Wyspa doktora Moreau

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
180
Rok wydania
2020
Inne wersje (3)
Książka, op. miękka
od 24,73 zł
Audiobooki mp3
za 17,92 zł
Nasza cena: 16,18 zł 23,90 zł Taniej o: 32%


Edward Pendrick, jedyny ocalały z katastrofy statku rozbitek, trafia na tajemniczą wyspę, którą zamieszkuje ekscentryczny, genialny naukowiec doktor Moreau oraz jego pomocnik Montgomery. Pasją doktora Moreau jest fizjologia – nieustannie pracuje nad krzyżowaniem rozmaitych gatunków zwierząt, wzbogacając je jednocześnie o ludzkie cechy. Te przerażające i makabryczne eksperymenty wkrótce wymykają się spod kontroli i na wyspie zaczyna się prawdziwy horror.

„Wyspa doktora Moreau” to nie tylko komentarz do teorii ewolucji, boskiej kreacji czy dychotomii natura–kultura, współcześni czytelnicy bez trudu odkryją, że książka George’a Herberta Wellsa, mimo ponad 120 lat od czasu ich wydania, wciąż wydaje się niezwykle aktualna. W obliczu nowych odkryć z zakresu biotechnologii, technik klonowania i genetycznego modyfikowania organizmów, nabiera wręcz profetycznego charakteru. Wells po raz kolejny udowadnia, że rozwój nauki nie tylko daje ludzkości nadzieję na lepszą przyszłość, ale może wieść nasz gatunek na krawędź zagłady.

Niniejsze wydanie powieści, w nowym przekładzie Krzysztofa Sokołowskiego, opatrzone zostało posłowiem doktora Mirosława Gołuńskiego i ozdobione wyjątkowymi ilustracjami G.G. Bruno, które ukazały się we włoskim wydaniu powieści z 1900 roku.
Recenzje (13)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Herbert George Wells to brytyjski pisarz i biolog, który stosunkowo późno został doceniony przez miłośników szeroko pojętej literatury. Dziś niektóre z jego książek („Wehikuł czasu”, „Niewidzialny człowiek”, „Wojna światów” czy „Wyspa doktora Moreau”), są uznawane za klasykę, którą powinien znać każdy. Jeżeli więc jeszcze ktoś jakimś cudem nie miał okazji obcowania z ostatnim z wymienionych dzieł, to nowe wydanie książki, które pojawiło się w tym roku na rodzimym rynku nakładem wydawnictwa Vesper, jest doskonałą okazją, aby nadrobić owe braki czytelnicze.

  Powieść skupia się na losach angielskiego intelektualisty i pasjonata nauk przyrodniczych Edwarda Pendrick’a, który cudem przeżył katastrofę statku, którym podróżował. Wiele dni spędzonych na morzu w malutkiej łódce bez picia i pożywienia, mocno odcisnęło piętno na jego zdrowiu i psychice. Zostaje ON jednak szczęśliwie uratowany przez inną jednostkę, na której pokładzie poznaje pana Montgomery’ego i jego przerażającego służącego. Wyrwanie się z objęć śmierci, nie oznacza jednak dla bohatera czegoś dobrego. W wyniku nieprzewidzianej sytuacji zostaje ON zmuszony zakończyć swoją podróż na wyspie, do której transportowane były dzikie zwierzęta na zlecenie poznanego mężczyzny. Kawałek suchego lądu, na którym postawi ON pierwszy raz od dłuższego czasu swoją stopę, okazuje się przybytkiem kierowanym przez tytułowego doktora Moreau i jego asystenta Montgomery’ego. Obok wspomnianej dwójki wyspę zamieszkują również przerażające człekopodobne stwory, które są czym pomiędzy zwierzęciem a człowiekiem. Szybko okazuje się, że za taki stan rzeczy odpowiada gospodarz, który przeprowadza tutaj swoje wynaturzone eksperymenty. Los nie był dla bohatera nazbyt łaskawy i kolejny raz, będzie musiał walczyć ON o przetrwanie.

