Inny rodzaj zła

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,42 zł
Nasza cena: 25,45 zł 34,90 zł Taniej o: 27%

Druga powieść Andrew Wilsona, który ze słynnej autorki kryminałów, Agathy Christie, uczynił panią detektyw mistrzowsko rozwiązującą zagadki kryminalne.

W styczniu roku 1927 Agatha Christie, wciąż dochodząca do siebie po wstrząsających wydarzeniach związanych z jej niedawnym zniknięciem, wypływa w rejs z ponurej Anglii na Wyspy Kanaryjskie. Niezwykły talent pisarki został doceniony przez brytyjskie służby specjalne i została poproszona o pomoc w zbadaniu zagadki śmierci jednego z agentów, którego zmumifikowane ciało znaleziono w jaskini na Teneryfie.

Pewnego poranka na pokładzie luksusowego statku Christie jest świadkiem samobójstwa młodej kobiety, która rzuca się do morza. Początkowo nikt nie łączy tego tragicznego wydarzenia na transatlantyku z morderstwem dokonanym na wyspie, jednak podczas pobytu w eleganckim hotelu i po poznaniu jego interesujących mieszkańców Agatha szybko orientuje się, że nic nie jest takie, jakim się wydaje, a zło czai się wszędzie.

Fragment książki


- Zanim powiadomię kapitana, czy mogłybyście panie podać mi swoje nazwiska? - poprosił oficer, wyciągający mały notes z wewnętrznej kieszeni munduru.

- Agatha... Christie - rzekłam z lekkim wahaniem, obracając na palcu obrączkę i zastanawiając się, czy już do końca życia będę nosiła nazwisko Archiego.

Oficer uniósł brew. Może czytał którąś z moich ksiażek - alb, co bardziej prawdopodobne, czytał coś w gaztach o skandalu wokół mojego zniknięcia w zeszłym roku. Czy kiedykolwiek się od tego uwolnię?

Zanotowawszy moje nazwisko, spojrzał na stojącą obok mnie piękną blondynkę.

- Helen Hart.

nazwisko wydawało się zanjome.

- Dziękuję. Kapitan zapewne zechce później z paniami porozmawiać. Ja zaś dam znać, jeśli coś zauważymy. Cokolwiek.

- Dziękuję, anie oficerze - rzekłam.

- Jakie to straszne - dodałam. - Być świadkiem takiej potworności. Musi być pani absolutnie roztrzęsiona.

O książce słowami innych


Znakomity pomysł, aby autorkę kryminałów zamienić w detektywa. Fascynująca kompilacja wątków biograficznych, intrygi i melodramatu. Genialne.

"Evening Standard"

Doskonały kryminał. Intryga godna samej królowej gatunku.

"Publishers Weekly"

Ten inteligentny kryminał, którego sceną jest luksusuowy statek pasażerski i wykwintny hotel, to właściwy hołd dla Agathy Christie.

"Tha Lady"

O autorze


Andrew Wilson jest nagradzanym brytyjskim dziennikarzem i pisarzem. Napisał m.in. przyjęte z uznaniem przez krytykę biografie Patricii Highsmith, Sylvii Plath i Alexandra McQueena. "Inny rodzaj zła" jest drugą z cyklu jego powieści kryminalnych o Agacie Christie. Prawa do ich ekranizacji szybko zapewniła sobie wytwórnia Origin Pictures.

Recenzje (4)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Agatha Christie, znana pisarka kryminałów, po ciężkich przeżyciach jest bardzo niespokojna i pod nadzorem lekarza. Zalecany jest jej wyjazd na wakacje, żeby odpoczęła i nie musiała się stresować. Jednakże jej przyjaciel- John Davison-prosi ją o drobną przysługę. Prosi ja o zbadanie śmierci Douglasa Greena, który znaleziony został w stanie dosyć intrygującym. Niestety przyczyny śmierci nie znamy. Agatha Christie działa szybko i bardzo sprytnie rozwiązuje bardzo skomplikowaną i poplątaną zagadkę.

  Jak Agatha Christie sobie poradzi z taką trudną zagadką ? Czy uda jej się pozbierać po ostatnich wydarzeniach w swym życiu ? Czego możemy się spodziewać po niej jako detektywa? Wszystkiego dowiecie się w książce.

  Autor książki w bardzo ciekawy sposób ukazał nam kultową autorkę kryminałów jako detektywa. Większość faktów, jakich się dowiadujemy o Christie w tej książce, są prawdą. Styl i prowadzenie fabuły wręcz udoskonalone do perfekcji. Wilson bardzo często buduję duże napięcie swoimi słowami. Powoduje, że człowiek chce tą książkę cały czas czytać i nie przerywać. Wręcz można powiedzieć, że ta książka nie ma żadnych wad. Nawet nie mam zarzutów do okładki. Jedyne co mnie przeszkadzało to czasem dobór słów, ale to było bardzo rzadko.

  Książka „Inny rodzaj zła” plasuje się u mnie bardzo wysoko. Mimo iż jest to książka detektywistyczna pokazała mi nowy obraz życia. Bardzo dziękuje wydawnictwu Szara Godzina za możliwość przeczytania tej książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Agatha Christie bohaterką literacką!

  Andrew Wilson po raz kolejny - po "Królowej zbrodni" - obsadza Agathę Christie w roli bohaterki książki. Jak to się sprawdza w praktyce? Czy poczytna do dziś autorka kryminałów sama może stać się literacką bohaterką przyjętej przez nią w jej własnej twórczości konwencji?

  Statek, rejs na Wyspy Kanaryjskie. Przy okazji - zadanie wywiadowcze polegające na zbadaniu tajemnicy śmierci pewnej agentki. Tajemnicze samobójstwo kobiety podczas rejsu. Zakwaterowanie wszystkich pasażerów statku w tym samym hotelu... Tajemnice, coraz mocniejsze przeświadczenie, że "coś tu się nie zgadza" i nieubłagana logika prowadząca do rozwiązania zagadki - i to bynajmniej nie jednej...

  Cóż... Książka odkrywcza, trzeba to jasno powiedzieć, nie jest. Obsadzenie Christie w roli bohaterki fabularnej może i ma swój urok, lecz... ten zabieg chyba nie wytrzymuje nieuniknionego porównania z twórczością samej Christie. Osobną trochę sprawą jest to, że Christie była w swoim fachu niedoścignioną mistrzynią (nie bez powodu czytana jest do dzisiaj), jednak Wilson aż sam się pcha pod topór zmuszając do porównań... Porównania zaś są tym bardziej nieuniknione, że Wilson używa najczęściej stosowanej przez Christie konwencji "locked-room mystery", więc... sam się poniekąd prosi o to, żeby porównanie z twórczością Agathy Christie przegrać.

  Poza tym minusem nie do uniknięcia - książka dosyć przyjemna, szybka i łatwa w czytaniu. Trochę w zasadzie szkoda tego zabiegu polegającego na tym, kogo Wilson obsadza w roli głównej, idę bowiem o zakład, że gdyby nie ten zabieg, to odbiór książki byłby chyba lepszy. A tak mamy "tylko" książkę na maksymalnie kilka wieczorów, która mogłaby być przyjemna, jednak wrażenie psują porównania z mistrzynią kryminału - i wierzcie na słowo, one same pchają się natarczywie przed oczy. Trochę szkoda...

  Dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las za egzemplarz recenzencki.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Andrew Wilson, nagradzany brytyjski dziennikarz i pisarz, zrobił rzecz niesamowicie ciekawą. Z jednej z najsłynniejszych autorek kryminałów, Agathy Christie, zrobił bohaterkę… kryminału. A właściwie bardziej powieści detektywistycznej. Inspirując się jej życiem, postanowił postawić ją przed takimi samymi dylematami, przed jakimi ona stawiała swoje postacie. I tak oto powstała pierwsza część cyklu, Królowa zbrodni, a następnie pojawił się Inny rodzaj zła – jedna z nowości wydawniczych Bukowego Lasu, który stanowi drugi tom serii.

  Być może uznacie, że to nie lada wstyd, ale przez całe moje dzwudziestopięcioletnie życie nie miałam okazji sięgnąć po twórczość Agathy Christie, choć tak wiele osób mi ją polecało. Ale przyznaję szczerze, że to, co zrobił Andrew Wilson niezwykle mnie zainteresowało. Choć swoją przygodę z tą serią zaczęłam właśnie od tego tomu, nie orientując się nawet dokładnie, że Królowa zbrodni to pierwsza część, to nie miałam najmniejszego problemu w odnalezieniu się w tym, co zaoferował autor. A dlaczego nie zorientowałam się, że to drugi tom? Byłam tak zaaferowana samym pomysłem, że nawet się nad tym nie zastanawiałam!

  Akcja powieści rozgrywa się w styczniu roku 1927. Był to jeden z cięższych okresów w życiu Agathy Christie, tuż po rozwodzie z mężem, gdy to postanowiła opuścić Wielką Brytanię, bo nie potrafiła już znaleźć tam dla siebie miejsca. Wraz z córką wypływa w rejs na Wyspy Kanaryjskie, ale jej niezwykły talent pisarski został doceniony przez brytyjskie służby specjalne. Zwrócono się do niej o pomoc w zbadaniu tajemniczej śmierci jednego z agentów, którego zmumifikowane ciało zostało znalezione w jednej z jaskiń na Teneryfie. Jednak to dopiero pierwsza śmierć, z jaką Christie spotyka się w trakcie rejsu. Wkrótce młoda kobieta popełnia samobójstwo, rzucając się za burtę… A już w trakcie samego pobytu na wyspie, zagadkowe śmierci zaczynają się mnożyć. Czy pisarce uda się odkryć, kto jest mordercą i co nim kieruje?

  Czy nie uważacie, że kryminały, których akcja rozgrywa się na statku, mają w sobie coś wyjątkowego? Choć nie mamy tutaj do czynienia z ponurym statkiem widmo, to mimo wszystko świadomość tego, że znajdujesz się na samym środku oceanu, a w jednej z kajut może ukrywać się morderca, ma w sobie coś przerażającego. Niby jedna z pasażerek popełniła samobójstwo, ale czy na pewno? Może ktoś pomógł jej opuścić statek w ten okrutny sposób? Uczestnicy rejsu są oczywiście przerażeni, atmosfera ulega zmianie, aczkolwiek życie toczy się dalej. Gdy statek dopływa do wyspy, wszyscy mają nadzieję zapomnieć o smutnym wydarzeniu. Niestety, nie jest im to dane – giną kolejne osoby. Ciekawa intryga, nieprzewidywalna i wielowątkowa – to mi się spodobało. Nie brakuje tutaj też dobrego tempa akcji, a styl autora jest jak najbardziej w porządku.

  Andrew Wilson w znakomity sposób oddał realia czasów, w których rozgrywa się akcja. Z łatwością mogłam sobie wyobrazić wygląd bohaterów, charakterystyczne dla tamtego okresu stroje, wystrój wnętrz, panujące zasady i tę swoistą elegancję oraz kulturę. Genialna sprawa! Trzeba pamiętać, że wtedy policja nie posiadała takich możliwości jak dzisiaj, dlatego śledztwa wyglądały zupełnie inaczej. Dlaczego jednak Agatha Christie postanawia zaangażować się w zagadkowe morderstwa? To chyba jej konik. Skoro sama napisała tak wiele historii kryminalnych, to w jakiś sposób potrafi myśleć tak, jak myśli zbrodniarz. Analizować, rozmyślać, szukać śladów. Przyznaję, że Wilson zrobił z niej naprawdę sympatyczną, lekko skrytą bohaterkę, która jednak śmiało dąży do celu i nie brakuje jej odwagi.

  Inny rodzaj zła to bardzo przyzwoita powieść detektywistyczna, która zasługuje na uwagę przede wszystkim ze względu na główną bohaterkę. Lektura ta okazała się być świetną przygodą, w której towarzyszyłam Agacie Christie i starałam się dojść do sedna sprawy tajemniczych morderstw. Jest to świetnie napisana książka, która wciąga już od pierwszych stron i idealnie sprawdzi się na leniwe, jesienno-zimowe wieczory!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kolejny kryminał, który wpadł w moje ręce, ale kompletnie inny niż te ostatnie! Książka od wydawnictwa Bukowy Las to powieść Andrew Wilsona, który słynną autorkę kryminałów, czyli panią Agathe Christie postanowił umieścić w swoich książkach jako Panią detektyw! Musicie przyznać, że miał świetny pomysł na cykl książek?

  Tutaj mamy drugą część i ja od niej zaczęłam i trochę obawiałam się tego, że sporo wątków będzie z pierwszej części, ale na szczęście wcale tak nie było! Były jakieś małe wstawki, nawiązania, ale nie było nic, co nie byłoby wytłumaczone lub jasne.

  Mamy ekskluzywny jacht, rejs na wyspy kanaryjskie, drogi hotel i kilka morderstw... O rozwiązanie zagadki poproszona jest Agatha Christie, po drodze oczywiście kilka rzeczy się komplikuje, kilka przewraca o 180 stopni, a kilka okazuje się totalnie zbędnych... Czy uda jej się rozwiązać zagadkę? Samo to, że wszystko rozgrywa się w roku 1927 porwało mnie całkowicie! Sam klimat tego kryminału, styl w jakim pisze autor jest tak niesamowity! Mamy też mnóstwo pobocznych wątków, które również mocno mnie wciągnęły. Całość nie kręci się tylko wokół zabójstw, ale poznajemy również lepiej mieszkańców wyspy i turystów.

  Na koniec zostały podane również fakty z życia bohaterki - te autentyczne! I między innymi dowiedziałam się z nich, że rzeczywiście rozwiodła się ona z mężem oraz, że wybrała się w podróż na Wyspy Kanaryjskie! Dużo wątków z książek pokrywa się z życiem Agathy Christie.

  Dla mnie świetny pomysł na serię i z miłą chęcią sięgnę po zaległą pierwszą część i mam nadzieję, że po kolejne !

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Andrew Wilson
 • Wydawnictwo Bukowy Las
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 320
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380740709
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: A Different Kind of Evil
 • Tłumacz: Beata Hrycak
 • ISBN: 9788380740709
 • EAN: 9788380740709
 • Wymiary: 14x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
W cieniu zła 5/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W cieniu zła

Nowy elektryzujący thriller Alexa Northa, autora bestellerowego "Szeptacza", który znalazł się na krótkiej liście CWA Daggers 2020 Rytualne morderstwo, nawiedzone przez złe moce miasteczko, budząca paniczny strach postać Czerwonorękiego oraz przytłaczająca atmosfera nadciągającej katastrofy. Ta...
Sigma force. Tom 14. Tygiel zła 5/5 Nasza cena:
28,01 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sigma force. Tom 14. Tygiel zła

Najnowsza powieść Jamesa Rollinsa, mistrza książek łączących odkrycia naukowe, zagadki historyczne i akcję przyspieszającą bicie serca. Tym razem członkowie zespołu Sigma Force staną do wyścigu z czasem, aby ocalić jednego ze swoich. Powroty do domu nie zawsze okazują się szczęśliwe. Przekonuje się...
Na progu zła 4/5 Nasza cena:
27,39 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na progu zła

W słoneczne styczniowe popołudnie na przedmieściach Londynu pewna rodzina wprowadza się do domu, który właśnie kupiła. Niby nic nadzwyczajnego. Poza tym, że to jest twój dom. I wcale go nie sprzedawałaś. Nagrodzone British Book Awards 2019 "Na progu zła" wciąga czytelnika w sam środek zastraszająco...
Zła wola. Cykl William Wisting. Tom 14 5/5 Nasza cena:
29,19 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zła wola. Cykl William Wisting. Tom 14

Podwójny zabójca Tom Kerr zgadza się wskazać miejsce ukrycia zwłok swojej trzeciej ofiary. Chociaż służby zachowują wszelkie środki ostrożności, zdarza się coś, co wydawałoby się niemożliwe. Pięć lat wcześniej nad jeziorem Noklevann w Oslo zostają odnalezione ciała dwóch nastolatek. Sprawca...
Bad Mommy. Zła mama 4/5 Nasza cena:
28,97 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bad Mommy. Zła mama

Wciągający, pełen intryg thriller psychologiczny Jolene i Darius Avery są szczęśliwą parą i rodzicami kilkuletniej Mercy. Pewnego dnia do sąsiedniego domu wprowadza się tajemnicza Fig. Szybko zaskarbia sobie sympatię młodego małżeństwa i staje się najbliższą przyjaciółką Jolene. Z czasem zachowanie...
Czerwień. Kolory zła. Tom 1 wyd. kieszonkowe 0/5 Nasza cena:
13,64 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwień. Kolory zła. Tom 1 wyd. kieszonkowe

„Absolutnie pochłaniająca” Vincent V. Severski Przyglądał się ciału zafascynowany. To była najpiękniejsza zbrodnia, jaką widział. Dopuścić się jej mógł tylko prawdziwy psychopata. Takiego mordu nie wolno było zignorować. Wszystko wskazuje na to, że oprawca na swoją kolejną ofiarę czekał cierpliwie...
W sieci zła 4/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W sieci zła

Jak dobrze znasz swoje dziecko? Beth wiedzie pozornie idealne, szczęśliwe życie. Ma dwie córki, Lucy i Charlotte, męża i prowadzi blog, w którym dzieli się z czytelnikami opowieściami o rodzinie i codzienności, występując pod imieniem Lizzy. Pewnego dnia na Charlotte pada podejrzenie o nękanie...
Zła krew 4/5 Nasza cena:
30,33 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zła krew

Suzette kocha swoją córkę, naprawdę, ale po tym, jak małą wyrzucano z kolejnych szkół musiała sama zająć się jej edukacją. Dziś jej kruche zdrowie fizyczne i psychiczne z każdym dniem wyraźnie słabnie. Sztuczki stosowane przez Hannę stają się coraz zmyślniejsze, a mąż Suzette pozostaje ślepy na...
Zła siostra 0/5 Nasza cena:
25,87 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zła siostra

Terapeutka i pacjentka. Żadna nie jest tą, za którą się podaje…Stephanie Cousins boi się o życie. Psycholog Connie Summers chcejej pomóc pokonać lęk, ale nie zna prawdy o swojej pacjentce. Jejhistoria została wymazana. Nawet jej imię nie jest prawdziwe...Ale doktor Summers to też nie jest prawdziwe...
Pakiet. Bad Mommy. Zła mama/Ciemna strona. Mud Vein. 0/5 Nasza cena:
48,97 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet. Bad Mommy. Zła mama/Ciemna strona. Mud Vein.

Pakiet bestsellerów Tarryn Fisher Bad Mommy. Zła mama i Ciemna strona. Mud Vein.   Bad Mommy. Zła mama Jak daleko się posuniesz, aby zawładnąć czyimś życiem? Wciągający, pełen intryg i obsesyjnej miłości thriller psychologiczny. Jolene i Darius Avery są szczęśliwą parą i rodzicami kilkuletniej...
Horyzont zła 4/5 Nasza cena:
28,69 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Horyzont zła

Samotna matka ucieka ze swymi dziećmi z Nowego Jorku do Kalifornii od znęcającego się nad nią psychicznie męża. Kiedy na odludziu w Arizonie zatrzymuje ją budzący grozę szeryf, sytuacja wymyka się spod kontroli i kobieta zostaje aresztowana, a jej dzieci zabrane przez zastępczynię szeryfa. W...
Hipoteza zła 0/5 Nasza cena:
29,09 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hipoteza zła

Mrożący krew w żyłach thriller W podziemnym pomieszczeniu budynku policji federalnej jest ściana zapełniona setkami zdjęć osób zaginionych. Im dłużej ich nie ma, tym mniej kogokolwiek obchodzą.Teraz zaczynają pojawiać się znikąd, sieją strach i napędzają przerażającą spiralę zbrodni.Mówią na nich...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula