Seria Marvel Now 2.0

“Marvel Now! 2.0” to seria komiksów stanowiąca kontynuację przygód ulubionych bohaterów, które czytelnik mógł obserwować na łamach serii “Marvel Now!”.

 

Oryginalnie wydana w Stanach Zjednoczonych jako “All-New All-Different Marvel”, stanowi próbę przedstawienia klasycznych przygód superbohaterów w innej, bardziej nowoczesnej odsłonie. Komiksowe uniwersum Marvela podnosi się po wielkim wydarzeniu nazwanym Tajnymi Wojnami, przechodząc tym samym do zwykłego rytmu życia. Superbohaterowie w tej rzeczywistości będą próbowali żyć tak, jak do tej pory, chociaż szczegóły ich działalności pozostaną zmienione.

Komiksy wchodzące w skład serii “Marvel Now! 2.0” to przełożone na polski najnowsze historie. Charakteryzuje je łatwość osadzenia w kontekście, nowoczesne podejście do pisania dialogów oraz świetne rysunki, które nie tylko utrzymują konwencję, ale także bardzo dobrze komponują się z tekstem oraz klimatem każdej opowieści. Na łamach serii “Marvel Now! 2.0” czytelnik spotka się ze swoimi ulubionymi superbohaterami oraz ich drużynami. Oczywiście będzie można przeczytać o przygodach najgłośniejszej supergrupy wszech czasów - Avengersów. Ich skład został zmieniony poprzez wprowadzenie młodszych bohaterów. Bardzo dobrze za oceanem przyjęto także komiksy opowiadające o grupie mutantów, które polski czytelnik pozna dzięki “Extraordinary X-Men”.

Pojedynczy bohaterowie także mają bardzo dobre występy w ramach serii. Na pierwszy plan wysuwa się doskonały “The Amazing Spider-Man. Globalna sieć”, do którego scenariusze pisze Dan Slott. Na uwagę zasługuje także “The Invincible Iron Man” pióra Briana Michaela Bendisa. Obojętnie nie można przejść także koło surrealistycznej serii “Vision”.

Seria “Marvel Now! 2.0” to nie jedyna kolekcja, dzięki której czytelnik może spotkać się z ulubionymi bohaterami. Warto prześledzić cykl, który doprowadził do wybuchu Tajnych Wojen - “Marvel Now!”. Fani najbardziej znanych historii Marvela powinni natomiast sięgnąć po komiksy wydawane w ramach “Marvel Classic”.