Harmonia zbrodni

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
3-5 dni + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,03 zł
Nasza cena: 30,32 zł 39,90 zł Taniej o: 24%

"Harmonia zbrodni" to kolejne wielkie dzieło carycy kryminału rosyjskiego, Aleksandry Marininy.

Niesamowity kunszt, niegasnąca moc kreacji oraz wielka klasa pisarki sprawiają, że każda jej powieść zdobywa niesłabnące zainteresowanie czytelników od ponad dwudziestu siedmiu lat.

Nie inaczej jest w przypadku "Harmonii zbrodni", która jest częścią niezwykłego, jedynego w swym rodzaju cyklu zatytułowanego "Anastazja Kamieńska", na który składa się ponad trzydzieści tomów. Co tym razem przygotowała mistrzyni kryminału? Czy znowu udało jej się uciec przed monotonią i schematycznością? Czym zdoła nas i tym razem zaskoczyć?

Elena Dudariewa, będąca właścicielką sprawnie funkcjonującego biura podróży, ginie w wyniku eksplozji samochodu. Policja za głównego podejrzanego uznaje męża kobiety, byłego wojskowego, obdarzonego wielkim urokiem osobistym. To ON zyskałby bowiem najwięcej na jej śmierci.

Podczas śledztwa mundurowym udaje się dotrzeć do jedynego świadka zdarzenia. Jest nim Artiom, który chwilę przed wybuchem rozmawiał z zamachowcem. Chłopak niestety nie jest w stanie opisać wyglądu zabójcy z powodu nieuleczalnej choroby oczu, która prawie całkowicie pozbawiła go wzroku. Potrafi ON jednak rozpoznać głos przestępcy oraz muzykę, której ten słuchał. Ta umiejętność może się okazać niezwykle cenna dla śledczych. Cała sytuacja stawia Kamieńską przed dużym dylematem. Będzie zmuszona do podjęcia niezwykle trudnej decyzji, od której zależeć będzie los chłopca. Czy ma prawo zaangażować niepełnosprawnego Artioma w tok śledztwa i tym samym narażać jego życie?

Pomysłowa, dynamiczna fabuła, wypełniona przekonującymi opisami procedur śledczych, niuansami prowadzonego dochodzenia oraz trafnie zobrazowaną sytuacją społeczną. Proste, pozbawione zbędnych ozdobników słowa są czasem kluczem do opowiedzenia ciekawej, poruszającej i wciągającej historii, która na długo zapadnie czytelnikowi w pamięć.


O autorce

Aleksandra Marinina pisarka rosyjska, autorka wielu powieści kryminalnych. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Moskiewskim. Pracowała w milicji, prowadziła prace badawcze w dziedzinie kryminologii oraz zajmowała się działalnością edukacyjną. Jej bogate doświadczenie okazało się niezwykle pomocne w trakcie pisania kolejnych powieści kryminalnych. Wśród napisanych przez nią utworów znajdują się takie tytuły, jak: "Kolacja z zabójcą", "Śmierć nadeszła wczoraj" czy "Sprawiedliwy oprawca".

Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Nigdy wcześniej nie miałam możliwości przeczytania rosyjskiego kryminału, a Wy?

  A jeszcze jak zobaczyłam napis na okładce - "Arcydzieło carycy rosyjskiego kryminału" - od razu postanowiłam po nią sięgnąć :) i tym oto sposobem dostałam książkę do recenzji, za co bardzo dziękuję Czwartej Stronie Kryminału.

  Co najśmieszniejsze - dopiero po fakcie zauważyłam, że "Harmonia zbrodni" to 20 tom cyklu z Anastazją Kamieńską. No ale pomijam to, bo bez znajomości poprzednich części dało się ją przeczytać. Zapewne każdy tom łączy jeden wątek obyczajowy, a sprawa zawsze jest inna - jak to w większości takich kryminalnych serii.

  Już od początku mamy zaskakujące zabójstwo - młoda kobieta ginie w eksplozji samochodu. Co ciekawe przez moment widzimy to oczami zabójcy, który przez swoją nieumyślność zostawia pewne ślady. Młody chłopak, który jest świadkiem wybuchu, niestety nie jest w stanie do końca pomóc w śledztwie ponieważ cierpi na nieuleczalną chorobę oczu przez co prawie nic nie widzi. I tu zaczynają się schody... pełno niewiadomych, które w miarę posuwania się śledztwa - szokują i zaskakują. Niektóre wydarzenia, jak np przyznanie się Olgi do zdrady i seria późniejszych wydarzeń -rozłożyły mnie na łopatki, czytałam i łapałam się za głowę - nie wiem czy tak reaguję się na zdradę w Rosji - ale jeśli tak to cieszę się, że tam nie mieszkam ;)

  Jeśli chodzi o fabułę, nie mam jej nic do zarzucenia bowiem jest to świetny kryminał. Akcja trzyma w napięciu do końca, ciężko odgadnąć kto jest zabójcą - mnie się udało, ale wytypowałam to po prostu trafem ;) Jedno co skutecznie mnie zniechęcało do czytania i męczyło potwornie to mnóstwo rosyjskich postaci i nazwisk - strasznie mi się one myliły i do samego końca nie wiedziałam kto jest kim - oprócz oczywiście Anastazji i paru innych osób. Do tego - wiecie jak brzmią rosyjskie imiona - po prostu czasem nawet nie umiałam ich przeczytać ;) jeżeli Wam to nie przeszkadza to koniecznie sięgnijcie po tą książkę, bo naprawdę jest warta przeczytania :) ja osobiście raczej kolejne części sobie odpuszczę bo rosyjskie brzmienie nie dla mnie ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Polecam. Nie jestem obiektywna co do twórczości A. Marininy i jej serii o A. Kamieńska. Co mnie urzeka oprócz historii nie spotykanej w innych kryminałach? Prostota opisów zachowania, myśli bohaterów, miasta, pogody sprawia ze staja się bliscy i przenoszą w świat lat 90, mojego dzieciństwa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Przyznaję, że "Harmonia zbrodni" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Aleksandry Marininy. Pierwsze, ale jakże udane.

  Tymczasem, to już dwudziesty tom cyklu o major Kamieńskiej.

  W niedzielny, upalny poranek, w eksplozji samochodu ginie właścicielka biura podróży Elena Dudariewa. Pierwszym podejrzanym jest jej mąż, a jedynym świadkiem młody chłopak, cierpiący na nieuleczalną chorobę oczu.

  Jak zwykle w takich przypadkach, szwankujący wzrok zastępuje mu fenomenalny słuch. To, plus jego miłość do muzyki, może być atutem w poszukiwaniu sprawcy zamachu.

  Jestem zaskoczona łatwością z jaką wciągnęła mnie akcja i jak przyjemnie czytało się tę książkę.

  Nie sięgam często po kryminały, ale to spotkanie należało do wielce udanych.

  A tytuł - jak najbardziej adekwatny - jest i o zbrodni i o muzyce ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Harmonia zbrodni"Aleksandra Marinina.

  ******************************************

  Muszę Wam się przyznać,że nie czytałam wcześniej żadnej książki tej autorki i teraz ogromnie tego żałuję.

  Dlaczego?

  Ponieważ książka jest świetna i ma swój specyficzny styl,który bardzo mi odpowiada.

  Nie znajdziecie w niej drastycznych opisów zbrodni,ale ciekawą akcję i myślenie.

  Tutaj głowa będzie pracować razem z naszymi bohaterami.

  Przez książkę się płynie i dla mnie czas spędzony z autorką był ogromną przyjemnością.

  Polecam Wam z czystym sumieniem.

  Naprawdę warto.

  ******************************************

  W eksplozji samochodu ginie właścicielka biura podróży.

  Jedynym świadkiem jest niedowidzący Atriom,który potrafi rozpoznać zamachowca po głosie i muzyce,której słuchał.

  Jednak Kamieńska ma ogromne obawy,czy angażować chłopaka w sprawę,ponieważ boi się o jego życie.

  Czy w końcu poprosi Atrioma o pomoc?

  Do czego doprowadzi nas śledztwo detektyw Kamieńskiej?

  Z jakimi dylematami musi zmierzyć się każdy z bohaterów?

  I na koniec-czy zazdrość popłaca?

  Zapraszam do lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Morderstwo w rytmie muzyki

  Aleksandra Marinina od ponad dwudziestu siedmiu lat tworzy serię kryminalną z cyklu Anastazja Kamieńska, która cieszy się niesłabnącą popularnością wśród czytelników. Pierwszy tom ukazał się w 1992 roku, a ostatni z nich, trzydziesty trzeci, miał swoją premierę w Rosji w ubiegłym roku w sierpniu. „Harmonia zbrodni” jest dwudziestą z kolei książką z tego cyklu, opublikowaną w 1998 roku, gdy Aleksandra Marinina ostatecznie postanowiła zrezygnować z pracy w milicji, żeby całkowicie poświęcić się karierze pisarskiej. W marcu tego roku powieść trafiła do rąk polskiego czytelnika dzięki Wydawnictwu Czwarta Strona Kryminału.

  W eksplozji samochodu ginie Elena Tuamkowa, która jest właścicielką dobrze prosperującego biura podróży. Głównym podejrzanym staje się mąż denatki Gieorgij Dudariew, który oprócz uroku osobistego i wojskowej emerytury nie posiada nic, a na śmierci żony zyskuje najwięcej. Jedynym świadkiem jest Artiom, który na chwilę przed wybuchem rozmawiał z zamachowcem, ale nie może opisać wyglądu zabójcy, bo chłopak cierpi na nieuleczalną chorobę oczu i prawie nic nie widzi. Potrafi jednak rozpoznać jego głos i muzykę, której słuchał. Kamieńska staje przed dylematem czy ma prawo angażować niepełnosprawnego chłopaka w śledztwo i narażać jego życie.

  Nie bez powodu nazywa się autorkę carycą rosyjskiego kryminału, bo przekonująco pisze o procedurach w ówczesnej milicji i niuansach prowadzonego śledztwa oraz trafnie opisuje sytuację społeczną. Okazuje się, że prostymi słowami, bez zbędnych ozdobników można opowiedzieć ciekawą i wciągającą historię, która na długo zapadnie w pamięci czytelnika. Pomysłowa, dynamiczna fabuła, subtelnie podsuwająca czytelnikowi tropy, ale nie na tyle, aby mógł się zorientować, kto tak naprawdę stoi za przestępstwem. Na uwagę zasługują świetnie wykreowane postaci zwłaszcza zaślepionej miłością Olgi Jarmiłowej oraz dwóch chłopców, których łączy niezwykła przyjaźń niepozbawiona jednak skazy. Sympatię wzbudza tytułowa bohaterka Nastia, przedstawiona, jako zwykła kobieta, która nie wiedzie prymu w kuchni, nie preferuje eleganckich strojów z racji swojej niewygody, aktywność fizyczna nie leży w jej naturze, ale nieoczekiwanie dla samej siebie potrafi być zazdrosna o swego męża.

  Pomimo że nie miałam okazji czytać pozostałych części, to historia jest tak poprowadzona, że nieznajomość poprzednich tomów nie przeszkadzała mi tak bardzo w lekturze książki i nie była mi niezbędna do rozwiązania zagadki kryminalnej, niemniej jednak trudno mi było zorientować się w prywatnych sprawach i zależnościach służbowych członków ekipy śledczej. Znalazłam tu jednak wszystko, czego oczekuję od dobrego kryminału, ciekawe i przemyślane wątki, które zgrabnie się ze sobą splatają, dzięki czemu powieść bardzo dobrze się czyta. Do samego końca trzyma w napięciu, a po zakończeniu lektury zmusza czytelnika do refleksji nad ludzkimi relacjami i postępowaniem.

  Jednym słowem książka jest świetna, to kryminał na bardzo wysokim poziomie. Satysfakcja po lekturze gwarantowana, jedynie, czego żałuję, to tego, że wcześniej nie sięgnęłam po książki Aleksandry Marininy. Ukłony w stronę Pani Aleksandry Stronki za świetne tłumaczenie.

  Książkę przedpremierowo przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Czwarta Strona Kryminału

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Wiwisekcja zbrodni 5/5 Nasza cena:
29,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiwisekcja zbrodni

Czy odważysz się uczestniczyć w wiwisekcji umysłu seryjnego mordercy? W Parku południowym we Wrocławiu znalezione zostają zwłoki mężczyzny. Parę dni później na terenie ogródków działkowych policja odnajduje kolejne ciało. Funkcjonariusze zakładają, że mają do czynienia z seryjnym mordercą, być może...
Śladem zbrodni 4/5 Nasza cena:
26,00 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śladem zbrodni

Nikt nigdy nie miał poznać tej tajemnicy… Przez dwadzieścia lat śmierć jej rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, otaczała zmowa milczenia. Gdy Beryl Tavistock wreszcie przypadkowo poznaje przebieg dramatycznych wydarzeń, przeżywa szok. Ojciec brutalnie zamordował matkę, a następnie popełnił...
Geniusz zbrodni 5/5 Nasza cena:
22,80 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Geniusz zbrodni

Detektyw Robert Hunter musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, żeby przechytrzyć najbardziej perfidnego mordercę, z jakim miał do czynienia. W prowincjonalnym miasteczku w stanie Wyoming dochodzi do wypadku. Kierowca ciężarówki, który zasłabł za kierownicą, wjechał do przydrożnego baru, po drodze...
Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki 0/5 Nasza cena:
18,85 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki

Sprawa jest zamknięta. Pięć lat temu uczennica Andie Bell została zamordowana przez swojego chłopaka - Sala Singha. Policja wie, że to był on. Wszyscy w mieście to wiedzą. Ale dorastająca w tym samym miasteczku Pippa Fitz-Amobi nie jest tego taka pewna. Kiedy wybiera tę sprawę jako temat swojego...
Wioletka na tropie zbrodni 5/5 Nasza cena:
18,71 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wioletka na tropie zbrodni

Wioletka Koperek, pełna optymizmu i energii życiowej trzydziestolatka i amatorka diet wszelakich, marzy o tym, by chociaż przez chwilę poczuć się niczym detektyw z prawdziwego zdarzenia. To pragnienie ma w sobie od dziecka, a kryminały z trupem w roli głównej lubi najbardziej. Wreszcie nadarza się...
Śleboda 5/5 Nasza cena:
28,70 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śleboda

Intrygująca opowieść o grozie narastającej w spokojnej podhalańskiej wsi, o murze milczenia wokół wojennych losów, o ciemnych interesach miejscowych biznesmenów i polityków, o obiecanej przed laty zemście. Anka Serafin przyjeżdża w góry w poszukiwaniu własnej tożsamości. Znajduje trupa....
Dom zbrodni 0/5 Nasza cena:
19,92 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom zbrodni

Kiedy grecki milioner Arystydes Leonides zostaje otruty, podejrzenia padają na Brendę –młodą wdowę. Wnuczka ofiary Josephine to wścibska nastolatka – uwielbia kryminały i podsłuchuje, więc o krok wyprzedza policjantów. Trzeba uważnie słuchać, bo mordercy są próżni i lubią się chwalić! Ekscentryczni...
Elementy zbrodni. Tom 1 - Umierasz i cię nie ma 4/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Elementy zbrodni. Tom 1 - Umierasz i cię nie ma

Para wypalonych gliniarzy - ona policyjny psycholog, on najskuteczniejszy śledczy w wydziale zabójstw Komendy Stołecznej Policji - przechodzi w stan spoczynku, gdy przydarza im się spóźnione, niespodziewane rodzicielstwo. Decyzję mężczyzny o odejściu przyspiesza konflikt z przełożonymi podinspektor...
Elementy zbrodni. Tom 2 - Pójdź na sąd boży 5/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Elementy zbrodni. Tom 2 - Pójdź na sąd boży

Część II cyklu opowieści o inspektorze Romanie Medynie znajduje parę byłych policjantów na życiowym rozstaju. Pozornie radzą sobie dobrze: Roman wykurował się po postrzale, a dwa lata po otwarciu pensjonatu Urokliwa Skarpa nad Zalewem Zegrzyńskim wychodzi na mały plus. Właściciele harują od rana do...
Inicjały zbrodni. Część 2 0/5 Nasza cena:
19,92 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Inicjały zbrodni. Część 2

Poirot powraca! Miłośnicy Agathy Christie znów będą mogli delektować się śledztwami ekscentrycznego Belga. Decyzją spadkobierców na kontynuatorkę dzieła królowej kryminału została wybrana Sophie Hannah - znana i ceniona autorka powieści sensacyjno-psychologicznych. Młoda kobieta oznajmia Poirotowi,...
Konstelacja zbrodni 0/5 Nasza cena:
36,90 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Konstelacja zbrodni

Największy sekret Mikołaja Kopernika do dziś zbiera krwawe żniwo! Tomasz Horn rozpoczyna nową pracę. Jego pierwszym zadaniem jest zrelacjonowanie wydarzenia na skalę światową – ponownego pochówku odnalezionych po latach poszukiwań szczątków wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Dziennikarz z...
Opactwo stu zbrodni codex millenarius Tom 2 0/5 Nasza cena:
29,26 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opactwo stu zbrodni codex millenarius Tom 2

Druga część trylogii „Codex Millenarius” mistrza włoskiego thrillera historycznego! Ferrara, rok 1347. Rycerz Maynard de Rocheblanche próbuje rozwikłać zagadkę okrutnej śmierci mnicha Facia di Malaspiny, mającej związek z legendarnym Lapis exilii. Aby wyjaśnić jej okoliczności, Maynard musi się...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula