Marsjanin

Książka
31,66 zł
eBook
30,23 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Format:14.5 x 21.5 cm
Oprawa:Miękka
Wydawnictwo:Akurat
Rok wydania:2023
Ilość stron:384
Opis

Prawdziwe oblicze człowieka poznajemy w sytuacjach skrajnie ekstremalnych.

Mark Watney, astronauta NASA, został wystawiony na najcięższą próbę, z jaką może zmierzyć się istota ludzka, w śmiertelnie niebezpiecznym i nieprzewidywalnym środowisku obcej planety.

Pierwsza eskapada na Marsa kończy się burzą piaskową i natychmiastową ewakuacją załogi. Podczas pośpiesznego powrotu  na czerwonej planecie pozostaje jeden z członków zespołu, uznany przez kolegów i resztę świata za zmarłego. Mark Watney jednak żyje i rozpoczyna swoją heroiczną walkę o przetrwanie, z minimalnymi zapasami powietrza, żywności i bez żadnej łączności z Ziemią. Czy niezłomna determinacja, silna psychika i naukowa wiedza wystarczą, by przeżyć na Marsie i wyjść cało z beznadziejnego położenia?  Czy człowiek w sytuacji bez wyjścia może zdobyć się na dystans do siebie oraz tego, co go czeka?

Marsjanin Andy’ego Weira to trzymająca w napięciu powieść o największych i absolutnie podstawowych lękach tkwiących w każdym z nas. Uważana przez krytyków i czytelników za jedną z najlepszych książek science-fiction ostatnich lat. Mądra, przenikliwa, z dynamiczną i poruszającą fabułą, zmuszająca do postawienia sobie najtrudniejszych pytań i rewizji przekonań o granicach ludzkiej wytrzymałości.

Na podstawie "Marsjanina" powstał film w reżyserii  Ridleya Scotta, twórcy takich kasowych produkcji jak "Gladiator", "Helikopter w ogniu" czy "Hannibal".  W główną rolę Marka Watneya wcielił się  zdobywca Oscara Matt Damon.

Więcej


Sięgaj po książki z gatunku fantasy. Przenieś się w czasie i przestrzeni, oswajając się z nierzeczywistymi istotami i podążając śladami niezwykłych bohaterów, którzy stawiają czoła potężnym, magicznym przeciwnikom i odkrywają swoje nadprzyrodzone moce. Wciągające narracje, intrygujące wątki i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że każda strona książki fantasy jest niesamowitą przygodą.

Fantasy – gatunek, który zachwyca: sprawdź, co możesz zyskać!
  • Światy pełne magii i niezwykłych stworzeń potrzebują od czytelnika użycia wyobraźni, co pozwala na lepsze zrozumienie i interpretację przedstawianych treści.
  • Fantasy inspiruje do tworzenia własnych historii, rysunków i innych form ekspresji artystycznej, dzięki żywym opisom i oryginalnym konceptom.
  • Pozwala zatracić się od codziennych problemów, przenosząc czytelnika w miejsce, gdzie obowiązują inne prawa i zasady, co może być relaksujące.

Zanurz się w pełen przygód świat przedstawiony w książce "Marsjanin", opracowanej przez autorów: Andy Weir, Marcin Ring. Została wydana w 2023 roku."Marsjanin" opublikowało Wydawnictwo Akurat.

Jest to stosunkowo długa publikacja, składa się z 384 stron napisanych w języku polskim.

Książka ma miękką okładkę, dzięki czemu bardzo wygodnie się ją czyta nawet na szkolnym korytarzu.

Wolisz wersję w innym formacie? Tytuły dostępne są często na Taniej Książce do zakupu w wersji elektronicznej, czy w innej oprawie. Sprawdź, jakie wersje książki "Marsjanin" mamy dla Ciebie. Warto rozważyć chociażby cyfrowe wydanie w formacie mobi/epub lub mp3. To alternatywne rozwiązanie dla czytelników, którzy nie lubią książek tradycyjnych.

Zamów tę książkę i poczuj zapach kartek oraz magię słów.

Szczegóły
  • Tytuł: Marsjanin
  • Autor: Andy Weir
  • Wydawnictwo Akurat
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2023
  • Ilość stron: 384
  • Format: 14.5 x 21.5 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788328729452
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: The Martian
  • Tłumacz: Ring Marcin
  • Nr wydania: 2
  • ISBN: 9788328729452
  • EAN: 9788328729452
  • Wymiary: 145 x 215 x 24 mm
  • Dane producenta: MUZA SA, ul. Sienna 73, 00-833, Warszawa, Polska, tel. 48226211775, muza@muza.com.pl
Recenzje książki Marsjanin (18)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena: 3/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Dodana przez Magdalena K. w dniu 2015-07-10
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    13 z 25 osób uznało recenzję za przydatną

    "Marsjanin" Andy Weir'a to dziennik astronauty, który na skutek nieszczęśliwego zbiegu wypadków został zupełnie sam na Czerwonej Planecie. Co gorsza, nasz bohater nie tylko jest samotny, ale w dodatku - wszyscy uważają go za zmarłego. Tak rozpoczyna się kosmiczny survival i walka o powrót na Ziemię.

    Brzmi obiecująco? Entuzjastyczne recenzje "Marsjanina" oraz obietnica ekranizacji tej książki przez Ridleya Scotta skusiły mnie do sięgnięcia po tę pozycję. Niestety, nie mogę połączyć się w zachwytach z przedmówcami. Mój pierwszy zarzut wiążę się trochę z formułą samej powieści. Mamy do czynienia z rodzajem dziennika, zatem poznajemy naszego bohatera poprzez jego wpisy. Kim jest zatem Mark Watney? Dla mnie to trochę taki Pan Nikt. Niewiele mogę o nim powiedzieć po lekturze opisującej jego zmagania z marsjańską rzeczywistością. Ot, taki wesołek, a którym możesz iść na piwo i który w najbardziej kryzysowej sytuacji sypnie żartem. Żartem raczej prostym, bez drugiego dna dodajmy. Po prostu dobry, dzielny chłopak w kosmosie - prosty jak podanie ręki. Konstrukcja głównego bohatera wiąże się z całokształtem klimatu panującego w książce - w moim odczuciu jest to festiwal hamburgerów. Powieść jest "amerykańska" do bólu: podniesiemy się dumnie z każdego niepowodzenia, uratujemy tego chłopaka - to nasz człowiek itd. Szkoda, bo dla mnie oznacza to zmarnowany potencjał. Gdzie mroczny klimat Marsa? Gdzie wątpliwości człowieka, który został zupełnie sam w kosmosie? Rozumiem, że mamy do czynienia z kimś o nad przeciętnej woli walki - ale czy wszystko musi odbywać się w atmosferze białego, amerykańskiego uśmiechu i głośnego high five?

    Podsumowując, polecam książkę tym, którzy na lato potrzebują czegoś lekkiego do pociągu a unikają romansów. Taki kąsek do połknięcia na raz, bez głębszych refleksji i powrotów.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena: 5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Dodana przez Katarzyna K. w dniu 2016-09-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Super książka, wciągająca i ciekawa, bardzo fajnie i szybko się ją czytało. Gorąco polecam. Moja ocena 5/5

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena: 5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Dodana przez Magdalena S. w dniu 2015-09-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    13 z 15 osób uznało recenzję za przydatną

    Lot w przestrzeń kosmiczną nie jest już czymś niewyobrażalnym. NASA obecnie pracuje nad projektem kolonizacji tej planety a „szczęśliwcy”, którzy mają tego dokonać już zostali wybrani. No tak… inicjatywa ciekawa, plan piękny, ale należy się liczyć z tym, że zawsze coś może pójść nie tak. Nawet bardzo nie tak… dlatego to nie do końca takie szczęście, bo co jeśli jeden z członków załogi w nieszczęśliwym wypadku zostanie na Marsie sam?

    Mark Watney miał niesamowitego pecha – był jednym z sześciu członków załogi Aresa 3, która wybrała się na Marsa. Misja musiała zostać przerwana z powodu straszliwej burzy piaskowej, ewakuacja trwała, a biedny Mark został ranny i ślad po nim zaginął. Załoga, święcie przekonana, że go straciła, ruszyła w podróż powrotną do domu, choć ciężko było im się pogodzić ze stratą. Jednak Mark przeżył, ale czy na długo? Sam na opustoszałej planecie, z brakiem odpowiednich narzędzi, nie wspominając już o zapasach żywności… Jednak człowiekiem zawsze kieruje chęć przetrwania, dlatego botanik podejmuje heroiczną walkę, w której wykorzystuje nie tylko swoje umiejętności, ale wszystko, co tylko może. Tonący brzytwy się chwyta…

    Szczerze? Nie wyobrażam sobie, co zrobiłabym, gdybym znalazła się w takiej sytuacji. Jest to naprawdę tak przerażająca wizja, że chyba nawet całkowicie do mnie nie dociera. Budzisz się obolały na obcej planecie… planecie! To nawet nie jest bezludna wyspa czy nieznane Ci miasto. To jest Mars! Ciało niebieskie oddalone od Ziemi o 227 936 637 kilometrów! Przetrwanie tam graniczy przecież z cudem… dlatego podziwiam głównego bohatera, który nie poddał się ani razu! Walczył do samego końca, zachował trzeźwość umysłu i zimną krew, chociaż nic nie było proste. I jak tu mu nie kibicować? Jak nie obdarzyć go wsparciem (chociaż tym mentalnym) i sympatią? Mark Watney jest postacią niesamowitą. Nawet w obliczu niemal pewnej śmierci nie traci poczucia humoru i mimo że tematyka poruszana przez tę powieść do zabawnych nie należy, to dzięki jego ironii nie raz uśmiech pojawił się na mojej twarzy.

    Doskonałą rzeczą jest to, że Andy Weir wprowadził kilka rodzajów narracji. Perspektywa Marka jest niczym pamiętnik spisywany w poszczególny dni pobytu na Marsie. Dzięki temu otrzymujemy pełen obraz sytuacji, w jakiej znalazł się główny bohater. Widzimy, z czym musiał się zmierzyć, aby przetrwać. Pojawia się również punkt widzenia załogi, która odleciała z Marsa oraz ludzi pracujących dla NASA, którzy kontrolują misję Ares. Chyba najważniejszą rzeczą, którą taki zabieg wprowadził, była niepewność. Tak na dobrą sprawę, podczas czytania, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy Markowi się uda. Kłody pod nogami, piasek w oczy (dosłownie i w przenośni) – na obcej planecie nic nie jest łatwe. Zwłaszcza przetrwanie. Dlatego niepewność towarzyszy nam cały czas, nawet w punkcie kulminacyjnym.

    Autor doskonale poradził sobie z przedstawieniem świata, w którym rozgrywa się akcja. Szczegółowe i dopracowane opisy i specjalistyczne słownictwo wprowadzają nas do realiów fizyki, botaniki, inżynierii i mechaniki. Mogłoby się wydawać, że taka historia nie ma w sobie żadnego potencjału, a czytanie o tym, co każdego dnia robi Mark stanie się po chwili nudne. Nic bardziej mylnego! Andy Weir dba nie tylko o rozbudzanie naszej wyobraźni, ale również wzbudzanie ciekawości. A jak można nie chcieć śledzić poczynań człowieka, który z tak ogromną determinacją walczy z dnia na dzień? Tym bardziej, że Mars jest nieprzewidywalny i wydarzyć może się dosłownie wszystko – nie tylko burza piaskowa, ale przecież sprzęt, który doskonale znamy i korzystamy z niego na Ziemi, może zupełnie inaczej zachowywać się na innej planecie.

    „Marsjanin” to doskonała powieść, która wciąga już od pierwszej strony. Wciąga i nie puszcza, ona po prostu pochłania. To niezwykle oryginalna i jedyna w swoim rodzaju historia o przetrwaniu, woli walki oraz o tym, że nie ma żadnych ograniczeń – człowiek jest w stanie zrobić wszystko, przekroczyć każdą granicę i zmobilizować się do działania, aby nie zginąć w osamotnieniu. Mark Watney jest znakomitym bohaterem, którego nie da się nie lubić. Ironiczny humor jest wisienką na torcie, podobnie jak odpowiednie stopniowanie napięcia i niepewność towarzysząca nam od początku do końca. Obok tej pozycji nie można przejść obojętnie, gdyż jest po prostu niesamowita!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena: 4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Dodana przez Adriana B. w dniu 2014-11-13
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    29 z 50 osób uznało recenzję za przydatną

    Już od samego początku historii, jesteśmy wciągani w wir wydarzeń nie z tego świata. Burza pisakowa przybrała zbyt dużą siłę destrukcyjną, niemożliwe by cała ekspedycja mogła zakończyć się sukcesem. Postanawiają więc uciec z tej burzliwej planety, która wydaje się walczyć z obcymi przybyszami. Niestety Mark Watney zostaje ciężko ranny. Szybkie decyzje rządzą tym światem, reszta załogi ucieka z tej planety, mając na uwadze, że Mark nie żyje. Jednak rzeczywistość okazuje się całkowicie inna…

    Jestem ogromnie urzeczona tą historią. Już od pierwszych stron, zaczęłam popadać w tę planetę bezwzględnie. Założyłam skafander i hełm razem z bohaterem i chciałam mu pomóc, przebywałam z nim na Marsie przez ogromną liczbę soli(jednostka dnia na Marsie, ponieważ doba na tej planecie jest odmienna od naszej ziemskiej). Nie każda historia musi się skończyć tragicznie, nie każda historia musi się skończyć szczęśliwie, w dzisiejszych czasach nigdy nie wiesz, co autor wymyślił.

    Już od samego początku główny bohater wbija w nas szpilki humoru, czasem nawet dość czarnego. Bo co byście powiedzieli na to, że musicie przeżyć na Marsie, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że zostaje zniszczona łączność z Ziemią, a Ciebie uważają za zmarłego? Właśnie, ja bym już narobiła w majtki ze strachu, z otaczającej mnie samotności i z tego powodu, że zostałabym skazana na pastwę losu. Fakt, jedzenie jest, ale na pewno nie starczy do czasu, gdy wyruszy kolejna misja na Marsa. Musi ON więc kombinować i to bardzo szczegółowo, aż tak, że niektórych zwrotów, słów nie jestem w stanie zrozumieć. Lecz nie martwcie się, w niczym te nazwy nie przeszkadzają, oczywiście na początku wprawią was w osłupienie, ale gdy wyłączycie myślenie, a raczej zastanawianie się nad tym, co to naprawdę jest, to idzie gładko i przyjemnie, jeżeli można tak powiedzieć o sytuacji, w której znalazł się główny bohater.

    Mark Watney ujął mnie za serce, swoimi wypowiedziami, a raczej jego wpisami do dziennika. Istny komik, który może i chce zamaskować cały ten strach, który w nim siedzi, ale ma to niesamowity wydźwięk w tej historii i nadaje tej książce autentyczności i niebywałego charakteru, którego nie znajdziecie w innej książce. Tak, jest to niespotykana do tej pory książka, tu nie znajdziecie jakichś kosmitów, tutaj znajdziecie odpowiedź na to: jak przetrwać. Istny Cast Away w wersji pozaziemskiej, gdzie jedyne, co was otacza, to czerwona pustynia.

    Jakbym mogła się do czegoś przeczepić, może nie przyczepić, a raczej powiedzieć czego było za mało, to właśnie tych wpisów z dziennika marsjańskiego. Jedni wolą urozmaicenie, w postaci wydarzeń z ziemi, które tutaj się pojawiają, ale ze względu na to, że tak zakochałam się w głównym bohaterze, to mogłabym nawet przeczytać o tym, jak nic nie robi. Jego przemyślenia i wydarzenia wiele razy wprawiały mnie w szeroki uśmiech. Więc dla mnie, nawet gdyby była ona całkiem wypełniona misją na marsie to nie miałabym nic przeciwko.

    Nie mogę się doczekać filmu, Ridley’a Scott’a, który będzie miał swoją premierę w przyszłym roku, a główną rolę zagra Matt Damon. Przyznacie, że istna gratka, zarówno dla czytelników, jak i filmożerców. Ja zaliczam się do dwóch grup, i ogromnie Wam polecam tę bohaterską walkę na czerwonej planecie, nie tylko z własnym sobą, a z przeciwnościami losu, na które nie zawsze możemy mieć wpływ.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena: 5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Dodana przez Sebastian J. w dniu 2015-02-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    25 z 45 osób uznało recenzję za przydatną

    Książka jest eksperymentalnym i rzadko spotykanym jeszcze tworem napisanym w formie dziennika. Wcześniej spotkałem się z podobnym schematem w powieści "Troje" Sary Lotz. Pierwsze pięć rozdziałów jest w całości złożonych z wpisów dziennika marsonauty i zasadniczo nie czuje się niczego dziwnego w czytaniu wspomnień porzuconego w samym środku czerwonej pustyni człowieka, któremu kończy się w zasadzie wszystko - poza wyszukanym dowcipem. Później jednak powieść się rozwija. Autor przenosi akcję na Ziemię do centrum NASA, gdzie możemy śledzić na bieżąco poczynania Watneya oczami innych ludzi - pojawia się zatem narracja trzecioosobowa. Watneya obserwuje cały świat, ponieważ gdy do wiadomości publicznych dotarła informacja o pozostawieniu na czerwonym globie samotnego człowieka, cała ludzkość zaczęła śledzić jego poczynania i mocno mu kibicować. Ten aspekt powieści autor oddał idealnie.