  Wyspa doktora Moreau to książkowa fantastyka naukowa, która została wydana na rynku pierwotnie w 1896 roku. Pozycja pomimo 124 lat na karku, nadal stanowi jednak świetną, wciągająca i niebywale klimatyczną lekturę, która w kontekście czasów współczesnych nabiera jeszcze większej głębi twórczej.

  Całość książki utrzymana jest w formie dziennika głównego bohatera, który staje się mimowolnym uczestnikiem wielu przerażających scen. Pierwszoosobowa narracja pozwala na mocniejsze utożsamianie się z Edwardem, co z kolei ma wielki wpływ na ogólny klimat dzieła. Opisy zarówno samej wyspy, jak i jej mieszańców, czy wydarzeń z udziałem bohatera, nie są zbytnio rozbudowane. Nie jest to jednak wada, wręcz przeciwnie sprawia to, że czytelnik musi wysilić odrobinę mocniej wyobraźnię i kreować obraz sytuacji na podstawie licznych i dobrze prowadzonych dialogów. To właśnie na nich opiera się główny szkielet powieści, pełny ewolucyjnych aluzji, naukowych komentarzy czy nawiązań do religijnego kreacjonizmu.

  Wszystko to może wydawać się mocno skomplikowane, jednak podane jest w tak przystępnej formie, że nikt nie będzie miał tutaj problemów z dosłownym pochłonięciem 180 stron książki za jednym posiedzeniem. Geniusz autora przejawia się tutaj między innymi w tym, że każdy do powieści będzie mógł podjeść mocno indywidualnie. Jedni potraktują dzieło jako przedstawiciela ciekawej fantastyki naukowej, która ma za zadanie dostarczyć chwili klimatycznej rozrywki, inni zaś dopatrzą się w treści masy naukowych odniesień, i wizjonerstwa twórcy.

  Głównym bohaterem jest tutaj wspomniany Edward Pendrick, jednak najciekawszą i mocno wieloznaczną postacią jest drugoplanowy tytułowy doktor Moreau. Strzępy informacji pojawiające się w poszczególnych rozdziałach pozwalają samodzielnie budować obraz tej postaci, która łączy w sobie cechy wizjonera, prekursora nauki i kompletnego szaleńca owładniętego wielkimi ambicjami. Filozoficzna treść książki skupiająca się wokół wspominanej Darwinowskiej ewolucji jest tutaj co prawda ukazana z perspektywy XIX wieku, nadal jest jednak mocno aktualna. Herbert George Wells zadaje tutaj jedno bardzo ważne i nie do końca zwerbalizowane pytanie – gdzie kończy się naukowa, a zaczyna mocne balansowanie na graniczy oddzielającej człowieka do Boga?

  Osobny akapit należy poświęcić nowemu wydaniu książki, które prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Wydawnictwo Vesper kolejny raz pokazało, że potrafi wydawać „klasykę” w świetnym stylu. Dostępne wydanie zarówno z twardą, jak i miękką okładką skrywa świetny przekład Krzysztofa Sokołowskiego, który jednocześnie trzyma się oryginału, jak i dostosowuje do potrzeb współczesnego czytelnika. Genialnym uzupełnieniem teksu są klimatyczne ilustracje G.G. Bruno z włoskiego wydania książki z samego początku XX wieku. Bardzo miłym dodatkiem jest również umieszczenie na końcu książki posłowia autorstwa doktora Mirosława Gołuńskiego, które przybliża zarówno genezę powieści, jej mocno naukowo-rewolucyjne przesłanie (z perspektywy czasu, w jakich została ona napisana) oraz liczne współczesne popkulturowe nawiązania do tej publikacji.

  Wyspa doktora Moreau pomimo swojego mocno zaawansowanego wieku to nadal pozycja rewolucyjna i rewelacyjna pod wieloma względami. Tytuł dający zarówno pokaźną dawkę rozrywki, jak i słaniający czytelnika do chwili głębszej refleksji. Nic tylko kupować i czytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Przepięknie wydana książka od wydawnictwa Vesper! Rozpoczyna się morską katastrofą, na skutek której główny bohater - Edward Pendrick - trafia na tajemniczą wyspę. W tym miejscu spotyka doktora Moreau oraz jego pomocnika Montgomery'ego, dość specyficzną osobowość. Moreau zajmuje się fizjologią. Uwielbia eksperymentować, próbuje krzyżować różne gatunki zwierząt, a nawet wzbogacać je o ludzkie cechy. Praca doktora nie jest jednak bezpieczna. Wkrótce na wyspie zapanuje kompletny chaos...

  W mojej opinii książki H.G. Wellsa znajdują się na tej samej półce co twórczość Orwella i Huxleya. Pod osłoną fantastycznej opowieści kryją się niepokojące, a nawet przerażające treści. Książka napisana ponad 120 lat temu zaskakuje swoją aktualnością. Po raz kolejny postawiono przede mną, czytelnikiem XXI wieku, pytanie, czy rozwój jest dobry i pożądany. Z biegiem lat, wraz z kolejnymi przeczytanymi książkami, widzę, że świat jest daleko bardziej złożony niż mi się wydawało. Powszechnie ceniony rozwój również ma swoje wady, a czasami nawet opłakane skutki. Uwielbiam w literaturze to, że pokazuje, w jak wielkim błędzie znajdują się ludzie wierzący w system zero - jedynkowy. "Wyspa doktora Moreau" to kolejny literacki dowód na to, że wszystko jest względne i podlega dyskusji.

  Ta pozycja wygląda bardzo niewinnie. Gdy usłyszałam o niej pierwszy raz, pomyślałam, że jest to pewnie jakaś opowiastka dla dzieci. Tymczasem w tej niewielkiej objętościowo książeczce mieści się cały ogrom ważnych treści. Fabuła schodzi na drugi plan, a to co najistotniejsze rodzi się w głowach czytelników. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą lekturą i mam nadzieję, że za sprawą tego najnowszego wydania stanie się ona jeszcze popularniejsza. Warto zaopatrzyć się właśnie w to wydanie, ponieważ zawiera posłowie doktora Mirosława Gołuńskiego i ozdobione jest wyjątkowymi ilustracjami G.G. Bruno, które ukazały się we włoskim wydaniu powieści z 1900 roku. Gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Ponad 120 lat temu ukazała się "Wyspa doktora Moreau", autorstwa Herberta Georgea Wellsa, jednego z pionierów gatunku science fiction i mogę sobie tylko wyobrazić, jak obrazoburcza była to książka. Mimo upływu lat i zmieniającej się epoki oburzenie wciąż drąży sumienia czytelników, gdyż główny temat tej powieści, wbrew pozorom, nadal pozostaje aktualny.

  Narrator tej historii, Edward Prendick, to rozbitek, który przypadkiem zostaje wyrzucony na brzeg wyspy znajdującej się na nieprzebranych wodach oceanu. Trafia tam wraz z doktorem Montgomerym, któremu zawdzięcza życie, oraz jego nadzwyczaj osobliwą świtą. Na wyspę przybywają też zwierzęta, w tym piękna, dzika puma oraz niezliczone pary królików, wypuszczone od razu w celu prokreacji. Prendick z nieskrywanym obrzydzeniem obserwuje dziwnych mieszkańców tego skrawka ziemi, ich groteskowa brzydota jest wręcz hipnotyzująca. Jego mózg nie jest w stanie pojąć, kim są te nieboskie stworzenia. Niby ludzie, a jednak sporo w nich cech zwierzęcych. Ich rysy twarzy są odpychające a sposób poruszania dziwny i nieporadny. Duszą rozbitka owładnął głęboki niepokój i strach, który potęguje spotkanie z doktorem Moreau. Już wie, że na wyspie przeprowadzane są eksperymenty, co potwierdzają nieludzkie jęki i salwy bólu, które dane mu słyszeć w dzień i noc. Czy uda mu się uciec z tego piekła?

  "Wyspa doktora Moreau" przypomina o tym, że człowiek, mimo całego geniuszu, jaki posiada, nie jest bogiem. Prawda ta nie dotarła jednak do doktora Moreau, który zatracił się w wiwisekcji, nie bacząc na cierpienia, jakie zadawał żywym istotom. Jego celem było dotarcie do granic plastyczności żywego ciała, stosując systematyczną, antyseptyczną chirurgię. Ta troska o czystość operacji wydaje się wręcz śmieszna, biorąc pod uwagę, jaki ból zadawał żywym zwierzętom, które próbował uczłowieczyć, przy okazji manipulując w ich mózgach, gdzie zaszczepiał ideologię swojej osoby jako bóstwa, które muszą wielbić. To znęcanie się nad zwierzętami zostało do dziś i stanowi kanwę sukcesu wielu firm, których produkty używamy na co dzień. Polecam gorąco ten tytuł, zwłaszcza młodszej części moich obserwatorów. W późniejszych latach popkultura czerpała garściami z dzieł Wellsa, znacie filmy, gry i komiksy, w których wykorzystano dziedzictwo tego brytyjskiego pisarza i biologa, czas poznać pierwowzór. Zachęcam do lektury.

  IG @angelkubrick

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dr Moreau, to naukowiec na wygnaniu, który spędził ostatnie dziesięć lat swojego życia na wyspie u wybrzeży Ameryki Południowej eksperymentując tam na zwierzętach. Pewnego dnia na wyspę Moreau trafia nasz główny bohater Edward Prendick, który jako jedyny ocalał z wraku statku. Czy aby na pewno dobrze trafił i został uratowany? Niestety, eksperymenty doktora wymykają się z pod kontroli i bohaterom grozi niebezpieczeństwo. *

  Jest to moja pierwsza książka Wellsa, którą przeczytałam i już wiem, że nie ostatnia. “Wyspa doktora Moreau”, zrobiła na mnie ogromne wrażenie pod względem fabularnym, językowym, ale także i tego, jak trafna jest nadal tematycznie, nawet we współczesnym świecie. Mimo że książka została napisana pod koniec XIX wieku to uważam, że jest nadal aktualna, gdyż można z niej wyciągnąć kilka ważnych lekcji. Przedstawione w niej moralne idee, są bardzo dobrze rozwinięte ale przede wszystkim niepokojące, co mi przypadło do gustu. Co do stylu Herbert George Wells, to jest ON bardzo fachowy i spójny, dzięki czemu nie męczyłam się podczas czytania. Muszę przyznać, że autor bardzo umiejętnie przedstawił historię głównego bohatera. Jeżeli chodzi zaś o akcję, to było jej nawet sporo. Książki klasyczne, często mają do siebie to, że akcja jest bardzo leniwa i powolna bądź czasami jej brak, jednak nie tym razem! W książce nie zabrakło porywających napięcia chwil i prawdziwej ekscytacji, które sprawiły, że “Wyspa Doktora Moreau” jest zarówno przyjemną, jak i zmuszającą do myślenia lekturą.

  Kończąc już, ja książkę gorąco polecam, ponieważ jest to kawał dobrej lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Edward Pendrick jako jedyny ocalał z katastrofy statku. Całkiem przypadkowo trafił na wyspę, którą zamieszkuje naukowiec, doktor Moreau wraz ze swoim pomocnikiem, Montgomerym. Edward nie wie, że na wyspie dzieją się rzeczy, o jakich nawet mu się nie śniło. Makabryczne eksperymenty jakie przeprowadza doktor Moreau wymykają się spod kontroli i rozpoczyna się walka o życie.

  "Wyspa doktora Moreau" uchodzi za klasyk w świecie fantastyki. I moim zdaniem absolutnie na to miano zasługuje. Jednak nie jest to książka dla każdego. Genetyczne modyfikowanie organizmów wzbudza wiele kontrowersji. Ja z taką tematyką spotkałam się po raz drugi. Pierwsze spotkanie nie należało do udanych. Natomiast historia Herberta George'a Wellsa jak najbardziej przypadła mi do gustu. Doktor Moreau jest pozbawionym skrupułów, szalonym naukowcem, który nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. Jego eksperymenty były przerażające i wywoływały u mnie gęsią skórkę. Edward Pendrick, rozbitek, który całkiem przypadkowo trafił na wyspę, musiał zmierzyć się z grozą tego miejsca i stoczył walkę o własne życie. Książka ma zaledwie 180 stron, więc czyta się ją błyskawicznie. Dodatkiem są wzbudzające strach ilustracje. Jeśli lubicie historie o genetycznym modyfikowaniu organizmów, to jest to idealna lektura dla Was. Mnie przypadła do gustu i z czystym sumieniem mogę Wam ją polecić. Jeśli jednak nie czujecie się dobrze w takich klimatach, lepiej sobie odpuśćcie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Herbert George Wells
 • Wydawnictwo Vesper
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 180
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788377313596
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Island of Doctor Moreau
 • Tłumacz: Sokołowski Krzysztof
 • ISBN: 9788377313596
 • EAN: 9788377313596
 • Wymiary: 14x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Śpiący przebudzony 0/5 Nasza cena:
26,01 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śpiący przebudzony

Bohater powieści, Graham, w wyniku przedawkowania leków na bezsenność zapada w śpiączkę, z której budzi się ponad 200 lat później, na początku XXII wieku. Okazuje się, że w wyniku splotu przypadków jest obecnie najbogatszym człowiekiem na świecie. Mimo to zderzenie wychowanego w wiktoriańskiej...
Wehikuł czasu nowy przekład 0/5 Nasza cena:
20,42 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wehikuł czasu nowy przekład

Herbert George Wells (1866-1946), brytyjski pisarz i publicysta, z wykształcenia biolog. Uznawany jest za jednego z pionierów gatunku science fiction. Mimo że jest autorem ponad sześćdziesięciu książek, literacką sławę zapewniła mu już pierwsza powieść: Wehikuł czasu (1895). Dzisiaj, dzięki...
Wyspa doktora Moreau 0/5 Nasza cena:
24,73 zł 28,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyspa doktora Moreau

Rozbitek Prendick dryfuje po morzu, dopóki nie zostaje uratowany przez przepływający obok statek. Tam trafia pod opiekę tajemniczego Montgomerego, podróżującego ze swoim zwierzętami, który leczy go i przywraca do sił. Jednak nieprzychylność kapitana powoduje, że niebawem Prendick trafia z powrotem...
Klasyka. Niewidzialny człowiek 0/5 Nasza cena:
19,31 zł 28,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klasyka. Niewidzialny człowiek

Do pewnej gospody w Anglii przychodzi człowiek z obandażowaną całą głową, z czerwonym nosem i w ciemnych okularach. Wynajmuje pokój bezterminowo. Właściciele gospody przypuszczają, że gość jest bardzo mocno poparzony, ten jednak nie odpowiada na próby poruszenia tego tematu. W swoim pokoju trzyma...
Wehikuł czasu 0/5 Nasza cena:
22,27 zł 25,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wehikuł czasu

Podróżnik w Czasie po kilku latach ciężkiej pracy konstruuje tytułowy Wehikuł Czasu i wyrusza w podróż w przyszłość. Zatrzymuje się w roku 802 701, gdzie poznaje dwa gatunki, na jakie podzieliła się ludzkość: Elojów i Morloków. Jedni łagodni, żywiący się owocami, drudzy brutalni, mieszkający w...
Klasyka. W dni komety 0/5 Nasza cena:
30,97 zł 35,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klasyka. W dni komety

William Leadford jest socjalistą, który klasową niesprawiedliwość obwinia o fatalne warunki życia i pracy robotników. Rzuca posadę w garncarni Rawdona, ale panująca w Wielkiej Brytanii recesja utrudnia mu znalezienie innej pracy. Kiedy ukochana Williama, Nettie Stuart, ucieka z człowiekiem z...
Wojna światów 0/5 Nasza cena:
27,32 zł 31,30 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojna światów

W miasteczku Woking w południowej Anglii spadają z przestworzy wielkie metalowe walce, przenosząc w swoim wnętrzu Marsjan i ich broń. Rozpoczyna się walka o dominację na planecie, której celem jest całkowite zniszczenie ludzkiej cywilizacji i zajęcie Ziemi. "Wojna światów" po raz pierwszy została...
Klasyka. Pierwsi ludzie na księżycu 0/5 Nasza cena:
27,23 zł 31,30 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klasyka. Pierwsi ludzie na księżycu

Zadłużony Bedford i genialny wynalazca Cavor, dzięki maszynie zbudowanej z materiału odpornego na działanie sił grawitacji, udają się z wyprawą na Księżyc. Spotykają tam wysoko rozwiniętą cywilizację owadopodobnych stworzeń - selenitów - zamieszkujących pod powierzchnią, która kryje wielkie złoża...
Wehikuł czasu 5/5 Nasza cena:
13,83 zł 15,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wehikuł czasu

„Wehikuł czasu”, wydany po raz pierwszy w 1895 roku, to jedna z najważniejszych powieści w historii światowej literatury science fiction. Fabuła skupia się na losach naukowca, Podróżnika w Czasie, który za pomocą własnoręcznie skonstruowanego urządzenia udaje się w odległą przyszłość, gdzie spotyka...
Klasyka. Syrena 0/5 Nasza cena:
27,23 zł 31,30 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klasyka. Syrena

Podczas rodzinnej wycieczki na plażę rodzina ratuje młodą kobietę topiącą się w morzu. Dopiero na brzegu spostrzegają, że jest to syrena i szybko zabierają ją do domu. Piękna istota dzięki posiadanej wiedzy o świecie, zdobytej z książek zatopionych w głębinach, pod pseudonimem Doris Thalassia...
Klasyka. Gdy śpiący się zbudzi 0/5 Nasza cena:
31,23 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klasyka. Gdy śpiący się zbudzi

Powieść fantastyczna przedstawiająca historię mężczyzny, któremu zdarzyło się zapaść w sen w XIX wieku i przebudzić dwieście lat później. Graham, przepełniony goryczą i zniechęcony życiem, po przebudzeniu odkrywa odmieniony Londyn. Dowiaduje się, że jest najbogatszym człowiekiem na świecie i panem...
Wojna światów 0/5 Nasza cena:
18,33 zł 23,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojna światów

Należąca do kanonu literatury światowej Wojna świató w jest bodajnajsławniejszą powieścią z gatunku science fiction. Kreujące apokaliptycznąwizję przyszłości dzieło angielskiego pisarza Herberta George'aWellsa wywarło ogromny wpływ na rozwó j literatury fantastycznej.Powieść opisuje...
Wybrane bestsellery
Diuna. Sekrety Rodu Portal Games 5/5 Nasza cena:
97,47 zł 149,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Sekrety Rodu Portal Games

Arrakis, planeta piasku i przyprawy na dalekim końcu Imperium, jest pełna intryg i wojen. Na Diunie zostaniecie wrzuceni w sam środek konfliktu między dwoma Wysokimi Rodami związanymi z tą niesławną planetą. Złowrogi ród Harkonnenów spiskuje dla władzy i zysku, podczas gdy sojusznicy rodu Atrydów...
Calvin Klein Euphoria Woman Woda perfumowana 160 ml 5/5 Nasza cena:
206,99 zł 250,46 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Calvin Klein Euphoria Woman Woda perfumowana 160 ml

Euphoria to woda perfumowana od marki Clavin Klein. Orientalno-kwiatowa kompozycja zapachowa wydana w 2005 roku. Twórcami tego nieskazitelnego zapachu są Dominique Ropion, Carlos Benaim oraz Loc Dong.Nuty zapachowe:Nuta głowy: granat, malina, marakuja, hurma, brzoskwinia, nuty zieloneNuta serca:...
Świąteczne tajemnice. Tom 2 5/5 Nasza cena:
46,06 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świąteczne tajemnice. Tom 2

Drugi tom unikalnej antologii najlepszych świątecznych opowieści kryminalnych. Ten wyjątkowy zbiór zawiera rozmaite opowiadania kryminalne, które łączy magiczny świąteczny klimat. Czytelnicy znajdą tu zarówno klasyczne, jak i współczesne utwory, pełne kryminalnych zagadek, mrocznych tajemnic,...
Pucio umie opowiadać 5/5 Nasza cena:
27,73 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio umie opowiadać

Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się...
Siedem życzeń 5/5 Nasza cena:
37,32 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem życzeń

Jeden pensjonat, jeden wieczór, kilka opowieści. Tej zimy spadnie dużo śniegu. Zbyt dużo. Mazurska Piękna Góra została zupełnie odcięta od świata. Najstarsi mieszkańcy nie pamiętali takiej zimy. Mówiono, że może to jakiś znak. W pensjonacie Pod Kurą tego wieczoru spotka się kilku przypadkowych...
Ona ma siłę 5/5 Nasza cena:
25,76 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ona ma siłę

Nowe wydanie przełomowego poradnika, który poprawił życie seksualne i samoocenę milionów kobiet. Czym jest pożądanie, czego (i dlaczego) się wstydzimy, jak fantazjujemy, dlaczego tak ważne są kontekst oraz emocje i dlaczego – mimo wielkich starań naukowców – nigdy nie powstanie „różowa tabletka”,...
Top Trumps. Piotruś. Harry Potter 5/5 Nasza cena:
6,27 zł 6,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Top Trumps. Piotruś. Harry Potter

Gra karciana Top Trumps Piotruś Harry Potter to pozycja obowiązkowa dla każdego fana magicznego świata Harrego Pottera! Piotruś to nieskomplikowana gra karciana dla dzieci, która zaangażuje każdego - nie tylko najmłodszych! Na każdej karcie znajdziesz wizerunek bohaterów książkowej sagi J.K....
Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników 5/5 Nasza cena:
31,31 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników

Bestsellerowa autobiografia najbardziej lubianej Pierwszej Damy USA i cenionej liderki społecznej – teraz także w wersji dla młodzieży! Wspomnienia z dzieciństwa, historie sukcesów i porażek, chwil zupełnie prywatnych, jak i doświadczeń zawodowych – to wszystko składa się na obraz niesamowitej...
CzaroMarownik 2022 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CzaroMarownik 2022

To będzie rok pełen uroku! CzaroMarownik 2022 – solidna dawka magicznych inspiracji Magiczny kalendarz księżycowy CzaroMarownik to zupełnie wyjątkowe na polskim rynku połączenie wygodnego organizera z poradnikiem. Oprócz mnóstwa informacji i ciekawostek znajdziesz w nim miejsce na własne notatki,...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1 4/5 Nasza cena:
39,88 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1

Niezgłębiona potęga. Dwa żywioły. Jedna walka. Nesta Archeron zawsze była arogancka, łatwo wpadała w złość i nigdy nie wybaczała. A odkąd została wepchnięta do Kotła i wbrew woli stała się jedną z fae, nie potrafi odnaleźć się w tym nowym, zabójczym świecie. Co gorsza, nie umie sobie poradzić z...
Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny 4/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny

Silne, odważne, wrażliwe. Kobiety, które zmieniły oblicze polskiej medycyny. Przez dziesięciolecia odważnie zmieniały sztukę medyczną. Większość życia poświęciły leczeniu i pacjentom. Kształcąc się, praktykując i przekazując swoją wiedzę, udowodniły, że medycyna nie jest dziedziną zarezerwowaną...
To proste. Bez wysiłku rób to, co ważne 5/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To proste. Bez wysiłku rób to, co ważne

Autor światowego bestsellera Esencjalista przedstawia inspirujący poradnik osiągania celów i pokazuje, jak możemy ułatwić sobie wykonywanie właściwych zadań. Wszystko zaczyna się od prostej zasady: Nie wszystko musi być tak trudne. Czy zdarza ci się mieć poczucie, że: biegniesz coraz szybciej, ale...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula