Kobieta w białym kimonie

Autor:

Ana Johns

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 23
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.5 cm
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
384
Promocja:
Nadajesz.pl
Nasza cena: 25,14 zł 39,90 zł Taniej o: 37%

Czytelniczy wybór klubu książki BBC RADIO 2!

Zapierająca dech w piersiach powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Historia żyjących po dwóch stronach Pacyfiku dwóch kobiet i jednej łączącej je tajemnicy.

Japonia, 1957 rok. Zaaranżowane małżeństwo siedemnastoletniej Naoko Nakamury zapewniłoby jej odpowiedni status rodzinny w tradycyjnej społeczności japońskiej. Ona jednak zakochuje się w przypadkowo napotkanym marynarzu, którego poślubienie oznaczałoby dla niej hańbę i odcięcie od rodziny. Nagle dziewczyna staje wobec niewyobrażalnie trudnych wyborów, które niosą ze sobą konsekwencje na całe życie.

Stany Zjednoczone, czasy współczesne. Dziennikarka Tori Kovač natrafia na list, który kwestionuje wszystko, co dotąd wiedziała o swojej najbliższej rodzinie. Strzępki informacji, jakie przekazuje jej umierający ojciec, nieoczekiwanie wywracają jej życie do góry nogami. Kobieta rozpoczyna prywatne śledztwo i wyrusza w daleką podróż, aby stawić czoła prawdzie.

„Kobieta w białym kimonie” to poruszający portret dwóch kobiet: jednej rozdartej między tradycją a sercem i drugiej poszukującej odpowiedzi na pytanie, czym naprawdę są dom i rodzina.

Przeczytaj darmowy fragment książki


O autorce

Ana Johns, amerykańska pisarka i dziennikarka, przez ponad dwadzieścia lat była dyrektorką kreatywną, a także właścicielką firmy zajmującej się działalnością twórczą. Jej debiut literacki "Kobieta w białym kimonie" (2019) okazał się międzynarodowym bestsellerem i został przetłumaczony na ponad dwadzieścia języków. Autorka pochodzi z Detroit, a obecnie mieszka w Indianapolis.

Recenzje (23)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Nie mamy kontroli nad tym ile dostajemy czasu, ale panujemy nad tym, co z tym czasem robimy.”

  Rozpocznę od tego, że ta historia to opowieść fikcyjna, ale inspirowana prawdziwymi wydarzeniami dotyczącymi ojca autorki. Zakochał się ON w Japonce, ale przez to, że był amerykańskim marynarzem i służył w marynarce wojennej został odrzucony przez jej najbliższych.

  Naoko Nakamury w wieku siedemnastu lat zakochuje się w amerykańskim żołnierzu i staje przed niełatwym wyborem dotyczącym przyszłości jej samej i najbliższej rodziny. Zgodnie z tradycją i ówczesnymi wymaganiami społecznymi powinna zgodzić się na zaaranżowane przez najbliższych małżeństwo z krajanem. Ona jednak wierna swojemu sercu i miłości, która się w nim rozwija sprzeciwia się rodzicom i porzuca dom rodzinny.

  Tori Kovač otrzymuje od umierającego ojca list, który stawia pod znakiem zapytania przeszłość jej najbliższych. Postanawia zmierzyć się z trudną prawdą i wyrusza w podróż do Japonii, gdzie przyjdzie jej zmierzyć się z dogmatem dotyczącym przeszłości.

  Dwie kobiety, które dzieli ocean… Dwa czasy, które zostaną połączone … Dwie historie, które jednoczy tajemnica…

  Akcja toczy się dwutorowo. Mamy tutaj czasy współczesne i lata 50-te XX wieku. Na dwóch przeciwnych biegunach - konserwatywna Japonia i nowoczesne Stany Zjednoczone. Na kartach książki autorka zaprezentowała nam czas surowej japońskiej tradycji, ale tez wizerunek powojennych stosunków Japonii ze Stanami. Nakreśliła tym samym rozmiar potępienia zarówno dla małżeństw mieszanych jak i dla rodzących się z tych związków dzieci.

  Książka niezwykle emocjonująca i fascynująca. Opisuje kraj, który swoimi okrutnymi zasadami spowodował wiele krzywdy i śmierci niewinnych dzieci. Jednocześnie odkrywa znaczenie macierzyństwa, rodziny i trudnych, dokonywanych we wczesnych latach życia wyborów. Książka gwarantuje prawdziwe emocje i rzuca światło na historię i wydarzenia, które miały miejsce w trakcie i po amerykańskiej okupacji.

  Premiera książki 20.01.2021

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Debiut literacki Any Johns pt. „Kobieta w białym kimonie” to historia oparta na kilku prawdziwych opowieściach zaliczana do gatunku powieść historyczna. Na tle innych wyróżnia się jednak tym, że opowiada historię powojennej Japonii i konsekwencji, które dla tego kraju przyniosła II wojna światowa. To historia przede wszystkim miłosna, której uczucie połączyło dwie osoby tak różne kulturowo od siebie jak to tylko możliwe. Czytelnik poznaje historię Naoko, 17letniej dziewczyny, która razem z rodziną ma zdecydować za kogo wyjdzie za mąż. Ona kocha amerykańskiego żołnierza, oni chcą by związała się z synem japońskiego partnera biznesowego ojca. Czy miłość zwycięży tradycję i społeczne konwenanse? W tle autorka rewelacyjnie oddała powojenną Japonię –zwyczaje, obrzędy, wierzenia, przypowieści, religię. Zrobiła to z wyczuciem, ładnie wplotła w historię, tak że tło nie przyćmiewa głównego wątku fabularnego. To książka, która nie tylko wzrusza, ale i zmusza do refleksji, do zastanowienia się na zderzeniem dwóch tak różnych kultur i sytuacji z tego wynikających, które naprawdę miały miejsce w naszej historii…

  Oprócz historii Naoko poznajemy też współczesne dzieje Tori, dziewczyny, która w chwili, gdy umiera jej ojciec dowiaduje się czegoś, co całkowicie zmienia jej postrzeganie jego jako człowieka. Ta część opowieści dodaje bardziej uniwersalnego wydźwięku powieści dotyczącego pojęcia rodziny i relacji rodzic – dziecko.

  Mimo iż nieczęsto sięgam po ten gatunek powieści, w tym wypadku cieszę się, że zdecydowałam się na lekturę. Wyniosłam z niej nie tylko rozrywkę, wstrząs emocjonalny, ale i trochę nowej wiedzy na temat japońskiej kultury i jej powojennych czasów. To ciekawa historia z rzadko spotykanym tłem – polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Musisz coś wiedzieć...mama była miłością mojego życia,ale przed tym życiem miałem inne."

  Takie słowa słyszy Tori Kovač od swojego umierającego ojca.Do tego znajduje list,który kwestionuje wszystko,co dotąd wiedziała o swojej rodzinie.Tori rozpoczyna śledztwo,w wyniku którego wyrusza w podróż i to właśnie tam,w dalekim kraju będzie musiała stanąć oko w oko z prawdą.

  Japonia 1957r.

  17-letnia Naoko Nakamura ma wyjść za mąż za kandydata,którego wybrali dla niej rodzice.

  To małżeństwo ma pomóc rodzinie wyjść z kłopotów i podwyższyć swój status społeczny.

  Dziewczyna jednak zakochuje się w przypadkowo poznanym marynarzu,którego poślubienie będzie oznaczało hańbę.

  Naoko,postawiona pod ścianą,będzie musiała wybrać: rozum czy serce.

  Nie wie,że ta decyzja już na zawsze zmieni jej życie.

  To była naprawdę piękna książka.

  Przejmująca,smutna,pełna wzruszeń i morza moich łez.

  Autorka prowadzi nas przez nią niezwykle subtelnie,pokazując jak jeden wybór może zmienić los nie tylko nasz,ale i naszych bliskich.

  Jak trudno jest go podjąć i jak okrutne bywają jego konsekwencje.

  ,,Kobieta w białym kimonie" to również opowieść o napiętnowaniu kobiet i uprzedzeniach,które zdominowały powojenne,japońskie społeczeństwo i w końcu..o pogodzeniu się z losem i przyjęciu życia takim,jakim jest.

  Bardzo mnie ta książka poruszyła,dlatego jeśli chcecie sobie troszkę popłakać i się powzruszać,to zapraszam do czytania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ana Johns „Kobieta w białym kimonie”

  „Kobieta w białym kimonie” to historia życia japońskiej kobiety, która przypłaciła straszliwą karę za miłość do amerykańskiego żołnierza.

  W konserwatywnej Japonii to rodzina wybierała przyszłego męża dla swojej córki, niestety kierując się często nie miłością, a profitami jakie niesie ze sobą zaaranżowany ślub. W tamtych czasach związek Japonki z Amerykaninem wiązał się z wykluczeniem społecznym oraz z brakiem dostępu do edukacji dla ich przyszłych latorośli. Naoko staje przed trudnym wyborem, sprzeciwić się woli ojca, czy wyrzec miłości na rzecz rodziny...

  

  To książka która chwyta za serce i na długo pozostaje w pamięci. Przepełniona jest nadzieją płynącą z serca młodej, walecznej kobiety ale też ogromnym smutkiem. Autorka pokazuje ile bólu potrafi znieść kobieta i do czego jest zdolna gdy w grę wchodzi walka o własne dziecko.

  Lektura odbiega od reszty współczesnych książek.

  Jednocześnie pokazana jest bliska więź jaka łączy Naoko z matką, a z drugiej strony silne przywiązanie do tradycji, oschłość ze strony babki i ojca. To wstrząsające jak pod osłoną japońskiego perfekcjonizmu kryje się taka bezduszność i obłuda.

  Lektura obowiązkowa dla każdej kobiety.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Człowiek wędruje po świecie, żeby szukać tego, czego potrzebuje, lecz wraca do domu, by to znaleźć"

  Książka "Kobieta w białym kimonie" to moim zdaniem powieść skierowana głównie do kobiet. Ta powieść nie tylko wzrusza. Jest to przede wszystkim książka o sile kobiety, o tym ile jest w stanie znieść, poświęcić i zrobić młodziutka Naoko, która mieszka w Japonii. Autorka Ana Johns w bardzo dobrym stylu przedstawia nam losy dwóch młodych kobiet i przybliża kulturę Japonii tak, że nawet osoby nie interesujące się tym krajem nie będą się nudzić.

  Jest rok 1957 Naoko zakochuje się w Amerykaninie. Ta miłość jest na starcie skazana na porażkę. W tamtych czasach mieszane małżeństwa nie były akceptowane, a kobiety musiały szanować tradycje i słuchać ojca. Bohaterka jednak próbuje żyć po swojemu. Co z tego wyniknie? Czy mimo wielkiej siły, walki i uporu uda się jej zatrzymać męża i nienarodzone jeszcze dziecko?

  We współczesnej Ameryce umiera na raka ojciec dziennikarki Tori. Nie zdarzył wyjawić córce sekretu sprzed lat. Ma tylko list, z którego wynika, że idealny ojciec miał inne dziecko. Tori rusza do Japonii, czy odnajdzie rodzinę, czy ojciec był kimś innym niż tym za kogo go uważała?

  Dla mnie "Kobieta w białym kimonie" to książka, która porusza problem odmienności kulturowej, praw kobiet, sytuacji kobiet, którym często nie pozwala się decydować o własnym życiu i ciele.

  Japonia w bardzo barbarzyński sposób radziła sobie z niechcianymi dziećmi i z młodymi dziewczętami i kobietami, które zaszły w ciążę (często z gwałtu).

  Zamiast jednak oceniać powinniśmy się starać żeby takie sytuacje już nigdy nie miały miejsca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 18 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Biały jeleń i inne opowiadania 0/5 Nasza cena:
25,26 zł 30,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biały jeleń i inne opowiadania

Z czego składa się dobre życie? Z drobnych, czasami niezauważalnych chwil, w których czujemy się naprawdę szczęśliwi. O takich momentach pisze autorka książki Biały jeleń i inne opowiadania.W tej książce nie znajdziemy głębokich filozoficznych analiz ludzkiego życia i skomplikowanych,...
Niebo złote ci otworzę. Anioł biały 0/5 Nasza cena:
28,48 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebo złote ci otworzę. Anioł biały

Dlaczego czytać – dziś, teraz! – Baczyńskiego? A cóż to za pytanie? Trzeba, warto, należy czytać Baczyńskiego - by żyć. Istotnie, w pełni, mocno. Bo w tych genialnych – olśniewających i przerażających –lirykach dwudziestoletniego chłopca-anioła jest Wszystko. Najgłębsza trwoga bycia i oszałamiający...
Biały szanghaj burzliwa epoka Tom 2 4/5 Nasza cena:
31,52 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biały szanghaj burzliwa epoka Tom 2

W kolejnej części cyklu „Burzliwa epoka” Elvira Baryakina zabiera nas do Szanghaju. To metropolia, w której przedstawiciele wielkich mocarstw oraz ogólnie pojętej białej rasy mają o wiele większe prawa niż miejscowa ludność. Wszystko tu jest wielkie – budynki, interesy, przygody, a także…...
Biały latawiec 4/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biały latawiec

Czy da się zacząć wszystko od nowa? Co jest wart związek oparty na kłamstwie? Czy można ujawnić powierzone tajemnice? Słoneczny dzień w Kozienicach, uroczym miasteczku z chlubną przeszłością i uroczymi mieszkańcami. W południe rusza procesja Bożego Ciała. Pół miasteczka widzi jak młoda...
Biały dmuchawiec 0/5 Nasza cena:
27,88 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biały dmuchawiec

Niemal wczoraj, bo w 2008, Mateusz Pakuła puścił w świat swojego Białego Dmuchawca, a już jest autorem pięciu sztuk, z których każda demonstruje niepośledni talent i nadzwyczajny wigor twórczy. Pakułowa wyobraźnia zdaje się nie mieć granic, a język, którym młody autor obdarowuje swoje niezwykłe...
Dzieje życia Jana Pawła II Biały Kruk 0/5 Nasza cena:
23,78 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieje życia Jana Pawła II Biały Kruk

Biografia Karola Wojtyły - Jana Pawła II przedstawiona w młodzieżowej formie komiksu. Książka podzielona na dwie części. Pierwsza, nosząca tytuł "Powołanie Karola Wojtyły", przedstawia życie Karola na tle historii Polski. Widzimy dom rodzinny chłopca z Wadowic, wędrujemy razem z nim przez trudne...
Seans w Domu Egipskim 5/5 Nasza cena:
28,55 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seans w Domu Egipskim

Maryla Szymiczkowa, Jacek Dehnel, Piotr Tarczyński. "Seans w Domu Egipskim". Profesorowa Szczupaczyńska na tropie nowej zbrodni. Dekadencja, wirujący stolik i zbrodniarz z zaświatów. Jesień roku 1898. W Genewie zamachowiec wbija pilnik w serce cesarzowej Sissi, a do Krakowa przybywa Szatan –...
W niemieckim domu 4/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W niemieckim domu

Wina, wstyd, nierozliczone zbrodnie i przeszłość, którą woli się przemilczeć. Kontrowersyjne spojrzenie na wojenną historię, w którym głos ma podzielone niemieckie społeczeństwo, świadectwa więźniów obozu w Auschwitz są podważane, a okrutni oprawcy wybielani. Czy prawda ma szansę wyjść na jaw, a...
Zostań w domu 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zostań w domu

Jak bezpiecznie czujesz się we własnym mieszkaniu? Blok z wielkiej płyty, jedenaście kondygnacji, sześćdziesiąt cztery mieszkania, prawie dwustu lokatorów. W wigilijny wieczór wszyscy oni dowiadują się, że są zakładnikami, a próba wyjścia z wieżowca oznaczać będzie śmierć. Zwyczajni ludzie stają w...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula