Niebezpieczna sekwencja

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
648
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,75 zł
Nasza cena: 29,93 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

"Niebezpieczna sekwencja” to wartka opowieść carycy rosyjskiego kryminału, Aleksandry Marininy.

Anastazja Kamieńska stara się odkryć mordercę trenera łyżwiarzy figurowych.

Na lodowisku anioły nie mają szansy na długie i spokojne życie.

Łyżwiarstwo figurowe: sport, taniec, sztuka. Fantastyczne, pełne gracji pokazy, idealne zdawałoby się zespolenie ludzkiego ciała i muzyki. I nagle w ten piękny, spokojny, idealny świat wkrada się zbrodnia. Legendarny trener Michaił Bołtienkow zostaje w bestialski sposób zamordowany. Któż mógł dopuścić się zbrodni na człowieku, który przez całe swoje życie zdążył wychować niejednego mistrza łyżwiarstwa? Ciało ofiary zostaje znalezione koło domu jego kolegi, również trenera, Walerija Łamzina. Według relacji świadków obaj panowie kłócili się zawzięcie wygrażając sobie nawzajem. Sprawa na pierwszy rzut oka jest oczywista, jednak detektywi z Pietrowki: Nastia Kamieńska, Anton Staszys i Roman Dziuba mają inne zdanie na ten temat. Analizując kolejne tropy odkrywają brutalność i bezduszność, jaka rządzi światem łyżwiarzy. Czy uda im się odkryć prawdę i schwytać prawdziwego mordercę?

"Niebezpieczna sekwencja” to już 31 tom serii kryminałów, których główną bohaterką jest detektyw Anastazja Kamieńska.

Za całym przedsięwzięciem stoi sama caryca rosyjskiego kryminału, Aleksandra Marinina. Niestety nie wszystkie tomy cyklu ukazały się na polskim rynku wydawniczym. Jak do tej pory możemy cieszyć się następującymi tytułami: "Kolacja z zabójcą”, "Gra na cudzym boisku”, "Ukradziony sen”, "Zabójca mimo woli”, "Złowroga pętla”, "Płotki giną pierwsze”, "Śmierć i trochę miłości”, "Obraz pośmiertny”, "Za wszystko trzeba płacić”, "Cudza maska”, "Stylista”, "Iluzja grzechu”, "Jasne oblicze śmierci”, "Męskie gry”, "Życie po życiu”, "Motywy osobiste”, "Sztuka śmierci”, "Niebezpieczna sekwencja”, "Egzekucja w dobrej wierze”.


O autorce

Aleksandra Marinina, rosyjska autorka powieści kryminalnych, która rozpoczęła karierę literacką od lat 90. XX wieku. Cykl jej opowieści o Anastazji Kamieńskiej został zrealizowany w postaci serialu telewizyjnego, pt. “Kamieńska”. Jej książki regularnie są wydawane od 1992 roku.

Recenzje (6)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Najnowsza książka Aleksandry Marininy to już 31 tom cyklu o major Kamińskiej, a jednocześnie moje pierwsze spotkanie z twórczością rosyjskiej carycy kryminału.

  Autorka przenosi nas do świata łyżwiarstwa figurowego, którym wstrząsa informacja o zabójstwie elitarnego trenera Michaiła Błotienkowa. O ten czyn podejrzewany jest jego kolega po fachu Walerij, Łamzin, który miał z nim konflikt od wielu lat. Faktami, które przemawiają za winą Łamzina są miejsce odnalezienia zwłok, gdyż miało to miejsce w parku obok domu podejrzanego, oraz kłótnia tuż przed śmiercią ofiary i groźby kierowane pod jej adresem.

  Do sprawy włącza się policja z Pietrowki, a dokładnie śledczy Anton Staszyc oraz Roman Dziuba. Na początku nad sprawą pracuje tylko Roman, gdyż jego kolega zajmuje się innym przestępstwem. Dziuba nie jest przekonany, co do winy Łamzina i pragnie znaleźć prawdziwego mordercę. Niestety Timur Achmedycz Bagłajew, śledczy prowadzący sprawę, jest przekonany o tym, że Walerij jest mordercą.

  Roman zgodnie z poleceniami prowadzącego przesłuchuje świadków oraz szuka dowodów na winę Łamzina. Jednakże sumienie nie pozwala mu na pójście tylko jednym tropem. Pewnego dnia odwiedza swoją dawną znajomą, u której przypadkowo jest jej partner adwokat Kirgan. Majętny, ale dobry mecenas. Po streszczeniu sprawy, Roman liczy na pomoc, ale jej rodzaj, jaki otrzymuje, zaskakuje go. Kirgan jest gotów pomóc Łamzinowi nie pobierając wynagrodzenia. Jedynie, za co trzeba będzie zapłacić, to za detektywów, których będzie trzeba włączyć do sprawy. Młody śledczy jest zdumiony, ale również szczęśliwy, że ktoś stanie w obronie zatrzymanego.

  O swoim sukcesie w zaufaniu mówi koledze Antonowi Staszycowi, który ruga go za to, gdyż wie, że Kirgan to potężny przeciwnik. Po streszczeniu przez Romana sprawy oraz to, co udało im się do tej pory ustalić, Anton wyciąga podobne wnioski, co młodszy kolega.

  Adwokat zatrudnia firmę detektywistyczną, która ma pomóc w odnalezieniu śladów świadczących o niewinności Walerija Łamzina. Jest to firma, w której pracuje emerytowana major Anastazja Kamińska, legenda moskiewskiej policji. Do tej pory Nastia zajmowała się błahymi sprawami. Miło jest jej wrócić do roli śledczej w sprawie kryminalnej. Może dzięki temu odnowić swoje kontakty w policji oraz informatorów.

  Niespodziewanie losy Nastii, Romana oraz Antona łączą się, co początkowo temu ostatniemu nie podoba się. Pracują w tajemnicy, gdyż przełożeni śledczych nie mogą się dowiedzieć o ich grupie. Poszukują świadków, powiązań oraz próbują zrozumieć reguły rządzące światem łyżwiarstwa figurowego. Nie mogą zrozumieć, jak bardzo zależne od wpływów jest to środowisko. Liczą sie pieniądze oraz to, kto ma wyżej postawionych znajomych bądź dłużników. Nie jest to świat tak piękny, jak występy łyżwiarzy figurowych.

  Z każdą stroną pojawia się coraz więcej podejrzanych, osób zamieszanych w brudne sprawy, które z pozoru mogą wydawać się niezwiązane z ofiarą oraz głównym podejrzanym. Po rozmowie z jedną osobą, ujawnia ona kolejne dwie, z którymi należy porozmawiać.

  Pojawia się wiele aspektów oraz spraw kryminalnych, które z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego, lecz gdy bliżej się im przyjrzeć można odnaleźć coś, o co można się zahaczyć.

  Czy "ekipie dochodzeniowo-śledczej" uda się znaleźć sprawcę? Czy ich przełożeni dowiedzą się o tej kolaboracji? Co odkryją?

  Dalsza część recenzji na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na początku miałam lekkie opory z racji tego ,że jest to już 31 tom o poczynaniach major Kamieńskiej co więcej nie czytałam nic od Pani Aleksandy Marininy. Jednak książka szybko przypadła mi do gustu i nadałam jej miano „przyjemnego grubaska” z racji tego ,że ma ponad 600 stron.

  600 ale ,jakże ciekawych i intrygujących!

  Akcja rozgrywa się w Rosji a dokładniej w Moskwie.

  Mamy przyjemność czytać o tajemniczym zabójstwie Michaiła Bołtienkowa , trenera łyżwiarstwa figurowego. Temat łyżwiarstwa figurowego okazał się naprawdę interesujący ,gdyż wnikamy głęboko w jego wnętrze i dowiadujemy się wiele o tej dziedzinie sportu. A jak wiadomo w sporcie bywa różnie...

  Często pieniądze odgrywają główna rolę!

  Trzymające w napięciu śledztwo prowadzone przez dwóch śledczych , oraz emerytowaną już Major Kamińską ,która postanowiła zostać prywatnym detektywem do samego końca trzyma nas w napięciu! Na początku sprawa wydaje się rozwiązana. Szybko jednak okazuje się ,że sprawa jest dużo bardziej skomplikowana.

  Śledczy wraz z Panią detektyw skrupulatnie analizują każdego podejrzanego ,który może mieć cokolwiek wspólnego z zabójstwem. Z każdą następną przeczytaną stroną sprawa wydaje się bardziej oczywista, ale czy to napewno jest takie oczywiste jak nam się wydaje ?

  Aby się o tym przekonać koniecznie sięgnijcie po ta książkę i nie bójcie czytać się „grubasków” zwłaszcza gdy są takie przyjemne jak ten.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “Niebezpieczna sekwencja “ Aleksandry Marininy to co prawda 31 Tom cyklu o major Kamieńskiej, jednak dla mnie to pierwsza styczność w ogóle z tą autorka jak i bohaterką.

  Do przeczytania książki zachęcił mnie opis, ze względu na swoje tło a mianowicie łyżwiarstwo figurowe. Byłam ogromnie ciekawa co się mogło wydarzyć w tak idealnym świecie ludzi tworzących na lodzie cuda. Co jednak się okazuje, że tak idealny jednak nie jest a te cuda okupowane są bardzo ciężka pracą.

  W Moskwie dochodzi do zabójstwa ważnego trenera łyżwiarstwa figurowego Michaiła Bołtienkowa. Bardzo szybko sprawca zostaje złapany w okolicach własnego domu. Mordercą okazuje się Walerij Łamzin, to ON również jest ważnym trenerem łyżwiarstwa. Według śledczych i świadków wyrównał swoje porachunki za sprawy sprzed lat.

  Sprawę analizuje dwóch śledczych - Anton Staszys i Roman Dziuba. To właśnie Romek podejrzewa, że Łamzin nie mógł popełnić takiego przestępstwa, tym bardziej, że nie było żadnych dowodów na jego winę, nie mniej jednak musiał zostać aresztowany. Rusza szczegółowe śledztwo, jednak bez konkretnego zaczepienia. Sprawdzani są wszyscy z życia zawodowego trenera, przyjaciele, wrogowie, wszyscy którzy mogli mieć jakiekolwiek informacje. Do akcji dołącza Anastazja Kamieńska będąca już na emeryturze a teraz występuje w roli prywatnego detektywa.

  Szeroka i Wielowątkowa akcja pozwoli wyjaśnia poszczególne elementy ujawniając po kolei każdego potencjalnie podejrzanego. Świat łyżwiarstwa figurowego jest bardzo skomplikowany, wiele w nim krętactw i działań dla zysków majątkowych. Każdy kto walczy na swój wizerunek i na stanowisko jest w porządku, jednak jeżeli ktoś będzie się kierował jedynie materialnym interesem - ten zginie. I tak powoli nasza trójka śledczych dociera do coraz nowszych zdarzeń, które na pozór w ogóle się ze sobą nie łączą. Gdzieś pomiędzy tym wszystkim jednak istnieje jeden punkt łączący. Zanim do tego dojdziemy poznajemy szczegóły funkcjonowania tej dziedziny sportowej. Tam liczą się każde sekundy. Ciężkie treningi, wyrzeczenia, skupienie tylko na osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Pomimo obszernej ilości stron, autorka tak wszystko opisywała, że nie było możliwości zgubienia się w temacie. Początek jednak dosyć długo się rozwijał, ale w miarę rozwoju sytuacji i pogłębiania się w rozwiązanie zagadki czytało się coraz lepiej, aż nie mogłam się oderwać. Ja już poznałam skomplikowane połączenia, które doprowadziły do zabójstwa Bołtienkowa. Naprawdę ciekawe zestawienie, które rzecz jasna nie wyłania się na pierwszy rzut oka. Dopiero kiedy się w to zagłębić faktycznie każdy był związany ze światem łyżwiarstwa. Dodatkowo bardzo polubiłam głównych śledczych. Czas czytania tej książki był dla mnie bardzo przyjemny. To było moje pierwsze spotkanie ze światem sportu, ze światem łyżwiarstwa figurowego. Podobały mi się te wszystkie połączenia kolejnych zdarzeń, wszystko płynnie tworzyło spójną całość. Sam finał sprawy trzymał mnie w zainteresowaniu i napięciu do samego końca. Bardzo dziękuję za możliwość przeczytania @czwartastronakryminalu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Najnowsza książka Aleksandry Marininy udowodniła mi, że Rosja to nie tylko wielki, postkomunistyczny kraj, to również szczególny stan umysłu. Na wstępie mojej recenzji zaznaczę, że "Niebezpieczna sekwencja" jest tym szczególnym typem kryminału, który spodoba się tylko gronu wybrańców, lubujących się w policyjnych procedurach i drobiazgowych śledztwach. Ja byłam zafascynowana. Wielkie wrażenie zrobił na mnie nakład pracy, jaki autorka włożyła, w tę książkę, bo napisać powieść, która na ponad 700 stronach, skupia się na analizowaniu poszlak, zwiedzaniu ślepych zaułków i przesłuchiwaniu niezbyt wiarygodnych świadków, w imię rozwiązania zagadki jaką było morderstwo szarego obywatela, naprawdę nie jest łatwo. Okazuje się, że nawet zwykli ludzie potrafią skrywać niezwykłe sekrety.

  Na parkingu w centrum Moskwy, zastrzelony zostaje trener łyżwiarstwa figurowego Michaił Bołtienkow. Był ON człowiekiem legendą, który doprowadził na podium niejednego mistrza. Podejrzanym jest dawny przyjaciel trenera, Walerij Lamzin, z którym ofiara miała zatarg. To właśnie u niego przed blokiem dokonano morderstwa. Walerij zostaje aresztowany i czeka na proces. Podczas gromadzenia materiału dowodowego, śledczy Anton Staszys i jego podwładny Roman Dziuba, trafiają na ślady, które kierują śledztwo na inne tory. Zaczynają wątpić czy aresztowano faktycznego sprawcę morderstwa. Wraz z prywatną detektyw, Nataszą Kamieńską odkrywają kolejne zbrodnie i kolejnego podejrzanego.

  Jeśli lubicie kryminały z wartką akcją, strzelaninami, pościgami samochodowymi lub chociażby mrocznym, krwawym klimatem to się srogo zawiedziecie. "Niebezpieczna sekwencja" jest książką, której fabuła rozkręca się powoli, szczegóły policyjnego śledztwa są analizowane do granic możliwości, mnogość bohaterów wprowadza chaos i zamieszanie a liczna fałszywych tropów wystarczyłaby na samodzielną powieść. Mi się podobało. Napisać coś tak skomplikowanego i nie popełnić błędu, jest naprawdę sztuką. Jako osobie nie znającej języka rosyjskiego, niejaką trudność sprawiły imiona naszych bohaterów, a szczególnie naprzemienne używanie ich oryginalnych wersji i przydomków. Czasem łapałam się na tym, że nie wiem czy mowa o policjancie czy może o ofierze, brzmiały bardzo podobnie. Wrażenie chaosu potęguje również fakt, że bohaterów głównych i pobocznych jest naprawdę wielu i większość z nich obraca się w hermetycznym środowisku łyżwiarzy i trenerów. W przypadku kryminałów proceduralnych, gdzie mamy do czynienia z dużą liczbą przesłuchań, nie da się uniknąć powtórzeń. Również tutaj, ten sam temat poznawaliśmy z wielu punktów widzenia i często skopiowane były całe zdania, do których dodawany był jeden malutki szczególik. I właśnie na te detale czytelnik powinien zwracać baczną uwagę, gdyż jeśli choć raz stracimy wątek, lub zamyślimy się i zaczniemy czytać bez zrozumienia, to trudno będzie nam się odnaleźć w fabule.Całość została skomponowana w ten sposób, że każdy nowy świadek czy postać, opowiada samodzielną, rozbudowaną historię, która obrazuje szerszy krajobraz. "Niebezpieczna sekwencja" to tak naprawdę kolorowy kolaż opowiadań, które za pomocą umiejętnej ręki, zostają połączone w dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach całość.

  Zdecydowanie największym bohaterem tego kryminału jest łyżwiarstwo figurowe w całej swojej krasie. Nie wiem na ile przedstawione realia są prawdziwe a ile to fikcja literacka, jednak nawet jeśli znikomy procent tego co pisze autorka jest prawdą, to jest się czym martwić. Rosyjscy sportowcy wykluczeni zostali z ostatniej olimpiady zimowej ze względu na aferę dopingową. Aleksandra Marinina pokazuje, że problem z niedozwolonymi substancjami jest jedynie wierzchołkiem góry lodowej. Sport ten trawi korupcja, wyniki są ustawiane a łyżwiarze sprzedawani niczym bydło.

  Kariera łyżwiarza rozpoczyna się bardzo wcześnie i trwa zazwyczaj krótko. Już 5-latkowie, u których dostrzeżono talent lub posiadają dobre warunki fizyczne, rozpoczynają wyczerpujące treningi pod okiem swojego pierwszego trenera. Rozpoczyna się katorżnicza praca na lodowisku, nawet po kilka godzin dziennie i "rozjeżdżanie" coraz to nowych łyżew, które trwa nawet kilka miesięcy. Upadki, wysiłek fizyczny i stres mają wpływ na zdrowie sportowca. Jednak jeśli myślicie, że dzięki ciężkiej pracy udaje im się stanąć na podium i zdobyć złoty medal, to jesteście w błędzie. Sukces składa się z wielu czynników i sam łyżwiarz jest zaledwie do niego dodatkiem. Prawdziwymi kowalami sukcesu sportowca są trenerzy, urzędnicy, członkowie Federacji Łyżwiarskiej czy nawet rodzina. Miejsca na podium są kupowane, sędziowie dobierani według potrzeb. Ograniczony jest dostęp do "lodu" dla trenerów, którzy nie są darzeni sympatią. Jeśli sportowiec pragnie wyjechać za granicę, gdzie ma realną szansę na dalszy rozwój kariery, decydenci często nie wyrażają na ten wyjazd zgody. Inaczej sprawy się mają, jeśli łyżwiarza stać na to by się "wykupić". Łyżwiarstwo figurowe to także arena walk pomiędzy trenerami, którzy dosłownie "wyszarpują" sobie co bardziej utalentowanych uczniów. Często się zdarza, że po udanym występie dany solista czy para, nie dostają się na podium, ponieważ miejsca medalowe były z góry "zarezerwowane" dla tych trenerów (zauważcie, że nie chodzi o samych sportowców), którzy oddali Federacji przysługi. Mam wielką nadzieję, że to jak autorka widzi scenę rosyjskiego łyżwiarstwa figurowego, jest jedynie fikcją literacką lub reliktem minionej epoki (mowa o czasach komunizmu). Chcę wierzyć, że sukcesy drugich najlepszych łyżwiarzy na świecie, są efektem ich talentu i włożonego wysiłku a nie kupionych not sędziowskich. Jednak jak jest naprawdę zapewne nie dowiem się nigdy.

  Jak napisałam we wstępie do mojej recenzji Rosja jest stanem umysłu. A dlaczego? Akcja książki dzieje się w 2012 roku, czyli niespełna 7 lat temu, lecz równie dobrze mogłoby to być lat 70. Czytając Marininę odnosiłam wrażenie, że pomimo wprowadzonego ustroju demokratycznego, nic się tam nie zmieniło. Nadal rządzi korupcja, nepotyzm i kolesiostwo. Według najnowszych danych z roku na rok wzrasta liczba wręczanych łapówek, rośnie też ich wielkość. Nawet śledztwo nie może być prowadzone bez "przysług". Adwokaci w Rosji mają ciężką pracę, gdyż apart policyjny utrudnia im dostęp zarówno do oskarżonych czy świadków jak i dokumentów. Często muszą czekać tygodniami, po wypełnieniu ton papierów. Żeby obejrzeć miejsce zbrodni potrzebna jest zgoda dzielnicowego, oczywiście pokwitowana łapówką. Zresztą wszystko działa zdecydowanie sprawniej i szybciej, jeśli podlane zostanie odpowiednią ilością zupy rublowej (i wódką).

  Jak już mówiłam "Niebezpieczna sekwencja" jest kryminałem proceduralnym, jednak w przeciwieństwie do swoich angielskich czy amerykańskich koleżanek, śledztwa rosyjskie to raczej metoda dedukcji i przesłuchania świadków, niż analiza miejsca zbrodni czy materiałów. Brak tutaj linii papilarnych, dowodów rzeczowych czy badań laboratoryjnych. Technologia do Rosji jeszcze nie dotarła. Gdyby nie dwóch hakerów komputerowych, to śmiało mogłabym umiejscowić akcję tego kryminału w latach 50. Szczególnie jeśli nasi bohaterowie chodzą w dresach ortalionowych i piją herbatę ze szklanek. A wyzwolone kierowniczki w korporacjach nie myślą o niczym innym tylko o gotowaniu dla obcych mężczyzn, żeby tylko czasem nie zgubili brzuszka. Dla mnie to totalna fantasmagoria.

  "Niebezpieczna sekwencja" to książka do której trzeba mieć sporo cierpliwości, jednak jeśli damy jej szansę to odwdzięczy się nam z nawiązką. Mnie zdecydowanie zachwyciła i nawet fakt powolności fabuły, chaosu oraz zbyt dużej liczby mało rozpoznawalnych bohaterów, nie miał znaczącego wpływu na jej odbiór. Było ciekawie, zabawnie a co najważniejsze poznałam masę faktów z życia łyżwiarzy i całej dyscypliny sportowej, faktów jednocześnie fascynujących i zatrważających. Zdecydowanie polecam tym , którzy nie boją się grubych książek. Reszcie zresztą też.

  P.S Czy uwierzycie mi jeśli powiem, że to już 31 tom? Ja byłam pod wrażeniem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niebezpieczna sekwencja to już 31 tom cyklu z major Anastazją Kamieńską, a zarazem moja pierwsza przygoda z twórczością Aleksandry Marininy.

  Moskwa. W uporządkowanym jak dotąd świecie łyżwiarstwa figurowego dochodzi do zbrodni, ginie poważany trener tego sportu - Michaił Bołtienkow. Gdy jego ciało zostaje znalezione w okolicy domu innego trenera, dawnego przyjaciela ofiary, a dodatkowo zeznania naocznych świadków wskazują na jego winę sprawa wydaje się być jasna. Ale czy na pewno?

  Marinina stworzyła niezwykle obszerny i złożony kryminał z intrygującą zagadką kryminalną, w którym nic z początku nie jest oczywiste, a mnogość wątków i postaci stopniowo, krok po kroku prowadzi czytelnika do motywów działania sprawcy.

  Akcja tej książki toczy się swoim niespiesznym tempem, brak tu jakichkolwiek niespodziewanych zwrotów, co akurat tej historii dodaje dodatkowego smaczku.

  Dodatkową zaletą są jej sympatyczni i realistyczni bohaterowie, których nie sposób nie polubić.

  Oprócz intrygi kryminalnej, autorka wiele miejsca poświęciła lyżwiarstwie figurowemu. Obnażyła jego świat, pełen intryg, manipulacji, skomplikowanych sytuacji i powiązań, gdzie główną rolę odgrywają pieniądze, a człowiek ma niewielkie znaczenie.

  Mimo, że książka jest dość obszerna i zawiera wiele szczegółowych opisów, które momentami najzwyczajniej w świecie nużą, to jednak warto po nią sięgnąć i zagłębić się w jej historię.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Niebezpieczna fortuna 5/5 Nasza cena:
38,17 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebezpieczna fortuna

KEN FOLLET jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich autorów. Nakłady jego książek przekroczyły 160 milionów egzemplarzy! WYŚMIENITA INTRYGA SENSACYJNA, ŚWIETNIE ODDANE TŁO HISTORYCZNE I WĄTEK MIŁOSNY! Thriller historyczny o miłości, pieniądzach i zemście, rozgrywa się w realiach Anglii II...
Niebezpieczna gra 5/5 Nasza cena:
26,57 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebezpieczna gra

Kiedy od rozwiązania sprawy dzielą sekundy, nie ma czasu na logiczne myślenie, a górę bierze instynkt. Mężczyzna w ciężkim stanie trafia do łódzkiego szpitala. Nie pamięta, jak się nazywa ani co się stało. Powtarza tylko imię Aleksandry Wilk. Poznańska psycholog na prośbę znajomego lekarza...
Niebezpieczna dziewczyna 4/5 Nasza cena:
30,65 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebezpieczna dziewczyna

Nowa bestsellerowa autorka thrillerów psychologicznych! W ciągu roku aż 3 książki K.L. Slater na listach bestsellerów! Bestseller z tajemniczą i mroczną bohaterką jak z Dziewczyny z pociągu, której nie wierzymy i której się boimy, ale od której nie możemy się oderwać. Miała piętnaście lat, kiedy na...
Niebezpieczna gra 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebezpieczna gra

Kolejna część gotlandzkiej sagi jednej z najbardziej popularnych pisarek szwedzkich. Na Gotlandii już dawno skończyło się lato. Opustoszały hotele, pensjonaty, domki letniskowe, campingi. Na wyspie zostali tylko jej stali mieszkańcy, którzy szykowali się do nadchodzącej zimy. Listopad powitał...
Niebezpieczny romans 0/5 Nasza cena:
19,00 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebezpieczny romans

Niebezpieczny romans to piętnasta powieść brytyjskiego autora kryminałów, należąca do wielokrotnie nagradzanej serii o inspektorze Banksie.W kieszeni zastrzelonej kobiety policja znajduje kartkę z nazwiskiem policjanta, którego życie niedawno ktoś brutalnie postawił na głowie, nieomal kładąc mu...
Niebezpieczne powiązanie 0/5 Nasza cena:
28,80 zł 48,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebezpieczne powiązanie

est początek lat dziewięćdziesiątych, zmienia się cały ustrój i polityka państwowa, sklepy. Podczas tych przemian powstają różne gangi, mafie i inne grupy przestępcze, które zaczynają śmielej rządzić w Polsce, mając różne powiązania ze światem przestępczym całej Europy. Akcja zaczyna się w...
Niebezpieczny romans 0/5 Nasza cena:
33,06 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebezpieczny romans

Niebezpieczny romans to piętnasta powieść brytyjskiego autora kryminałów, należąca do wielokrotnie nagradzanej serii o inspektorze Banksie.W kieszeni zastrzelonej kobiety policja znajduje kartkę z nazwiskiem policjanta, którego życie niedawno ktoś brutalnie postawił na głowie, nieomal kładąc mu...
Bezpiecznie jak w domu 4/5 Nasza cena:
22,53 zł 25,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bezpiecznie jak w domu

Lisa i jej kilkuletnia córeczka Anouk mieszkają na uboczu. Któregoś dnia w ich domu pojawia się nieproszony gość, a wtedy życie zamienia się w koszmar. Kim jest obcy mężczyzna? Czego od nich chce? Każda kolejna godzina odsłania coraz bardziej przerażającą prawdę, a dom, wydawałoby się, bezpieczne...
Egzekucja w dobrej wierze 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Egzekucja w dobrej wierze

Seria tajemniczych zabójstw, psychologiczna rozgrywka i major Kamieńska w zupełnie nowej odsłonie. Czy jej wieloletnie doświadczenie pozwoli wyprzedzić ruchy przeciwnika i powstrzymać egzekucje niewinnych osób?Rok 2015. Nastia Kamieńska po przejściu na emeryturę pracuje w agencji detektywistycznej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula