Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.0 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
224
Inne wersje (2)
Pocket, op. miękka
za 13,97 zł
eBook, mobi, epub
za 23,33 zł
Nasza cena: 22,16 zł 34,90 zł Taniej o: 37%

Masz tendencję do nadmiernego krytykowania siebie i swoich potknięć? Jeśli tak, ten poradnik jest idealny dla Ciebie. Strategie, które opisano w tej książce, pomogą Ci uwierzyć w siebie i pokonać krytyczny głos ukryty w Twojej głowie.

Książka "Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie" skłania do refleksji o samoakceptacji i docenieniu siebie. W dzisiejszym świecie, w którym dominuje presja społeczna oraz hejt, bardzo ważne jest zaufanie do siebie samego i docenienie własnych starań.

Pozycja ta zwraca uwagę, że wszechogarniający hejt, który ma być odbierany jako wyższość, tak naprawdę jest oznaką słabości. Zranienie osób, którym się w rzeczywistości zazdrości, może spowodować u nich obniżenie własnej wartości i wzmocnienie pozycji wewnętrznego krytyka. Dlatego autorki pokazują, jak rozpocząć zmianę, podbudować samoocenę oraz skupić się na bardziej pozytywnych informacjach płynących z otoczenia.

Warto dodać, że poradnik zawiera także wartościowe wywiady ze sławnymi kobietami, takimi jak Honorata Skarbek, Dorota Wellman, Katarzyna Cichopek oraz Daria Ładocha. Ich historie udowadniają, że każda kobieta może walczyć z nadmierną samokrytyką, nawet jeśli jest popularna i doceniana przez tysiące osób w Polsce. Ta książka udowadnia, że pewności siebie można się nauczyć, a jest to możliwe dzięki odpowiednim ćwiczeniom i samozaparciu.

Alina Adamowicz jest terapeutką kobiet i trenerką pozytywności emocjonalnej. Pracuje w nurcie psychologii pozytywnej i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. W swojej pracy skupia się na wzmacnianiu u klientek poczucia własnej wartości. Joanna Godecka jest coachem, trenerką oraz terapeutką w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, a także praktykiem integracji oddechem. W swoim dorobku pisarskim ma wiele poradników. Jednym z najbardziej popularnych jest "Nie odkładaj życia na później".

Bestsellery z kategorii Rozwój osobisty >>

Recenzje książki Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie (7)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia potwierdzona zakupem
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Czytałam dziesiątki książek o pewności siebie, prowadzę warsztaty z zakresu pewności siebie w branży IT, obejrzałam setki materiałów dostępnych w sieci, słuchałam rad osób pracujących w marketingu sieciowym, sama podejmowałam próby walki z własnymi kompleksami, może to nie wszystko, ale wystraczająco wiele, by powiedzieć, że mam pojęcie na ten temat. Tym bardziej ucieszyła mnie otrzymana do recenzji książka „Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie”.

  Alina Adamowicz i Joanna Godecka zaproponowały inna formę poradnika. Jest tu więcej wywiadów, rozmów, bardziej przypomina reportaż niż standardowy poradnik pojawiający się na rynku. Wiem, jak duży opór mają czytelnicy przed sięganiem po tego typu lektury. Sporo osób zraziło się do formy poradników przez pseudo coachów lub próby wciągnięcia ich do piramid finansowych. Ale ja się nie poddaję i korzystając z grona obserwujących mnie na Instagramie osób, wpadłam na pomysł jak przekonać Was do sięgnięcia po tę książkę. Jestem ogromnie dumna z mojej pomysłowości, chwalę samą siebie.

  Przechodzę do sedna sprawy i przedstawiam ten chytry plan.

  W relacji na Instagramie zadałam pytanie „z jakiego powodu brakuje Ci pewności siebie?”

  Oto odpowiedzi:

  Przez mój wygląd.

  Boję się, że powiem coś głupiego.

  Wstydzę się, że się narzucam.

  Jestem zbyt wrażliwa.

  Nie mam wsparcia od rodziny.

  Rodzina mnie krytykuje.

  Nie mam pozycji wśród znajomych.

  Wstydzę się mówić co tak naprawdę myślę.

  Mój wujek mnie wyśmiewał przez całe dzieciństwo.

  Moi rodzice pili i poniżali mnie.

  W szkole byłam pośmiewiskiem przez 6 lat.

  Nikt nie akceptuje jaki naprawdę jestem, muszę się z tym kryć.

  Boję się wyśmiania i odrzucenia.

  Nie mam okazji mówić co myślę, nikt mnie nie słucha.

  Uważne czytanie książki „Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie” pomoże pokonać wszystkie obawy. Nie jest tam podana złota rada na wszystko, nie ma ćwiczeń i celów do zrealizowania. O nie…

  W tej książce jest samo życie, nasze kompleksy, nasz wewnętrzny krytyk i postanowienie, by wreszcie go okiełznać. Uwielbiam ją i będę dwoić się, aby namówić Cię do tej lektury. Najbardziej wartościowa książka tego roku. Jestem zachwycona i chciałabym podzielić się z Toba tymi emocjami, chciałabym wzbudzić je również w Tobie.

  Pamiętaj, pewność siebie nie jest cechą, z którą musisz się urodzić, jej można się nauczyć.

  Tymczasem,

  Katarzyna

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy zdarza Ci się krytykować samą siebie? Bo mi niestety tak. Potrafię sobie wytknąć, to że zostało mi parę kilo po ciąży , zwłaszcza na brzuchu. A przecież aktorki, sportsmenki czy inne kobiety wróciły do formy sprzed ciąży w tak krótkim czasie. To taki jeden z przykładów z których potrafię wbić szpilę sama w sobie.

  Z pomocą idą nam Alina Adamowicz oraz Joanna Godecka i książka „Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie”. Jest to poradnik napisany łatwym językiem, który pokazuje nam jakie błędy popełniamy w myśleniu o samych sobie oraz jak to zmienić. Znajdziemy tutaj ćwiczenia pozwalające na pozbycie się tego krytycznego spojrzenia jak i wywiady z interesującymi kobietami ze świata show-biznesu, dziennikarstwa. Książka pokazuje, że nieświadomie same siebie krytykujemy i widzimy w nas niedoskonałości, których tak na prawdę nie ma.

  Pierwszy raz czytałam poradnik i na początku miałam mieszane uczucia, zwłaszcza do wykonywania ćwiczeń. Szczerze? Nie wszystkie je wykonałam, mam w sobie blokadę do powtarzania sobie czegoś, zwłaszcza na głos. Ale bardzo spodobało mi się jedno w którym zmieniamy sposób mówienia do siebie. Zamiast mówić sobie „nie radzę sobie” czy „nic mi się nie udaje" mówimy „nie wiem, co mam zrobić i jak to zrobić” i „potrafię sobie radzić z przeciwnościami”. Przecież to tak niewiele a poprawi nam samopoczucie i uciszyć ten cholerny krytykujący głosik.

  Bardzo podobają mi się części z wywiadami. Pokazują jak znane kobiety radzą sobie ze swoim wewnętrznym krytykiem oraz ich pogląd na świat.

  Myślę, że ta książka jest dla większości kobiet. Często nieświadomie same siebie krzywdzimy. Nikt nam tak nie dokopie, wyleje fali hejtu jak my same.

  Kobiety walczmy o siebie i doceniamy się. To co same myślimy o sobie jest najważniejsze. Przecież każda z nas jest ładna i mądra, musimy tylko w to uwierzyć. A to że ktoś o nas myśli i czasem powie coś złego, to trudno? Widocznie czegoś nam zazdrości.

  @onaczytanoca

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie jestem fanką poradników . Zawsze gdy się za nie biorę czuję się jakby ktoś kazał mi coś zrobić. Wiecie o co mi chodzi? masz iść tu, robić to itp itd. W tej książce jest zupełnie inaczej, zamiast "masz zrobić", jest po prostu spróbuj . Na tę książkę trafiłam też w idealnym momencie mojego życia. Od dłuższego czasu czułam się przytłoczona ale bałam się zaryzykować i pójść dalej . Bałam się ryzyka a jednocześnie pozwalałam otaczać się przez osoby, które z jakiś względów mnie dołują, zamiast wspierać i to w różnych dziedzinach życia. Czy to komentując wychowanie moich dzieci, moja wagę skończywszy na tym jak się ubieram. Te wszystkie komentarze hamowały mój rozwój i podcinały mi skrzydła. Było mi jeszcze trudniej zaakceptować siebie i zaryzykować czy to w kwestii pracy, kursów czy choćby mojego hobby, powodowały u mnie jedynie poczucie winy. Czy po tej książce zmieniłam się o 180 stopni ? nie , ale próbuję. Ćwiczenia i motywujące rozmowy z niesamowitymi kobietami dają mi nadzieję i siłę na to by rano wstać i powiedzieć sobie "to będzie piękny dzień" . I choć rok się kończy to ja wzięłam moje postanowienia noworoczne i zaczynam je powoli realizować. I tak czasami słyszę jak mój wewnętrzny krytyk mówi mi "po co ci to" , ";nie dasz rady" i potrzebuję kilkunastu minut by pokazać mu, że nie ON tu rządzi :P ale widzę po sobie , że z dnia na dzień idzie mi lepiej. Powoli strach przed czymś nowym zmienia się w ekscytację . Myślę, że ten proces wzmacniania siebie będzie jeszcze trwał i trwał ale każdego dnia uczymy się czegoś nowego , a zupełnie inaczej człowiek funkcjonuje gdy robi to bo chce, interesuje go to , a inaczej jak czuje się zmuszony przez otoczenie czy zrezygnowany i pełny krytycznych myśli. Książka porusza sporo aspektów takich choćby z dnia codziennego odnośnie naszych kompleksów, strachem przed nowym , ryzykiem, myślę że każda z nas znajdzie to coś co ją dotyka i przez co przeszła.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Temat, który został poruszony w książce jest mi znany. Od kilkunastu miesięcy go zgłębiam. Lubię szukać informacji, lubię się uczyć i zmieniam powoli swoje nastawienie. Sporo za mną, a jeszcze więcej pracy przede mną. A dlaczego ciągle szukam nowych informacji? Z prostego powodu, bo każdy autor ma inny styl i nigdy nie wiem, czy owy styl będzie, bądź nie, mi pasować na 100%.

  Wracając do książki muszę przyznać, że nic nowego nie odkryłam. Nie porwało mnie nic szczególnie, ale też nie mogę powiedzieć, że pozycja była bardzo zła... 😉 Podobało mi się, iż każdy rozdział rozpoczynał się krótką teorią. Napisana prostym językiem, można się dowiedzieć jaki problem konkretnie autorki poruszają. Nie znajdziesz tu definicji encyklopedycznych, wręcz przeciwnie.

  Po teorii czas na ćwiczenia. Ważny to etap, gdyż bez ćwiczeń, nie można pozbyć się krytyka wewnętrznego. Trzeba pracować nad sobą codziennie i tutaj znajdziesz bardzo ciekawe i nietrudne ćwiczenia, które wykonujesz sama, bądź z kimś.

  Na końcu każdego z rozdziału znajduje się obszerny wywiad, w którym poruszane są zagadnienia konkretnego tematu. Wywiady przeprowadzone są ze znanymi osobami ze świata show biznesu. Muszę przyznać, że jest to ciekawe podejście znanych osób do tematu krytyka. Polecam te rozdziały najbardziej z całej książki.

  Reasumując, książka dobra. Polecam, lecz pamiętaj to nie pozycja, którą można przeczytać i odłożyć, a wręcz przeciwnie należy z nią pracować.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie będę ukrywać, że po poradniki sięgam dosyć sporadycznie, ale ten jest zdecydowanie inny niż wszystkie które do tej pory przeczytałam. Książka jest skierowana bezpośrednio do kobiet bo to niestety my częściej zmagamy się z wewnętrznym krytykiem, dodatkowo autorki nie wchodzą tutaj w rolę mentorek które chcą nam wskazać właściwą drogę pokazując co mamy zmienić w swoim życiu czy też postrzeganiu siebie. Czytając tej książki mam wrażenie jak bym słuchała czy też rozmawiała z przyjaciółką, nie ma tutaj też gotowej odpowiedzi co jest złe, a co dobre. Znajdziemy za to różne ćwiczenia, które musimy zrobić samodzielnie i być przy tym całkowicie szczerym, nie ma w tych ćwiczeniach jednak ścisłych reguł, a jedynie wskazany kierunek co mają pomóc one nam osiągnąć oraz na jakie kwestie pomogą nam inaczej spojrzeć. Aby łatwiej było nam spojrzeć na wnioski jakie z nich wyciągamy lub lekko nas ukierunkować co mogą oznaczać nasze uczucia po ich wykonaniu, mamy przedstawione historie różnych kobiet zmagających się ze swoimi wewnętrznymi krytykami i na ich przykładzie mamy pokazane jak można sobie z nim radzić. Dodatkowo po każdym rozdziale autorki przeprowadziły wywiad z kobietami które są znane z mediów i mają w sobie dużo pozytywnej energii i chociaż ich życie może się wydawać sielanką to również mają problemy jak każda z nas. Książkę bardzo dobrze się czyta i można ją przeczytać spokojnie w jeden wieczór chociaż moim zdaniem lepiej poświęcić jej więcej czasu i dać sobie czas na refleksje po każdym rozdziale szczególnie jeśli w którymś znajdziemy coś co do nas pasuje. Myślę, że książka może pomóc spojrzeć nam inaczej na siebie i sprawić, że będziemy mniej krytyczne wobec siebie. Jest napisana również w taki sposób, że w każdym momencie możemy szybko wrócić do zagadnień które nas interesują lub do tego nad czym chcemy popracować.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Cierpisz z powodu lęków albo depresji? Zmagasz się z zaburzeniami odżywiania albo nieustannie krytykujesz swój wygląd? Tkwisz w destrukcyjnych schematach zachowań albo toksycznych relacjach? Brakuje Ci pewności siebie? A może straciłaś kontakt ze swoim prawdziwym ja? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco...
dodaj do schowka Do koszyka 34,29 zł
Duet autorski popularnej książki „Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie” proponuje kolejną książkę pomagającą wejść na drogę pozytywnej zmiany. W tej książce autorki zajęły się poczuciem wstydu, który podobnie jak krytyk wewnętrzny, działa destrukcyjnie na poczucie własnej wartości i...
dodaj do schowka Do koszyka 25,34 zł
Książka adresowana jest do osób, które odczuwają, że codzienne życie nie daje im satysfakcji, odmierzają czas od poniedziałku do weekendu albo od urlopu do urlopu i trwają w przeświadczeniu, że to co najlepsze właśnie się skończyło. Żyją w sposób będący bardziej strategią przetrwania niż...
dodaj do schowka Do koszyka 22,16 zł
Jak zyskać poczucie bezpieczeństwa, spokój wewnętrzny i równowagę emocjonalną, aby móc budować, zamiast bezustannie z czymś walczyć. „A co będzie, jeśli...”. Jesteś mistrzynią w snuciu czarnych scenariuszy? Gryziesz się sprawami, które jeszcze się nie wydarzyły? Obsesyjnie roztrząsasz rzeczy, które...
dodaj do schowka Do koszyka 22,16 zł
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zbudować dobry, trwały, szczęśliwy związek, w tej książce znajdziesz odpowiedzi i konkretne wskazówki płynące z nurtu psychologii pozytywnej. Autorki ilustrują tekst licznymi przykładami, dzięki którym wiedzę teoretyczną przekładają na codzienne doświadczenia...
dodaj do schowka Do koszyka 25,70 zł
Nowy poradnik autorek bestsellerowego Superzwiązku! Jak znaleźć właściwego mężczyznę? Alina Adamowicz i Justyna Moraczewska stworzyły poradnik dla każdego, kto szuka dobrej miłości. Dla singielek, które nie chcą być same, ale nie godzą się na to, by być z kimkolwiek. Dla kobiet po rozstaniach,...
dodaj do schowka Do koszyka 22,73 zł Cena regularna: 44,99 zł -49% Najniższa cena z 30 dni: 21,64 zł +5%
Wybrane bestsellery
Kontynuacja bestsellerowej Belladonny. Intrygująca, magiczna, gotycka opowieść, rozgrywająca się wśród szelestu jedwabi, lśniących posadzek sal balowych i ogrodów rodzących śmiercionośne rośliny. Właściciel Thorn Grove, Elijah Hawthorne zostaje oskarżony o zabójstwo. Los, perfidny brat Śmierci,...
dodaj do schowka Do koszyka 43,75 zł
Gimnazjum Grega szoruje o dno. Wyniki ogólnokrajowego testu to porażka, maskotką drużyny koszykarskiej zostaje wesoły sedes Chlapek, a szkoła zmienia nazwę na ŚMIERDŹ ROBALOM (nie, nie chcecie wiedzieć). Ech, życie ucznia jest takie ciężkie… Czy nie byłoby lepiej, gdyby na zajęcia chodziły same...
dodaj do schowka Do koszyka 22,76 zł
Kontynuacja Fourth Wing, bestsellerowej serii Empireum. Najlepsze romantasy 2023 roku według Goodreads! Wszyscy spodziewali się, że Violet Sorrengail umrze w trakcie pierwszego roku w Uczelni Wojskowej Basgiath. Jednak Odsiew był zaledwie pierwszym testem mającym na celu pozbycie się kadetów o...
dodaj do schowka Do koszyka 71,99 zł
BEZ WZGLĘDU NA TO, W KTÓREJ ERZE JESTEŚ, TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE Każdy zna Taylor Swift – jej reputacja ją wyprzedza. Najbardziej popularna piosenkarka na świecie i pierwsza w historii kobieta czterokrotnie wyróżniona Grammy za najlepszy album roku. Nieustraszona skandalistka i delikatna...
dodaj do schowka Do koszyka 38,10 zł

Shogun

0/5
Shōgun to bodaj najsłynniejsza (także dzięki kultowemu serialowi) część azjatyckiej sagi  Jamesa Clavella (1924-94) – jednego z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy, słusznie nazywanego „Mr. Bestseller”, a był także wziętym scenarzystą filmowym (m.in. Mucha i Wielka ucieczka). Ale także...
dodaj do schowka Do koszyka 59,54 zł
Kontynuacja historii bohaterów z I Wanna Fall. Bright Side Po wypadku Raise`a świat Lei zupełnie się zmienia. Chłopak wydaje się kimś zupełnie innym. Jest zimny, niedostępny, obcy. Dziewczyna nie wie, co ma o tym wszystkim myśleć. Jedyne, co czuje, to ból złamanego serca. Jakby tego było mało,...
dodaj do schowka Do koszyka 35,93 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula