Buszujący w zbożu

Autor:

J D Salinger

Średnia: 3.1 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
12.0x19.5cm
Rok wydania
2014
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Inne wersje (2)
Książka, op. miękka
od 27,97 zł
Nasza cena: 24,99 zł 29,40 zł Taniej o: 15%

“Buszujący w zbożu” to kultowa powieść buntownicza, która po dziś dzień stanowi prawdziwą biblię wolnych duchów i outsiderów.

“Buszujący w zbożu” to jedna z kultowych powieści, choć i jedna z najbardziej napiętnowanych książek XX wieku, opowiadająca o młodzieńczym buncie, rozterkach życiowych i poszukiwaniu siebie przez szesnastoletniego bohatera.

“Buszujący w zbożu”, powieść, którą napisał Jerome David Salinger, cieszy się od lat niesłabnącą sławą i popularnością. Szesnastoletni uczeń Holden Caulfield nie odnajduje się w prywatnym college'u. Nie mogąc dłużej znieść otaczającego go absurdu, podłości i fałszu typowego dla świata dorosłych, postanawia uciec ze szkoły i samemu decydować o swoim życiu.. Zamiar swój realizuje i przez kilka następnych dni błąka się po najrozmaitszych zakamarkach Nowego Jorku. “Buszowanie” po wielkiej metropolii zaprowadzi go w końcu do rodzinnego domu, jednak tych kilka dni swobody wyciśnie na nim niezapomniane piętno. Tak właśnie zaczyna się kultowa już książka “Buszujący w zbożu”, która zmienia spojrzenie na świat kolejnych pokoleń. Nie zawsze niestety była interpretowana słusznie - dość powiedzieć, że stała się ulubioną książką zabójcy Johna Lennona.

Historia “buszowania” Holdena Caulfielda może się wydać na pierwszy rzut oka serią zabawnych perypetii dorastającego chłopaka o skomplikowanej naturze. Jednak, gdy przyjrzymy się temu bliżej, natychmiast dojdziemy do wniosku, że kryje się pod tym o wiele więcej. Sprawy, które ważą się na kartach tej niezwykłej powieści bynajmniej nie należą do błahych. Salinger porusza tu problematykę, jak najbardziej uniwersalną i dlatego też od wielu dziesiątków lat powieść ta cieszy się niegasnącą i ogromną popularnością. Szacuje się, że każdego roku sprzedawanych jest około 250 tysięcy egzemplarzy tej najsłynniejszej książki autorstwa J. D. Salingera.

“Buszujący w zbożu” ukazał się w Stanach Zjednoczonych 16 lipca 1951 roku, a dziesięć lat później ujrzał światło dzienne jego polski przekład autorstwa Marii Skibniewskiej. Jakiś czas później ukazało się nowe wydanie tej jednej z najważniejszych powieści w historii literatury amerykańskiej. Przekładu dokonała w tym wypadku Magdalena Słysz. Z pewnością warto wiedzieć, że wielkość i znaczenie tej powieści doceniają od lat zarówno Czytelnicy, jak i krytycy literaccy i literaturoznawcy.

Powieść Salingera znalazła się na liście stu najlepszych książek wydanych w latach 1923-2005 według tygodnika “Time”. Zajęła 64. miejsce w plebiscycie na najważniejszą powieść anglojęzyczną XX wieku, zorganizowanym przez wydawnictwo Modern Library. A przecież w momencie wydania powieść ta wzbudzała tak ogromne kontrowersje, że piętnowano ją niemal na każdym kroku. Spowodowały to głównie nawiązania do seksualności nieletnich i wulgaryzmy używane przez głównego bohatera.

Dziś “Buszujący w zbożu” znajduje się w kanonie lektur amerykańskich szkół średnich i wyższych, a jej bohater stał się popkulturową ikoną młodzieńczego buntu. Lektura szkolna opisywana jest jako jedna z tych, które prawdziwie potrafią zmienić sposób patrzenia na świat młodych nastolatków.


Kilka słów o autorze

Jerome David Salinger urodził się w 1919 roku, a zmarł w 2010 roku. Był amerykańskim pisarzem, znanym głównie ze swojej głośnej powieści “Buszujący w zbożu”.

Czytaj całość

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 1/5
  Dodana przez Sylwia Ł. w dniu 2017-01-28
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Nieraz sięgam po mało znaną książkę stanowiącą nie lada wyzwanie, niosącą pewną tajemnicę, którą odkrywam z każdą kolejną stroną. Wielokrotnie taka powieść okazuje się wspaniałą ucztą literacką, którą wspominam z rozrzewnieniem i szczerze polecam innym czytelnikom. Z kolei innym razem zdarza mi się skusić na bardzo znaną i często chwaloną lekturę, zakwalifikowaną do miana fenomenu, z którym koniecznie należy się poznać. Z tego względu sięgnęłam po "Buszującego w zbożu" Salingera - książki wychwalanej oraz rekomendowanej przez wiele osób. Niestety, tym razem zawiodłam się na całej linii...

  Holden Caulfield to szesnastolatek, który nader sceptycznie podchodzi do otaczającej go rzeczywistości. Zamiast cieszyć się młodzieńczą beztroską, czerpiąc z niej wszystko, co najlepsze, nieustannie narzeka i doszukuje się samych mankamentów. Chłopiec nie potrafi pogodzić się z powszechną nikczemnością, dwulicowością oraz niefrasobliwością, co wpływa na jego negatywny stosunek do ludzi oraz różnorodnych zdarzeń, jakie go spotykają. Pomimo swojego młodego wieku, Holden jest dobrym obserwatorem, cynicznie oraz z ogromną rezerwą podchodzącym do wszystkiego, co go otacza. Jego buntownicza natura skłania go do ucieczki ze szkoły i buszowania po Nowym Jorku w poszukiwaniu siebie...

  "Cholerne pieniądze. Zawsze w końcu człowiekowi ością w gardle staną." *

  Główny bohater nie wzbudził we mnie pozytywnych emocji, a wręcz przeciwnie - irytował mnie na każdym kroku. Najpierw zachowuje się jak niedojrzały dzieciak, robiąc głupkowate kawały, żeby za chwilę snuć refleksje na poważne tematy, zwracając uwagę na rozmaite defekty w sprawach damsko-męskich, religijnych, rodzinnych czy społecznych. Holden Caufield dostrzega, że życie jest teatrem, w którym każdy człowiek odgrywa pewną rolę, nierzadko zupełnie bezmyślnie i bezrefleksyjnie. Szesnastolatek zwraca uwagę na wszelkie błędy ludzkie, jednocześnie nieustannie popełniając je. Taka hipokryzja działa na mnie jak płachta na byka.

  Akcja książki toczy się niezwykle powściągliwie, a wręcz flegmatycznie i nieinteresująco. Narracja prowadzona przez samego głównego bohatera nie zachwyciła mnie, a jedynie zachęcała do rzucenia książki w kąt. Nieustannie drażniła mnie sama postawa Holdena - wszystkowiedzący i zadufany w sobie podlotek, który neguje dosłownie wszystko, samemu nie będąc ideałem. Zirytowało mnie także ciągłe nadużywanie wyrazu fakt - autor wcisnął je dosłownie wszędzie, czego zupełnie nie pojmuję.

  Jerome David Salinger nie zainteresował mnie swoim dziełem. Nie doświadczyłam fenomenu tej historii, a co więcej - z niecierpliwością wyczekiwałam końca. Nie zachwyciła mnie ani fabuła, ani użyty język - nie ujrzałam żadnego głębszego przesłania w tej opowieści. Doczytałam ją do końca jedynie dlatego, iż prowadziła mnie wiara w to, że autor jeszcze mnie czymś zaskoczy bądź zachwyci. Moja wiara okazała się złudna, czego bardzo żałuję.

  * cytat ze str. 103

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez Monia S. w dniu 2016-11-04
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka jest klasyką literatury. Przeczytałam ją, by wyrobić sobie własną opinię i bardzo mnie rozczarowała. Nazwałabym to opowiadaniem, a nie powieścią. Śledzimy rozdarcie głównego bohatera, który wkracza w dorosłość mając w głowie chaos. Nie wie kim jest, a pseudofilozoficzny sposób, w jaki jest opisana próba odnalezienia siebie nie pomaga wyciągnąć z tego mądrość do zastosowania w swoim przypadku. Nie polubiłam głównego bohatera. Autor nie wytłumaczył mi, dlaczego zachowywał się tak, jak się zachowywał. Nie rozumiem, dlaczego jest to kanon literatury światowej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Wojciech S. w dniu 2018-02-10
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić"

  Holden Caulfield od samego początku aż do końca książki sprawia wrażenie aroganckiego, myślącego tylko o sobie smarkacza. To jednak tylko złudzenie. Poprzez kilka dni, spisanych w formie pewnego rodzaju pamiętnika, Holden obnaża hipokryzję świata - szczególnie osób dorosłych. Sam mając naturę buntownika, krytykuje wszelakie wady naszego społeczeństwa: rolę pieniądza, złudne nadzieje miłości, kontrastowość naszego społeczeństwa i niechęć międzyludzką.

  Dzięki językowi powieści - sposobie "mówienia" narratora, dostrzegamy naszą codzienność: prostą, swojską, bez zmanierowania. W każdym rozdziale dostrzegamy wady świata - nasze słabości. Powieść Salingera słusznie w środowisku literackim ma status legendarnej.

  Dla mnie "Buszujący w zbożu" był genialną przygodą nastolatka - buntownika - powieścią w pełni zachęcającą do refleksji nad obecnym stanem człowieczeństwa. Podsumowując: książka - arcydzieło.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 1/5
  Dodana przez Laura L. w dniu 2016-07-07
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Lektura generalnie była ciekawa (z wyjątkiem nużącej końcówki), lecz nieprzyjemna, ponieważ ordynarna. Jest tu trochę filozofii, ale podanej bardziej jako resztki hamburgera niż eleganckie danie.

  Ta opinia dość dobrze współgra z moją, choć nie w stu procentach:

  [Adres usunięty]

  Z tą również się zgodzę:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Justyna D. w dniu 2017-10-10
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jedna z najbardziej napiętnowanych książek w Stanach Zjednoczonych, która wywołała nie jeden skandal i nie jedną kłótnię. Oto Buszujący w zbożu autorstwa amerykańskiego autora - J. D. Salingera. Jerome David Salinger zaczął pisać już w wieku piętnastu lat. Buszujący w zbożu to jego jedyna wydana powieść. Reszta utworów to opowiadania.

  Głównym bohaterem i jednocześnie narratorem powieści jest Holden Caulfield. Buntownik i awanturnik. Ze względu na słabe wyniki w nauce zostaje wydalony z kolejnej szkoły - Pencey Prep. Po tym wydarzeniu czytelnicy obserwują poczynania młodego bohatera w przeciągu trzech dni i dwóch nocy - jego zmagania z rzeczywistością, przeciwstawianie się szarym realiom życia.

  Jak wiecie, już od dawna planowałam lekturę Buszującego w zbożu. Znalazł się ON na liście 11 klasyków, które chcę przeczytać (link do posta znajdziesz tu). Choć opis powieści był mi znany, to i tak spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Książkę czyta się niezwykle szybko, płynnie i chętnie, co nie świadczy o tym, że jest łatwa w odbiorze. Treści z niej płynące są niezwykle przytłaczające. Autor stawia przed nami szesnastolatka, który nie wie, co począć ze swoim życiem - prawdziwym życiem, które zbliża się wielkimi krokami, zmusza do podejmowania trudnych decyzji i starań. Holden jest postacią nieszablonową, pełną złości, rezygnacji a zarazem głośnego nie! Najprościej mówiąc: chłopak ma już po dziurki w nosie zasad, reguł, robienia tego, na co zupełnie nie ma ochoty. Choć przeczytałam w swoim życiu naprawdę dużo książek, to w żadnej nie spotkałam osoby podobnej do niego. Podczas swojej trzydniowej wędrówki po Nowym Jorku spotyka wiele różnych ludzi - rozmawia z nimi, dzieli się swoimi przeżyciami, stara się odgonić wiszącą nad nim ciemną chmurę. I choć udaje mu się to, to i tak ona za chwilę powraca wraz z nadejściem samotności. W gruncie rzeczy, Holden to bardzo smutny dzieciak z dobrego domu, który widział w życiu wiele nieszczęść. Nad wyraz wrażliwy, mocno zagubiony, skłócony z otaczającym światem. Choć permanentnie poszukuje towarzystwa, bije od niego mizantropia. Jak widać jest to postać barwna, pełna sprzeczności - taka, którą można nie lubić i kompletnie nie rozumieć lub też całkowicie utożsamić się z nią.

  Tak jestem zgnębiony, że nie chcę się poruszać. Nie chcę żadnym poruszeniem przerywać zgryzoty.

  Teraz pewnie kilka osób zastanawia się, dlaczego Buszujący w zbożu wywołał tak wiele skandali, skoro to tylko książka o nieco butnym nastolatku, który ucieka ze szkoły (z której i tak został wyrzucony). Główną przyczyną powstałych kontrowersji był język, którym posługiwał się główny bohater - Holden gdzie tylko mógł wciskał swoje amerykańskie goddam czy fuck. Prócz tego bluźnierstwo, nawiązania do spraw seksualnych, lekceważenie zasad etycznych i moralnych oraz wartości rodziny. Co więcej, sama postawa bohatera była niezwykle mocno piętnowana. Według bardzo wielu osób zachęcała do buntu, łgania, spożywania alkoholu i palenia papierosów przez nieletnich, korzystania z usług prostytutek i tak dalej... Aktualnie książka nie szokuje tak jak kiedyś. Wielu nastolatków przechodzi bunt młodości w podobny sposób. Jednakże w latach 1966-1975 była to jedna z najczęściej zakazywanych książek. Wiele nauczycieli straciło pracę właśnie przez przedstawienie tego dzieła swym uczniom. W 1976 roku na mocy postanowienia sądu w Oklahoma City (USA) powstała grupa zajmująca się powstrzymywaniem księgarzy od sprzedaży Buszującego w zbożu. Po dziesięciu latach ów książka znów trafiła na języki, gdy została dopuszczona na zajęciach z literatury w Pensylwanii. Tym razem to rodzice wyrazili swój sprzeciw twierdząc, że dzieło J. D. Salingera demoralizuje ich dzieci. Rodzice z małego miasteczka w stanie Waszyngton doszukali się aż 800. przykładów bluźnierstwa - w dodatku uważali, że Buszujący w zbożu jest częścią komunistycznego spisku. Zastrzeżenia do tej książki wciąż są aktualne - w niektórych stanach losy Holdena wciąż są zakazane. Po stronie rodziców stoi przede wszystkim zła sława jaką pokryła się książka. Po pierwsze: Mark David Chapman, morderca Johna Lennona (The Beatles) miał ją przy sobie podczas dokonywania zabójstwa - dodatkowo Chapman oświadczył, iż książka stanowi wytłumaczenie powodu morderstwa; po drugie: zamachowiec John Hinckley Jr. (dokonał próby morderstwa ówczesnego prezydenta USA, Ronalda Reagana) również posiadał swoją kopię Buszującego w zbożu,; po trzecie: Robert John Bardo mając przy sobie kolejną kopię książki Salingera zamordował aktorkę Rebeccę Schaeffer.

  Jeżeli ktoś jest prawdziwym poetą, tworzy coś pięknego. To znaczy, że zostaje ci coś pięknego, nawet kiedy już odwrócisz kartkę i odłożysz książkę.

  Buszujący w zbożu to książka, która stworzyła wokół siebie historię. Ludzie sięgali po dzieło J. D. Salingera z wielu powodów: boom na amerykański realizm, zła sława, czy kontrowersje. Ja sięgając po losy Holdena nie miałam pojęcia o skali ów kontrowersji. Przeczytałam ją prawie jednym tchem podczas podróży na Mazury, które odwiedziłam na początku sierpnia. Czy polecam? W przypadku Buszującego w zbożu mogę powiedzieć tylko: sprawdź to sam!

  więcej recenzji na: ksiazkowa-[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: J D Salinger
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2014
 • Ilość stron: 304
 • Format: 12.0x19.5cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788378859994
 • Język: polski
 • Tłumacz: Słysz Magdalena
 • ISBN: 9788378859994
 • EAN: 9788378859994
 • Wymiary: 12.5x19.5x2.1 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Błękitna krew 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Błękitna krew

CYKL Z MYRONEM BOLITAREM Precyzyjnie skonstruowana intryga, mistrzowsko stopniowane napięcie, fałszywe tropy prowadzące donikąd, pozornie niemożliwe do wyjaśnienia zagadki i zaskakujące zakończenie – to podstawowe cechy literackiego stylu Cobena, które uczyniły go megagwiazdą współczesnego...
Infekcja 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Infekcja

Gdzie jest granica, której medycyna nie powinna przekraczać? Tajemnicze zaginięcie szpitalnego pacjenta i niepokojący wynik sekcji zwłok naprowadzają doktor Toby Harper na trop mężczyzny dokonującego ryzykownych eksperymentów. Infekcja to trzymająca w napięciu powieść amerykańskiej mistrzyni...
Na zakręcie 5/5 Nasza cena:
28,56 zł 33,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na zakręcie

Miles Ryan, prowincjonalny szeryf, samotnie wychowuje dziewięcioletniego syna Jonaha. Jego życiową obsesją jest schwytanie człowieka, który przed dwoma laty potrącił samochodem jego żonę i uciekł z miejsca wypadku. Od śmierci Missy dręczą go wspomnienia: pochłonięty pracą i synem nie odczuwa...
Łowca snów 4/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łowca snów

Dawno temu czterech chłopców dokonało w Derry, w Maine bohaterskiego czynu. To co zrobili odmieniło ich w sposób, którego nie byli w stanie pojąć. Ćwierć wieku później, już jako mężczyźni, spotykają się jak co roku na wyprawie łowieckiej. Choć ich drogi się rozeszły wiąż łączy ich niezwykła więź....
Prawdziwy cud 0/5 Nasza cena:
28,31 zł 33,30 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwy cud

Jeremy Marsh jest wschodzącą gwiazdą mediów, dziennikarzem śledczym, ktorego specjalnością jest pisanie demaskatorskich artykułów o 'rzeczach niezwykłych' - nietypowych koncepcjach naukowych, rzekomych zjawiskach nadprzyrodzonych, jasnowidzach i uzdrowicielach. Realista, sceptyczny od urodzenia,...
Jesienna miłość 4/5 Nasza cena:
23,80 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jesienna miłość

Powieść przez wiele miesięcy nie schodziła ze światowych list bestsellerów. Jest rok 1958. Beztroski siedemnastolatek, Landon Carter, rozpoczyna naukę w ostatniej klasie szkoły średniej. Jego ojciec kongresman pragnie, by syn zrobił karierę - tymczasem Landon, podobnie, jak reszta klasy, nie zaczął...
Przeciw wszystkim wrogom 0/5 Nasza cena:
32,39 zł 38,10 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przeciw wszystkim wrogom

Maxwell Moore jest byłym komandosem, legendą Navy SEALs. Przeszedł mordercze szkolenie, brał udział w wojnie w Iraku oraz wielu akcjach na Bliskim Wschodzie. Mówi językiem , posiada ciemną karnację; dzięki temu potrafi z łatwością wtopić się w lokalną społeczność Indii i Pakistanu. Teraz pracuje...
Mroczny tunel 0/5 Nasza cena:
20,88 zł 24,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mroczny tunel

Rok 1943. Robert Branch, młody wykładowca, zgłasza się na ochotnika do służby w marynarce wojennej. Kiedy w tajemniczych okolicznościach ginie jego najlepszy przyjaciel, Alec, profesor na tym samym wydziale, Branch jako jedyny nie wierzy w oficjalną wersję samobójstwa. Podejrzewa, że za śmierć...
Jack Reacher. Nigdy nie wracaj 0/5 Nasza cena:
29,33 zł 34,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jack Reacher. Nigdy nie wracaj

Osiemnasta powieść z Jackiem Reacherem, byłym oficerem żandarmerii wojskowej, który, przemierzając autostopem Stany Zjednoczone, samotnie wymierza sprawiedliwość. Tym razem Jack, powodowany impulsem, powraca do swojej macierzystej 110-tej jednostki specjalnej żandarmerii wojskowej. Jednak znajome...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula