Thanos już prawie miał w rękach nieograniczoną władzę, kiedy niespodziewanie ją utracił. Jednak według niego jego ostateczne zwycięstwo jest nieuniknione – to tylko kwestia czasu. Po podporządkowaniu Chitauri wydaje mu się, że wreszcie wygrana jest już blisko. Wtedy jednak na scenę niespodziewanie wkracza szalony (i szalenie dowcipny) Cosmic Ghost Rider i zabiera Thanosa w przyszłość. Kto jest zleceniodawcą Ghost Ridera i jaki jest cel tej wyprawy? A może sam Ghost Rider potrzebuje Thanosa, żeby zrealizować swój plan? Scenariusz napisał Donny Cates („Venom”), a rysunki przygotowali Dylan Burnett („Ant-Man”) i Geoff Shaw („God Country”).
Album zawiera zeszyty „Thanos” (2016) #13–18, „Annual” #1 i „Cosmic Ghost Rider” #1–5.
Marvel Now 2.0 Thanos. Tom 1
Marvel Fresh Ostatnie wyzwanie. Strażnicy Galaktyki. Tom 1
God Country
Star Wars. Ścieżka przeznaczenia. Tom 1
Exodus i inne opowieści. Conan Barbarzyńca. Tom 3
Marvel Fresh Najemnika śmierć nie tyka. Deadpool. Tom 1
Marvel Now 2.0 Poszukiwanie nieskończoności. Strażnicy Galaktyki. Tom 3
Marvel Fresh Doktor Strange. Tom 1
Życie i śmierć Conana. Conan Barbarzyńca. Tom 2
Marvel Now 2.0 Staruszka Laura. All-New Wolverine. Tom 6
Marvel Fresh Powrót Wolverine'a
Marvel Fresh Wojny nieskończoności
Recenzje
- Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 4/5Dodana przez Radosław F. w dniu 2021-06-06Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: komiks
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatnąDwójka w tytule może być dla niektórych mocno myląca. Co prawda mamy tu do czynienia z bezpośrednią kontynuacją wydarzeń ukazanych w pierwszym albumie serii, tak naprawdę jednak obie części są zamkniętymi historiami, które można czytać w dowolnej kolejności i nie ma konieczności znajomości wcześniejszej odsłony. Dodatkowo wydany na naszym rynku album składa się w zasadzie z trzech oddzielnych tworów, które należy traktować jako całkowicie oddzielne byty.
Na sam początek mamy więc do czynienia z historią autorstwa wspomnianego już Catesa, która pierwotnie ukazała się w zeszytach Thanos #13-#18. Twórca w naprawdę niezłym stylu zabrał się za powierzonego mu bohatera i stworzył historię, obok której żaden miłośnik dobrych komiksowych opowieści nie będzie mógł przejść obojętnie. Nie ma tutaj również większego sensu bezpośrednio porównywać dzieło Catesa i Lemire’a. Obie „wersje” znacząco się od siebie różnią, obie jednak trzymają podobny wysoki poziom jakościowy. Donny Cates postanowił tutaj na mocno rozbudowaną narrację, dzięki której możemy poznawać losy Thanosa i zagłębiać się w jego szalony świat. Jest to dość istotny element komiksu, biorąc pod uwagę manierę twórcy do szafowania mocną akcją, która potrafi zaskakiwać dosłownie na każdej stronie i nie zawsze jest nazbyt oczywista (przynajmniej dla mniej obeznanych fanów Marvela). Prowadzenie czytelnika za przysłowiową rączkę i niepozostawianie mu zbyt dużo miejsca do własnych interpretacji, dla niektórych może być cechą negatywną komiksu. Moim jednak zdaniem w przypadku tego tytułu sprawdza się to znakomicie i bez tego wykreowana komiksowa rzeczywistość mogłaby być o wiele mniej przyjemna w odbiorze. Jeśli chodzi o samą fabułę, to stawia ona przede wszystkim na widowiskowość, nie należy więc spodziewać się tutaj porywających i głębokich treści. Miało być łatwo, mocno i przyjemnie i dokładnie tak jest. Niczego złego nie można również napisać na temat warstwy wizualnej tej części albumu. Geoff Shaw postawił na ciężki, mroczy klimat, który idealnie pasuje do postaci Thanosa. Potrafi ON również, jeśli istnieje taka potrzeba wydobyć ze swoich rysunków naprawdę sporą dynamikę scen akcji, dzięki czemu ogląda się je z niekłamaną przyjemnością.
O wiele mniej euforycznie można podejść do drugiej zamieszczonej tutaj historii, którą jest Thanos Annual #1. Jest to nic innego jak mieszanka kilku krótkich prostych historyjek różnych autorów, na których temat najlepiej jest użyć określenia „poprawne”. Śmiało, można potraktować tę część album jako miły (ale kompletnie zbędny) dodatek do właściwej opowieści.
Lepiej prezentuje się już krótka miniseria Cosmic Ghost Rider, która została umieszczona na końcu tomu. Jest to kolejna dawka prostej, luźnej, widowiskowej i niebywale przyjemnej komiksowej akcji. W części tej Cates w pełni rozwija skrzydła i pozwala sobie na wykorzystanie dobrze znanych bohaterów w kilka naprawdę świetnych wątkach, które wywołają na twarzy czytelnika uśmiech rozbawienia i zadowolenia. Jedynym zgrzytem jest tutaj oprawa graficzna, która mnie jakoś niespecjalnie podeszła do gustu. Jest to jednak rzecz bardzo indywidualna i z pewnością prace Dylana Burnetta znajdą swoich amatorów. - Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 4/5Dodana przez Michał L. w dniu 2021-05-05Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: komiks
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatnąPRZYSZŁOŚĆ THANOSA
Wydawnictwo Egmont właśnie zaserwowało nam drugi i zarazem ostatni tom serii Thanos. Po pierwszej części, napisanej prze znakomitego Jeffa Lemiera, tytuł trafił w ręce Donny’ego Catesa. Ten zaś uczynił z niego iście eventową rozrywkę, czasem szaloną i zabawną, czasem poważną i widowiskową. I czyta się to naprawdę bardzo przyjemnie.
Thanos już prawie miał w rękach nieograniczoną władzę, kiedy niespodziewanie ją utracił. Jednak według niego jego ostateczne zwycięstwo jest nieuniknione – to tylko kwestia czasu. Po podporządkowaniu Chitauri wydaje mu się, że wreszcie wygrana jest już blisko. Wtedy jednak na scenę niespodziewanie wkracza szalony (i szalenie dowcipny) Cosmic Ghost Rider i zabiera Thanosa w przyszłość. Kto jest zleceniodawcą Ghost Ridera i jaki jest cel tej wyprawy? A może sam Ghost Rider potrzebuje Thanosa, żeby zrealizować swój plan? Scenariusz napisał Donny Cates („Venom”), a rysunki przygotowali Dylan Burnett („Ant-Man”) i Geoff Shaw („God Country”).
Album zawiera zeszyty „Thanos” (2016) #13–18, „Annual” #1 i „Cosmic Ghost Rider” #1–5.
Donny Cates to taki autor, o którym mówi się, ze napisze wszystko. Jednocześnie, jak pokazał w wydawanym po polsku Doktorze Strange’u, potrafi to robić. Na dodatek z lekkością, humorem i niekiedy eventowym zacięciem. I właśnie takim eventem jest ta historia o Thanosie, serwując nam epicką i widowiskową opowieść, która dzieje się nie tylko na łamach przygód tytułowego łotra, ale też i w pięciu zeszytach cyklu Cosmic Ghost Rider.
Poza tym Thanos w jego wykonaniu to połączenie superhero w realiach space opery z lekką historią, a także opowieścią o rodzinie, czym kontynuuje to, co zostawiło po sobie Lemire w poprzednim tomie. Dzięki temu mamy tutaj i typową akcję, pełną walk i popisów wyobraźni, mamy dynamikę i szybkie tempo, ale dostajemy także sporą dawkę spokojnych, scen. Owszem, autor nie robi tutaj nic wybitnego, ani nie odkrywa nowych komiksowych lądów, ale zapewnia nam naprawdę dobrą rozrywkę, która czasem potrafi zaskoczyć szaleństwem, a którą czyta się dosłownie jednym tchemm
Udane są tutaj także rysunki. Dylan Burnett i Geoff Shaw serwują nam tu bowiem wpadające w oko, nastrojowe i pełne komputerowych efektów ilustracje, pasujące do opowieści SF. Ogląda się to bardzo przyjemnie, oddające charakter całości i przydające jej tego, co przydawać powinny – posmaku rodem z epic movies i kinowych hitów Marvela.
W skrócie, każdy miłośnik Thanosa i Ghost Ridera powinien ten tom poznać. Tom solidnej grubości (288 stron) i dobrej jakości. A po wszystkim zostaje nam czekać już tylko na kolejny zapowiedziany właśnie, event od Marvela.
- Tytuł: Thanos. Tom 2
- Autorzy: Donny Cates, Dylan Burnett, Geoff Shaw
- Wydawnictwo Egmont
- Seria Marvel - komiksy, zabawki, gadżety, Seria Marvel Now 2.0, Seria Thanos
- Oprawa: Miękka
- Rok wydania: 2021
- Ilość stron: 288
- Format: 16.7 x 25.5 cm
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788328150003
- Język: polski
- Oryginalny tytuł: Thanos by Donny Cates
- Tłumacz: Czartoryski Bartosz
- ISBN: 9788328150003
- EAN: 9788328150003
- Wymiary: 17.0x25.5x1.5 cm
- Powiązane tematy: MARVEL COMICS