    Nie znaczy to jednak, że "Marsjanin" to tylko na sucho spisany dziennik jedynego człowieka na Marsie z adnotacją w wiadomościach kanału 1. Książka składa się z kilku części - poza wspomnianymi zapisami jest również szereg dialogów pomiędzy bohaterami na Ziemi, a także załogi powracającego z Marsa statku. Ten, kto oglądał "Apollo 13" odnajdzie znajome elementy, takie jak opisy technologii, sposoby działania urządzeń budowanych do badania kosmosu, czy w końcu burze mózgów trwające całe noce, podczas których inżynierowie z NASA zastanawiają się jak z kilku rzeczy i taśmy klejącej stworzyć np. filtr do powietrza czy jak przebudować łazik kosmiczny, aby spełniał wymogi długiej podróży. Sporo z tych detali został oczywiście uproszczone - tak jak żaden film, którego akcja odbywa się w kosmosie via wspomniany wcześniej "Gravity" czy "Kosmiczni kowboje" z rzeczywistym trzymaniem się praw fizyki ma zwykle niewiele wspólnego.

    Generalnie jest to kawał dobrej roboty. Znakomicie poprowadzona fabuła, wielowątkowa, ze spojrzeniem z kilku różnych perspektyw. Historia ujęta w powieści jest oczywiście ciekawa, ale niekoniecznie nowatorska, pomimo że rękoma Marka autor produkuje paliwo i tlen, czy nawet wodę za pomocą aparatury chemicznej, to jednak fabuła posiada kilka luk. Sporym zdumieniem jest późniejsze przyśpieszenie akcji, ale trudno oczekiwać, aby w 400 stronach zawrzeć wpisy dziennika i ważniejsze wydarzenia z okresu półtora roku.

    Natomiast mistrzostwem są napisane przez autora postacie, przede wszystkim osoba Marka Watneya. Może miejscami zabawna na wyrost, ale to postać która na długo zapadnie w pamięci. Jego poczucie humoru jest wielkim plusem książki, i tak naprawdę w przeplocie z nawiedzającymi go klęskami - sukcesem "Marsjanina". Ciekaw jestem gry Damona, ale pokazał ON już w "Interstellar", że w skafandrze kosmonauty wygląda wiarygodnie.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
O autorze

Andy Weir urodził się 16 czerwca 1972 roku w Davis, Kalifornia, w Stanach Zjednoczonych. Jest amerykańskim pisarzem, najbardziej znanym ze swojej debiutanckiej powieści "Marsjanin". Wychował się na książkach science-fiction takich autorów, jak Arthur C. Clarke, czy Isaac Asimov.

 

W wieku 15 lat rozpoczął pracę jako programista komputerowy dla Sandia National Laboratories. Pracował również jako programista w kilku firmach programistycznych, w tym AOL i Blizzard, gdzie pracował nad grą Warcraft 2.

Hity miesiąca
  • Wygon

    Poruszające wspomnienia o wychodzeniu z alkoholizmu Trzydziestoletnia Amy wraca na rodzinne Orkady – wyspy u wybrzeży Szkocji, z których desperacko pragnęła uciec. Pokiereszowana przez nałóg, próbuje znaleźć choć tymczasową stabizację i nauczyć się żyć bez alkoholu. Jej droga do zdrowienia prowadzi...
    Poruszające wspomnienia o wychodzeniu z alkoholizmu Trzydziestoletnia Amy wraca na rodzinne Orkady – wyspy u wybrzeży Szkocji, z których desperacko pragnęła uciec. Pokiereszowana przez nałóg, próbuje znaleźć choć tymczasową stabizację i nauczyć się żyć bez alkoholu. Jej droga do zdrowienia prowadzi...
    30,11 zł
      5.0/5
  • Jak przytulić jeżozwierza. Proste sposoby kochania trudnych ludzi

    Ta książka jest potężnym narzędziem. Narzędziem do tego stopnia potężnym, że jeśli zastosujecie zawarte w niej zalecenia, skieruje was na drogę prowadzącą ku harmonii, empatii i lepszemu życiu. Jeśli wasze osądzające kolce kłują was do środka, ta książka pomoże wam w akceptacji siebie. Jeśli inni...
    Ta książka jest potężnym narzędziem. Narzędziem do tego stopnia potężnym, że jeśli zastosujecie zawarte w niej zalecenia, skieruje was na drogę prowadzącą ku harmonii, empatii i lepszemu życiu. Jeśli wasze osądzające kolce kłują was do środka, ta książka pomoże wam w akceptacji siebie. Jeśli inni...
    29,10 zł
      4.5/5
  • Czerwona pełnia. Kobiety z rodziny Wierzbickich. Tom 3

    Trzeci, finałowy tom sagi Kobiety z rodziny Wierzbickich Poszczególne zdarzenia są jak potoki wpadające do wielkiej rzeki. Losy każdego z bohaterów tej opowieści prowadzą do jednego czasu, aby wszystko, co się wydarzyło, wydarzyć się mogło. Młodzi Wierzbiccy opuścili rodzinne gniazdo. W Białym...
    Trzeci, finałowy tom sagi Kobiety z rodziny Wierzbickich Poszczególne zdarzenia są jak potoki wpadające do wielkiej rzeki. Losy każdego z bohaterów tej opowieści prowadzą do jednego czasu, aby wszystko, co się wydarzyło, wydarzyć się mogło. Młodzi Wierzbiccy opuścili rodzinne gniazdo. W Białym...
    33,93 zł
      4.6/5
    Cena okładkowa: 49,99 zł -32% Najniższa cena: 34,02 zł
  • HellPunk

    Historia lubi zataczać koło, a chęć zemsty bywa silniejsza od zdrowego rozsądku… Szesnastoletnia Asia przywykła do tego, że nieustannie musi walczyć o to, co jej rówieśnicy dostali od losu bez najmniejszego wysiłku. Jej ojciec trafił do więzienia, a matka zniknęła. Dziewczyna jest więc zmuszona do...
    Historia lubi zataczać koło, a chęć zemsty bywa silniejsza od zdrowego rozsądku… Szesnastoletnia Asia przywykła do tego, że nieustannie musi walczyć o to, co jej rówieśnicy dostali od losu bez najmniejszego wysiłku. Jej ojciec trafił do więzienia, a matka zniknęła. Dziewczyna jest więc zmuszona do...
    41,99 zł
      3.7/5
  • Shaigan. Thorgal. Saga

    Imię Shaigana Bezlitosnego budzi strach od klifów Skandynawii po wybrzeża kraju Saksonów. Okrucieństwu tego pirata dorównuje tylko bezwzględność jego kochanki, Kriss de Valnor. Nikt oprócz niej nie wie, że Shaiganem jest Thorgal. Kriss wykorzystuje fakt, że bohater utracił pamięć, i dzięki temu...
    Imię Shaigana Bezlitosnego budzi strach od klifów Skandynawii po wybrzeża kraju Saksonów. Okrucieństwu tego pirata dorównuje tylko bezwzględność jego kochanki, Kriss de Valnor. Nikt oprócz niej nie wie, że Shaiganem jest Thorgal. Kriss wykorzystuje fakt, że bohater utracił pamięć, i dzięki temu...
    40,13 zł
      0/5
  • Rzuć go dla mnie

    Jest młodszą siostrą jego najlepszego przyjaciela. Jego przyjaciółką. I chce, aby zerwała ze swoim chłopakiem... dla niego Penelope to niezwykle utalentowana łyżwiarka, której karierę przerwał wypadek. I choć na lodzie nie miała sobie równych, to w życiu uczuciowym zaliczała same dołki i...
    Jest młodszą siostrą jego najlepszego przyjaciela. Jego przyjaciółką. I chce, aby zerwała ze swoim chłopakiem... dla niego Penelope to niezwykle utalentowana łyżwiarka, której karierę przerwał wypadek. I choć na lodzie nie miała sobie równych, to w życiu uczuciowym zaliczała same dołki i...
    30,74 zł
      3.8/5
  • Tarot w pismach wybitnych okultystów z XVIII, XIX i XX wieku

    Wyjątkowy zbiór tekstów poświęconych tarotowi autorstwa czołowych autorytetów zachodniej magii napisanych na przestrzeni ostatnich trzech stuleci. Ta unikalna kolekcja klasycznych esejów przedstawia fascynującą ewolucję tarota jako narzędzia magicznego. Znany okultysta Donald Tyson zredagował i...
    Wyjątkowy zbiór tekstów poświęconych tarotowi autorstwa czołowych autorytetów zachodniej magii napisanych na przestrzeni ostatnich trzech stuleci. Ta unikalna kolekcja klasycznych esejów przedstawia fascynującą ewolucję tarota jako narzędzia magicznego. Znany okultysta Donald Tyson zredagował i...
    34,63 zł
      5.0/5
  • Diwa. Opowieść o Marii Callas

    Historia romansu najwybitniejszej śpiewaczki operowej i jednego z najbogatszych mężczyzn W wytwornym i bezwzględnym świecie opery Maria Callas była znana jako la divina: boska. Dzięki wspaniałemu głosowi, naturalnemu zamiłowaniu do dramatyzmu i zniewalającej urodzie została ulubienicą...
    Historia romansu najwybitniejszej śpiewaczki operowej i jednego z najbogatszych mężczyzn W wytwornym i bezwzględnym świecie opery Maria Callas była znana jako la divina: boska. Dzięki wspaniałemu głosowi, naturalnemu zamiłowaniu do dramatyzmu i zniewalającej urodzie została ulubienicą...
    38,65 zł
      0/5
  • Opowieść Penryn o końcu świata. Angelfall. Tom 1

    Aniele, stróżu mój... szeptaliśmy przez setki lat. Teraz to właśnie one okazały się naszym największym koszmarem. Minęło sześć tygodni, odkąd anioły apokalipsy zstąpiły na ziemię, aby zniszczyć świat ludzi. Uliczne gangi rządzą za dnia, a strach w nocy. Prawo przestaje obowiązywać. Państwowe...
    Aniele, stróżu mój... szeptaliśmy przez setki lat. Teraz to właśnie one okazały się naszym największym koszmarem. Minęło sześć tygodni, odkąd anioły apokalipsy zstąpiły na ziemię, aby zniszczyć świat ludzi. Uliczne gangi rządzą za dnia, a strach w nocy. Prawo przestaje obowiązywać. Państwowe...
    31,99 zł
      5.0/5
  • Czerwień. Kolory zła. Tom 1

    Przyglądał się ciału zafascynowany. To była najpiękniejsza zbrodnia, jaką widział. Dopuścić się jej mógł tylko prawdziwy psychopata. Takiego mordu nie wolno było zignorować. Wszystko wskazuje na to, że oprawca na swoją kolejną ofiarę czekał cierpliwie 17 lat. Dla prokuratora Bilskiego ta sprawa...
    Przyglądał się ciału zafascynowany. To była najpiękniejsza zbrodnia, jaką widział. Dopuścić się jej mógł tylko prawdziwy psychopata. Takiego mordu nie wolno było zignorować. Wszystko wskazuje na to, że oprawca na swoją kolejną ofiarę czekał cierpliwie 17 lat. Dla prokuratora Bilskiego ta sprawa...
    35,05 zł
      4.7/5
  • Nadzieja w spiżarni ukryta

    Mieli wszystko. Prawie… Pracę, którą kochali, piękny dom na wsi, w urokliwej scenerii lasu i pobliskiej rzeczki, i siebie. Brakowało im jednego – czasu. Wiecznie zabiegani i zapracowani, nie byli w stanie cieszyć się tym, co przyniósł im los. Życie zdecydowało jednak za Łucję, że musi zwolnić....
    Mieli wszystko. Prawie… Pracę, którą kochali, piękny dom na wsi, w urokliwej scenerii lasu i pobliskiej rzeczki, i siebie. Brakowało im jednego – czasu. Wiecznie zabiegani i zapracowani, nie byli w stanie cieszyć się tym, co przyniósł im los. Życie zdecydowało jednak za Łucję, że musi zwolnić....
    34,21 zł
      4.5/5
  • Ballady Beleriandu. Historia Śródziemia. Tom 3

    Historia Śródziemia to najbardziej oczekiwany przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po polsku, francusku, niemiecku, szwedzku, hiszpańsku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowy cykl książek wydanych przez Christophera Tolkiena na...
    Historia Śródziemia to najbardziej oczekiwany przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po polsku, francusku, niemiecku, szwedzku, hiszpańsku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowy cykl książek wydanych przez Christophera Tolkiena na...
    65,64 zł
      4.8/5
  • Mine to have. Długo i szczęśliwie. Tom 1

    W dniu ślubu wszystko powinno iść gładko. Prawda? Kiedy Harlow otrzymuje zaproszenie na ślub swojego byłego chłopaka, jest zaskoczona, ale przypomina sobie złożoną mu obietnicę, że będzie przy nim w tym najszczęśliwszym dniu jego życia. Przysięgając mu to, myślała, że to ona stanie z nim przed...
    W dniu ślubu wszystko powinno iść gładko. Prawda? Kiedy Harlow otrzymuje zaproszenie na ślub swojego byłego chłopaka, jest zaskoczona, ale przypomina sobie złożoną mu obietnicę, że będzie przy nim w tym najszczęśliwszym dniu jego życia. Przysięgając mu to, myślała, że to ona stanie z nim przed...
    27,70 zł
      3.7/5
  • Niewydarzone historie

    W Twoich dłoniach spoczywa zbiór historii z mojego życia. Ich wyjątkowość polega na tym, że wszystkie są zmyślone. Przez ostatnie miesiące moje pióro sączyło kłamstwa niczym krople kiepsko oczyszczonej wody z przeterminowanego filtra. To zdanie również jest kłamstwem, bo nigdy nie trzymałem pióra w...
    W Twoich dłoniach spoczywa zbiór historii z mojego życia. Ich wyjątkowość polega na tym, że wszystkie są zmyślone. Przez ostatnie miesiące moje pióro sączyło kłamstwa niczym krople kiepsko oczyszczonej wody z przeterminowanego filtra. To zdanie również jest kłamstwem, bo nigdy nie trzymałem pióra w...
    33,17 zł
      0/5
  • Faking it

    Autorka sensacji YA i przeboju Netfliksa The Kissing Booth przedstawia pełną humoru powieść o niby-randkach, niewinnych kłamstwach i poszukiwaniu prawdziwych uczuć Sophie, 25 lat Szuka: osoby towarzyszącej na ślub siostry Nigdy w życiu… nie była w dłuższym związku Sophie jest singielką, której...
    Autorka sensacji YA i przeboju Netfliksa The Kissing Booth przedstawia pełną humoru powieść o niby-randkach, niewinnych kłamstwach i poszukiwaniu prawdziwych uczuć Sophie, 25 lat Szuka: osoby towarzyszącej na ślub siostry Nigdy w życiu… nie była w dłuższym związku Sophie jest singielką, której...
    31,72 zł
      5.0/5
  • Times New Romans

    Debiut obyczajowy autorki romansów młodzieżowych, w którym się zakochasz! Autor romansów i autorka kryminałów, którzy mają napisać razem bestseller? Jasne! Coś jeszcze? Dobrze by było, gdyby przy okazji udawali parę, zamieszkali pod jednym dachem, w mediach społecznościowych wyglądali na...
    Debiut obyczajowy autorki romansów młodzieżowych, w którym się zakochasz! Autor romansów i autorka kryminałów, którzy mają napisać razem bestseller? Jasne! Coś jeszcze? Dobrze by było, gdyby przy okazji udawali parę, zamieszkali pod jednym dachem, w mediach społecznościowych wyglądali na...
    34,76 zł
      4.5/5
  • Córka Bogini Księżyca. Niebiańskie królestwo. Tom 1

    Urzekające fantasy inspirowane legendą o Chang’e, chińskiej bogini księżyca. Dorastająca na Księżycu Xingyin przywykła do samotności. Nie wie, że jest ukrywana przed Niebiańskim Cesarzem, który skazał jej matkę za kradzież eliksiru nieśmiertelności. Kiedy jednak magia Xingyin zostaje wykryta,...
    Urzekające fantasy inspirowane legendą o Chang’e, chińskiej bogini księżyca. Dorastająca na Księżycu Xingyin przywykła do samotności. Nie wie, że jest ukrywana przed Niebiańskim Cesarzem, który skazał jej matkę za kradzież eliksiru nieśmiertelności. Kiedy jednak magia Xingyin zostaje wykryta,...
    30,58 zł
      4.4/5
  • W domu czarownicy. Jak za pomocą rytuałów i zaklęć stworzyć przestrzeń pełną dobrej energii

    Codzienność może być magiczna! Poznaj tajniki magii ogniska domowego i stwórz wokół siebie bezpieczny azyl, miejsce odnowy, odpoczynku oraz odzyskania sił. Poznaj nową książkę autorki „Green Witch”, „Księgi urody czarownicy” i „Zaklęć ochronnych” i dowiedz się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby...
    Codzienność może być magiczna! Poznaj tajniki magii ogniska domowego i stwórz wokół siebie bezpieczny azyl, miejsce odnowy, odpoczynku oraz odzyskania sił. Poznaj nową książkę autorki „Green Witch”, „Księgi urody czarownicy” i „Zaklęć ochronnych” i dowiedz się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby...
    23,58 zł
      3.9/5
  • Utracona droga i inne pisma

    Historia Śródziemia to najbardziej oczekiwany przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku i hiszpańsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po polsku, francusku, niemiecku, szwedzku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowy cykl książek wydanych przez Christophera Tolkiena na...
    Historia Śródziemia to najbardziej oczekiwany przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku i hiszpańsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po polsku, francusku, niemiecku, szwedzku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowy cykl książek wydanych przez Christophera Tolkiena na...
    72,95 zł
      5.0/5
  • Szklarz

    Po burzliwym rozstaniu z żoną dziennikarz Adam Lebuda stara się na nowo poukładać swoje życie i pobudzić nieco przykurzoną karierę. Presja w redakcji i obiecana premia są wystarczającą motywacją do poszukiwania tematu godnego najwyższych wyświetleń w sieci. Gdy pewnego dnia pod jego drzwi trafia...
    Po burzliwym rozstaniu z żoną dziennikarz Adam Lebuda stara się na nowo poukładać swoje życie i pobudzić nieco przykurzoną karierę. Presja w redakcji i obiecana premia są wystarczającą motywacją do poszukiwania tematu godnego najwyższych wyświetleń w sieci. Gdy pewnego dnia pod jego drzwi trafia...
    26,16 zł
      4.7/5
  • Mroczny wymiar. Trylogia Mistrza Magii. Tom 1

    Nimfa, która musi wykonać zadanie. Demon, który nie chce zabijać. Clio jest nimfą żyjącą wśród ludzi. Nie może wrócić do rodzinnego królestwa, póki unosi się nad nim widmo wojny. Pewnego dnia pojawia się jednak szansa na powrót do Nadziemia i niewidzianej dawno rodziny. Aby znów znaleźć się w swoim...
    Nimfa, która musi wykonać zadanie. Demon, który nie chce zabijać. Clio jest nimfą żyjącą wśród ludzi. Nie może wrócić do rodzinnego królestwa, póki unosi się nad nim widmo wojny. Pewnego dnia pojawia się jednak szansa na powrót do Nadziemia i niewidzianej dawno rodziny. Aby znów znaleźć się w swoim...
    22,86 zł
      4.8/5
  • Tarot: Koty rządzą światem. Karty + przewodnik

    Co Cię czeka w przyszłości? Czy Twoje marzenia się spełnią? Czy czeka na Ciebie miłość? Szukasz odpowiedzi? Tarot pomoże Ci je znaleźć! Każda osoba zainteresowana tarotem potwierdzi, że to o wiele więcej niż talia kart. Karty tarota ze swymi tajemniczymi nazwami i intrygującą obrazowością są...
    Co Cię czeka w przyszłości? Czy Twoje marzenia się spełnią? Czy czeka na Ciebie miłość? Szukasz odpowiedzi? Tarot pomoże Ci je znaleźć! Każda osoba zainteresowana tarotem potwierdzi, że to o wiele więcej niż talia kart. Karty tarota ze swymi tajemniczymi nazwami i intrygującą obrazowością są...
    82,73 zł
      5.0/5
  • Sprawa Rachel Price

    Światła. Kamera. Kłamstwa „Nie wiem, nie pamiętam” – te słowa Bel Price powtarzała przez całe życie jak mantrę w odpowiedzi na pytanie o tamten dzień, gdy jako niespełna dwulatka została jedynym świadkiem zaginięcia swojej matki. Sprawa zostaje wyciągnięta na światło dzienne, kiedy po ponad...
    Światła. Kamera. Kłamstwa „Nie wiem, nie pamiętam” – te słowa Bel Price powtarzała przez całe życie jak mantrę w odpowiedzi na pytanie o tamten dzień, gdy jako niespełna dwulatka została jedynym świadkiem zaginięcia swojej matki. Sprawa zostaje wyciągnięta na światło dzienne, kiedy po ponad...
    48,58 zł
      0/5
  • Wyborny trup

    Dystopijna, prowokacyjna i niezwykle ważna powieść o moralności i ludzkich żądzach. Dla czytelników o mocnych nerwach. Po Przemianie kwitnie handel „mięsem specjalnym”. Marco, syn rzeźnika, wie, jakimi prawami rządzi się ta branża. Pogrążony w rozpaczy po stracie ukochanej osoby z goryczą obserwuje...
    Dystopijna, prowokacyjna i niezwykle ważna powieść o moralności i ludzkich żądzach. Dla czytelników o mocnych nerwach. Po Przemianie kwitnie handel „mięsem specjalnym”. Marco, syn rzeźnika, wie, jakimi prawami rządzi się ta branża. Pogrążony w rozpaczy po stracie ukochanej osoby z goryczą obserwuje...
    Ograniczona dostępność
    23,58 zł
      4.7/5
  • Tajemnice pałacu prezydenckiego

    Pałac prezydencki jest jak dwór, żyje swoim własnym życiem, oderwanym od zewnętrznej rzeczywistości. W pałacu dzieją się rzeczy ludzkie, nie tylko urzędowe. Pałac prezydencki to prawdopodobnie najbardziej zamknięte środowisko w Polsce. Nie ma tu ludzi przypadkowych, nie ma niewiernych, nie ma...
    Pałac prezydencki jest jak dwór, żyje swoim własnym życiem, oderwanym od zewnętrznej rzeczywistości. W pałacu dzieją się rzeczy ludzkie, nie tylko urzędowe. Pałac prezydencki to prawdopodobnie najbardziej zamknięte środowisko w Polsce. Nie ma tu ludzi przypadkowych, nie ma niewiernych, nie ma...
    31,99 zł
      0/5
    Cena okładkowa: 49,90 zł -36% Najniższa cena: 33,49 zł -4%
  • Romantyczna katastrofa DL

      Ratować małżeństwo czy rodzinny dworek, brnąc przy tym w nowe kłopoty? Agata, roztrzepana pisarka z problemami małżeńskimi, latem wyjeżdża z dziećmi na podlaską wieś. Pod jednym dachem spotykają się cztery pokolenia. Z jednej strony są dystyngowana babcia arystokratka i szalona ciotka zielarka, z...
      Ratować małżeństwo czy rodzinny dworek, brnąc przy tym w nowe kłopoty? Agata, roztrzepana pisarka z problemami małżeńskimi, latem wyjeżdża z dziećmi na podlaską wieś. Pod jednym dachem spotykają się cztery pokolenia. Z jednej strony są dystyngowana babcia arystokratka i szalona ciotka zielarka, z...
    35,99 zł
      5.0/5
  • Piekarnia czarodzieja

    Koreańska baśń, w której spełniają się niebezpieczne życzenia. Diabelskie Ciastko Cynamonowe, Migdałowa Laseczka Wspomnień, a może Pokojowy Scone z Rodzynkami? W piekarni czarodzieja czekają na ciebie magiczne przysmaki, jednak uważaj, co wybierasz. Całodobowa piekarnia, z której unosi się...
    Koreańska baśń, w której spełniają się niebezpieczne życzenia. Diabelskie Ciastko Cynamonowe, Migdałowa Laseczka Wspomnień, a może Pokojowy Scone z Rodzynkami? W piekarni czarodzieja czekają na ciebie magiczne przysmaki, jednak uważaj, co wybierasz. Całodobowa piekarnia, z której unosi się...
    28,99 zł
      4.8/5
  • Nic mnie nie powstrzyma. Osiągaj więcej dzięki sile umysłu

    Jak wykorzystać to, co już masz, żeby osiągnąć to, czego chcesz? Co byś zrobił, gdybyś wiedział, że jesteś nie do zatrzymania? Dokąd byś poszedł?  Komu pomógł? Ta książka pomoże ci znaleźć odpowiedzi na te pytania i pokaże, jak mierzyć wysoko i małymi krokami osiągnąć więcej, niż kiedykolwiek...
    Jak wykorzystać to, co już masz, żeby osiągnąć to, czego chcesz? Co byś zrobił, gdybyś wiedział, że jesteś nie do zatrzymania? Dokąd byś poszedł?  Komu pomógł? Ta książka pomoże ci znaleźć odpowiedzi na te pytania i pokaże, jak mierzyć wysoko i małymi krokami osiągnąć więcej, niż kiedykolwiek...
    28,99 zł
      0/5
  • Zbrodnia w pałacu Buckingham. Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo. Tom 2

    Jej Królewska Mość na tropie kolejnej zagadki! Z perspektywy królowej Elżbiety II sprawy nie wyglądają zbyt optymistycznie. Referendum w sprawie Brexitu dzieli naród, w Stanach Zjednoczonych zakończyły się burzliwe wybory, a przy basenie w pałacu Buckingham właśnie odnaleziono ciało jednej z...
    Jej Królewska Mość na tropie kolejnej zagadki! Z perspektywy królowej Elżbiety II sprawy nie wyglądają zbyt optymistycznie. Referendum w sprawie Brexitu dzieli naród, w Stanach Zjednoczonych zakończyły się burzliwe wybory, a przy basenie w pałacu Buckingham właśnie odnaleziono ciało jednej z...
    31,10 zł
      4.5/5
  • Practice girl

    Jo nigdy nie słyszała o określeniu „dziewczyna do trenowania”, dopóki nie została tak nazwana. Jo Beckett pragnie miłości. Zakochała się w kilku chłopakach, ale z jakiegoś powodu oni nigdy nie odwzajemniali jej uczuć. Pewnej nocy, na imprezie, na którą nawet nie chciała iść, dowiaduje się prawdy.  ...
    Jo nigdy nie słyszała o określeniu „dziewczyna do trenowania”, dopóki nie została tak nazwana. Jo Beckett pragnie miłości. Zakochała się w kilku chłopakach, ale z jakiegoś powodu oni nigdy nie odwzajemniali jej uczuć. Pewnej nocy, na imprezie, na którą nawet nie chciała iść, dowiaduje się prawdy.  ...
    25,01 zł
      4.1/5

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula