Farma pereł

Średnia: 3.9 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Format
13.5 x 21.5 cm
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
520
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,74 zł
Nasza cena: 25,99 zł 39,99 zł Taniej o: 35%

"Farma pereł" to napisana z ogromnym rozmachem powieść Lizy Marklund, szwedzkiej mistrzyni kryminału. Historia miłości, samotności i przemocy, która potrafi zmienić wszystko.

Na Południowym Pacyfiku jest wiele wysp i wysepek, gdzie rzadko zagląda ktoś z innych stron. Ludzie żyją tu w niemal całkowitej izolacji od reszty świata. Tak właśnie jest w przypadku Kiony, która wraz z rodzeństwem i swymi rodzicami mieszka na jednym z takich właśnie niewielkich skrawków lądu pośród oceanicznego bezmiaru. Życie Kiony płynie niezwykle spokojnie. Każdego dnia nurkuje, doglądając perłopławów, bo wyspa jest tak naprawdę czymś w rodzaju perłowej farmy. Wszystko zmienia się, gdy morskie fale wyrzucają na brzeg żaglówkę, w której dziewczyna znajduje rannego mężczyznę. Rozpoczyna się opowieść, której akcja toczy się przez pięć kolejnych lat i to na czterech różnych kontynentach.

"Farma pereł" wydana została w Szwecji w roku 2018. Teraz, dwa lata później, ukazuje się nareszcie w przekładzie na język polski. Czekało na to wielu wielbicieli twórczości Lizy Marklund. I z pewnością powieść niniejsza w pełni zaspokoi ich wygórowane oczekiwania. "Farma pereł" nie jest bowiem prostą, schematyczną historią kryminalną. Jest tu o wiele, wiele więcej! To niezwykle wciągająca opowieść, w której miłość i pieniądze odkrywają w ludzkich duszach najpilniej strzeżone zakamarki. Samotność i przemoc splatają się tutaj w zadziwiający sposób. I oczywiście nie mogło zabraknąć wątków społecznych. Na kartach tej powieści Liza Marklund mówi nam, jak wysoką cenę przychodzi nam płacić za rozwój gospodarczy i cywilizacyjny postęp.

Liza Marklund to szwedzka dziennikarka i autorka kryminałów. Ogromną popularność przyniosła jej seria powieściowa, której bohaterką jest dziennikarka-detektyw Annika Bengtzon. Książki z tego cyklu zostały przetłumaczone na 40 języków, a ich sprzedaż przekroczyła już 23 miliony egzemplarzy na całym świecie. Pisarka angażuje się w kampanie społeczne na rzecz przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. Prywatnie jest szczęśliwą mężatką i matką trójki dzieci.
Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Farma pereł to naprawdę interesująca i angażująca czytelnika książka, która urzeka nie tylko cudowną atmosferą i motywem niebezpiecznej podróży, ale też dająca mocny obraz tego, jak mroczna bywa gospodarka i ekonomia. Zdecydowanie ogromną zaletą jest tutaj nieprzewidywalność wynikająca w dużej mierze z tego uczucia niepokoju, które towarzyszy nam w trakcie lektury, a i sama Kiona jest po prostu ciekawą bohaterką. Muszę przyznać, że pierwsze spotkanie z twórczością Marklund wypadło naprawdę nieźle.

  Bookeater Reality

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Laguna nadal była wzburzona… świat pod powierzchnią wydawał się inny, światło przenikało inną rzeczywistość i prowadziło w głębinę.”

  Łagodna sensacja bazująca na rozbudowanym obyczajowym klimacie, podtrzymuje zainteresowanie, odwołuje się do emocji, jednak nie dostarcza silnych wrażeń. Zaskakuje odmiennością, nietypowym pomysłem na fabułę, zderzeniem dwóch światów - wyspiarskiego stylu życia i pospiesznej konsumpcji metropolii. Główna bohaterka jest ogniwem spajającym i relacjonującym. Najpierw w wolnych rytmach poznajemy barwną kulturę mieszkańców Manihiki, niewielkiej wyspy na Południowym Pacyfiku, specyfikę pracy na farmie pereł, separacyjne zasady połączenia z zewnętrznym światem. Później udajemy się w dynamicznie przebiegające podróże po różnych kontynentach. Spokojne życie za sprawą mrocznej tajemnicy przemienia się w pogoń za prawdą. Niebezpieczeństwo wiąże się z wieloma osobami i organizacjami, trzeba walczyć nie tylko o wyjaśnienie ciemnych sekretów i zachowanie życia, ale również aktywnie uczestniczyć w akcjach poszukiwawczych. Zdeterminowana miłością, poczuciem obowiązku i troski o bliskich Kiona nie zamierza poddać się. Przed nią wiele zawirowań losu, ryzykownych przygód, ostateczny bilans zysków i strat niekoniecznie może okazać się dla niej korzystny.

  Średnio odnalazłam się w powieści, trochę czasu upłynęło zanim uchwyciłam rytm i załapałam się na falę scenariusza zdarzeń. Nie efektowne incydenty i postawa kluczowej postaci przemawiały głównie, co konfrontacja starego i nowego, tradycji i powierzchowności, samowystarczalności i uzależnienia. Często podziwiałam dumę i niezależność Kiony, czasami denerwowałam się za brawurę i lekkomyślność, sumarycznie popierałam i kibicowałam. Zadziwiające, na jak wiele stać człowieka w obronie rodziny, ile jest w stanie dla niej poświęcić, dokąd zawędrować, aby być gotowym na starcie z grożącym jej złem. Śledząc trudne zmagania kobiety, niełatwe zdobywanie wiedzy, konieczne przystosowywanie się do sytuacji, spoglądamy z góry na sytuację różnych społeczeństw w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Widzimy skrajności w poziomie życia, dostępie do nauki, podejściu do konsumpcjonizmu. W tle polityczne powikłania, biznesowe uzależnienia, społeczne trendy, a na głównym planie zwykli ludzie z uniwersalnymi pragnieniami i marzeniami. Historia zaczyna się od uratowania szwedzkiego obywatela z tonącej żaglówki u wybrzeży rodzimej wyspy Kiony i tradycji nurkowania po morskie perłowe skarby.

  B[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy życie na urokliwej wyspie położonej w Południowej części Oceanu Spokojnego może być sielanką? Czy miejsce, do którego nie docierają turyści, transport na zewnątrz praktycznie nie istnieje, ale w zamian za to można cieszyć się dziewiczą niemal przyrodą, rzeczywiście jest prawdziwym rajem czy może złotą klatką. Czy mleko kokosowe i owoce morza, rarytas w Europie, może się znudzić, jeśli ma się możliwość spożywać go codziennie?

  Bez wątpienia jest osoba, która oddałaby wszystko, by tylko opuścić ten raj na ziemi. To Kiona, młoda dziewczyna, która wraz z rodzicami i rodzeństwem mieszka na wyspie. Jej mama jest pielęgniarka w miejscowej lecznicy, a do rodziny należy farma czarnych pereł, w której Kiona pracuje. To dość prężnie działające przedsiębiorstwo, a połów niezmiennie fascynuje dziewczynę, a właściwie nie tyle on, co cudowne perły wyciągane z muszli. Mimo tego zainteresowania, tak naprawdę Kiona marzy o tym, by opuścić wyspę i iść na studia, zajmując miejsce swojej siostry. Ojciec jednak nie wyraża na to zgody, wiążąc przyszłość córki z wyspą. Kionie pozostają zatem książki i marzenia o tym, że kiedyś wyruszy w podróż, że coś się wydarzy.

  Przełomem w jej życiu staje się fakt pojawienia się na wyspie rozbitka. Erik Bergman, tajemniczy jasnowłosy Szwed, rozbił się u wybrzeży wyspy i tylko pomoc matki Kiony pozwoliła mu przeżyć. Małomówny, wycofany cudzoziemiec powoli wtapia się w społeczność wyspy szczególnie, że zaczyna zajmować się finansami farmy. Jego i Kionę zaczyna łączyć też brzemienne w skutkach uczucie… To tak naprawdę dopiero początek tej brawurowo napisanej powieści autorstwa Lizy Marklund. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Czarna Owca książka „Farma pereł”, to wielopłaszczyznowa opowieść o życiu, miłości, nie brak tu jednak wątków sensacyjnych czy opowieści o historii i wierze. Przyjemność płynącą z lektury znajdą przede wszystkim osoby ceniące sobie powieści obyczajowe - dla fanów sensacji akcja toczy się zdecydowanie zbyt wolno, a autorce nie udało się w pełni utrzymać jednolitego tempa akcji, a co za tym idzie – naszego zaangażowania. Nie zmienia to jednak faktu, że plastyczny język książki, opisy przyrody, codziennej pracy na farmie niezwykle wciągają osoby zainteresowane drugim człowiekiem i jego życiem.

  Opowieść nabiera tempa tak naprawdę dopiero w chwili, kiedy o Erika upomina się przeszłość. Kiona wyrusza w podróż, o której zawsze marzyła, choć zapewne nie sądziła, że będzie ją odbywała w takich okolicznościach. Czy można żyć z człowiekiem i go nie znać? Kim tak naprawdę jest Erik i w jakich okolicznościach zjawił się na wyspie? Przed kim uciekał? Co kryje teczka, którą miał przy sobie? To tylko kilka z wielu pytań, które rodzą się w trakcie lektury powieści. Książka ma niezwykły klimat, nieco tajemniczy, a przy tym pachnie latem i przygodą. Tak naprawdę „Farma pereł” nie jest powieścią dającą się łatwo zaszufladkować, historia zupełnie nieoczywista i zaskakująca. Po jej zakończeni długo pozostaje w pamięci, stając się bodźcem do wielu przemyśleń., W tym tych dotyczących życia bliżej natury, wiary oraz tego, za co warto umierać …

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nazwisko autorki było mi już wcześniej znane i kojarzyło mi się z kryminałami. I z taką właśnie myślą zabrałam się za czytanie jej najnowszej powieści. A tutaj totalne zaskoczenie. Autorka zabiera nas w ciekawą podróż po kontynentach w poszukiwaniu prawdy. Akcja rozpoczyna się w nietypowym miejscu, bo w tytułowej farmie pereł. Pierwszy raz się spotkałam z takim motywem, ale bardzo mi się podobał. Początek to typowa obyczajówka i gdyby cała powieść utrzymała taką atmosferę, może i oceniłabym ją wyżej. Późniejsze wydarzenia, mimo że wprowadzają więcej akcji, momentami są dla mnie niezrozumiałe, a główna bohaterka nie przekonuje mnie w swoim działaniu.

  Powieść jest oryginalna, ciekawa i niesamowicie wciąga. Mimo wątku sensacyjnego, to książka niełatwych losach kobiety rzuconej w "inny" świat. Trochę nostalgiczna, trochę gorzka. Ciekawa i godna polecenia pozycja, z oryginalną fabułą i bohaterami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mając teoretycznie nic, można mieć wszystko? Czy do szczęścia jest potrzebne coś więcej, niż rodzina i godna praca? Czy zastanawiacie się czasem czy to co macie jest wystarczające, czy jednak pragniecie czegoś lepszego?

  Farma pereł to książka o młodej dziewczynie, która mieszka na odległej wyspie, pracuje na rodzinnej farmie pereł i czyta cały czas te same książki. Jednak wszystko się zmienia, kiedy u wybrzeży jej wyspy rozbija się jacht młodego Szweda. Mimo, że Erik jest kimś obcym to udaje mu się rozkochać w Kionie, młodej, ale inteligentnej dziewczynie. Ich życie wydaje się bajkowe, kiedy na świat przychodzą jeszcze Johan i Iva. Jednak cała idylla się kończy gdy przeszłość Erika puka do ich drzwi. Czy Kiona i Erik będą mieli szczęśliwe zakończenie? Jaką przygodę musi przeżyć Kiona by ocalić swoją rodzinę?

  Ta książka jest jedną z lepszych jakie przeczytałam w ostatnim czasie. Naprawdę podobała mi się historia życia na wyspie, poznawanie zwyczajów, produkcji pereł. Jednak kiedy akcja się zmieniła, kiedy Kiona postanowiła szukać Erika, to zabrakło mi realizmu. Uważam, że dziewczyna mieszkająca całe swoje życie z dala od "cywilizacji" nie poradziłaby sobie w świecie takim jak Los Angeles czy Londyn. Czegoś mi brakowało, a inne postacie były dla mnie marnym tłem.

  Jednak książka jest napisana fajnym językiem, który pozwala na szybką lekturę tego grubaska. W książce pojawia się dużo przemyśleń na temat Boga, historii, religii, ekonomii. Momentami można by mieć wrażenie że jest to nużące, ale akurat mi się to podobało. Pozwalało się na chwilę zastanowić nad poruszanymi na stronach tematami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Farma pereł
 • Autor: Liza Marklund
 • Wydawnictwo Czarna Owca
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 520
 • Format: 13.5 x 21.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381431699
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Pärlfarmen
 • Tłumacz: Elżbieta Frątczak-Nowotny
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381431699
 • EAN: 9788381431699
 • Wymiary: 13.5x21.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Farma lalek. Komisarz Jakub Mortka. Tom 2 5/5 Nasza cena:
24,49 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Farma lalek. Komisarz Jakub Mortka. Tom 2

Krotowice – miasteczko zagubione gdzieś w Karkonoszach. Jedenastoletnia Marta nie wraca do domu na noc. Policja rozpoczyna poszukiwania i szybko odnajduje pedofila, który przyznaje się do gwałtu i zabójstwa. Ale to tylko początek. Stare uranowe sztolnie kryją bowiem wiele tajemnic. Dla komisarza...
Zamachowiec 0/5 Nasza cena:
33,24 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zamachowiec

Zamachowiec to thriller, którego akcja toczy się we współczesnym Sztokholmie. Południowy port Hammarby. Jest trzecia siedemnaście rano, tydzień przed świętami Bożego Narodzenia. Eksplozja bomby zrównuje z ziemią Stadion Olimpijski. Na powalonej przez wybuch trybunie policja znajduje szczątki...
eBook Czerwona Wilczyca mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Czerwona Wilczyca mobi epub

Pewnej ciemnej zimowej nocy w wypadku samochodowym w Lulea*, na północy Szwecji, ginie dziennikarz miejscowej gazety. Jego śmierć budzi zainteresowanie Anniki Bengtzon, która ostatnio współpracowała z dziennikarzem w związku ze sprawą pewnego ataku na bazę lotniczą w latach 60. ubiegłego wieku....
eBook Raj mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Raj mobi epub

Szwecję nawiedza huragan, z portu w Sztokholmie ginie wart 50 000 000 koron ładunek papierosów. Na nabrzeżu leżą zwłoki dwóch mężczyzn. Aida chcąc się ratować ucieka z miejsca zbrodni. Znajduje azyl w „Raju” – stowarzyszeniu pomagającym ofiarom zastraszania. Tymczasem liczba morderstw rośnie,...
eBook Dożywocie mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dożywocie mobi epub

Policjantka Nina Hoffman odkrywa zwłoki swojego kolegi ze służby, Davida Lindholma, Obok ciała denata funkcjonariusze odnajdują wstrząśniętą i przerażoną żonę – Julię. Z jej nieskładnych słów można wywnioskować, że do mieszkania wtargnęła jakaś kobieta, zastrzeliła Davida, po czym porwała ich...
eBook Testament Nobla mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Testament Nobla mobi epub

Szósta część przygód dziennikarki Anniki Bengtzon. Gala wydana w sztokholmskim ratuszu z okazji wręczenia Nagrody Nobla oszałamia przepychem, lecz za woalem blichtru czai się zbrodnia. Na parkiecie Złotej Sali morderczyni w wieczorowej sukni strzela do przewodniczącego Komitetu Noblowskiego. Kula...
eBook Miejsce w słońcu mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Miejsce w słońcu mobi epub

Miejce w słońcu to ósma powieść Lizy Marklund z serii kryminałów opowiadających o dziennikarce śledczej Annice Bengtzon. Szwedzka rodzina z dziećmi zostaje uśpiona trującym gazem w swoim domu na hiszpańskiej riwierze. Annika Bengtzon z ramienia „Kvällspressen” ma śledzić dochodzenie na miejscu, w...
eBook Zamachowiec mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zamachowiec mobi epub

Zamachowiec to thriller, którego akcja toczy się we współczesnym Sztokholmie. Południowy port Hammarby. Jest trzecia siedemnaście rano, tydzień przed świętami Bożego Narodzenia. Eksplozja bomby zrównuje z ziemią Stadion Olimpijski. Na powalonej przez wybuch trybunie policja znajduje szczątki...
eBook Szczęśliwa ulica mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Szczęśliwa ulica mobi epub

Dziesiąta część serii kryminałów opowiadających o dziennikarce śledczej Annice Bengtzon. Annika Bengtzon wraca do pracy w redakcji „Kvallspressen”. Kiedy przedsiębiorca i były członek szwedzkiego parlamentu, Ingemar Lerberg, zostaje znaleziony zmasakrowany w swoim domu w ekskluzywnej...
eBook Granice mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,19 zł 31,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Granice mobi epub

Dziewiąty tom serii o dziennikarce Annice Bengtzon Ciało pięknej kobiety zostaje odnalezione w śniegu. To już czwarta ofiara zamordowana w podobny sposób w krótkim czasie. Pewne elementy zbrodni powtarzają się: młoda matka zostaje zabita przy użyciu ostrego narzędzia ciosem w plecy. W redakcji...
eBook Farma pereł mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Farma pereł mobi epub

Najnowsza powieść bestsellerowej autorki, której książki sprzedały się w ponad 23 milionach egzemplarzy! Książki Lizy Marklund przetłumaczone zostały na 40 języków i przyniosły jej wiele nagród, wyróżnień oraz pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”. W nowej powieści poznajemy...
eBook Prime Time mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Prime Time mobi epub

W położonym w środku lasów starym zamku odbywają się nagrania do nowego telewizyjnego show, który ma prowadzić szwedzka gwiazda telewizyjna, Michelle Carlsson. Po zakończonych zdjęciach część ekipy i niektórzy z zaproszonych gości świętują na zamku najkrótszą noc w roku. Rano w jednym z pomieszczeń...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula