Mortalista

Autor:

Max Czornyj

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 37
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2022
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Inne wersje (4)
Książka, op. miękka
za 52,90 zł
eBook, mobi, epub
za 34,57 zł
Audiobooki mp3
od 34,57 zł
Nasza cena: 25,08 zł 44,90 zł Taniej o: 44%

"Moralista" Maxa Czornyja to książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia w ramach serii Mroczna Strona. Sięgnij po powieść otwierającą nowy kryminalny cykl autora znanego m.in. z bestsellerowych powieści o lubelskim komisarzu, Eryku Deryle. Już na jej okładce widać zapowiedź intrygującej zagadki: "Każda śmierć pozostawia po sobie ślady. Ktoś je musi posprzątać". I jak okazuje się w trakcie czytania — od śmierci nie można uciec. Nigdzie.

Kryminał "Moralista" rozpoczyna się od ciekawego znaleziska. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni w trakcie sprzątania domu, w którym niedawno dwaj przypadkowi chłopcy odkryli ciało nieboszczyka, dokonuje niebywałego odkrycia. Pod domem kryje się bowiem sieć tajemniczych tuneli. Gdy pracownicy eksplorują odkrytą przestrzeń, natrafiają na coś, czego nie widzieli w najgorszych koszmarach. W ciemności odnajdują makabrycznie upozowane dziecięce ciała.

Czy to możliwe, że właściciel domu - lubiany emerytowany nauczyciel - był jednocześnie seryjnym mordercą? I czy to właśnie on był odpowiedzialny za zaginięcia dzieci przed wielu laty? Tymczasem, gdy mnożą się pytania o możliwą szokującą sekretną tożsamość zmarłego mężczyzny, zostaje porwana kolejna osoba.

I tu kryminał nabiera tempa, ponieważ pojawia się główny bohater nowej serii Maxa Czornyja, Honoriusz Mond. To pozbawiony emocji były kierownik katedry moralistyki, wybitny specjalista od umierania. Człowiek ten każdą śmierć traktuje jak fascynującą zagadkę. Jednocześnie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że na wolności ukrywa się wielu zbrodniarzy, którzy nigdy nie poniosą odpowiedzialności za swoje czyny.

Mężczyzna pragnie zrobić wszystko, by rozwiązać tajemnicę dzieci odkrytych w tunelach. Musi się spieszyć, ponieważ stawką jest życie kolejnej uprowadzonej osoby.

Powieść kryminalna "Moralista Maxa" Czornyja to początek porywającej przygody u boku Honoriusza Monda. I już po pierwszym kontakcie zapragniesz kolejnych spotkań z tą wyjątkową postacią.

Recenzje (37)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  O matko! Co ja mam napisać o tej książce? Nie napiszę, że mi się nie spodobała, bo fabuła jest bardzo ciekawa. Natomiast elementy danse macabre, dziwaczne imiona bohaterów i niektóre dialogi tak mnie denerwowały, że przerywałam czytanie i szłam robić inne rzeczy. Po prostu nie poczułam chemii.

  Przestrzegam również co wrażliwsze osoby, że opis rozkładu ludzkiego ciała jest tak dokładnie zobrazowany, że lepiej nie sięgać po lekturę przed, w trakcie lub po posiłku 😉

  Ale może kilka słów, o czym w ogóle jest ta książka 🤔

  Honoriusz Mond, były kierownik katedry mortalistyki zatrudnia się w firmie sprzątającej. Jego szefową zostaje była dziennikarka, Allegra (Felicja) Szmit. Oboje są niewątpliwie inteligentnymi ludźmi, w których życiu stało się coś takiego, że postanowili porzucić swoje dotychczasowe zajęcia i zająć się dezynfekowaniem, deratyzowaniem itp pomieszczeń. Podczas jednego zlecenia, gdzie czyszczą dom, przesiąknięty zapachem rozkładu po zmarłym Engelu, byłym nauczycielu muzyki, Mond odkrywa pod wykładziną właz do piwnicy, a w niej dziwnie ułożone zwłoki dzieci...

  Czy ma to związek z zaginięciami nieletnich sprzed lat? Co wspólnego ze sprawą ma Dom Ciszy, ośrodek dla głuchych i słabo słyszących? Wreszcie, kto stoi za kolejnymi zaginięciami, tym razem podopiecznych tego właśnie domu opieki? 📚

  Powiem, że mimo wszystko książka trzyma w napięciu do samego końca. A koniec jest zaskakujący. W ogóle, autor po mistrzowsku buduje  napięcie, które towarzyszy do ostatnich stron. Gdyby nie to, od czego zaczęłam, co mi się nie podobało, uznałabym ją za jedną z najlepszych, jeśli chodzi o kryminały 📚

  Nadmienię jeszcze, że jest to pierwszy tom serii i myślę, że dla wszystkich, którzy polubią się z Mondem i Allegrą będzie to nie lada gratka czytelnicza 😁📚

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Chyba każdy książkoholik zna to uczucie, gdy sięga po kolejną książkę ukochanego autora i nieco się obawia. Czego? Tego, że tak wysoko postawiona poprzeczna po prostu w końcu spadnie. Ile książek w dorobku autora może być tak dobrych? Otóż, chyba wszystkie. Przynajmniej w przypadku Max'a Czornyja. Wystarczyło raptem kilka stron, żebym została całkowicie pochłonięta przez "Mortalista", a owa niepewność odeszła w zapomnienie. Napięcie wzrasta z każdą przeczytaną stroną i całkowicie pochłania.

  Fascynacja niejasną postacią Honoriusza tylko się pogłębia. Ciężko go rozpracować, co tylko przyciąga jak magnes. Chęć zapoznania się z dalszymi wydarzeniami wrzuca kolejny bieg i dodaje prędkości lekturze. Nie sposób się od niej oderwać. To jedna z tych książek, dla których zarywa się nockę.

  Jak dla mnie fenomen. Przyjemny, lekki styl pisania. Obrazujące opisy, w których nie ma co doszukiwać się znużenia. Genialny pomysł na fabułę i kreację głównego bohatera.

  Współczuję wszystkim miłośnikom thrillerów/kryminałów, którzy jeszcze nie znają @maxczornyj, a Tobie drogi autorze, dziękuję za kolejną przygodę. ❤️

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  DANSE MACABRE, czyli taniec śmierci był moim ulubionym motywem literackim w liceum. Dzięki najnowszej książce Maxa Czornyja mogłam sobie go przypomnieć. Tym razem ze śmiercią tańczą Honoriusz Mond, były kierownik katedry mortalistyki i Felicja "Allegra" Szmit, właścicielka firmy sprzątającej, czyli bohaterowie nowej serii Czornyja. Czuję w kościach, że będzie o nich głośno!

  🌼

  MAX CZORNYJ

  MORTALISTA

  Dwóch chłopców znajduje zwłoki mężczyzny. Podczas sprzątania domu, w którym mieszkał, Mond i Szmit odnajdują ukryte wejście do piwnicy, a w niej makabryczne odkrycie: ciała kilkorga dzieci w różnym stopniu rozkładu, co świadczy o tym, że mordowano ich w odstępach czasu. Honoriusz, specjalista od śmierci odkrywa, że niektóre szczegóły nie zgadzają się w ogólnymi ustaleniami dotyczącymi śledztwa. Razem z Allegrą podejmują więc swoje. Do czego ich ono doprowadzi? Czy najbardziej pasujący do poszlak podejrzany jest tym właściwym? I co mają z tym wszystkim wspólnego muzycy śmierci? Uwaga! Oni są tuż-tuz. A jeden z nich dla ciebie gra.

  🌼

  Nowa przygoda rozpoczęta. Ja osobiście nie mogę się doczekać kolejnych przygód duetu Mond-Szmit. Bohaterowie wykreowani przez autora są nietuzinkowymi postaciami, posiadającymi nie tylko oryginalne imiona, ale także ciekawe życiorysy. Choć całkiem różni od siebie, stanowią dream team, któremu niestraszna śmierć i krakowscy bandyci. Specjalista od umierania i specjalistka od dezynfekcji - czy to się może udać? Póki co zapowiada się obiecująco!

  "Stoi za tobą, czy chcesz, czy nie,

  Stoi przy tobie w noce i dnie.

  Kiwa palcem i pyta co rusz,

  Czy czujesz, że jest tuż - tuż?"

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  13 kwietnia miała premierę książka @maxczornyj "Mortalista" zwiastująca nową serię! Macie w planach przeczytać?

  Honoriusz Mond przybywa na rozmowę o pracę. Jest to firma sprzątająca zajmującą się dezynsekcją, deratyzacją i innymi związanymi z tym czynnościami. A do pracy przyjmuje go Allegra Szmid. Oczywiście jest w tym drugie dno.. Dostają zlecenie na wysprzątanie domu, gdzie umarł człowiek. Niestety Wiktor Engel skrywał wielką tajemnicę umieszczoną w piwnicy. Honoriusz przypadkiem odnajduje to miejsce i jak ta przysłowiowa puszka Pandory uruchomiła wiele nieprzewidywalnych zdarzeń.

  Już po samych imionach wiadomo, że Honoriusz i Allegra to nietuzinkowe postacie. Ale nie jestem pewna w jakim wieku są bohaterowie. Bo czasami ich zachowania sobie przeczą. Zwłaszcza jeśli chodzi o postać męską. Sposób ubierania się, zachowanie oraz wiedza wskazywałoby na bardzo zaawansowany wiek. A tak zdaje się nie jest. Nie za bardzo przekonała mnie do siebie ta dwójka. Flow między bohaterami w ogóle mnie nie przekonało. Te docinki religijne mnie wręcz drażniły. Przypuszczam, że czasami miało być zabawnie jednak mnie osobiście nie ruszyło nic. Sama historia była niezła. Kompletnie nie domyśliłam się finału historii i to zdecydowanie jest na plus. Umysł Honoriusza jest tak skomplikowany, że w trakcie śledztwa nie wiedziałam czasami o co mu chodzi. Ale wszystko wskoczyło na swoje miejsce i dowiedzieliśmy się kto był sprawcą. Ta książka również nie była jakoś specjalnie brutalna czy szokująca. Ale tutaj akurat się nie skarżę. Ta historia zaciekawiła mnie na tyle, że pewnie chwycę za kolejną część. Mam nadzieję, że bardziej się w nią wkręcę, bo tutaj niestety szału nie było. Autor nas przyzwyczaił do czegoś zgoła innego i może stąd wynika moje lekkie zawiedzenie. Wszystko okaże się w przyszłości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Honoriusz Mond były kierownik katedry mortalistyki obecnie pracuje w firmie Allegry specjalizującej się w porządkowaniu miejsc zbrodni. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli, a tam ciała zamordowanych dzieci. Honoriusz postanawia sam odkryć co naprawdę się wydarzyło i złapać mordercę.

  „Mortalista” to książka, której akcja toczy się powoli mimo wszystko czyta się ją z zaciekawieniem. Bohaterowie są specyficzni, bardzo tajemniczy przez co nie każdemu mogą przypaść do gustu. Podczas lektury wielokrotnie czułam klimat Sherlocka Holmesa co jest dużym plusem. Nie brakuje tu ciekawych i inteligentnych dialogów, pełnych ciętych ripost oraz humoru. Przez całą historię mamy do czynienia ze śmiercią i mimo iż cała zbrodnia jest niezwykle brutalna nie znajdziecie tu jej szczegółów czy makabrycznych i krwawych scen. Głównym motywem całości jest właśnie śmierć, procesy po niej zachodzące czy dawne wierzenia. To niewątpliwie specyficzny tytuł z pogranicza kryminału pełen tajemni i wielowątkową intrygą, który czyta się wyjątkowo szybko.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 32 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -42%
  Wstyd

  Wstyd

  Wstyd zamyka nam usta. Ale przemilczane sprawy zawsze wracają. Julia Karlińska, była policjantka nazywana Karlą, uczy historii w liceum medycznym i samotnie wychowuje nastoletnich bliźniaków. Mundur odwiesiła po tragicznej śmierci męża, policjanta, który zginął w wypadku motocyklowym. Sprawcy...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,81 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -43%
  Fighter

  Fighter

  Tego jeszcze nie było! Literacki świat w zderzeniu z brutalną przestępczą rzeczywistością. Pola Werner, autorka licznych bestsellerów i niekwestionowana gwiazda wydawnictwa Azum, podczas zbierania materiałów do kolejnej książki trafia na trop firmy VeroMax. Wkrótce potem zaczyna dostawać anonimowe...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,39 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -41%
  Mentalista

  Mentalista

  Pierwsza część nowej serii kryminalnej Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa! W centrum Sztokholmu zostaje znaleziona skrzynia ze zwłokami młodej kobiety przebitej mieczami. Policja staje wobec pytania: czy ma do czynienia z nieudaną sztuczką magiczną, czy z brutalnym morderstwem? Inspektor Mina...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,61 zł 49,99 zł
  w magazynie
 • -44%
  Obrazy z przeszłości

  Obrazy z przeszłości

  Dwadzieścia lat temu w Żeromicach zaginęła jedna z mieszkanek – prowadzący postępowanie policjanci nigdy nie ustalili, co stało się z dziewczyną, a śledczy nie odnaleźli żadnego tropu, który pozwoliłby wyjaśnić zagadkę. Pierwsze ślady pojawiły się dopiero dwie dekady później, kiedy w okolicznych...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,65 zł 47,90 zł
  w magazynie
 • -43%
  Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15

  Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15

  Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć – w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,51 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -40%
  O włos

  O włos

  Nie ma pięknych zbrodni. Są tylko piękne ofiary. Nowa seria kryminalna Katarzyny Bondy. W Lesie Kabackim zamordowano dwie młodziutkie dziewczyny. Policjanci od dawna nie widzieli tak zbezczeszczonych zwłok. Ale to nie koniec makabrycznych odkryć, bo w trakcie przeczesywania okolicy śledczy trafiają...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,76 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -41%
  Piekło. Komisarz Eryk Deryło. Tom 10

  Piekło. Komisarz Eryk Deryło. Tom 10

  Tym razem będzie to podróż do samego piekła... Śmierć czeka mnie bez względu na rozwój wydarzeń. Jak zresztą każdego z nas. W Lublinie ktoś morduje w bestialski sposób pozornie przypadkowe osoby. Zapisy tortur są transmitowane do sieci. Co lub kto łączy te zbrodnie? Czy to możliwe by łączyła je...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,63 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Dom

  Dom

  Wschowa to spokojne, niewielkie miasto, którego sielankę przerywają dwie zagadkowe śmierci. Na swoje życie targnęli się były nauczyciel i ksiądz miejscowej parafii. Ich sprawy prowadzi komisarz Marta Lipowicz – policjantka od niedawna służąca w lokalnej komendzie. Intuicja podpowiada jej, że...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,81 zł 39,99 zł
  wysyłka w 4 dni
 • -46%
  Krwawnica

  Krwawnica

  Wciągający thriller, w którym strach ma różne oblicza. Nawet te najmniej ludzkie…   Uciekając od trudnej przeszłości, były policjant Rafał Dzikowski wraz z żoną Weroniką przeprowadza się do świeżo wyremontowanego domu nad jeziorem Chobienickim we wsi Bagniska. Mieszkańcy wsi nie wydają się być...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,42 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -44%
  Uzdrowicielka

  Uzdrowicielka

  Pełna uczuć i emocji opowieść o ludziach, którzy noszą w sobie tajemnice, ukryte tęsknoty i czasem bolesne zadry. Wciąż jednak wierzą, że poszukując ukojenia, mogą trafić na kogoś, kto uzdrowi, pomoże zrozumieć samych siebie, symbolicznie wyleczy. A najlepszym kluczem do szczęścia jest wrażliwe...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,92 zł 44,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Krew. Komisarz Eryk Deryło. Tom 8 0/5 Nasza cena:
47,42 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krew. Komisarz Eryk Deryło. Tom 8

W makabrycznych okolicznościach zostaje zamordowana kobieta. W miejscu kaźni zabójca pozostawia upiorną wiadomość. Czy jej adresatami są śledczy? A może bezpośrednio komisarze Deryło i Haler? Krąg podejrzanych szybko się rozszerza i obejmuje nawet funkcjonariuszy lubelskiej komendy. Nikt nie jest...
Pakiet: Jestem mordercą, Zimny chirurg 0/5 Nasza cena:
54,15 zł 74,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Jestem mordercą, Zimny chirurg

Prawdziwe historie jednych z najpotworniejszych seryjnych morderców, rzeźnika z niebuszewa i zimnego chirurga. Co kryje umysł potwora? Powieści inspirowane prawdziwymi historiami seryjnych morderców, Józefa Cyppka i Edmunda Kolanowskiego. Dzięki tym książkom wnikniesz w głąb umysłu seryjnych...
Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe. Tom 3 5/5 Nasza cena:
22,34 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe. Tom 3

Prawdziwe zbrodnie. Prawdziwi mordercy. Prawdziwe kryminalne śledztwa. Najnowsza odsłona bestsellerowej serii OPOWIEM CI O ZBRODNI. Przygotowane przez autorów opowiadania powstały na bazie prawdziwych spraw kryminalnych, które omówione zostaną w uwielbianym przez telewidzów programie o tym samym...
Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9 0/5 Nasza cena:
47,42 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9

Telefon ze szpitala to dopiero początek. Informacja przekazana przez dyspozytorkę wzbudza niepokój komisarza Deryły. Coś się stało z jego partnerką, Tamarą Haler. Po przeprowadzeniu serii badań kobieta zniknęła ze szpitalnego oddziału i nie ma po niej śladu. Gdzie się podziała? Dlaczego przepadła...
Bestia. Komisarz Eryk Deryło. Tom 7 5/5 Nasza cena:
27,92 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bestia. Komisarz Eryk Deryło. Tom 7

Seryjny morderca grasuje w Lublinie. Bestia powróciła. Skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności Igor Lubow - autor kryminałów, popełnia w celi samobójstwo. Mężczyzna odbywał wyrok za serię zabójstw dokonanych według fabuł własnych powieści. Po jego śmierci dochodzi do kolejnego morderstwa....
Kat z Płaszowa 5/5 Nasza cena:
26,63 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kat z Płaszowa

Wydarzenia w tej książce są oparte na faktach. Prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji. Amon Göth uważał się za pana życia i śmierci podległych mu więźniów. Jego sadyzm okazał się przesadny nawet dla przełożonych z SS. Ze szczególnym upodobaniem mordował matki z dziećmi i...
Mord. Liza Langer i Orest Rembert. Tom 3 5/5 Nasza cena:
27,92 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mord. Liza Langer i Orest Rembert. Tom 3

Koniec świata jest już blisko. Bądź przygotowany. Takie przesłanie powtarza w swoich mediach Profet, samozwańczy prorok. Z dnia na dzień jego hasła zyskują coraz więcej odbiorców. Tymczasem na obrzeżach Gdańska dochodzi do włamania do domku kempingowego. W jego trakcie ginie mężczyzna, a kobieta w...
Pakiet: Rzeźnik, Zimny chirurg 5/5 Nasza cena:
50,17 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Rzeźnik, Zimny chirurg

Prawdziwe historie jednych z najpotworniejszych seryjnych morderców, rzeźnika z Niebuszewa i zimnego chirurga. Co kryje umysł potwora? Powieści inspirowane prawdziwymi historiami seryjnych morderców, Józefa Cyppka i Edmunda Kolanowskiego. Dzięki tym książkom wnikniesz w głąb umysłu seryjnych...
Grób. Liza Langer i Orest Rembert. Tom 2 4/5 Nasza cena:
25,76 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grób. Liza Langer i Orest Rembert. Tom 2

Świat wypełniła cisza. Była gotowa na śmierć. Tyle że śmierć nie była najgorsza… W lesie pod Gdańskiem robotnicy odkrywają masowy grób. Wiele wskazuje, że to albo cmentarzysko ofiar seryjnego mordercy sprzed lat, albo miejsce spoczynku pacjentów poddawanych potwornym eksperymentom przez nazistów....
Zabójczy pocisk. Polska krew 4/5 Nasza cena:
26,03 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabójczy pocisk. Polska krew

15 najgłośniejszych spraw. 15 najlepszych polskich pisarzy. Polscy mistrzowie gatunku wzięli na warsztat głośne sprawy kryminalne, którymi żyła cała Polska: precyzyjnie zaplanowane zabójstwa bossów polskiej mafii, morderstwa na zlecenie, zbrodnie popełniane w afekcie, tajemnicze zniknięcia. Do...
Rzeźnik 4/5 Nasza cena:
25,75 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeźnik

Wstrząsający portret jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców. Powieść inspirowana prawdziwą historią seryjnego mordercy Józefia Cyppka, Rzeźnika z Niebuszewa Wszystko co przychodzi na świat musi też z niego odejść. Kto nie dopuszcza do siebie tej myśli jest głupi albo szalony. Poza tym, czy...
Pokuta. Komisarz Eryk Deryło. Tom 3 5/5 Nasza cena:
26,69 zł 36,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pokuta. Komisarz Eryk Deryło. Tom 3

Trzeci tom bestsellerowej trylogii o komisarzu Eryku Deryle. Brutalny seryjny morderca Cztery Iks w końcu wpada w ręce policji. To jednak nie koniec koszmaru, wkrótce bowiem odnalezione zostają zmasakrowane zwłoki. Mimo iż schwytany psychopata nie mógł popełnić tej zbrodni, zna jej szczegóły. Co...
Wybrane bestsellery
Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci 0/5 Nasza cena:
136,75 zł 160,88 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci

Siostrzyczka Szczeniaczka jest mięciutka, uwielbia się tulić i jest gotowa udowodnić, że nauka to świetna zabawa! Reaguje na dotyk Twojego dziecka radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą ponad 100 pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko! A ponieważ każde dziecko...
Karetka kliniki dla zwierzątek 41694 0/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karetka kliniki dla zwierzątek 41694

Zabawkowa karetka weterynaryjna do nauki budowania dla dzieci Zestaw LEGO® Friends Karetka kliniki dla zwierzątek (41694) pomoże czterolatkom i starszym dzieciom w nauce budowania z klocków podczas zabawy w ratowanie zwierzaka. Dzieci pomogą choremu pieskowi i dowiedzą się, że przyjaciele zawsze...
Super Robot 31124 5/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Super Robot 31124

Futurystyczna zabawa trzema zabawkami w jednej — Super Robotem do przebudowywania Fani LEGO® w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, odgrywając futurystyczne historie z zestawem Creator 3 w 1 Super Robot (31124). Model ma ruchomą głowę, nogi, stopy, ramiona i ręce, a na jego plecach...
Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok 0/5 Nasza cena:
175,64 zł 206,64 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok

Przygotuj się na niesamowite przygody prosto ze świata Jurassic World! Zainspirowany serialem animowanym „Park Jurajski: Obóz Kredowy” duży T-Rex Miażdżący krok potężnie tupie, ma realistyczne odgłosy dinozaura oraz funkcję ataku i uwalniania z uprzęży. Figurka została wykonana na podstawie filmów,...
Feluś i Gucio świętują 0/5 Nasza cena:
33,70 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Feluś i Gucio świętują

Jakie mamy pory roku? W jakiej kolejności następują po sobie miesiące? Kiedy obchodzimy różne święta? Dziecko uczy się tego wszystkiego dzięki obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz przeżywaniu wyjątkowych okazji i świąt. Dlatego w najnowszym tomie Feluś i Gucio uczestniczą w rozmaitych...
Hopeless 5/5 Nasza cena:
29,36 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację,...
Rodzina łgarzy 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina łgarzy

Kolejne lato. Kolejne pokolenie. Ta sama rodzina Sinclairów! Niecierpliwie wyczekiwany prequel bestsellerowej powieści, fenomenu TikToka Byliśmy łgarzami E.Lockhart. Trzymająca w napięciu nowoczesna, wyrafinowana powieść, od której nie będziecie mogli się oderwać. Smagana wiatrem prywatna wyspa u...
Cryptonomicon 0/5 Nasza cena:
51,14 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cryptonomicon

W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja...
Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy 5/5 Nasza cena:
35,06 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy

Teraz matura. Zbiór zadań i zestawów maturalnych z matematyki na poziomie podstawowym to publikacja przygotowująca do egzaminu maturalnego, pozwalająca na przećwiczenie wszystkich umiejętności sprawdzanych na maturze:– umożliwia zapoznanie się z zadaniami typu maturalnego dzięki pogrupowanym...
Barbie Kabriolet Mattel 0/5 Nasza cena:
85,24 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Kabriolet Mattel

Udaj się w podróż kabrioletem Barbie(R) i przeżyj bezkresne przygody! Ten charakterystyczny dla stylu Barbie(R) dwumiejscowy samochód zaprojektowano w różowym kolorze, a jego maskę ozdobiono dodatkowo symbolem Barbie(R). To słodkie sportowe autko posiada dodatkowo tylny spojler i koła z...
Knox 5/5 Nasza cena:
27,45 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Knox

Dla Knoxa Storm Riders MC jest rodziną. Nie potrzebuje nikogo innego. Caroline to przeszłość i to taka, do której nie chce wracać. A jednak, kiedy dziewczyna wpada w tarapaty, Knox postanawia ją ratować. Widok Caroline sprawia, że demony wracają, a on z powodów, których sam nie rozumie, zabiera ją...
Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+ 5/5 Nasza cena:
58,69 zł 60,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+

Czteropoziomowa seria podręczników Checkpoint, której współautorką jest dr Monika Cichmińska, jest dostosowana do nowej, trudniejszej podstawy programowej. Uczniowie krok po kroku rozwijają nowe umiejętności i regularnie powtarzają poznany materiał, rozwiązując zadania w formacie egzaminacyjnym....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula