Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2026
Ilość stron: 320
Opis

Nad malowniczym Zalewem Wiślanym, gdzie letnie powietrze wibruje zapachem żywicy i rozgrzanej ziemi, a wspomnienia czają się za każdym rogiem, stoi chata pod starym świerkiem. To właśnie tutaj, w scenerii pełnej spokoju i naturalnego piękna, splatają się losy sióstr Jagody i Maliny. Życie nauczyło je milczeć o tym, co najbardziej boli, ale nadchodzące lato stanie się dla nich czasem intensywnych emocji, nieoczekiwanych powrotów i trudnych wyborów, które wystawią na próbę ich więzi i dotychczasowe życie. "Lato w chacie pod starym świerkiem" autorstwa Wioletty Piaseckiej to wciągająca literatura obyczajowa, która z czułością i realizmem opowiada o poszukiwaniu prawdy, miłości i samego siebie.

Jagoda, po trudnych doświadczeniach, próbuje poskładać świat z rozsypanych kawałków. Wśród zapachu świeżej farby i ostatnich odgłosów remontu, pragnie stworzyć bezpieczną przystań dla siebie i dziecka, które zaufało jej bezwarunkowo. Marzy o nowym początku, o miejscu, gdzie dawne rany będą mogły się zagoić. Jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Dawne uczucia, niedopowiedziane słowa i ludzie, których Jagoda uważała za zamknięty rozdział, wracają z siłą letniej burzy, rozdrapując zabliźnione rany. Każde spotkanie staje się wyzwaniem, a każde współczucie może nieść za sobą ryzyko nowego błędu. Czy Jagoda znajdzie w sobie siłę, by zmierzyć się z cieniami minionych lat i zbudować dla siebie i swojego dziecka stabilną przyszłość?

Splot losów i trudne wybory

Tymczasem Malina zaczyna oddychać inaczej - głębiej, szybciej, jakby po latach ktoś przypomniał jej, że wciąż jest kobietą, a nie tylko matką i żoną. Zachłannie chłonie ciepłe słowa i spojrzenia, które budzą w niej dawno uśpione pragnienia. Ta nagle rozbudzona namiętność, choć kusząca, może okazać się początkiem bolesnego upadku. Miłość, która pojawia się za późno, potrafi być równie wymagająca i nieprzewidywalna jak ta, która nigdy nie miała prawa się narodzić. Czy Malina zaryzykuje wszystko, by podążyć za głosem serca, nawet jeśli oznacza to burzenie dotychczasowego porządku?

Rodzinne sekrety i siła uczuć

W cieniu dorosłych dramatów cierpią również dzieci - zagubione, spragnione uwagi i wyczuwające każde pęknięcie w murach rodzinnego bezpieczeństwa. Stary dom pod świerkiem, który miał leczyć rany, powoli staje się świadkiem sekretów cięższych niż kiedykolwiek wcześniej. To lato będzie czasem wyborów, których nie da się cofnąć, czasem prawd wypowiedzianych szeptem i krzykiem, a także miłości, która zamiast ratować, wystawia na próbę wszystko, co wydawało się pewne.

Czytelnicy z pewnością docenią w tej powieści Wioletty Piaseckiej umiejętność tworzenia autentycznych, wielowymiarowych postaci, z którymi łatwo się utożsamić. Ich zmagania, dylematy i poszukiwania szczęścia są przedstawione z dużą wrażliwością i psychologiczną głębią, co sprawia, że historia sióstr jest niezwykle poruszająca. Wielu odbiorców podkreśla, jak pięknie autorka oddaje klimat miejsca akcji, sprawiając, że otoczenie chaty pod starym świerkiem staje się niemal kolejnym, istotnym bohaterem opowieści. Książka jest ceniona za płynny styl pisania, który sprawia, że wciąga od pierwszej strony, pozwalając całkowicie zatopić się w losach Jagody i Maliny. Historie Wioletty Piaseckiej często wzbudzają refleksję nad własnymi relacjami i wyborami życiowymi, oferując jednocześnie nadzieję na pozytywne zmiany, nawet w obliczu największych wyzwań. To literatura obyczajowa, która chwyta za serce i zostaje w pamięci na długo. Po lekturze z pewnością spojrzysz inaczej na:

  • Więzi rodzinne i ich skomplikowaną naturę.
  • Siłę przebaczenia i potrzebę mierzenia się z przeszłością.
  • Poszukiwanie własnej tożsamości i szczęścia w dojrzałym życiu.
  • Konsekwencje wyborów i ich wpływ na bliskich.

Sięgnij po tę książkę i zanurz się w historii pełnej emocji, tajemnic i nadziei!

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa

Szczegóły
  • Tytuł: Lato w chacie pod starym świerkiem
  • Autor: Wioletta Piasecka
  • Wydawnictwo Skarpa Warszawska
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2026
  • Ilość stron: 320
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788384302859
  • Język: polski
  • ISBN: 9788384302859
  • EAN: 9788384302859
  • Wymiary: 13.5x21 cm
  • Dane producenta: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska Sp. z o.o., Tadeusza Borowskiego 2. Lok 24, 03-475 Warszawa, Polska, redakcja@skarpawarszawska.pl
Recenzje książki Lato w chacie pod starym świerkiem (5)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Michał M. w dniu 2026-05-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Zima, wiosna, a teraz lato. Oczywiście Lato w chacie pod starym świerkiem. Ja już jestem po lekturze i spieszę podzielić się z Wami recenzją. Powiem szczerze, że skoro już w drugiej części Wioletta Piasecka zafundowała nam swoisty rollercoaster emocji, tak trzecia odsłona serii wcale nie będzie mniej obfitować w wydarzenia, które zaskoczą chyba wszystkich. Zacznijmy jednak, jak zawsze, w moich recenzjach, od przedstawienia autorki.

    Wioletta Piasecka swoją niebanalną twórczością zawładnęła sercami wielu fanów powieści obyczajowej i historyczno-obyczajowej. Jak już nieraz pisałem, nie tylko panie sięgają po jej książki, ale również panowie, choć oczywiście jest ich nieco mniej… ale są! Jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz ekonomii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Mieszka w Leśniczówce-Baranówce niedaleko Zalewu Wiślanego, gdzie tworzy historie, które niejednej osobie wyciskają łzy z oczu. To osoba, której empatia i dobroć pozwalają gromadzić wokół siebie rzeszę zagorzałych czytelników. Kontakt z odbiorcami jej twórczości to prawdziwa wizytówka autorki. Dla wielu ważne jest to, że mogą spotkać się z nią podczas licznych spotkań autorskich bądź w sieci, na cotygodniowych „live’ach”.

    Okładka idealnie oddaje porę roku, podobnie jak miało to miejsce w poprzednich częściach cyklu. Była zima i wiosna, były odpowiednie barwy otaczające dom, a właściwie tytułową chatę, przy której stoi stary świerk. Ten zdaje się przyglądać wszystkiemu, co dzieje się wokół, jak niemy świadek ludzkich dramatów, miłości, błędów i nadziei. Zapisuje historię bohaterów, ich wad i zalet, a jednocześnie tworzy niezwykły klimat tej opowieści. Tym razem dominują ciepłe, letnie kolory, bo przecież to właśnie lato przynosi kolejną odsłonę tej historii. Czy bohaterowie będą odpoczywać i nabierać sił przed następną porą roku? Nie zdradzę zbyt wiele, pisząc jedynie… że na pewno nie!

    Letnią porą znane nam już dobrze postaci starają się dojść do siebie po burzliwych wydarzeniach z poprzedniej części. Jagoda próbuje przywrócić blask chacie, w której postanawia zamieszkać na stałe razem z Piotrusiem i jego babcią Jadzią. Nie będzie to jednak proste, bo lekarka walczy o możliwość sprawowania rodziny zastępczej dla chłopca pochodzącego z patologicznego domu. Wydawać by się mogło, że wszystko zaczyna układać się po jej myśli, aż nagle wydarzenia przypominające gwałtowną letnią burzę spadają na nią niczym przysłowiowy grom z jasnego nieba.

    Jej siostra Malina nadal nie potrafi pokochać swojego męża Fabiana i przyznam szczerze, że ja również nie darzę tego bohatera sympatią. Kobieta przeżywa ogromną traumę po śmierci jednego z bliźniąt, które podczas porodu rodzi Klara, żona jej syna Jakuba. Młodzi również muszą mierzyć się z wieloma problemami i życie zdecydowanie ich nie oszczędza. Malina próbuje pomagać rodzinie najlepiej, jak potrafi, ale nawet codzienne dojazdy do Gdańska stają się dla niej prawdziwą udręką. Nie chce korzystać z pomocy znienawidzonego męża, dlatego każda podróż ze wsi urasta niemal do rangi wyprawy. Los jednak szykuje dla niej wydarzenie, które całkowicie odmieni jej życie.

    Więcej zdradzić nie mogę, bo nie chcę odbierać nikomu przyjemności odkrywania tej historii. Mogę jedynie napisać, że będzie dramatycznie, wzruszająco, momentami bardzo boleśnie, ale też niezwykle prawdziwie. Wioletta Piasecka po raz kolejny udowadnia, że potrafi pisać o emocjach w sposób, który trafia prosto do serca czytelnika. A zakończenie? Eh… Powiem tylko tyle — trudno będzie Wam przejść obok niego obojętnie. Musicie sami przeczytać tę historię.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Fascynacja K. w dniu 2026-05-21
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    🌻„Lato w chacie pod starym świerkiem” to zachwycająca kontynuacja losów sióstr-Jagody i Maliny oraz ich rodzin. Odnajdując drogę do siebie,ciągle zmagają się z kłopotami potrafiącymi zawrócić w głowie. Historia pokazuje jak powracająca przeszłość wraz z osobami potrafi namieszać w głowie i sercu. Tajemnicze spotkania,słowa,gesty i niewypowiedziana prawda doporowadzi do szczęścia z zapomnieniem o wszystkich. Chwile z dala od rzeczywistości pozwalają na stanięcie na własnych nogach i poczuciu bycia kochaną kobietą,którą się pożąda i kocha. To także obraz walki o upragnione dziecko,które pragnie być kochanym. Ciepło i opieka dodaje sił,by móc odnaleźć swoje miejsce na ziemi.

    🌻Powieść zabierając czytelnika w cudowną aurę lata oraz wiejskich miejsc daje chwile wytchnienia i pokazania,że warto o siebie zawalczyć. Warto pomagać swoim dzieciom i wspierać po niespodziewanej stracie wraz z stanięciem na nogi w nowej rzeczywistości z nowymi obowiązkami.

    🌻„Lato w chacie pod starym świerkiem” to letnia i życiowa historia o powrocie przeszłości,byciem wreszcie docenionym i walce z problemami dnia codziennego w zaciszu domu. Cudowna historia którą czyta się z przyjemnością. Jestem nią oczarowana i wyczekuję na kontynuację 🥹

    🌻Czytajcie-gorąco polecam🌻

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Karolina K. w dniu 2026-06-18
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Jagoda po mału odzyskuje stabilizację nad swoim życiem, lecz w najbardziej nieoczekiwanym momencie wszystko wywraca się do góry nogami. Malina martwi się o starszego syna i synową. Tragedia, która ich dosięgła rzuca cień na młodziutkich małżonków. Malina stara się ponad swoje siły opiekować się malukim wnukiem oraz synem i synową.

    Z jakimi trudnościami będą musieli zmierzyć się bohaterowie?

    Czy Jagoda w końcu odzyska spokój?

    Czy Malina w końcu poczuję się doceniona i kochana?

    Od samego początku autorka zafundowała czytelnikom niezły rollercoster emocji. Dosłownie nie można oderwać się od czytania, od pierwszych stron pochłonęła mnie ta historia. Miałam wrażenie, że jestem razem z bohaterami w pięknych zakątkach malowniczej wsi, gdyż wszystkie opisy są tak pięknie i szczegółowo opisane. Aż się boję co autorka przyszykowała w finałowym tomie, bo ta część tak się skończyła, że zostałam w szoku i strachu co będzie dalej.

    Z niecierpliwością czekam na kontynuację.

    Kocham i serdecznie polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Kamila W. w dniu 2026-06-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Kiedy zamykałam tę książkę, czułam w sercu taki dziwny, słodko-gorzki smak. Wiecie, ten, który zostaje po lekturze, która naprawdę Was poruszyła. „Lato w chacie pod starym świerkiem” Wioletty Piaseckiej to nie jest tylko kolejna opowieść o wakacyjnym romansie. To historia o sile siostrzanej więzi, która przetrwała najgorsze burze, oraz o ranach, które gonimy przez całe życie.

    Akcja przenosi nas nad malowniczy Zalew Wiślany, gdzie letnie powietrze pachnie żywicą i rozgrzaną słońcem ziemią. To właśnie w tej scenerii, w chacie pod starym świerkiem, spotykają się po dwudziestu latach siostry – Jagoda i Malina. Ich relacja to istna huśtawka emocji, bo przecież kochały tego samego mężczyznę, a to, co je łączy, to nie tylko miłość, ale i skomplikowana mieszanka żalu, winy oraz... nieznośnej bliskości.

    To właśnie bohaterki są tutaj największą siłą. Jagoda – ceniona lekarka, która próbuje poskładać swoje życie na nowo i stworzyć bezpieczny dom dla dziecka. I Malina – kobieta, która po latach zapomnienia nagle odkrywa w sobie pragnienia, o których myślała, że już nigdy nie powrócą. Ich wewnętrzne rozterki, lęki i momenty słabości są opisane tak autentycznie, że momentami miałam ochotę je przytulić, a momentami... potrząsnąć.

    Autorka ma niesamowity dar budowania napięcia emocjonalnego. Stopniowo, niczym kolejne warstwy farby na ścianach starej chaty, odkrywa przed nami rodzinne sekrety. Styl jest lekki, płynny i oddaje ten specyficzny, wakacyjny klimat, który jednak co chwilę przerywany jest emocjonalnym wybuchem. Nie da się od niej oderwać – sama książka ma ponad 300 stron, ale czyta się ją w mgnieniu oka.

    Dla kogo jest ta historia?

    Jeśli kochacie literaturę obyczajową z prawdziwym, życiowym dramatem, która skłania do refleksji, ta książka jest dla Was. Spodoba się Wam, jeśli lubicie śledzić skomplikowane relacje rodzinne, gdzie obok miłości pojawia się zawiść, a wybaczenie wymaga ogromnej odwagi. To idealna lektura na lato – ale ostrzegam, słońce tutaj to tylko tło dla emocji, które momentami parzą bardziej niż lipcowe słońce.

    „Lato w chacie pod starym świerkiem” to ciepła, wzruszająca i momentami zaskakująco gorzka opowieść o tym, że przeszłości nie da się zamknąć w szafie, a prawda – nawet najbardziej bolesna – ma moc uzdrawiania. Polecam z całego serca!

    Moja ocena: 9/10 🌟

    Czuję, że ta historia zostanie ze mną na długo. Brakuje jednego punktu, bo tak bardzo chciałam poznać dalsze losy tych kobiet, że aż żal było się żegnać!

    BRUNETTE BOOKS

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Alicja F. w dniu 2026-06-04
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Trzeci tom serii, o owocowych siostrach.

    Jagoda i Malina, nie mają w życiu lekko. W poprzednim tomie doszło do tragedii, z której nie sposób się pozbierać, a jednak trzeba, bo życie toczy się dalej. Malina robi co może, by wesprzeć syna i synową w trudnym czasie, poświęca wszystko by opiekować się rodziną. Jak większość kobiet jakie znam, zatraca się w tym…i zapomina o sobie. Aż do dnia, gdy spotka dawną miłość, czy raczej wakacyjne zauroczenie. Powoli odnajduje radość życia.

    Jagoda kończy remont domu, i już kiedy myśli, że zaczyna się układać, na scenę wkracza jej prawie były mąż, w kiepskim stanie zdrowia, a chwilę później jego zmanierowana córeczka z nieprawego łoża.

    Tak jak w poprzednich dwóch tomach jest dużo zawirowań. Momentami miałam ochotę zapytać: co jeszcze? Co jeszcze spadnie na te biedne kobiety? Autorka nie daje im chwili wytchnienia 😉

    Dużo emocji, sporo smutku, ale też i nadziei. Skomplikowane relacje, trudny dnia codziennego, niedopowiedzenia i sekrety. Podoba mi się, że autorka wspomina o emocjach dzieci i o tym, jak wielki wpływ mają na nie dorośli i ich nieodpowiedzialne zachowanie.

    Jestem bardzo ciekawa, czy czwarty tom przyniesie ukojenie i stabilizację.

    Polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula