Harmonia zbrodni

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
4 dni + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Promocja! Do końca pozostało:
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,75 zł
Nasza cena: 24,43 zł 39,90 zł Taniej o: 39%

Arcydzieło carycy rosyjskiego kryminału!

W eksplozji samochodu ginie właścicielka biura podróży, Elena Dudariewa. W toku śledztwa udaje się dotrzeć do dziewiętnastoletniego chłopaka, który tuż przed wybuchem rozmawiał z jej zabójcą.

Artiom nie może jednak opisać wyglądu mordercy. Cierpi na nieuleczalną chorobę oczu i niemal nic nie widzi. Potrafi za to rozpoznać jego głos i muzykę, której słuchał zamachowiec.

Kamieńska staje przed dylematem i zostaje zmuszona do podjęcia trudnej decyzji – czy powinna angażować niepełnosprawnego chłopaka w poszukiwanie mordercy i tym samym narażać jego życie?

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Przyznaję, że "Harmonia zbrodni" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Aleksandry Marininy. Pierwsze, ale jakże udane.

  Tymczasem, to już dwudziesty tom cyklu o major Kamieńskiej.

  W niedzielny, upalny poranek, w eksplozji samochodu ginie właścicielka biura podróży Elena Dudariewa. Pierwszym podejrzanym jest jej mąż, a jedynym świadkiem młody chłopak, cierpiący na nieuleczalną chorobę oczu.

  Jak zwykle w takich przypadkach, szwankujący wzrok zastępuje mu fenomenalny słuch. To, plus jego miłość do muzyki, może być atutem w poszukiwaniu sprawcy zamachu.

  Jestem zaskoczona łatwością z jaką wciągnęła mnie akcja i jak przyjemnie czytało się tę książkę.

  Nie sięgam często po kryminały, ale to spotkanie należało do wielce udanych.

  A tytuł - jak najbardziej adekwatny - jest i o zbrodni i o muzyce ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Harmonia zbrodni"Aleksandra Marinina.

  ******************************************

  Muszę Wam się przyznać,że nie czytałam wcześniej żadnej książki tej autorki i teraz ogromnie tego żałuję.

  Dlaczego?

  Ponieważ książka jest świetna i ma swój specyficzny styl,który bardzo mi odpowiada.

  Nie znajdziecie w niej drastycznych opisów zbrodni,ale ciekawą akcję i myślenie.

  Tutaj głowa będzie pracować razem z naszymi bohaterami.

  Przez książkę się płynie i dla mnie czas spędzony z autorką był ogromną przyjemnością.

  Polecam Wam z czystym sumieniem.

  Naprawdę warto.

  ******************************************

  W eksplozji samochodu ginie właścicielka biura podróży.

  Jedynym świadkiem jest niedowidzący Atriom,który potrafi rozpoznać zamachowca po głosie i muzyce,której słuchał.

  Jednak Kamieńska ma ogromne obawy,czy angażować chłopaka w sprawę,ponieważ boi się o jego życie.

  Czy w końcu poprosi Atrioma o pomoc?

  Do czego doprowadzi nas śledztwo detektyw Kamieńskiej?

  Z jakimi dylematami musi zmierzyć się każdy z bohaterów?

  I na koniec-czy zazdrość popłaca?

  Zapraszam do lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Morderstwo w rytmie muzyki

  Aleksandra Marinina od ponad dwudziestu siedmiu lat tworzy serię kryminalną z cyklu Anastazja Kamieńska, która cieszy się niesłabnącą popularnością wśród czytelników. Pierwszy tom ukazał się w 1992 roku, a ostatni z nich, trzydziesty trzeci, miał swoją premierę w Rosji w ubiegłym roku w sierpniu. „Harmonia zbrodni” jest dwudziestą z kolei książką z tego cyklu, opublikowaną w 1998 roku, gdy Aleksandra Marinina ostatecznie postanowiła zrezygnować z pracy w milicji, żeby całkowicie poświęcić się karierze pisarskiej. W marcu tego roku powieść trafiła do rąk polskiego czytelnika dzięki Wydawnictwu Czwarta Strona Kryminału.

  W eksplozji samochodu ginie Elena Tuamkowa, która jest właścicielką dobrze prosperującego biura podróży. Głównym podejrzanym staje się mąż denatki Gieorgij Dudariew, który oprócz uroku osobistego i wojskowej emerytury nie posiada nic, a na śmierci żony zyskuje najwięcej. Jedynym świadkiem jest Artiom, który na chwilę przed wybuchem rozmawiał z zamachowcem, ale nie może opisać wyglądu zabójcy, bo chłopak cierpi na nieuleczalną chorobę oczu i prawie nic nie widzi. Potrafi jednak rozpoznać jego głos i muzykę, której słuchał. Kamieńska staje przed dylematem czy ma prawo angażować niepełnosprawnego chłopaka w śledztwo i narażać jego życie.

  Nie bez powodu nazywa się autorkę carycą rosyjskiego kryminału, bo przekonująco pisze o procedurach w ówczesnej milicji i niuansach prowadzonego śledztwa oraz trafnie opisuje sytuację społeczną. Okazuje się, że prostymi słowami, bez zbędnych ozdobników można opowiedzieć ciekawą i wciągającą historię, która na długo zapadnie w pamięci czytelnika. Pomysłowa, dynamiczna fabuła, subtelnie podsuwająca czytelnikowi tropy, ale nie na tyle, aby mógł się zorientować, kto tak naprawdę stoi za przestępstwem. Na uwagę zasługują świetnie wykreowane postaci zwłaszcza zaślepionej miłością Olgi Jarmiłowej oraz dwóch chłopców, których łączy niezwykła przyjaźń niepozbawiona jednak skazy. Sympatię wzbudza tytułowa bohaterka Nastia, przedstawiona, jako zwykła kobieta, która nie wiedzie prymu w kuchni, nie preferuje eleganckich strojów z racji swojej niewygody, aktywność fizyczna nie leży w jej naturze, ale nieoczekiwanie dla samej siebie potrafi być zazdrosna o swego męża.

  Pomimo że nie miałam okazji czytać pozostałych części, to historia jest tak poprowadzona, że nieznajomość poprzednich tomów nie przeszkadzała mi tak bardzo w lekturze książki i nie była mi niezbędna do rozwiązania zagadki kryminalnej, niemniej jednak trudno mi było zorientować się w prywatnych sprawach i zależnościach służbowych członków ekipy śledczej. Znalazłam tu jednak wszystko, czego oczekuję od dobrego kryminału, ciekawe i przemyślane wątki, które zgrabnie się ze sobą splatają, dzięki czemu powieść bardzo dobrze się czyta. Do samego końca trzyma w napięciu, a po zakończeniu lektury zmusza czytelnika do refleksji nad ludzkimi relacjami i postępowaniem.

  Jednym słowem książka jest świetna, to kryminał na bardzo wysokim poziomie. Satysfakcja po lekturze gwarantowana, jedynie, czego żałuję, to tego, że wcześniej nie sięgnęłam po książki Aleksandry Marininy. Ukłony w stronę Pani Aleksandry Stronki za świetne tłumaczenie.

  Książkę przedpremierowo przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Czwarta Strona Kryminału

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Harmonia zbrodni #kilkasłówoksiążce Aleksandry Marininy

  *

  Największą trudnością w czytaniu tej książki (widziałam w opiniach innych, że też mieli z tym problem) były rosyjskie imiona i nazwiska. Osobiście nie czytałam dużo książek z bohaterami pochodzenia rosyjskiego i sporą trudnością było dla mnie dojście do tego kto kryje się pod danym imieniem i jak można je odmieniać. Dlatego wymagało to ode mnie trochę większego skupienia niż normalnie, jednak w pewnym momencie złapałam i mogłam już na spokojnie starać się rozwiązać zagadkę.

  *

  Podobała mi się konstrukcja książki. Wszystko zaczęło się bezpośrednio od sytuacji eksplozji samochodu, w którym zginęła kobieta. Tu wraz z bohaterami rozpoczynamy śledztwo, które ma na celu odnalezienie zabójcy. Stopniowo dostajemy kolejne dowody i poszlaki. Jednak wcale nie są one tak oczywiste i łatwe do połączenia. Po przeczytaniu opisu wydawało mi się, że wszytko będzie podążało za Anastazją Kamieńską, którą będzie starała się rozwiązać sprawę. Jednak myliłam się ponieważ poznajemy tu mnóstwo bohaterów, z czego większość pracuje nad znalezieniem zabójcy. Warto tu podkreślić, że ta ilość bohaterów wcale nie jest niczym złym. Dzięki temu dostajemy kilka wątków pobocznych, które tworzą nam bardzo szczegółowe portrety psychologiczne postaci. Dlatego oprócz historii prowadzenia śledztwa mamy tu historię, przyjaźni, manipulacji, zdrady czy podejmowania ważnych życiowych decyzji. Jak dla mnie to jest jak najbardziej na plus. Zaskoczyło mnie to, że samo zakończenie sprawy nie znajduje się na ostatniej stronie książki. Dlaczego? A dlatego, że dostajemy tutaj również zamknięcie wątków pobocznych, które zostały otwarte w trakcie czytania książki. I za to duży plus, bo nie we wszystkich książkach autorzy o tym pamiętają.

  *

  Dodatkowy plus, to możliwość poznania Moskwy. Nigdy tam nie byłam, jednak po tej lekturze jestem zaintrygowana tym miastem.

  *

  Po przeczytaniu tej książki nic się u mnie nie zmieniło. Jestem w dalszym ciągu beznadziejnym śledczym. Na detektywa się zupełnie nie nadaje. Pozostaje mi jedynie czytanie książek, w których ktoś za mnie rozwiąże zagadkę. Jeśli szukacie typowego kryminały, bez zbędnych wulgaryzmów czy przemocy za to z rozbudowanymi postaciami i wielowątkową sprawą do rozwiązania, to serdecznie Wam polecam tę pozycję!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Harmonia zbrodni

  Wy wyniku eksplozji samochodu Ginie Kobieta sukcesu. Elena Dudariwea jest właścicielką biura podróży Śledztwo w tej sprawie uznaje męża kobiety za głównego podejrzanego. Mężczyzna miał kochankę a śmierć żony byłoby dla niego korzystna ponieważ odziedziczył by ON wszystko co miała, w tym duży Majątek. Podejrzenia to nie tylko domysły śledczych ale także świadek który może okazać się głową rozwiązania tej sprawy. Jednak nie będzie to takie proste. Chłopak który zeznaje ze chwile przed tragedia rozmawiał z mężem kobiety, nie może być w 100% brany pod uwagę ponieważ jest jeden problem. Chłopak ma wrodzoną wadę wzroku. Nie widział mężczyzny z którym rozmawiał ale za to pamięta jego głos i muzykę której słuchał podczas . Poznajemy tu kobietę, pracownice policji która zajmuje się właśnie tą sprawą. Przed nią stoi dylemat czy mieszać niepełnosprawnego chłopaka w tę całą sprawę ? Jakie będzie zakończenie i hasło do rozwiązani zagadki? Kto jest winny i dlaczego dopuścił się takiego tragicznego rozwiązania ? Czy młody chłopak pomoże w śledztwie czy tylko przedłuży jego czas? Okładka przyciągająca a zachęcająca do czytania. Znów nietypowy sposób na główna fabułe. Książki które czytam coraz bardziej mnie zaciekawiają i sprawiają ze odczuwam te ulepszenie pióra ze strony autorów. Świetna sprawa .

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Ślady zbrodni. Ostatnia mila 5/5 Nasza cena:
21,18 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ślady zbrodni. Ostatnia mila

Melvin Mars został skazany na śmierć za zabicie swoichrodziców. Odlicza godziny do egzekucji, wciąż utrzymując,że jest niewinny. W ostatniej chwili okazuje się, że ktośprzyznał się do tej zbrodni.Amos Decker pracujący dla FBI detektyw o niezawodnejpamięci dostrzega w sprawie Marsa wiele...
Ślady zbrodni. Śleboda 4/5 Nasza cena:
21,18 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ślady zbrodni. Śleboda

Intrygująca opowieść o grozie narastającej w spokojnej podhalańskiej wsi, o murze milczenia wokół wojennych losów, o ciemnych interesach miejscowych biznesmenów i polityków, o obiecanej przed laty zemście. Anka Serafin przyjeżdża w góry w poszukiwaniu własnej tożsamości. Znajduje trupa....
Inicjały zbrodni. Część 2 0/5 Nasza cena:
6,19 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Inicjały zbrodni. Część 2

Poirot powraca! Miłośnicy Agathy Christie znów będą mogli delektować się śledztwami ekscentrycznego Belga. Decyzją spadkobierców na kontynuatorkę dzieła królowej kryminału została wybrana Sophie Hannah - znana i ceniona autorka powieści sensacyjno-psychologicznych. Młoda kobieta oznajmia Poirotowi,...
Konstelacja zbrodni 0/5 Nasza cena:
23,34 zł 26,15 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Konstelacja zbrodni

Fromborskie śledztwo Tomasza Horna Tomasz Horn rozpoczyna nową pracę. Jego pierwszym zadaniem jest zrelacjonowanie wydarzenia na skalę światową - ponownego pochówku odnalezionych po latach poszukiwań szczątków wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Dziennikarz z ochotą podejmuje się napisania...
Elementy zbrodni. Tom 1 - Umierasz i cię nie ma [pocket] 0/5 Nasza cena:
8,58 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Elementy zbrodni. Tom 1 - Umierasz i cię nie ma [pocket]

Para wypalonych gliniarzy - ona policyjny psycholog, on najskuteczniejszy śledczy w wydziale zabójstw Komendy Stołecznej Policji - przechodzi w stan spoczynku, gdy przydarza im się spóźnione, niespodziewane rodzicielstwo. Decyzję mężczyzny o odejściu przyspiesza konflikt z przełożonymi;...
Dom zbrodni 0/5 Nasza cena:
14,37 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom zbrodni

Kiedy grecki milioner Arystydes Leonides zostaje otruty, podejrzenia padają na Brendę –młodą wdowę. Wnuczka ofiary Josephine to wścibska nastolatka – uwielbia kryminały i podsłuchuje, więc o krok wyprzedza policjantów. Trzeba uważnie słuchać, bo mordercy są próżni i lubią się chwalić! Ekscentryczni...
Elementy zbrodni. Tom 2 - Pójdź na sąd boży 5/5 Nasza cena:
21,33 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Elementy zbrodni. Tom 2 - Pójdź na sąd boży

Część II cyklu opowieści o inspektorze Romanie Medynie znajduje parę byłych policjantów na życiowym rozstaju. Pozornie radzą sobie dobrze: Roman wykurował się po postrzale, a dwa lata po otwarciu pensjonatu Urokliwa Skarpa nad Zalewem Zegrzyńskim wychodzi na mały plus. Właściciele harują od rana do...
Elementy zbrodni. Tom 1 - Umierasz i cię nie ma 4/5 Nasza cena:
20,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Elementy zbrodni. Tom 1 - Umierasz i cię nie ma

Para wypalonych gliniarzy - ona policyjny psycholog, on najskuteczniejszy śledczy w wydziale zabójstw Komendy Stołecznej Policji - przechodzi w stan spoczynku, gdy przydarza im się spóźnione, niespodziewane rodzicielstwo. Decyzję mężczyzny o odejściu przyspiesza konflikt z przełożonymi;...
Opowiem Ci o zbrodni. Tom 2 5/5 Nasza cena:
30,71 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowiem Ci o zbrodni. Tom 2

To kontynuacja bardzo dobrze przyjętej książki "Opowiem Ci o zbrodni“, i programu TV emitowanego w telewizji Crime+Investigation Polsat.W drugiej odsłonie ponownie pojawiają się najgłośniejsze polskie „,pióra kryminalne“, i mroczne historie, które wydarzyły się naprawdę. Tym razem...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula