Gdybym miała twoją twarz

Autor:

Frances Cha

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 30
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.5 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2021
Ilość stron
304
Promocja:
MOVA do -50%
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 17,27 zł
Nasza cena: 23,60 zł 42,90 zł Taniej o: 45%

Poruszająca powieść, w której wśród mroku i sprzeczności współczesnego Seulu wyłania się portret kobiet, gotowych zrobić wszystko, aby żyć godniej.

Młode koreanki: Gyuri, Miho, Ara, Sujin i Wonna próbują pozostać sobą w świecie, który wymaga od nich niewiarygodnie dużo. Współczesny Seul nie jest wyrozumiały dla kobiet, zwłaszcza biednych. Aby uzyskać przepustkę do lepszego świata, trzeba wpisywać się w wyśrubowany kanon urody. Cena piękna jest wysoka, operacje plastyczne to konieczność.

Wiedzą o tym Kyuri, ekskluzywna kobieta do towarzystwa dla najbogatszych biznesmenów w kraju oraz Sujin, która zrobi wszystko, aby być jak Kyuri. Miho, artystka z dyplomem amerykańskiej uczelni, romansująca z apodyktycznym mężczyzną i Ara, obsesyjnie zakochana w gwieździe k-popu. Oraz Wanna, która staje wobec dylematu chęci posiadania dziecka przy braku środków na jego wychowanie.

Robią wszystko, aby utrzymać się na powierzchni, bo bycie kobietą w tak nierównym społeczeństwie oznacza ciągłą walkę. Ich historie tworzą porywającą opowieść, w której przyjaźń może się okazać ratunkiem.

Gyuri, Miho, Ara, Sujin i Wonna robią wszystko, aby utrzymać się na powierzchni, bo bycie kobietą w społeczeństwie pełnym nierówności oznacza ciągłą walkę. Ich historie tworzą porywającą opowieść, w której przyjaźń może się okazać ratunkiem.

Pobierz darmowy fragment


Opinie o książce

Jeden z najgłośniejszych debiutów tego roku, który przenosi nas do oszałamiającego, futurystycznego Seulu. Lektura obowiązkowa.

Vogue

Brutalna opowieść o czterech kobietach złapanych w sidła południowokoreańskiego konsumpcjonizmu robi naprawdę niesamowite wrażenie.

The Guardian

Podobnie jak Bong Joon Ho, reżyser nagrodzonego Oscarem filmu Parasite, tak i Frances Cha ukazuje społeczeństwo, w którym awans społeczny jest niezwykle trudny. A to, jak go postrzegają ubogie kobiety, jest śmiertelnie przygnębiające.

Washington Post

Gyuri, Miho, Ara, Sujin i Wonna pokazują, że może jednak warto pomyśleć o jutrze zamiast wyłącznie o dniu bieżącym.

Bohaterkom tej książki i wszystkim nam, kobietom, życzę, byśmy szacunku do siebie i swojej wartości szukały wewnątrz, w sobie, a nie w oczach świata. I nawet jeśli nie naprawiamy chirurgicznie swoich powiek tak często jak Koreanki, to współczesna wizja kobiecości jest i tak opresyjna.

Martyna Harland

Porywająca i szokująca powieść, która stanowi wgląd w życie młodych Koreanek.

Książkowy Frik

O mierzeniu wartości kobiety miarą wyłącznie jej wyglądu. O podrzędnej roli kobiet wobec mężczyzn, szczególnie tych bogatych. O gigantycznych oczekiwaniach społecznych, które są właściwie niemożliwe do spełnienia, więc na pierwszy plan zaczyna wychodzić gra pozorów.

Bestselerki

Przeczytajcie koniecznie, a przekonacie się, czy dziewczyny znalazły w ramionach przyjaciółek bezpieczną przystań? I czy w tym brutalnym i bezkompromisowym świecie można odnaleźć promyczek nadziei…?

@ms.book_

Wspaniała! Takich książek szukam i wyczekuję. Wizja Seulu uzależnionego od idealnego piękna, gdzie operacje plastyczne są na porządku dziennym, zaintrygowała mnie i wciągnęła.

W twardej oprawie

Literatura azjatycka zawsze była dla mnie pełna sprzeczności. Książka może być opisana zupełnie sprzecznymi określeniami. Radosna i smutna. Lekka i przygniatająca. Można ją połknąć i jednocześnie analizować każde słowo. Ta książka będzie dla wielu ulubieńcem. A przynajmniej mam taką nadzieję. Bo „Gdybym miała Twoją twarz” jest zdecydowanie warta Waszej uwagi.

@come.book

To było mocne! To było dobre! Bardzo dobre! Świetna, poruszająca i przerażająca (!) powieść, która na długo zostanie w mojej głowie!

@pierwszyrozdzial

Nie dziwię się, że ta powieść zyskała taki rozgłos – autorka napisała o tym, co ją boli, co uwiera, co drażni we własnej kulturze, tym samym jej krytyka nabrała jeszcze większej głębi i dociera prosto do serca czytelnika.

Wielki Buk


O autorce

Frances Cha - pisarka i dziennikarka, była redaktorką działu podróży i kultury CNN International w Seulu i Hongkongu. Urodziła się w Saint Paul w Minnesocie, dzieciństwo spędziła w Teksasie, Hongkongu i Korei Południowej. Ukończyła Dartmouth College z tytułem licencjata z literatury angielskiej i studiów azjatyckich. Wykładała medioznawstwo i kreatywne pisanie na Uniwersytecie Ewha Womens, Uniwersytecie Columbia, Uniwersytecie Yonsei oraz Uniwersytecie Narodowym w Seulu. Mieszka w Williamsburgu na Brooklynie z mężem i dwiema córkami, wakacje spędza w Seulu w Korei.

Recenzje (30)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Poznajcie mroczny świat, w którym bycie kobietą oznacza wyrok skazujący na nieustanną walkę ze społecznymi oczekiwaniami i z samą sobą. Poznajcie niezwykłą południowokoreańską powieść “Gdybym miała twoją twarz”.

  Myśląc o okrutnych dla kobiet czasach, nie musimy przenosić się daleko w przeszłość. Pod lupę wystarczy wziąć współczesne patriarchalne i kapitalistyczne państwa takie jak, chociażby, Korea Południowa. Bowiem to w jej stolicy, Seulu, toczyć się będzie opowieść o pięciu bohaterkach, których losy splotą się w narracyjną całość.

  🔹 W świecie nierealistycznych wyobrażeń 🔹

  Poznajcie Gyuri, elegancką panią do towarzystwa najbogatszych biznesmenów w kraju, która zdobyte pieniądze przeznacza na kolejne operacje i zabiegi upiększające oraz luksusowe ubrania, buty i torebki. Choć Gyuri daleko jest do osiągnięcia poczucia szczęścia, z zewnątrz wygląda na spełnioną kobietę sukcesu.

  Nic więc dziwnego, że Sujin będzie chciała rozpaczliwie pójść w jej ślady. Nawet jeśli kosztem tej decyzji będą powikłania po przebytej operacji linii żuchwy.

  Po przeciwnej stronie znajduje się Miho, artystka z dyplomem nowojorskiej uczelni. Bohaterkę tę cechuje naturalne i bezprecedensowe piękno, które podkreślane jest nawet w opisach dzieł sztuki, którą tworzy. Miho nosi w sobie ciężar straty najlepszej przyjaciółki, który dodatkowo podkreśla fakt, że umawia się teraz z jej byłym chłopakiem.

  Sytuacji tej nie polepsza fakt, że jej partner pochodzi z bogatej i wysoko postawionej rodziny, której wymaganiom trudno jest sprostać. Nawet jeśli ma się na sobie elegancką i markową sukienkę, pożyczoną od swojej współlokatorki Gyuri.

  Ara zaś nie jest zainteresowana nikim innym, jak Taeinem, koreańskim idolem, który jest spełnieniem jej snów. Na co dzień pracuje w zakładzie fryzjerskim w Seulu, upiększając innych i mierząc się z niesubordynowanymi pomocnicami.

  Problemy komunikacyjne z innymi podkreśla fakt, że Ara jest niemową. Okrutny wypadek z przeszłości na zawsze odcisnął na niej swoje piętno, przez co wyimaginowany świat wydaje się o wiele bezpieczniejszy i piękniejszy, niż jest nim w rzeczywistości.

  🔹 Mozaika rozmaitych osobowości 🔹

  Osobą kończącą tę mozaikę rozmaitych życiowych scenariuszy jest Wonna. Jedyna mężatka. Z perspektywy społecznych oczekiwań odniosła ona sukces, jednak sama doskonale wie, że zaspokojenie konwenansów często nie ma w sobie nic ze szczęścia i radości.

  Wonna nie jest szczęśliwa. Wyszła za swojego męża zachowawczo, bez romantycznych uniesień i zachwytu. Żyje ze znaną tylko sobie wewnętrzną raną, jaką jest chęć posiadania dziecka. Paraliżuje ją jednak wizja braku środków na jego wychowanie.

  A wszystkie z nich łączy przekonanie, że gdyby były na miejscu kogoś innego, ich życie byłoby o wiele lepsze.

  🔷 “Gdybym miała twoją twarz” - recenzja tytułu 🔷

  Jeśli sądzicie, że “Gdybym miała twoją twarz” opowiada o futurystycznej wizji świata lub dotyczy tylko ludzi próżnych, nic bardziej mylnego. Choć zabiegi medycyny estetycznej w Polsce nie są jeszcze aż tak spopularyzowane i ogólnodostępne jak w Korei, my również ulegamy konsumpcjonistycznym wpływom i nieustannie dążymy do osiągnięcia niedoścignionego ideału.

  Bohaterki powieści Frances Cha poszukują poczucia sensu i spełnienia, a te uzależnione są według nich od akceptacji otoczenia. Oznacza to zarówno określone standardy urody, status związku, dzietność, prestiż prac, jak i status posiadania.

  Im bardziej poznajemy historie bohaterek i relacje łączące ich ze światem, tym więcej bólu, samotności i odrzucenia maluje się na kanwie walczących o samostanowienie kobiet. Powieść ta uwypukla różnego rodzaju nierówności, wskazuje na ostracyzm społeczny i na pełnię nieszczęścia osób goniących za niemożliwą do osiągnięcia perfekcją.

  To również drugoplanowa powieść o mężczyznach, którzy również mimo pozorów sukcesu i wygody uprzywilejowanego życia, pozostają udręczeni bez możliwości przyznania się do prawdziwego stanu rzeczy. To swobodna refleksja nad kierunkiem, w jakim zmierza bogate i zmodernizowane państwo.

  Książka obnaża brzydotę, która kryje się w sercach nawet najpiękniejszych ludzi. Zazdrość, zawiść, zdrada, oszustwa, a wszystko to stanowi obosieczną broń w nierównej walce bez szansy na wygraną. Poznajcie walkę tradycji z nowoczesnością, kobiet z mężczyznami, kobiet z kobietami oraz kobiet z nimi samymi. W tym wszystkim odnajdziemy również przyjaźń i wsparcie, ponieważ nie będzie to zawsze walka w samotności.

  Autorka nazywa nienazwane i w przełomowy dla koreańskiego społeczeństwa sposób wychodzi ze strefy komfortu i społecznego przyzwolenia. Jeśli szukacie słodko-gorzkiej i nieoczywistej powieści, która zmusza do refleksji, zdecydowanie sięgnijcie po powieść Cha.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Piękno. Pojęcie względne.

  W obecnych czasach większość kobiet ma kompleksy. Szczerze? Bardzo trudno jest znaleźć kogoś, kto ich nie posiada. Świat stał się jednym wielkim polem bitwy na idealne ciała, twarze etc. Każda z nastolatek pragnie być tak chuda jak modelki z Instagrama (nie wiedząc o tym, że połowa tamtych dziewczyn tak nie wygląda, bo zdjęcia są mocno przerabiane).

  Europejki fascynują się urodą Koreanek, ich skórą, włosami. Sama uważam, że są bardzo piękne i wyglądają uroczo. Natomiast one pragną być jak my. Blondynki o długich włosach i oczy z podwójną powieką. Jest to o tyle poważne, że zdecydowana większość decyduje się na operacje plastyczne. Wiadomo, zawsze trzeba brać pod uwagę ryzyko, że coś może pójść nie tak.

  Zaczynając książkę Gdybym miała twoją twarz, miałam jedynie pojęcie, że Koreanki zazdroszczą nam urody. To, o czym przeczytałam, przeraziło mnie. Twoja praca zależy od Twojego wyglądu. Im piękniejsza jesteś, tym lepszą posadę dostajesz. Każda dziewczyna ma za sobą przynajmniej jedną operację plastyczną i zazwyczaj na tym się nie kończy. Zabiegi są dla nich czymś normalnym. To straszne, że nie docenia się ich za to, kim są, tylko muszą się ulepszać, by zostać zauważone.

  Poznajemy historie pięciu kobiet i ich codzienne zmagania w Seulu. Gyuri, Miho, Ara, Sujin i Wonna. Każda z nich stara się dostosować do obecnego tam kanonu urody. Niestety często wiąże się to z ogromnym kosztem, nie tylko materialnym.

  Poszczególne rozdziały pisane są z punktu widzenia różnych postaci. Daje nam to jeszcze szerszy obraz tamtejszej rzeczywistości. Oprócz dążenia do wyidealizowanego obrazu kobiety możemy także poznać inne „zwyczaje” tamtejszej kultury. Aranżowane małżeństwa. Naciski na ślub we wczesnym wieku.

  Cała recenzja na: CzasoStrefa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Współczesny Seul nie jest wyrozumiały dla kobiet, zwłaszcza tych biednych. Aby zyskać przepustkę do świata trzeba wpisać się w kanon piękna. Jednak ceną jaką trzeba zapłacić za piękno jest niewyobrażalnie wysoka, a operacje plastyczne to codzienność. Gyuri, Miho, Ara, Sujin oraz Wonna robią wszystko, aby wygrać tą ciągłą walkę. Ich historie dają wiele do myślenia oraz pokazują, że jedynym ratunkiem może okazać się przyjaźń.

  Początkowo ciężko było mi się wciągnąć w historię głównych bohaterek, jednak z czasem książka bardzo mi zaciekawiła, a historie dziewczyn poruszyły. Należę do grona osób, których wiedza na temat Korei Południowej jest niewielka, dlatego fakty ukazane w książce trochę mną wstrząsnęły. Autorka przedstawiła rzeczywistość społeczeństwa w Korei Południowej bez koloryzowania. Historie głównych bohaterek są pokazane z różnych perspektyw i każda z nich ma zupełnie inny charakter, a mimo to oprócz wspólnego miejsca zamieszkania łączy je również chęć normalnego życia.

  „Przeżyłabym twoje życie znacznie lepiej niż ty, gdybym miała twoją twarz.” „Upiększanie” się za pomocą operacji plastycznych, aby wpisać się w narzucany przez społeczeństwo kanon piękna to nie jedyne działania, z którymi muszą zmierzyć się mieszkanki Korei Południowej, aby zyskać choć namiastkę normalnego życia. Autorka porusza wiele ważnych i trudnych tematów w swojej książce, które dotykają wbrew pozorom wiele kobiet na całym świecie.

  „Gdybym miała twoją twarz” Frances Cha jest książką godną polecenia każdemu czytelnikowi, a jeśli interesujesz się tematem Korei Południowej uważam, że jest to książkowy must-have.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jedna z nielicznych książek, przy których tak bardzo moje oczekiwania rozminęły się z zawartością. Powieść nie jest zła, wśród wielu czytelników znalazła uznanie, w każdym razie potrafi być zajmująca. Momentami mnie interesowała ale też momentami zastanawiałam się po co ja to czytam, po co ta książka powstała... Wtedy dochodziłam do wniosku, że chyba ja za stara na nią jestem. Nie wiem, serio chciałabym wam coś więcej napisać co jej zarzucam, ale nie potrafię sprecyzować. W każdym razie nie przepadłam, fenomenu nie zrozumiałam.

  Smutna historia o pokoleniu zajętym tylko tym co "tu i teraz", bez planów na przyszłość, bez ambicji. Z kart książki wyłania się bardzo smutny obraz nie tylko współczesnego świata co współczesnych kobiet, wprawdzie żyjących w innych realiach niż my w Europie, ale nie zmienia to faktu, że szczęścia tam mało. Ma się wrażenie, że swoje nie do końca udane dzieciństwo próbują z nawiązką nadrobić w latach późniejszych. Choć oczywiście bagażu doświadczeń nie oszukasz, masz je jakkolwiek byś pragnął zagłuszyć. Niby takie nowoczesne, niby wykształcone, alkohol leje się strumieniami, operacje plastyczne są standardem, kluby, rezydencje... Książka osadzona w kulturze południowokoreańskiej, i ja rozumiem, że dla mnie może to nieznany świat, tych problemów "nie chwytam", nie ma nici porozumienia. Ale te tematy są tak dla mnie odrealnione i powierzchowne, że miejscami boli od samego czytania. Jeżeli przeczytamy tę książkę jak historię o panującym kulcie piękna to nawet przerażająco się robi, choć nie jest to temat jakoś mi bliski, obsesji na swoim punkcie nie mam, środowisko w którym przebywam, też zupełnie inne od tego z powieści. Więc nie wiem, trudno mi się odnieść, ale widocznie tak ludzie żyją.

  Książka nieco chaotyczna, choć rozumiem, że ten styl miał być taki współczesny, kadry miały się zmieniać, życie mknąć. Ok, choć nie musi mi się to podobać. Może cała powieść bardziej przypadłaby mi do gustu, gdyby nie tłumaczenie. Nie należy do lekkich, przeszkadzały mi składnie i użyte wyrazy. Zapamiętuję niewielu tłumaczy (wiem, biję się w pierś, że to nie fair) ale akurat Urszulę Gardner zapamiętałam z innych książek, i nie ma to nic wspólnego z dobrymi wspomnieniami. Co mi się podobało, to zestawienia amerykańsko-koreańskich światów. Te nawiązania są "przy okazji", ale zestawienie kulturowe ciekawie ujęte. Na korzyść przemawiają też głosy uznania od osób znających się bardziej na literaturze niż ja, więc wiecie, czytajcie!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Przeżyłabym Twoje życie znacznie lepiej niż Ty, gdybym miała Twoją twarz."

  Życie we współczesnym Seulu nie jest łatwe, tym bardziej dla kobiet, które pochodzą z biednych rodzin. W świecie konsupcjonizmu rządzi wygląd i uroda. Jedyną przepustką do życia na lepszym poziomie są operacje plastyczne, a te jak wiemy nie są tanie.

  Pięć młodych kobiet, każda z nich jest inna, mają różne zainteresowania, wygląd, pochodzenie. W świecie pełnym niesprawiedliwości i nierównego traktowania, Gyuri, Miho, Ara, Sujin i Wonna robią wszystko, aby utrzymać się na powierzchni. Ich losy to porywająca historia, w której przyjaźń okazuje się być ratunkiem i ukojeniem.

  "Gdybym miała Twoją twarz" to historia pięciu młodych Koreanek żyjących we współczesnym Seulu. Fabuła książki bardzo mi się spodobała. Każda z bohaterek reprezentuje inny styl życia, każda w swoim życiu wiele wycierpiała, doznała bólu, cierpienia, odrzucenia. Ale każda z nich jest także wyjątkowa i to co je łączy, to chęć normalnego życia, uwolnienia się od zakazów. Autorka wspaniale opisała życie w erze współczesnego konsupcjonizmu, gdzie jedyną przepustką do szczęścia jest wygląd i piękno. W dzisiejszych czasach uroda gra pierwsze skrzypce, to dzięki niej kobiety "zdobywają" świat, jednak walka o pozycję w świecie, bardzo często odbija się również na ich życiu.

  Powieść Grances Cha to nie jest łatwa lektura. Obraz współczesnej Korei i tego co tam się dzieje, jaki jest los kobiet tam mieszkających nie napawa optymizmem. Jednak uważam, że warto przeczytać tę książkę, historia tych pięciu kobiet mogłaby być historią każdej z nas. Trudna ale wartościowa lektura, która nie jednemu da lekcje i skłoni do refleksji nad tym, czym jest prawdziwa przyjaźń. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 25 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -40%
  Almond. Ten, który nie czuł

  Almond. Ten, który nie czuł

  Wielokrotnie nagradzany koreański bestseller, rekomendowany przez BTS – najpopularniejszy boys band na świecie. „Almond” to powieść uznana przez krytyków za wybitną historię o dorastaniu pośród rozmaitych trudności. Yunjae urodził się z aleksytymią, która utrudnia mu odczuwanie takich emocji jak...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 23,94 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -40%
  Kim Jiyoung. Urodzona w 1982

  Kim Jiyoung. Urodzona w 1982

  Kim Jiyoung urodziła się jako dziewczynka, choć rodzice chcieli chłopca. Kim Jiyoung jest córką, więc jest gorsza od swojego brata. Kim Jiyoung jest wzorową studentką, ale nie może odbyć stażu. Kim Jiyoung ma najlepsze wyniki w pracy, jednak nie dostaje awansu. Kim Jiyoung jest matką, więc musi...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 23,93 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -43%
  Wybaczam ci

  Wybaczam ci

  Ina Kobryn prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Spełnia się w pracy, wraz z mężem stara się o dziecko i właściwie nie ma powodów do zmartwień. Wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy siada przed laptopem i dostrzega, że mąż nie wylogował się ze swojego konta na Facebooku. Jej wzrok pada na krótką...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,51 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -35%
  Martwiec. Lipowo. Tom 13

  Martwiec. Lipowo. Tom 13

  Niewielki lokalny autobus wyrusza swoją standardową trasą, ale nie dociera do celu. Po kierowcy i pasażerach nie pozostaje żaden ślad. Jakby rozpłynęli się w powietrzu. Po jakimś czasie jedna z podróżnych wraca. Nic nie pamięta i nie umie powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,86 zł 43,00 zł
  w magazynie
 • -28%
  Pięćdziesiąt imion deszczu

  Pięćdziesiąt imion deszczu

  Wspaniała, obejmująca kilka dziesięcioleci i tocząca się na różnych kontynentach epicka opowieść o więzach, która krępują, o więzach, które dają siłę, a także o tym, czym jest próba ich zerwania. Historia dojrzewania dwurasowej dziewczyny w powojennej Japonii, przyprawiająca o gniew, łzy, ale i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,60 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -45%
  I love Korea. K-pop, kimchi i cała reszta

  I love Korea. K-pop, kimchi i cała reszta

  Odkryj świat k-popu, taekwondo, Gangnam Style i kimchi! Wyrusz w podróż po zaułkach Seulu i zakamarkach koreańskich trendów! Poznaj tętniący energią przewodnik kulturowy, który porwał serca czytelników na całym świecie. Daniel Tudor, brytyjski dziennikarz, pisarz i przedsiębiorca od kilku lat...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:zintegrowana
  Cena: Nasza cena: 24,70 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -45%
  Wróć przed zmrokiem

  Wróć przed zmrokiem

  Mroczna, przerażająca i wciągająca. ,,Wróć przed zmrokiem” lepiej czytać przy zapalonym świetle. Kiedy Maggie Holt miała pięć lat, jej rodzice kupili Baneberry Hall: rozległą wiktoriańską rezydencję położoną w lasach Vermont. Zanim minął miesiąc, rodzina uciekła z domu w środku nocy, pozostawiając...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,60 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Będziesz tego żałować

  Będziesz tego żałować

  Początek nowej serii autorki bestsellerów „Stażystka” i „Służąca”! Uciekała przed niebezpieczeństwem. Azyl okazał się pułapką. Po brutalnym ataku na jej najlepszą przyjaciółkę Iga nie czuje się już bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Zmęczona ciągłym oglądaniem się za siebie i przeczuciem, że jest...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,74 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -40%
  Piekarnia czarodzieja

  Piekarnia czarodzieja

  Koreańska baśń, w której spełniają się niebezpieczne życzenia. Diabelskie Ciastko Cynamonowe, Migdałowa Laseczka Wspomnień, a może Pokojowy Scone z Rodzynkami? W piekarni czarodzieja czekają na ciebie magiczne przysmaki, jednak uważaj, co wybierasz. Całodobowa piekarnia, z której unosi się...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 23,94 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  Kobieta w białym kimonie

  Kobieta w białym kimonie

  Czytelniczy wybór klubu książki BBC RADIO 2! Zapierająca dech w piersiach powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Historia żyjących po dwóch stronach Pacyfiku dwóch kobiet i jednej łączącej je tajemnicy. Japonia, 1957 rok. Zaaranżowane małżeństwo siedemnastoletniej Naoko Nakamury zapewniłoby...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,68 zł 39,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Przyjdzie śmierć i będzie miała twoje oczy. 0/5 Nasza cena:
32,80 zł 40,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przyjdzie śmierć i będzie miała twoje oczy.

"W wierszach Pavesego istnieje potrzeba formy, która przekracza formę, potrzeba pieśni, która wykracza poza pieśń. Kult, jakim otaczane jest jego dzieło, odpowiada tej konieczności komunikacyjnej, pragnieniu kontaktu z innymi. Pavese wzywa, a jego wezwanie działa na czytelnika bezpośrednio,...
Zimowy wiatr na twojej twarzy 5/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zimowy wiatr na twojej twarzy

Najnowsza i najbardziej osobista powieść autorki bestsellerowej Szmaragdowej Tablicy. Lata dwudzieste XX wieku. W górach Asturii rozbija się samolot - ta katastrofa odmienia życie pewnego mieszkańca wioski leżącej u ich podnóża. Bohaterowie tej poruszającej powieści biorą udział w hiszpańskiej...
Ziemiożerczyni 4/5 Nasza cena:
18,45 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ziemiożerczyni

Magiczny realizm prosto z obrzeży Buenos Aires. Liryczna i brutalna powieść balansująca na granicy przerażającej rzeczywistości i ludowych wierzeń. „Dlaczego ja, ziemio?” Kiedy była małą dziewczynką, połknęła ziemię i doznała wizji, jak ojciec bije matkę na śmierć. Wtedy Ziemiożerczyni odkryła w...
Pod pokładem 5/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pod pokładem

Głęboka poetycka opowieść o dorastaniu, pasji i niemym krzyku wśród fal. Przejmująca historia kobiety dotkniętej przemocą seksualną. Olivia ma 21 lat, kiedy rzuca staż w bankowości, aby żeglować wokół wybrzeży Australii w towarzystwie dwójki przyjaciół. Z fascynacją odkrywa, że życie oferuje szereg...
Wyborny trup 5/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyborny trup

Dystopijna, prowokacyjna i niezwykle ważna powieść o moralności i ludzkich żądzach. Dla czytelników o mocnych nerwach. Po Przemianie kwitnie handel „mięsem specjalnym”. Marco, syn rzeźnika, wie, jakimi prawami rządzi się ta branża. Pogrążony w rozpaczy po stracie ukochanej osoby z goryczą obserwuje...
Kobiety z klasą 3/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kobiety z klasą

Słoneczny Paryż kontra wulkany i lodowce Islandii! Pełna humoru i lodowatej ironii rozprawa z feminizmem i wolnością seksualną! Podczas służbowej podróży do Paryża Maria Holm Magnadottir, "kobieta z gór", duma islandzkiej wulkanologii, nawiązuje znajomość z tajemniczą Włoszką – ucieleśnieniem...
Poza mną 4/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poza mną

Książka “Poza mną” to przejmująca opowieść o najskrytszych pragnieniach, obawach i demonach każdego człowieka próbującego wstać z kolan. Zrozumienie problemów pacjentów nie równa się z otwartością na samą siebie. Przeszłość bezlitośnie dobija się do drzwi, a nadchodzące zdarzenia niczego nie...
Melodia mgieł dziennych 4/5 Nasza cena:
18,45 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Melodia mgieł dziennych

Świat złudzeń, uzależnień i muzyki na tle hipnotyzujących dźwięków Warszawy Błękitnowłosa Melodia jest jak tropikalny cyklon. Jednocześnie zachwyca i zwiastuje katastrofę. Niebanalny wizerunek i niezwykłe, poetyckie utwory wynoszą ją na szczyty popularności. Staje się muzyczną ikoną. Pod scenicznym...
Ostatni taki szczyt 5/5 Nasza cena:
24,70 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni taki szczyt

Historia zdobycia trzeciego najwyższego szczytu Ziemi Mick Conefrey – pisarz i filmowiec, od ponad dwudziestu lat tworzący filmy dokumentalne o tematyce górskiej dla takich stacji jak BBC, History Channel i Discovery, opowiada ekscytującą historię pierwszego wejścia na Kanczendzongę. Na szczycie...
Świat według pszczół 5/5 Nasza cena:
18,45 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świat według pszczół

Piękna historia wzajemnej troski ludzi i pszczół. Poruszająca opowieść o tym, co możemy utracić. W ostatnich latach większa uwaga poświęcona klimatowi, zrównoważonemu rozwojowi, śmiertelności pszczół oraz diecie doprowadziła do ponownego zainteresowania zarówno pszczelarstwem, jak i miodem. Sarah...
Alpiniści Stalina 5/5 Nasza cena:
23,60 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alpiniści Stalina

Niepublikowana dotąd historia dwóch sowieckich alpinistów, braci Abałakowów. Witalij i Jewgienij Abałakowowie byli jednymi z najbardziej utalentowanych alpinistów swojego pokolenia. Czas ich aktywności przypadł jednak na ponury czas w historii Związku Radzieckiego – rewolucję październikową, a...
Ciemność. W obronie mroku 5/5 Nasza cena:
18,45 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciemność. W obronie mroku

CZY CIEMNOŚĆ RZECZYWIŚCIE POWINNA WZBUDZAĆ STRACH? Od wieków uważana za wroga – zagrożenie, zło, a nawet śmierć. Niegdyś trudna do pokonania, dziś coraz rzadziej spotykana. Czy ciemności należy się bać? Aż 60% Europejczyków nie ma szansy na to, aby zobaczyć Drogę Mleczną. Światło otacza nas przez...
Wybrane bestsellery
Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2

Kiedy zbrodnia staje się punktem zapalnym niechcianych wspomnień… Jest czerwiec, gdy w wypadku samochodowym ginie dziennikarz śledczy Grzegorz Treter. Policja uznaje wydarzenie za tragiczny wypadek, jednak Baśka, córka zmarłego, uważa, że okoliczności śmierci jej ojca są co najmniej podejrzane....
Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski 5/5 Nasza cena:
17,79 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski

Niniejszy Słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski jest podstawowym zbiorem współczesnej polskiej i ukraińskiej leksyki. Prezentuje wyrazy stosowane w codziennej praktyce oraz nowe słowa i zwroty językowe, które pojawiły się w obu językach w ostatnich latach. W alfabetycznym zapisie haseł...
Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia 5/5 Nasza cena:
22,69 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia

Gra Pucio Pierwsze Zabawy Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z PUCIEM! Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także w grach...
Planeta Piołun 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Planeta Piołun

Świat zmienia się, przekraczając jakąś fatalną granicę pisze Oksana Zabużko, patrząc na Europę trawioną toksycznymi populizmami i opadającą w intelektualną przepaść. W podzielonym świecie baniek informacyjnych jej eseje zdają się kierować czytelnika w stronę ocalenia, którym dla autorki jest...
Cienie zła 5/5 Nasza cena:
30,22 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cienie zła

Stare zbrodnie są jak drzewa. Głęboko zapuszczają korzenie. Podobno nie ma zbrodni idealnej. Niektórzy mordercy są jednak bardzo sprytni. Nie mają skrupułów, wyrzuty sumienia nie mącą im precyzji myślenia. Zdają się nie mieć ludzkich cech, a przede wszystkim słabości. Ale dla pewnego mordercy...
LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204 5/5 Nasza cena:
35,87 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204

Akcja na dużą skalę z mechem i minifigurką Iron Mana Posadź Iron Mana za sterami jego niezwykłej mechanicznej zbroi i zamień latającego geniusza w giganta walki. Naładowany miotacz klocków, ogromna tarcza energetyczna i potężne, ruchome ręce i nogi — dzięki takiemu wyposażeniu nic nie stanie na...
Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie 5/5 Nasza cena:
39,04 zł 43,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie

Książka jest cegiełką, ze sprzedaży której część dochodu przekazana zostanie Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz pomocy Ukrainie. Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie, to – przygotowane specjalnie na potrzeby tej książki – wywiady z reporterami, pisarzami, dziennikarzami i specjalistami od...
Magnetyczna mapa świata Brimarex 5/5 Nasza cena:
77,12 zł 77,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magnetyczna mapa świata Brimarex

Brimarex Top Bright Magnetyczna mapa świata Magnetyczna mapa świata firmy Top Bright. Pozwól swojemu dziecku rozwijać zdolności językowe i topograficzne od najmłodszych lat! Duża, kolorowa, edukacyjna, 88 elementowa mapa świata z opisami w języku polskim pomoże Twojemu dziecku od najmłodszych lat...
Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu 5/5 Nasza cena:
28,21 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu

Donieck to miasto jak każde inne – pod warunkiem że nie weźmie się pod uwagę wojny na jego przedmieściach, pustek na ulicach i strachu z tyłu głowy. Mamuka jako czternastoletni chłopiec brał udział w wojnie w Gruzji, po latach wylądował na froncie w Donbasie, gdzie strzelał do Rosjan z automatu,...
Noc na ulicy Czereśniowej 5/5 Nasza cena:
24,69 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Noc na ulicy Czereśniowej

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Nocna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Zapada noc. Ludzie i zwierzęta układają się do snu. Ale nie wszyscy spędzą tę noc w ciepłym łóżku....
Puzzle Pucio. Historyjki obrazkowe Nasza Księgarnia 5/5 Nasza cena:
31,15 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puzzle Pucio. Historyjki obrazkowe Nasza Księgarnia

Historyjki obrazkowe znajdziemy w każdym gabinecie logopedycznym, przedszkolu i wielu innych bliskim dzieciom miejscach. Dają one okazję do dobrej zabawy, a przy tym wspomagają rozwój m.in.: mowy na różnych poziomach (od poszerzania zasobu słownictwa po rozwój umiejętności opowiadania i prowadzenia...
Moje skarby 5/5 Nasza cena:
104,96 zł 139,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje skarby

Gra pełna niezwykłych, rzadkich i fascynujących przedmiotów! Któż nie lubi zbierać ciekawych przedmiotów, które często można znaleźć na przeróżnych szlakach, plażach czy w głębokiej dziczy? Jednak niewielu jest prawdziwych kolekcjonerów, potrafiących stworzyć naprawdę unikatowe zbiory. Zostań...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula