąsiadów” to taki książkowy comfort zone z nutą guilty pleasure. Nie jest to historia, która zmieni Twoje życie, ale jest taka, która potrafi poprawić nastrój, oderwać od rzeczywistości i sprawić, że po prostu dobrze się bawisz. A przecież czasem właśnie tego potrzebujemy najbardziej. Dlatego nie żałuje, że dałam Lily Gold kolejną szansę.

    Ocena: 7/10

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ela M. w dniu 2026-05-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Wspominałam, ze lubię romanse? Chyba nie raz. Uwielbiam się przy nich relaksować, a jak do tego dochodzi jeszcze odrobina humoru, wtedy wiem, ze relaks bedzie absolutnie wyborny.

    Po lekturze pierwszej książki Lily która była dość udana, miałam nadzieję na powtórkę. Źle nie było, ale...

    Rzecz ma się podobnie, co ostatnio. W jednym budynku mieszka trzech zaradnych życiowo facetów i jedna dziewczyna. Pewnego dnia, chłopcy otrzymują informację, ze na portierni jakaś kobieta zostawiła im dziecko i informację, że go nie chce. I tu wchodzi cała na biało główna bohaterka, która to jest nianią zawodową. Rzecz jasna pada na nią cały proces przygotowania mężczyzn do tacierzyństwa i namówienia ich do testu na ojcostwo. I jak wiadomo, koniec końców wszyscy wylądują w łóżku.

    Fajnie czytało sie tę opowiastkę, lekka była i przyjemna. Wprawdzie autorka starała się przemycić ważne informacje, np. o tym jak czuje sie porzucone i niechciane dziecko, o problemach związanych z bezpłodnością czy niezrozumienie rodzicielskim. Jednak nie napisała o nich rzetelnie i nie przyjrzała sie dogłębnie, zaznaczyła je jedynie, skupiając się bardziej na związku poliamorycznym, który rozwija się tu dość intensywnie.

    To, co mnie ubawiło, to czasem kuriozalne dialogi i ekwilibrystyczne wygibasy łóżkowe rodem z kamasutry oraz wieczna huć i bezzbrzeżne zauroczenie, która dość szybko staje się miłością.

    Tę dwa wieczory, które spędziłam z bohaterami tej powieści to nie był stracony czas. Ot, fajny romans dla tych, którym nie przeszkadza kilka osób w jednym łóżku.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia F. w dniu 2026-04-20
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

    Niespodziewanie w życiu trzech mężczyzn Sebastiana, Cyrusa i Jacka pojawia się niemowlę, co powoduje niemały chaos. W dodatku nie wiadomo, który z nich jest ojcem małej dziewczynki. Mężczyźni nie mają pojęcia jak zająć się tak malutkim dzieckiem, dlatego z pomocą zwracają się do swojej sąsiadki Beth, która pracuje jako niania. Z racji tego, iż dziewczyna od roku jest bezrobotna, panowie postanawiają ją zatrudnić. Z czasem dziewczyna staje się ważną częścią ich życia.

    "Niania dla sąsiadów" to książka, która od samego początku jest wciągająca, intensywna, z dynamicznie rozwijającą się akcją, z równie wyrazistymi, a jednocześnie różnorodnymi postaciami.

    Lekkość narracji sprawia, że książka jest przyjemna w odbiorze. Humor przeplata się z codziennymi, prozaicznymi problemami, ze sporą dawką pikanterii i tematami, które potrafią poruszyć wnętrze.

    Dialogi są tutaj bardzo żywe, flirciarskie, ale też nasycone emocjami. Autorka nie unika bardzo odważnych scen, w końcu mamy tu do czytania z motywem reverse harem/ związkiem poliamorycznym, więc sceny e*otyczne są pikantne, dość obrazowe, ale nie uważam, że dominują całość. Cały czas głównym punktem odniesienia jest mała Cami, która swoją drogą wnosi do tej historii dużo ciepła, uroku i tej dziecięcej magii, która rozświetla sobą całą powieść.

    Z całą pewnością atutem są bohaterowie. Każdy z męskich bohaterów ma inną osobowość. Jack to charyzmatyczny projektant gier, typ introwertyka, nerda zafiksowanego na tworzeniu nowych aplikacji, Cyrus to dowcipny, otwarty, ale też zmysłowy tancerz erotyczny, a Sebastian to biznesmen, pracoholik walczący z wiecznymi migrenami, któremu na domiar złego brak poczucia własnej wartości.

    Natomiast główna bohaterka, czyli Beth jest empatyczna, kompetentna, z sercem na dłoni, ale też posiadająca swoje słabości, rozterki i problemy związane z poczuciem porzucenia.

    Wszyscy czterej wychowali się w różnych warunkach, ale każde z nich miało fatalne doświadczenia z rodzicami.

    Jednak dla siebie nawzajem stanowią spoiwo i się dopełniają.

    To sprawiało, że relacja między tą czwórką nie była monotonna, i cały czas się zmieniała.

    Przyjemnie mi się czytało i na pewno mogę powiedzieć, że jestem usatysfakcjonowana. Dałam się porwać tej historii, z zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów i im kibicowałam.

    "Niania dla sąsiadów" jest takim moim guilty pleasure i comfort bookiem w jednym.

    Mimo, że książka jest z gatunku tych przewidywalnych, to wprawiła mnie w dobry nastrój, zrelaksowała i dostarczyła rozrywki i oczekiwanych przeze mnie wrażeń.

    Więc tak, z całą pewnością mogę Wam polecić "Nianie dla sąsiadów", oczywiście pod warunkiem, że lubi się książki z wątkiem *why choose 😉

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula