Dom bez klamek. Nina Warwiłow. Tom 1

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
344
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 25,42 zł
Audiobooki mp3
za 21,17 zł
Audiobook CD
za 31,06 zł
Nasza cena: 20,94 zł 34,90 zł Taniej o: 40%


Zło czai się wszędzie, wystarczy je tylko zdemaskować. Nietypowy kryminał, który sprawi, że na kilka chwil zupełnie oderwiesz się od rzeczywistości.

Jest 12 grudnia, na dworze nieprzyjemnie, szaro i ponuro. Wczesnym rankiem w szpitalu psychiatrycznym w Weseliskach jedna z pielęgniarek na oddziale C8 odnajduje zwłoki. Na pierwszy rzut oka widać, że doszło do morderstwa. Ofiarą jest jeden z pacjentów, Piotr Setnik, starszy mężczyzna, który dzielił pokój z dwoma innymi mężczyznami. Wielość ran kłutych na brzuchu denata wskazuje na to, że zbrodni dokonano prawdopodobnie w afekcie. Jednakże morderca nie pozostawił po sobie żadnych śladów, na dodatek trudno przypuszczać, by ktoś życzył śmierci starszemu, schorowanemu człowiekowi. Podejrzanym musi być ktoś z personelu, bądź któryś z pacjentów, gdyż nikt inny nie miał tam wstępu. Policja, która przybyła na miejsce zbrodni nie może pozwolić, by ktokolwiek opuścił oddział, dlatego zostaje ON odcięty od świata.

Sprawę prowadzi młoda podkomisarz Nina Warwiłow, policjantka z powołania, jak i z tradycji (jej ojciec również był policjantem, choć teraz stał się koneserem niskobudżetowych napojów wyskokowych, tj. alkoholikiem). Media i szefostwo coraz silniej naciskają na znalezienie sprawcy, choć wątki śledztwa są niezwykle pogmatwane. Podkomisarz Warwiłow musi jednocześnie uporać się ze swoją przeszłością i poukładać życie prywatne. Panuje w nim niemały chaos, gdyż właśnie rozstała się z wieloletnim partnerem, a z policyjnej pensji trudno będzie jej samotnie ponosić koszty mieszkania w dużym lofcie, który wcześniej zajmowali i utrzymywali wspólnie. Tymczasem wśród podejrzanych znajdują się zarówno współlokatorzy zamordowanego (Strąk i Białorzeczny), jak i ordynator szpitala, Barwiecki. Czy jednak sprawca nie ukrywa się gdzieś w przeszłości ofiary?
Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  RECENZJA:

  Rozpoczynając
  swoją recenzję na temat „Domu bez klamek" Jędrzeja Pasierskiego, miałam ułożoną w głowie koncepcje oceny tej książki, lecz im więcej czasu mija od jej przeczytania tym bardziej nie wiem, jak zacząć by wyrazić swoje odczucia, a jest ich naprawdę mnóstwo. Obecnie góruje niedosyt i niesmak, że to już koniec. Bardzo zżyłam się z postacią głównej bohaterki, którą jest podkomisarz Policji Nina Warwiłow. Polubiłam ją, jako kobieta i czytelnik mogąc wczuć się w to co przechodziła, jakich sytuacji musiała doświadczać. Książka opowiada historie morderstw w szpitalu psychiatrycznym i walkę głównej bohaterki z czasem, przeciwnościami losu oraz presją nakładaną przez przełożonego, żeby jak najszybciej wytypować i schwytać mordercę. Giną kolejne osoby, motyw i sprawca pozostają nieznani. W „Domu bez klamek" pojawia się historia, z przeszłości, która może zmienić wszystko. Autor tak znakomicie prowadzi fabułę, że zakończenie staje się niesamowite, pojawia się prawdziwa akcja, a moje domysły na temat sprawcy i motywu zostają wręcz zmiażdżone. Naprawdę niezła łamigłówka i gratka dla prawdziwych fanów kryminału. U mnie pozostał tylko niedosyt, z chęcią dowiedziałabym się jak potoczą się dalsze losy Niny Warwiłow. Jest jeszcze jedna rzecz, która zwróciła moją uwagę, mianowicie podejście i traktowanie ludzi chorych psychicznie. Ludzie psychicznie chorzy to tacy sami chorzy jak osoby chorujące na serce czy choroby skóry bądź AIDS, oni swojej choroby nie wybierali, tak jak inni potrzebują pomocy i zrozumienia, a dana im pomoc będzie znacznie lepsza od wyizolowania i traktowania jak potworów. Dziękuję Autorowi, że w książce o tematyce kryminalnej mogłam dostrzec też inne ważne aspekty niż tylko aspekty zbrodni.

  PODSUMOWANIE:

  Reasumując, jeżeli jesteś cierpliwym czytelnikiem, który lubi dobrą fabułę, przepełnioną historią z przeszłości, która może mieć znaczący wpływ na wszystko, może zmienić całe Twoje postrzeganie historii zawartej w książce, a na koniec zaskoczy Cię niespodziewanym, MOCNYM BUUM to jest to książka właśnie dla Ciebie. Nie ma tu krwi lejącej się strumieniami, ale jest prawdziwa łamigłówka dla fanów kryminałów. Więc jeśli jesteście ciekawi czy pani podkomisarz rozwiąże tę zagadkę, kto jeszcze zginie by odkryta została prawda, jaki wpływ na losy bohaterki ma sprawa z przeszłości, czy wszystkie osoby, które na swojej drodze spotyka Warwiłow, są tymi za kogo się podają, czy wszyscy policjanci, koledzy z pracy są lojalni, tego dowiecie się w „Domu bez klamek", na pewno Autor Was zaskoczy. Ja serdecznie polecam 👍👍👍

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Debiut jakich mało, świetnie poprowadzona intryga. Tempo akcji, świat bohaterów, mocna kobieca bohaterka,. Czekam z niecierpliwością na kolejne książki tego autora, brawo!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka super mega wciągająca...juz zamówiłam czesc 2

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Są takie krzywdy, których zapomnieć nie sposób. Jest taka zemsta, której potrzeba jest silniejsza niż niebezpieczeństwa czyhające na drodze do jej spełnieni.

  "Dom bez klamek" stanowi pierwszy tom serii o Ninie Warwiłow, upartej i pięknej policjantce, mierzącej się tutaj z zagadką zabójstwa, które jak się wydaje może nie mieć sensownego motywu. Gdy bowiem ginie pacjent szpitala psychiatrycznego, łatwo podejrzewać personel lub współmieszkańców. A co, jeśli zaraz potem ginie pacjent z sąsiedniego łóżka, a wkrótce także pielęgniarka? Zaś inna pacjentka, tuż po wyjściu ze szpitala, staje się kolejną niedoszłą ofiarą?

  Jędrzej Pasierski zaczyna bardzo klasycznie. Kolejne zabójstwa, dyskusje prowadzących śledztwo, prosty przekaz i język - wszystko wydaje się prowadzić do przeciętnego rozwinięcia i mało zaskakującego finału. Niemniej, w miare postępowania wydarzeń, autor zaczyna po mistrzowsku gmatwać historię, wracając do pożaru i chorego rodzinnego układu sprzed lat, który w sposób znaczący wpłynie na dalszy rozwój wypadków. Wpuszcza nas tez niejako bocznymi drzwiami w relacje Niny z ojcem i jego przyjacielem a szefem policjantki. Co więcej, osobiste sprawy bohaterki zaczynają zajmować powierzchnię równą z prowadzonym śledztwem, angażują nas, każą współodczuwać troski i wahania Niny. Spomiędzy suchych zawodowych układów zaczynają wyzierać skrywane policyjne intrygi, spomiędzy układności i porządkowi lekarzy wyjdą układy i działania układające się w misterny plan zemsty.

  Książka stopniowo rozkwita w kryminał, któremu nie brakuje wglądu w dusze bohaterów. Zaskakujące zakończenie jest zwieńczeniem bardzo efektownej, mocno angażującej opowieści, której bardzo zwyczajny początek niezwykle szybko prowadzi ku wielu rozdrożom i obraca pierwsze wnioski w zupełny absurd. Z przyjemnością śledzi się życie zawodowe i prywatne bohaterki, mocno jej kibicując, złoszcząc się na nią i prawie w głos popychając ją do dalszych działań.

  I choć jest to kryminał pozbawiony nieco napięcia, które powinno towarzyszyć tego typu opowieściom, choć stylistycznie dopasowany język bywa momentami zbyt monotonny, sięgnięcie po kolejne tomy serii 'Ze Strachem' jest dla mnie kwestia kilku tygodni. Spodziewam się dobrej lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Trzy rzeczy sprawiły, że sięgnęłam po tę książkę. Po pierwsze była to okładka, prawda że jest niezwykła? Po drugie fakt, że nowa powieść kryminalna wydana została przez wydawnictwo Czarne, specjalizujące się w literaturze faktu i słynące ze sztywnej selekcji autorów, dawał nadzieję że w moje ręce trafi kawał dobrej literatury. A po trzecie miejsce rozgrywającej się fabuły, czyli szpital psychiatryczny, wydawało mi się z jednej strony fascynujące a z drugiej napawające strachem. Mój wybór okazał się trafny. "Dom bez klamek" to rasowy kryminał ze skomplikowaną fabułą, ciekawy początek nowej serii z Niną Warwiłow. Jędrzej Pasierski, z wykształcenia prawnik, napisał powieść, która choć jest debiutem literackim, mogłaby być przykładem z gatunku "jak dobrze pisać" dla innych, niekoniecznie początkujących, autorów.

  12 grudnia, Warszawa. Na oddziale C8 Szpitala Psychiatrycznego w Weseliskach, znalezione zostaje ciało brutalnie zamordowanego pacjenta. Na miejscu zdarzenia zjawia się podkomisarz Nina Warwiłow. Oddział zostaje zamknięty. Podejrzenie pada zarówno na pozostałych pacjentów jak i na personel medyczny. Rozpoczyna się żmudne policyjne śledztwo, które zatacza coraz szersze kręgi. Młoda komisarz oprócz znalezienia sprawcy musi również rozliczyć się z własną przeszłością i podjąć trudne życiowe decyzje, które zaważą na jej przyszłości.

  Szpital psychiatryczny to miejsce, które zawsze kojarzyło mi się z wrzaskami szaleńców, kratami w oknach, błyskiem paranoi w oczach i ciszą nocną, przerywaną jękami walczących z fobiami pacjentów. To miejsce, które na samą myśl o nim, wywołuje zarówno dreszcz strachu jak i podniecenia. Sama świadomość, że gdzieś jest dom, w którym śpią, jedzą, ślinią się i tworzą monumentalne plany ludzie odpowiedzialni za zbrodnie, przestępcy, seryjni mordercy, wywołuje w czytelniku niezdrową fascynację. Rzeczywistość jest niestety dużo mniej podniecająca. Większość oddziałów szpitali psychiatrycznych to miejsca gdzie trzymani są pacjenci cierpiący na depresję i nerwicę. To pokoje samobójców, autystyków, chorych na schizofrenię czy zespół stresu pourazowego. W krajach Europy Zachodniej coraz częstsze, a nawet modne, staje się "samozamknięcie" się w "klinice" gdzie pod okiem lekarzy przejdziemy terapię antylękową. To takie kolejne dziwactwo korpoludków, którzy za wątpliwą przyjemność zamknięcia muszą słono zapłacić. Podobnie jest w książce Pasierskiego. Oczywiście mamy tutaj do czynienia z prawdziwymi chorymi jednak nie są to psychopaci tylko ludzie z lekkimi zaburzeniami, w pełni świadomi tego co się wokół nich dzieje. Można z nimi normalnie porozmawiać, nie rzucają się, nie wyją, nie jest potrzebny kaftan bezpieczeństwa. Pomimo tego, szpital w Weseliskach, nadal jest miejscem mrocznym i klaustrofobicznym. Idealnym tłem naszej opowieści. Miejscem które skrywa tajemnice i odpowiedzi na pytania, jest zarówno początkiem jak i końcem całej opowieści.

  Autorzy literatury kryminalnej przez lata zdążyli nas przyzwyczaić do faktu, że fikcyjni policjanci, komisarze i inni członkowie służb porządkowych, to ludzie nie pozbawieni własnych problemów. Rozwodnicy, alkoholicy, nadpobudliwe głowy rodzin czy poszkodowane przez los kaleki. Asortyment jest bogaty, więc mamy z czego wybierać. Tym razem padło na 37-letnią Ninę, która jest świeżo po rozstaniu z partnerem. Na dokładkę autor dołożył jej ojca alkoholika i mały problem "zdrowotny", z którym musi się zmierzyć. Zawsze się wzruszam, kiedy główną bohaterką powieści kryminalnej jest kobieta. Samica w męskim świecie alf. Tym razem świat ten został przedstawiony z całą szowinistycznym smrodem, który się za nim ciągnie. Do tej pory duża część mężczyzn jest przekonana, że komisariat nie jest miejscem dla kobiet. Niech się spełniają jako pielęgniarki, adwokatki, malarki czy w innych zawodach, gdzie przyda się ich wrażliwość i potrzeba matkowania. Brutalny świat ulicy lepiej niech pozostanie dla mężczyzn. Jędrzej Pasierski dobrze odtworzył realia. Nina się nie nadawała, Nina była tępa, na każdym kroku słyszała, że jest niedoświadczona, brakuje jej inteligencji i w ogóle "bez mężczyzny ani rusz". Cieszyłam się, gdy jedynie z malutką pomocą przełożonego, który otoczył ją ochroną, udawało jej się na każdym kroku udowadniać, że jest dobra. Nie lepsza, ale na poziomie. Nie zostaje z tyłu, używa rozumu, wyciąga wnioski. Kolejna kobieta, która nie potrzebuje męskiego przewodnika. Takich kobiet, wzorów, powinno być więcej w literaturze i cieszę się, że autorzy-mężczyźni, zaczęli również na nie stawiać. Jednak pod żadnym pozorem nie jest to literatura feministyczna. Jest taka jak powinna być czyli zbalansowana.

  "Dom bez klamek" to kryminał z wyrazistą i skomplikowaną fabułą, w którym by odkryć tajemnicę morderstw musimy cofnąć się aż do lat siedemdziesiątych. Zawsze mam pewne obawy, kiedy debiutanci, zabierają się za tak kompleksowo rozbudowane powieści. Często są one pułapką dla niedoświadczonych pisarzy, typową pajęczą siecią, która otula ich kokonem, wysysając pomysły i siły witalne. I taki wydrenowany autor staje się coraz bardziej chaotyczny i mało wiarygodny. Jędrzej Pasierski zdecydowanie nie dał się złapać. Wszystkie wątki połączone zostały w sensowną całość, a warstwa obyczajowa była subtelna i nie przytłoczyła fabuły. Parokrotnie złapałam się na tym, że podziwiam charakterystyczną dla autora rytmikę narracji : akcja, dialog, opowiadanie. Regularnie niczym metronom. Akcja była zaplanowana i dynamiczna, dialog ciekawy i pouczający a opowiedziane historie tworzyły tło opowieści. Dzięki temu brak było tutaj nudy, akcja parła na przód a czytelnik krok po kroku odkrywał nowe ślady prowadzące do rozwiązania zagadki.

  "Dom bez klamek" to mroczna opowieść o zemście i sprawiedliwości, która może zostać wymierzona nawet po latach. Autor wprost z naszego rodzimego podwórka zabiera nas na niemieckie bulwary gdzie kwitł handel żywym towarem. Z domu bez klamek przenosimy się do małej mazowieckiej wioski gdzie w pożarze zginęła miejscowa rodzina. Fabuła jest jak drzewo, im wyżej wchodzimy tym więcej gałęzi, im dalej czytamy tym więcej wątków. Polubiłam bohaterów, polubiłam Ninę oraz komisariat na Jagiellońskiej, zresztą to moje rodzinne strony stąd może ten sentyment. Będę odwiedzać. Mam nadzieję, że tylko w książkach. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

Warto zwrócić uwagę na...
Audiobook Dom bez klamek. Nina Warwiłow. Tom 1 CD 0/5 Nasza cena:
31,06 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Dom bez klamek. Nina Warwiłow. Tom 1 CD

12 grudnia rano pielęgniarka na oddziale C8 szpitala psychiatrycznego w Weseliskach dokonuje makabrycznego odkrycia. W nocy jeden z pacjentów został brutalnie zamordowany. Podejrzenie pada na pozostałych chorych i personel medyczny. Policja, która wkrótce przyjeżdża na miejsce zdarzenia, nie może...
W Imię Natury 0/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W Imię Natury

Mateusz Chabrowski wiedzie spokojne życie ? jest ojcem dwójki dzieci, ma kochającą żonę Maję i dom pod Warszawą. Pracuje jako prawnik w założonej przez siebie fundacji W Imię Natury zajmującej się ochroną środowiska. Pewnego dnia do jej siedziby ktoś przynosi zdjęcie mężczyzny leżącego na śniegu,...
Czerwony świt. Nina Warwiłow. Tom 3 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwony świt. Nina Warwiłow. Tom 3

20 marca 2015 roku cała Polska wpatruje się w niebo i podziwia zaćmienie słońca. W tym czasie w swoim lofcie na warszawskiej Pradze umiera Sara Kosowska – wzięta aktorka młodego pokolenia. Policja podejrzewa morderstwo. Sprawą zajmuje się komisarz Nina Warwiłow, która niedawno wróciła do pracy po...
Roztopy. Nina Warwiłow. Tom 2 5/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Roztopy. Nina Warwiłow. Tom 2

Joanna Pascho zostawia swoje poukładane warszawskie życie - odchodzi z pracy, sprzedaje mieszkanie i przenosi się do Bukowców, malutkiej wioski w Beskidzie Niskim. W pobliskich Gorlicach otwiera gabinet dermatologiczny. Zaczyna remont domu. Szybko jednak nadchodzi zima, a z pozoru idylliczna wioska...
Audiobook Roztopy. Nina Warwiłow. Tom 2 CD 0/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Roztopy. Nina Warwiłow. Tom 2 CD

Po świetnie przyjętym debiutanckim Domu bez klamek Jędrzej Pasierski powraca z kolejną książką o Ninie Warwiłow.   Gdy po wczesnej zimie do Bukowców, małej wsi w Beskidzie Niskim, przychodzą roztopy, policja znajduje w lesie zwłoki. Kim jest ofiara i jaki związek ma brutalne zabójstwo z Joanną...
eBook W Imię Natury mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,72 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook W Imię Natury mobi epub

Mateusz Chabrowski wiedzie spokojne życie – jest ojcem dwójki dzieci, ma kochającą żonę Maję i dom pod Warszawą. Pracuje jako prawnik w założonej przez siebie fundacji W Imię Natury zajmującej się ochroną środowiska. Pewnego dnia do jej siedziby ktoś przynosi zdjęcie mężczyzny leżącego na śniegu;...
Audiobook Roztopy. Nina Warwiłow. Tom 2 mp3 0/5 Nasza cena:
21,17 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Roztopy. Nina Warwiłow. Tom 2 mp3

Gdy po wczesnej zimie do Bukowców, małej wsi w Beskidzie Niskim, przychodzą roztopy, policja znajduje w lesie zwłoki. Kim jest ofiara i jaki związek ma brutalne zabójstwo z Joanną Pascho, warszawską lekarką, która niedawno przeprowadziła się w góry? Odpowiedzi na te pytania szuka Nina Warwiłow,...
eBook Czerwony świt. Nina Warwiłow. Tom 3 mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,72 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Czerwony świt. Nina Warwiłow. Tom 3 mobi epub

20 marca 2015 roku cała Polska wpatruje się w niebo i podziwia zaćmienie słońca. W tym czasie w swoim lofcie na warszawskiej Pradze umiera Sara Kosowska – wzięta aktorka młodego pokolenia. Policja podejrzewa morderstwo. Sprawą zajmuje się komisarz Nina Warwiłow, która niedawno wróciła do pracy po...
W imię natury audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W imię natury audiobook mp3

Mateusz Chabrowski myśli, że ma w życiu wszystko. Jest szczęśliwym mężem i ojcem. Pracuje jako prawnik w założonej przez siebie fundacji W Imię Natury, która zajmuje się ochroną środowiska. Pewnego dnia do jej siedziby ktoś przynosi zdjęcie mężczyzny leżącego na śniegu, wszystko wskazuje na to, że...
Audiobook Dom bez klamek. Nina Warwiłow. Tom 1 mp3 0/5 Nasza cena:
21,17 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Dom bez klamek. Nina Warwiłow. Tom 1 mp3

"12 grudnia rano pielęgniarka na oddziale C8 szpitala psychiatrycznego w Weseliskach dokonuje makabrycznego odkrycia. W nocy jeden z pacjentów został brutalnie zamordowany. Podejrzenie pada na pozostałych chorych i personel medyczny. Policja, która wkrótce przyjeżdża na miejsce zdarzenia, nie może...
Audiobook Czerwony świt. Nina Warwiłow. Tom 3 mp3 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Czerwony świt. Nina Warwiłow. Tom 3 mp3

20 marca 2015 roku cała Polska wpatruje się w niebo i podziwia zaćmienie słońca. W tym czasie w swoim lofcie na warszawskiej Pradze umiera Sara Kosowska – wzięta aktorka młodego pokolenia. Policja podejrzewa morderstwo. Sprawą zajmuje się komisarz Nina Warwiłow, która niedawno wróciła do pracy po...
eBook Dom bez klamek. Nina Warwiłow. Tom 1 mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dom bez klamek. Nina Warwiłow. Tom 1 mobi epub

12 grudnia rano pielęgniarka na oddziale C8 szpitala psychiatrycznego w Weseliskach dokonuje makabrycznego odkrycia. W nocy jeden z pacjentów został brutalnie zamordowany. Podejrzenie pada na pozostałych chorych i personel medyczny. Policja, która wkrótce przyjeżdża na miejsce zdarzenia, nie może...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula