Nagranie

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 4
Darmowy fragment:
Wysyłka w:
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 20,18 zł
Nasza cena: 25,83 zł 36,90 zł Taniej o: 30%

Zanim przeczytasz upewnij się, że nie dostałeś jeszcze swojego nagrania

Toruń. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zaginęło pięciu młodych mężczyzn. Sprawę prowadzi komisarz Maciej Gorczyński. Jedyną poszlaką są tajemnicze przesyłki, które otrzymują rodziny zaginionych. To płyty z krótkimi filmami, na których każda z ofiar przekazuje dziwną wiadomość.


„Nazywam się Emil Kwiatkowski. Wiem, że zgrzeszyłem i wiem, że to, co mnie spotkało jest jedynym dobrem, jakie mogłem wyrządzić na tym świecie."

"Mnie już nie ma, ale wy jeszcze jesteście. Jeszcze! Wesołych Świąt.”


Gorczyński wie, co oznaczają te nagrania. Ma do czynienia z seryjnym mordercą, którego motyw pozostaje nieznany. Komisarz postanawia włączyć w sprawę zaprzyjaźnioną jasnowidz Sylwię Trojanowską. Nietypowy duet musi jak najszybciej schwytać sprawcę, który śledzi każdy ich ruch.

Nagrań przybywa, a szokujące nagłówki gazet przerażają coraz więcej torunian. Wkrótce wizje Trojanowskiej prowadzą do Fundacji LifeTrans, założonej przez jednego z profesorów Collegium Medicum.


Przeczytaj darmowy fragment


O autorce

Małgorzata Falkowska jest polską pisarką, autorką niesamowitych powieści obyczajowych i ksiażek dla dzieci.

Do najbardziej znanych powieści należą: "Mąż potrzebny na już” (2016), "Gorzej być (nie) może” (2016), "Po co komu biała kredka?” (2017), "Poszukiwani, poszukiwany” (2017), "To nie jest twoje dziecko” (2018), "Paleta marzeń” (2018), "lias” (2019).

Czytaj całość

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-05-12
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W Toruniu giną młodzi mężczyźni w wieku 22-28 lat. W taki sam sposób, w tym samym miejscu, bez żadnych śladów. Policja nie ma żadnych poszlak, dopóki morderca nie przysyła nagrania z pierwszym z zaginionych chłopaków świadczącego o jego śmierci.

  I dalej mam kłopot z oceną, bo książkę czytało się całkiem przyjemnie, ale bohaterów bym zadusiła gołymi rękami.

  Główny bohater, komisarz Maciej Gorczyński zachowuje się jak dziecko w piaskownicy, które nie wie, na którą zabawkę się zdecydować. Tą starą, zepsutą, którą darzy sentymentem, czy nową i piękną, dającą mu poczucie ekscytacji. Najlepiej wziąć obie.

  Nie mniej denerwuje mnie Sylwia Trojanowska, jasnowidzka nieformalnie pomagająca w śledztwie, prywatnie kochanka Macieja. Cóż z tego, że komisarz ma dwójkę dzieci i umierającą na raka żonę, ona musi go mieć. Przecież nie robią nic złego... Jeżeli celem autorki było wzbudzenie emocji, to z pewnością jej się to udało.

  Żeby jeszcze komisarz Gorczyński był świetnym śledczym, ale i tu się nie popisuje, więcej do śledztwa wnoszą jego dzieci, niż ON sam. Mam wrażenie, że to one są tu najbardziej dorosłe i odpowiedzialne.

  Mimo antypatii, którą zapałałam do bohaterów, książkę czytało się przyjemnie, dzięki lekkiemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały. To dość niewymagająca lektura na jeden wieczór.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-05-04
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Już od prologu Nagrania dużo wiadomo o zabójcy. 😮 Intrygujące są te wszystkie dowody - kartki, płyty, piosenki - dzięki temu zostajemy wciągnięci w ten kryminalny świat jakbyśmy sami pracowali nad tą sprawą. No i ogromy plus za to, że akcja rozgrywa się w moim ukochanym Toruniu! ❤ Nigdy nie zwracałam na to szczególnej uwagi, ale w tej książce narracja pierwszoosobowa mi się nie podobała. Wątek romansu i sama Sylwia także nie przypadły mi do gustu, nie twierdzę, że to było złe tylko, że mnie to irytowało. W sumie może dlatego, że nie darzę sympatią kobiet pokroju literackiej Sylwii. Jednak jak zawsze wspominam - lubię kiedy książka spełnia swoje zadanie i wywołuje w czytelniku emocje, także te negatywne. Wiedząc, że postać Sylwii Trojanowskiej inspirowana jest prawdziwą @sylwiatrojanowska (mam nadzieję, a wręcz jestem przekonana, że książkowa bohaterka nie odwzorowuje charakteru tej prawdziwej! 😀) wpłynęło to na mnie w taki sposób, że czytając rozdziały z perspektywy Sylwii przed oczami miałam zawsze wyobrażenie pięknej urody naszej pisarki. 😉 Więc wygląd rekompensował mi w jakiś sposób charakter. Właściwie już po kilkudziesięciu stronach domyśliłam się dlaczego i po co dokonywane są morderstwa, ale dopiero pod koniec razem z bohaterami rozwikłałam kto za tym stoi. Schemat rozwiązywania sprawy był interesujący, taki w stylu "po nitce do kłębka" - wiele mniejszych poszlak doprowadziło w końcu do poznania przez bohaterów motywów sprawcy.Raczej rzadko do kryminałów wprowadzany jest wątek wizji jasnowidza więc ten oryginalny pomysł autorki być może w przyszłości zaowocuje w rzeczywistości mniej kontrowersyjnym spojrzeniem na angażowanie osób z takimi zdolnościami do szukania zaginionych. Zakończenie - bomba! ❤️ Genialny zabieg połączenia osobistego i zawodowego życia komisarza odwołując się do całej treści. To jeszcze nie koniec... Na szczęście! Nie mogę się już doczekać aż poznam jak z tym wszystkim poradzi sobie Maciej Gorczyński. Oby autorka @malgorzatafalkowska była dla nas także hojna w dary, oczywiście w postaci książek. 😉

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-05-02
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Maciej Gorczyński to komisarz przydzielony do sprawy dotyczącej tajemniczych zniknięć młodych mężczyzn. W krótkim czasie, bo zaledwie w okresie sześciu miesięcy w Toruniu ginie pięć osób. Poszlak z każdym dniem przybywa, a do tego dochodzą jeszcze paczki z nagraniami, które otrzymują rodziny zaginionych. Nagrania wskazują, że mężczyźni nie żyją. Wszystkie sprawy mają wspólny czynnik, który wskazuje na jedną osobę. Komisarz postanawia poprosić o pomoc jasnowidzkę Sylwię Trojanowską, która już wcześniej pomagała policji. Wspólnymi siłami bohaterowie są coraz bliżej rozwiązania sprawy i znalezienia mordercy. Jednak z każdym kolejnym dniem przybywa nagrań, a mimo wielkiego zaangażowania bohaterów sprawca wciąż jest na wolności. Sylwia ma jednak pewne wizje, które prowadzą do Fundacji LifeTrans. Wiele poszlak i niewiadomych, a czasu coraz mniej. Czy to co do tej pory udało się ustalić bohaterom wystarczy, aby odnaleźć mordercę?

  "Nagranie" to świetny kryminał, który dzięki krótkim rozdziałom czyta się błyskawicznie. Autorka miała ciekawy pomysł na intrygującą historię i myślę, że go wykorzystała. Interesujący, barwni bohaterowie. Akcja, która z każdą stroną nabiera tempa. Historia pełna tajemnic, pytań, niewiadomych, podszyta szczyptą niepewności, ale również namiętności. Książka, w której nic do końca nie jest pewne. Ile ludzi tyle wersji jednej historii. Lektura, w której największą rolę odgrywa czas, który trzeba najlepiej wykorzystać, aby móc odnaleźć sprawcę. Tajemnicza, wciągająca książka pełna poszlak, która zapewnia sporo emocji. Historia, przy której na pewno nie będziecie się nudzić. Polecam

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-04-27
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Maciej Gorczyński komisarz toruńskiej policji. Pracuje w wydziale kryminalnym, staż pracy i małżeństwa - ponad 20 lat. Żona Mariola, syn Wojtek, córka Marysia oraz kochanka Sylwia.

  Sylwia Trojanowska młoda, piękna dziennikarka. Pracuje w czasopiśmie kobiecym jako doradca uczuciowy. W wolnych chwilach pomaga toruńskiej policji w najtrudniejszych sprawach. Sylwia jest kochanką Maćka oraz jasnowidzem.

  Maciej i Sylwia - para kochanków, którzy pragną być ze sobą, jednak sytuacja mężczyzny wszystko komplikuje. Są również parą w życiu zawodowym, dzięki jej zdolnościom policja może poszczycić się większą skutecznością w rozwiązywaniu skomplikowanych spraw. Duet dość specyficzny, ale dzięki idealnemu porozumieniu współpraca zazwyczaj przynosi efekty.

  Sprawa sprzed pół roku jest jedną z nich...

  Toruń. W ciągu sześciu miesięcy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie pięciu młodych mężczyzn. Porywacz jest nieuchwytny i przebiegły, a z każdym porwaniem zdaje się, że jest o krok przed policją. Pytania i poszlaki mnożą się, prasa szaleje snując własne teorie, policja staje się coraz bardziej bezradna. Nagrania, które otrzymują rodziny porwanych sugerują, że mężczyźni nie żyją.

  Ofiar, pytań, domysłów i spekulacji coraz więcej, czasu coraz mniej.

  Czy Maciejowi i Sylwii uda się na czas rozwikłać tę trudną zagadkę? Nie odpowiem na to pytanie, sami musicie się przekonać...

  Przyznam, że dorobku literackiego p. Małgorzaty Falkowskiej nie znałam. Z haseł promujących książkę, dowiedziałam się, że jest to pierwszy kryminał tej autorki. Jeśli pierwszy... to mam nadzieję, że nie ostatni.

  Nagranie ma wszystko czego oczekuję od dobrego kryminału. Ciekawy pomysł, szybkie tempo, coraz więcej trupów, bohaterowie, których od razu można polubić, nawet groźnego komendanta Zarzyckiego. Podobał mi się również wątek poboczny czyli romans głównych bohaterów. Przyznam szczerze, że choć zdrady nie popieram, to im, akurat kibicowałam.

  Podsumowując, książka nie zawiodła mnie. Czytało się w błyskawicznym tempie, między innymi dzięki krótkim rozdziałom, niekiedy z wypiekami na twarzy.

  Powieść oczywiście polecam, i obiecuję, że jeśli po nią sięgniecie, nie będzie wiało nudą.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula