Kolejna fascynująca wyprawa na Bliski Wschód, w której spotkamy naszych ulubionych bohaterów z Arabskiej sagi! Wojenna zawierucha, nędza obozów dla uchodźców i wielkie fortuny lokalnych możnowładców.
Powieść Arabski syn to kolejne spotkanie z naszymi ulubionymi bohaterami. A są nimi kobiety z rodu Salimich: Dorota oraz jej dwie córki, Marysia i Daria oraz ich mężczyźni, Hamid Binladen i dżihadi John. Zostają uwikłani w kolejne, niezwykłe wydarzenia i zmuszeni do podejmowania trudnych decyzji. Czy zatem Marysia nadal będzie iść ramię w ramię z Hamidem Binladenem, miłością swojego życia? Czy Daria ucieknie od dżihadysty? Czy ona i jej bliscy będą bezpieczni? Czy Dorota w końcu znajdzie uczucie, które przyćmi wszystkie dotychczasowe? Jest tylko jeden sposób, aby znaleźć odpowiedź na te pytania. Nie ma na co czekać, bierzmy się do lektury!
Czytając tę niezwykle poruszającą i wciągającą powieść nie sposób uniknąć pytań, które same się nasuwają. Dlaczego zawsze najbardziej pokrzywdzone podczas wojny muszą być kobiety i dzieci? Czy synowie arabskiej ziemi zawsze działają na korzyść swoich krajów? Czy potrafią udawać "niewiernych", wyrzec się siebie i swoich korzeni? Odpowiedzi warto szukać na kartach tej powieści zagłębiając się w ten pełen kontrastów świat. Świat, w którym mamy zarówno pałace wschodnich władców oraz nędzę obozów dla uchodźców. Bliski Wschód to miejsce, gdzie ścierają się interesy wielu światowych mocarstw, kraina ogromnej biedy i gigantycznych fortun. Wojna, kulturowe różnice i konflikty, to wszystko jest udziałem bohaterów tej powieści, którą czyta się niemal jednym tchem.
Oto kolejna część zachwycającej, orientalnej sagi autorstwa Tanyi Valko. Składają się na nią następujące części: Arabska żona, Arabska córka, Arabska krew, Arabska księżniczka, Okruchy raju, Miłość na Bali, Arabska krucjata, Arabski mąż, Arabski syn.
O autorce
Tanya Valko to pseudonim literacki polskiej autorki, która pracowała jako nauczycielka w Libii, a później przez dwadzieścia pięć lat była asystentką ambasadorów Rzeczypospolitej na Bliskim Wschodzie. Teraz po latach służby dyplomatycznej wraca do kraju. Czy na długo? Na to pytanie trudno odpowiedzieć zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę, jak fascynujący potrafi być Orient. I właśnie tę fascynację czuć na każdej stronie tej oto powieści.