Krótka wymiana ognia

Autor:

Zyta Rudzka

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
192
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 25,19 zł
Audiobooki mp3
za 26,92 zł
Nasza cena: 34,64 zł

"Krótka wymiana ognia" to książka opowiadająca o przemijaniu i młodości, za którą tęskni bohaterka i namiętności, jaką stara się na nowo w sobie odkryć.

Nie każdy jest w stanie pogodzić się z przemijaniem. Starzenie się, odchodzenie, a w końcu śmierć, wydają się być rzeczami odległymi, ale jednak pewnymi. W końcu nie ma osoby, która tego nie doświadczy. Roma, bohaterka "Krótkiej wymiany ognia" pragnie jednak wrócić do przeszłości.

Roma jest starszą poetką, o której niewiele ludzi dzisiaj już pamięta. Niestety, jak to zwykle bywa, życie ułożyło się nie tak jakby tego chciała. Z mężem się rozwiodła, z córką straciła kontakt. Nie do końca jednak chciałaby żegnać się już ze światem. Szczególnie, kiedy pewnego dnia na przystanku autobusowym zaczepia ją mężczyzna. Kobieta zaczyna fantazjować, w pewien sposób również zaczyna dostrzegać, jak wiele straciła.

"Krótka wymiana ognia" to powieść o próbie odrodzenia swojej namiętności, powrocie do chwil, które już nigdy przecież nie wrócą. Jak pogodzić się z przemijaniem, utratą seksualności, ciałem, które przecież nie jest już tak sprawne? Autorka w doskonały sposób przedstawia nam złożoność tego problemu, jego uniwersalność i wpływ innych osób na postrzeganie siebie. W końcu otoczenie również wpływa na to, jak odbieramy własne ciało i jak godzimy się z przeszłością.


O autorce

Zyta Rudzka jest polską pisarką, scenarzystką filmową, psychologiem. Zadebiutowała jako poetka wierszem "Ludzie". Wielokrotnie nagradzana, jej twórczość przetłumaczona została na różne języki.

Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Ten wiek to jakaś straszna sprawa. Dla jednych temat tabu, powód do smutku, czasami nawet strachu, dla innych powód do dumy. Dla mnie – temat neutralny. Może dlatego, że jestem jeszcze w przedziale między trójką a czwórką z przodu? Sama nie wiem. Jednak w ostatnim czasie miałam okazję silnie skonfrontować się z sześćdziesięciodziewięciolatką, spędzić z nią dwieście stron, poznać jej myśli, które – przynajmniej w pewnej części – bardziej „przystoją” młodej dziewczynie niż poważnej, statecznej… jakby nie było kobiecie w babcinym wieku. Wszystko to dzięki Romie, bohaterce książki „Krótka wymiana ognia” Zyty Rudzkiej.

  Roma to starsza, niemal siedemdziesięcioletnia poetka, której życie ułożyło się tak, jak to czasami bywa – straciła kontakt z córką i rozwiodła się z mężem. Kobieta nie do końca godzi się z tym, że jej wiek oznacza już tylko trumnę (prędzej niż później). Chce żyć normalnie, pragnie uniesień, seksu i silnego męskiego ramienia. Gdy pewnego dnia na przystanku autobusowym zaczepia ją mężczyzna, ta zaczyna fantazjować, czyniąc go bohaterem pełnego namiętności związku z nią w roli partnerki. To spotkanie wywołuje wspomnienia z młodości, powoduje, że poetka w pewien sposób rozlicza się ze swoją przeszłością, zauważając, jak wiele straciła i przyznając się do swoich porażek. Trudno ocenić, jak wypada ten bilans. Nie jestem przekonana nawet, czy w ogóle jest sens to oceniać. Cała ta potyczka ze sobą i towarzyszące jej rozterki mają znaczenie samo w sobie i tchną nową jakością w literaturze.

  Zyta Rudzka to pisarka, która zniknęła z „literackiej sceny” już jakiś czas temu. Kompletnie mi nieznana, na temat swojej książki wybrała bardzo nieszablonowy temat: starość i związany z nią obowiązek poddania się już tylko zmarszczkom i trzęsącym się dłoniom wspieranym na lasce. Bez prawa do szalonej miłości, namiętności i wszystkich radości z tym związanych. Z kawą pitą w samotności i obiadami, których nie chce się robić dla jednej osoby. To nie jest tak, że Rudzka odkryła coś nowego lub dotknęła czegoś wyjątkowego. Nie. Jednak zwerbalizowała to, o czym się nie mówi, co często jest pomijane, bo że starość się Panu Bogu nie udała, wiadomo od zawsze. Rudzka bardzo bezkompromisowo zmierzyła się z pragnieniami kobiecego ciała, z nienawiścią do starości i swoistego niedołęstwa. Wzbogaciła to historią mocno leciwej matki głównej bohaterki i historią jej życia, które – podobnie jak życie Romy – było pełne rozczarowań. Ta proza uderza i zaskakuje. Bije po oczach, wytęża umysł i daje satysfakcję mierzenia się z poetyckim językiem naszpikowanym metaforami i neologizmami.

  Mimo swoich niewielkich gabarytów nie da się przez tę książkę przejść „po łebkach”, w dwie godziny między kęsem ciasta na deser a ostatnim łykiem jeszcze ciepłej kawy. Według mnie to dość trudna lektura, która wymaga pełnego skupienia i całkowitego oddania. Zanim zasiądziesz do czytania, rozejrzyj się wokół, bo biegające dzieci, skomlący pies, skrzecząca papuga czy gotująca się zupa zepsują wrażenia. Nie zapełnisz tą książką akurat nadarzającej się chwili czasu, nie poprawi Ci humoru, nie ucieszy i nie poda łatwej treści. Będzie trudna, bolesna i przeraźliwie dosadna. Ale jeśli się zdecydujesz, zapanujesz nad otoczeniem, oddasz się jej w całości, to podaruje Ci refleksje o kobiecie-matce, kobiecie-córce, kobiecie-żonie, kobiecie-staruszce. Być może Ci się spodoba, a być może uznasz ją za jeden wielki pseudoliteracki bełkot. Jest taka możliwość. Jest jeden sposób, żeby to sprawdzić. Przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Któregoś dnia Romę Dąbrowską, starą poetkę, zaczepia na przystanku młody mężczyzna. Krótkie spotkanie staje się dla niej swoistym odkryciem – uświadamia sobie, że jej życie erotyczne dobiegło już końca. Odtąd Roma rozpoczyna swój życiowy bilans miłosny: wydobywa z pamięci erotyczne przygody, krótkie chwile namiętności i miłosne wspomnienia. Powoli odkrywa siebie w różnych rolach: córki, żony, pisarki i matki. Wspominając dawne miłostki, zastanawia się, co stało się z jej genialną córką, która pewnego dnia ją opuściła. Odnalezienie jej stanie się dla Romy równie istotne, jak odpowiedź na pytanie, kim właściwie jest ona sama – i kim są dla niej ludzie spotkani niegdyś na jej życiowej drodze.

  Roma Dąbrowska ma sześćdziesiąt dziewięć lat. Jest sławną poetką, o której świat jeszcze nie zapomniał. Choć nie da się ukryć, że kobieta nie jest już młodą dziewczyną, ona sama nie przyjmuje tego do wiadomości. W głębi duszy czuje się pełną energii, spontaniczną kobietą, która marzy by w jej życiu pojawiła się wielka namiętność. Nie brakuje jej fantazji o miłosnych uniesieniach z nowo poznanymi osobami. Jej rodzinne życie nie potoczyło się dobrze, rozwiodła się z mężem a córka wyjechała bez śladu. Roma wspomina dawne czasy i dociera do niej jak wiele straciła. Spotkanie z młodym Cyrylem staje się elementem, który przeniesie ją do wspomnień o dawnych kochankach, matce i pisaniu. Niestety dawne czasy są teraz wyłącznie powodem rozgoryczenia Romy.

  "Krótka wymiana ognia" to książka na pozór krótka i niepozorna. Autorce udało się jednak w tych 198 stronach przekazać cały ogrom treści. Powieść jest bardzo specyficzna i oryginalna. Na początku byłam zdezorientowana i trochę przytłoczona stylem pisania autorki. Nie ma w niej wyodrębnionych dialogów a całość przypomina wymianę luźnych wspomnień i spostrzeżeń. Przeszłość przeplata się z teraźniejszością a czytelnik zaczyna przywiązywać uwagę do najdrobniejszych szczegółów. Autorka nie owija w bawełnę a codzienny, lekko wulgarny język przeważa w znacznej jej części. Wspomnienia są bardzo chaotyczne ale tworzą razem zgrabną całość. Czy tego chcemy czy nie coraz bardziej zagłębiamy się w dość intrygującą treść.

  "Krótka wymiana ognia" to powieść wymagająca pełnej koncentracji. Ma w sobie to "coś". Dotyka poważnej tematyki szczególnie bliskiej osobom starszym. Cięty język i czarny humor to niewątpliwe atuty tej mocnej historii. Sam tytuł jest jak najbardziej odpowiedni, ponieważ powieść przypomina mi właśnie taką krótką - ale szybką - wymianę ognia. Krótko, zwięźle i na temat w mocny i genialny sposób. Ta książka jest warta większej uwagi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Najczęściej kupowane razem
 • -29%
  Ucho Igielne

  Ucho Igielne

  Ucho Igielne to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. W powieści Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 31,79 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -30%
  Nie ma

  Nie ma

  Mariusz Szczygieł - laureat Europejskiej Nagrody Literackiej i Dziennikarz Roku 2013 – opowiada prawdziwe historie o „nie ma”. Nie ma kogoś. Nie ma czegoś. Nie ma przeszłości. Nie ma pamięci. Nie ma widelców do sera. Nie ma miłości. Nie ma życia. Nie ma fikcji. Nie ma właściwego koloru. Nie ma...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 32,20 zł 46,00 zł
  w magazynie
 • -16%
  Tkanki miękkie

  Tkanki miękkie

  Nowa powieść autorki głośnej i znakomicie przyjętej przez krytykę „Krótkiej wymiany ognia”. Leczenie jak kochanie, to nie są sterylne czynności. Upadek Don Juana i bezkompromisowa rozprawa z mitem uwodziciela. „Tkanki miękkie” to nieoczywista opowieść o zwierzęcym przywiązaniu między ojcem a synem....
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 36,11 zł 42,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -33%
  Kontener

  Kontener

  Być może najlepsza książka Marka Bieńczyka. Najpierw był pomysł by napisać książkę o oddechu. O zadyszce od natłoku zdarzeń, o nerwowym a może smogowym kaszlu. Tez o miarowym oddychaniu. W końcu o sztucznym oddychaniu, wstrzymywaniu oddechu, o ostatnim tchnieniu. Czy w to miejsce powstała książka o...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 26,65 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -26%
  Z nienawiści do kobiet

  Z nienawiści do kobiet

  Książka najczęściej nagradzanej dziennikarki. Zbiór reportaży Z nienawiści do kobiet to historie o najważniejszych sprawach, którymi żyła cała Polska. Książkę otwiera premierowa opowieść syna o Violetcie Villas, artystce, która odniosła ogromny sukces, była podziwiana przez miliony, a zmarła w...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,35 zł 32,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Psy ras drobnych

  Psy ras drobnych

  Bohaterka: pacjentka (lat 28) depresyjna, bezczynna, zalegająca w łóżku, wycofana z relacji towarzyskich, przyjęta do szpitala psychiatrycznego z powodu pogarszania się stanu psychicznego i nadużywania leków. Cechuje ją postępująca apatia, spadek energii z zaleganiem w łóżku, utrata zainteresowań,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,51 zł 33,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -38%
  Błoto słodsze niż miód

  Błoto słodsze niż miód

  Za "Błoto słodsze niż miód" autorka otrzymała Paszport Polityki 2018! To książka opowiadająca o Albanii, tak odległej i jednocześnie bliskiej. Ciemne lata komunizmu na zawsze zmieniły historię jej mieszkańców. Udręczony terrorem kraj, Albania, która musiała znieść już wiele, wciąż ma sporo wyzwań...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,89 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -34%
  Drzewo do samego nieba

  Drzewo do samego nieba

  Tytułowe drzewo rośnie wśród starych brzydkich kamienic okalających jeszcze brzydsze podwórko. Lubi je wielu lokatorów, ale  przede wszystkim lubią je dzieci, a zwłaszcza chłopcy, którzy spędzają na nim każą wolną chwilę. Z tej perspektywy - kolejnych konarów rosłego drzewa - poznają sąsiadów,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 16,43 zł 24,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -35%
  Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli

  Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli

  Nagroda Literacka Nike 2020! Baśń jest próbą stworzenia na nowo mitologii Galicji. Nie jest powieścią historyczną, i choć napisana z dużym szacunkiem dla ówczesnych realiów społecznych, obyczajowych i politycznych, to zawieszona pozostaje między historią a mitem. Wyrasta z legend, w które obrosła...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 29,33 zł 45,00 zł
  w magazynie
 • -30%
  Królestwo. Król. Tom 2

  Królestwo. Król. Tom 2

  Kontynuacja bestsellerowej powieści "Król". W zimnie, w ciemnościach, w nieustającej trwodze. W zimnie, w ciemnościach, w trwodze nieustającej ja, zwierzę nocne. Ciemnymi dniami kulę się w swojej norze, szara jak ściany kryjących mnie jam, nocą ciemną wychodzę na żer, zdrapywać resztki mięsa...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 31,63 zł 44,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Wymiana 0/5 Nasza cena:
27,51 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wymiana

Na poziomie fabularnym jest to opowieść o dość przypadkowej przyjaźni raczej młodego polskiego pisarza i zgorzkniałego niemieckiego intelektualisty, którzy w pewien ciepły wieczór poznali się w Palermo. Ich znajomość sprowadzić można do kilku spotkań oraz garści listów, które w dużym stopniu...
Tkanki miękkie 4/5 Nasza cena:
36,11 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tkanki miękkie

Nowa powieść autorki głośnej i znakomicie przyjętej przez krytykę „Krótkiej wymiany ognia”. Leczenie jak kochanie, to nie są sterylne czynności. Upadek Don Juana i bezkompromisowa rozprawa z mitem uwodziciela. „Tkanki miękkie” to nieoczywista opowieść o zwierzęcym przywiązaniu między ojcem a synem....
Ślicznotka doktora Josefa 5/5 Nasza cena:
35,51 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ślicznotka doktora Josefa

Nowe wydanie niezwykłej powieści jednej z najciekawszych polskich pisarek, laureatki Nagrody Literackiej Gdynia, autorki „Krótkiej wymiany ognia” i „Tkanek miękkich”, które zachwyciły krytykę literacką oraz czytelników. „Ślicznotka doktora Josefa” to odważna, mocna i bezkompromisowa opowieść o...
Audiobook Tkanki miękkie mp3 0/5 Nasza cena:
31,42 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Tkanki miękkie mp3

Nowa powieść autorki głośnej i znakomicie przyjętej przez krytykę "Krótkiej wymiany ognia". Leczenie jak kochanie, to nie są sterylne czynności. Upadek Don Juana i bezkompromisowa rozprawa z mitem uwodziciela. "Tkanki miękkie" to nieoczywista opowieść o zwierzęcym przywiązaniu między ojcem a synem....
Audiobook Ślicznotka doktora Josefa mp3 0/5 Nasza cena:
35,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Ślicznotka doktora Josefa mp3

Mocna, pełna czarnego humoru powieść jednej z najciekawszych polskich pisarek, laureatki Nagrody Literackiej Gdynia, finalistki Nagrody Literackiej Nike, autorki "Krótkiej wymiany ognia" i "Tkanek miękkich", które zachwyciły krytykę literacką oraz czytelników. Bez śmierci życie byłoby takie...
eBook Ślicznotka doktora Josefa mobi epub 0/5 Nasza cena:
31,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Ślicznotka doktora Josefa mobi epub

Mocna, pełna czarnego humoru powieść jednej z najciekawszych polskich pisarek, laureatki Nagrody Literackiej Gdynia, finalistki Nagrody Literackiej Nike, autorki "Krótkiej wymiany ognia" i "Tkanek miękkich", które zachwyciły krytykę literacką oraz czytelników. Bez śmierci życie byłoby takie...
Audiobook Krótka wymiana ognia mp3 0/5 Nasza cena:
26,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Krótka wymiana ognia mp3

Pewnego dnia podszedł do mnie mężczyzna z papierosem: ma pani ogień? Odpowiedz zajęła mi kilka lat, ale pytanie było jak iskra. Moja wyobraźnia zajęła się i stanęła w płomieniach. Buchały metafory - pirotechniczne, miłosne, nawet strażackie. Kopciła się historia. A może było tak, że to ja...
Czarna matka tw. 0/5 Nasza cena:
25,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarna matka tw.

wyd. WAB   Włodek Wolek jest typowym polskim nieudacznikiem. Jego życie to seria przykrych doświadczeń - nieudane próby współżycia seksualnego, powierzchowne zaangażowanie w antykomunizm, wczesne małżeństwo z musu, emigracja polityczno-zarobkowa i udział w "trzecioobiegowych" projektach...
Zostać 0/5 Nasza cena:
18,93 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zostać

Trzymającym w napięciu rozpisanym na cztery głosy dramatem Judith Taschler raz jeszcze potwierdza pisarską klasę. Paul i Juliane są szczęśliwym małżeństwem od blisko dwudziestu lat. Przynajmniej do czasu, gdy Juliane w galerii sztuki wpada przypadkowo na Felixa, dawnego znajomego. Od tej pory jest...
Zbrodnia i kara 0/5 Nasza cena:
42,49 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbrodnia i kara

"Zbrodnia i kara" to bez wątpienia najwybitniejsze literackie studium psychiki zbrodniarza. Dostojewski nadzwyczaj wnikliwie obrazuje motywy popełnionej zbrodni, a także wewnętrzną walkę sprawcy z dręczącymi go wyrzutami sumienia. Pomysł historii Rodiona Raskolnikowa, byłego studenta prawa, który...
Tęsknota 0/5 Nasza cena:
26,03 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tęsknota

Literacki debiut znanego muzyka francuskiej sceny hip-hopowej Nominowana do najważniejszych nagród literackich we Francji szczera i poruszająca, inspirowana osobistymi doświadczeniami autora, historia chłopca, którego dzieciństwo zostało naznaczone ludobójstwem w Rwandzie i wojną domową w Burundi....
Robinson w Bolechowie 5/5 Nasza cena:
26,03 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Robinson w Bolechowie

Nowa powieść Macieja Płazy, nominowanego do nagrody Nike za Skorunia.Robinson w Bolechowie opowiada rodzinną historię rozpoczynającą się tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej. Bolechowski hrabia, właściciel pałacu i kolekcji dzieł sztuki, skrzętnie ukrywa bezcenne skarby, by nie dostały się w...
Wybrane bestsellery
LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180 5/5 Nasza cena:
77,99 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180

LEGO® Minecraft® Walka ze strażnikami 21180 - zestaw konstrukcyjny; niezapomniana podwodna przygoda; zabawka z figurkami nurka, świecącej kałamarnicy, strażników i aksolotli; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (255 elementów) Podwodne przygody w Minecrafcie® z klocków Załóż skórę nurka,...
Noc na ulicy Czereśniowej 5/5 Nasza cena:
24,69 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Noc na ulicy Czereśniowej

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Nocna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Zapada noc. Ludzie i zwierzęta układają się do snu. Ale nie wszyscy spędzą tę noc w ciepłym łóżku....
Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski 5/5 Nasza cena:
17,79 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski

Niniejszy Słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski jest podstawowym zbiorem współczesnej polskiej i ukraińskiej leksyki. Prezentuje wyrazy stosowane w codziennej praktyce oraz nowe słowa i zwroty językowe, które pojawiły się w obu językach w ostatnich latach. W alfabetycznym zapisie haseł...
LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204 5/5 Nasza cena:
35,87 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204

Akcja na dużą skalę z mechem i minifigurką Iron Mana Posadź Iron Mana za sterami jego niezwykłej mechanicznej zbroi i zamień latającego geniusza w giganta walki. Naładowany miotacz klocków, ogromna tarcza energetyczna i potężne, ruchome ręce i nogi — dzięki takiemu wyposażeniu nic nie stanie na...
Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina 5/5 Nasza cena:
47,78 zł 64,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina

Najbardziej sensacyjna biografia roku. Historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał. Znakomita autorka, znawczyni problematyki rosyjskiej ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji. Skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w...
Stary człowiek i morze 5/5 Nasza cena:
24,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stary człowiek i morze

Wracamy do tej książki całe życie, bo klasyka dziś okazuje się niezwykle aktualna. Rybak Santiago po wielu dniach bezowocnych połowów postanawia samotnie wypłynąć na dalekie wody, aby udowodnić wszystkim, że jeszcze nie jest bezużytecznym starcem. Jego przynętę połyka imponujący marlin. Santiago...
Życzę mu śmierci 5/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życzę mu śmierci

Pełna determinacji podróż w poszukiwaniu prawdy Dwadzieścia lat temu córka Susan Lentigo została brutalnie zamordowana. Kobieta nigdy nie pogodziła się ze stratą. Rozwiodła się z mężem, pracuje jako kelnerka w jadłodajni, mieszka w tym samym domu, co dwadzieścia lat wcześniej. Jedyne, co trzyma ją...
Idealna terapeutka 4/5 Nasza cena:
38,67 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealna terapeutka

Jesteś jej terapeutką. Ona jest twoją klientką, ale tutaj w lesie... Nic nie jest takie, jak się wydaje. Kristina jest odnoszącą sukcesy terapeutką, która pracuje w centrum Oslo. Z chłodnym profesjonalizmem, dzięki któremu dotarła na szczyt, pomaga klientom rozwiązywać ich życiowe problemy. Ale...
LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203 5/5 Nasza cena:
35,87 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203

Świetny prezent dla siedmioletnich i starszych miłośników Iron Mana! Z zestawem LEGO® Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana (76203) zabawa w stylu Marvela wzniesie się na nowe wyżyny. Superfajne przygody dla młodych superbohaterów Wszystkie dzieciaki uwielbiają Iron Mana, prawda? A dzięki tej...
Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia 5/5 Nasza cena:
22,69 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia

Gra Pucio Pierwsze Zabawy Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z PUCIEM! Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także w grach...
Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15 5/5 Nasza cena:
23,58 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15

Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć – w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela...
Szóstka wron. Tom 1 5/5 Nasza cena:
33,74 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szóstka wron. Tom 1

Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków. Jeden niewykonalny skok. Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie wystarczy w tym celu wykonać zadanie, która z pozoru wydaje się niewykonalne: włamać się do niesławnego Lodowego Dworu (niezdobytej wojskowej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula