Dziewczynka, która widziała zbyt wiele

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo:Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
Oprawa:Miękka
Rok wydania:2022
Ilość stron:320
Opis

Najnowsza książka autorstwa Małgorzaty Wardy jest poruszającą opowieścią, wewnątrz której rozgrywają się prawdziwe dramaty. Przejmująca historia dwójki rodzeństwa, osadzona we współczesnych czasach, to literatura, która zmusza do własnej refleksji nad tym, czym jest człowieczeństwo i w jaki sposób o nie walczyć.

Powieść "Dziewczynka, która widziała zbyt wiele" opowiada o losach kilkuletniej Ani oraz Aarona, którzy po tym, jak ich matka zapada na ciężką chorobę, trafiają pod dach najbliższej krewnej. Dom ciotki, niezwykle piękny i obfitujący w różnego rodzaju antyki, unikalne przedmioty i meble, wkrótce staje się miejscem nieuzasadnionej przemocy i dramatycznej walki o przetrwanie w świecie pełnym lęku i strachu.

Autorka powieści stawia przed nami trudne pytanie dotyczące tego, ile możemy poświęcić dla ukochanej osoby. Dziecięca wyobraźnia Ani i Aarona sprawia, że zaczynają szukać w wyobrażonym świecie ucieczki przed traumatyzującymi wydarzeniami. Czy bratu uda się ochronić swoją siostrę? Opowieść o przekraczanych granicach konfrontuje nas z bezwzględną rzeczywistością, w której nie ma miejsca na sprawiedliwość.


Opinie o książce

Poruszająca powieść o ludziach, których życie było piekłem... aż w końcu miłość pokonała strach. Pamiętaj, że zawsze dasz sobie radę z własnym "potworem" pod warunkiem, że przestaniesz się go bać.

Małgorzata Domagalik

To książka tyleż ważka, co przerażająca. Historia zwykłej rodziny, w której nic nie jest proste. Jak z puszki Pandory wysypują się nieszczęścia i wstydliwie skrywane tajemnice: samobójcza śmierć ojca, depresja matki, przemoc fizyczna i psychiczna wobec dzieci. Z rodzinną traumą próbuje zmierzyć się nastoletnia Ania. Stawia sobie jasny cel: unicestwić demony nękające jej brata Aarona. Aby to osiągnąć, złamie prawo ludzkie i boskie – by prawda i sprawiedliwość zatriumfowały. Tylko czy na sprawiedliwość nie jest już za późno? "Dziewczynka, która widziała zbyt wiele" - nie przegapcie jej. To książka ważna. Żywy język, świetne nakreślone portrety, proste dialogi – tak o rzeczach trudnych trzeba pisać. Polecam gorąco, choć po tej lekturze nic już nie będzie takie samo.

Anna Dmowska, miesięcznik "Claudia"


O autorce

Małgorzata Warda, urodzona 10 lutego 1978 roku w Gdyni, jest autorką poczytnych książek dla młodzieży oraz dorosłych. Jej powieści już dwukrotnie były nominowane do nagrody głównej na Festiwalu Literatury Kobiecej. W swoich książkach autorka nie boi się poruszać tematów ważnych i ważkich, w 2013 roku otrzymała wyróżnienie za powieść o tematyce wykluczenia, kilka lat później za tę samą publikację przyznano jej nagrodę Grad Prix.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa

Jaką tematykę porusza książka "Dziewczynka, która widziała zbyt wiele"?

"Dziewczynka, która widziała zbyt wiele" to poruszająca powieść obyczajowa skupiająca się na trudnych tematach przemocy domowej oraz traumy rodzinnej. Autorka analizuje mechanizmy psychologiczne towarzyszące depresji rodzica i skutki dorastania w toksycznym środowisku. Historia przedstawia dramatyczną walkę rodzeństwa o przetrwanie i sprawiedliwość w obliczu wielopoziomowego cierpienia. Lektura rzuca światło na problematykę wykluczenia i siłę dziecięcej wyobraźni jako mechanizmu obronnego.

Czy ta powieść jest odpowiednia dla osób szukających lekkiej lektury?

Książka ta nie jest odpowiednia dla czytelników szukających lekkiej, odprężającej rozrywki ze względu na bardzo ciężką i bolesną tematykę. Fabuła obfituje w opisy przemocy fizycznej i psychicznej, co może być wyzwalające dla osób wrażliwych na krzywdę dzieci. Powieść stawia przed odbiorcą trudne pytania moralne i nie unika ukazywania brutalnej rzeczywistości patologicznych relacji. Jest to pozycja wymagająca dużego zaangażowania emocjonalnego i gotowości na konfrontację z mrocznymi aspektami ludzkiej natury.

Czego można spodziewać się po stylu pisarskim Małgorzaty Wardy w tej pozycji?

Małgorzata Warda posługuje się w tej powieści żywym, autentycznym językiem oraz konstruuje pogłębione portrety psychologiczne postaci. Narracja prowadzona jest w sposób dynamiczny, co pozwala na pełne zanurzenie się w skomplikowanym świecie wewnętrznym bohaterów. Autorka wykorzystuje proste, ale dosadne dialogi, które skutecznie oddają napięcie panujące w zamkniętym kręgu rodzinnym. Dzięki swojemu doświadczeniu pisarka z dużą precyzją buduje klaustrofobiczną atmosferę miejsc, w których rozgrywa się akcja.

Na jakich relacjach między bohaterami skupia się fabuła tej historii?

Głównym filarem opowieści jest niezwykle silna więź między rodzeństwem, Aaronem i Anią, którzy stanowią dla siebie jedyne wsparcie. Fabuła szczegółowo ukazuje, jak starszy brat stara się chronić młodszą siostrę przed agresją dorosłych opiekunów w ich nowym domu. Autorce udało się przedstawić ewolucję ich relacji od dziecięcej niewinności po wspólną walkę z demonami przeszłości. Ważnym elementem jest również destrukcyjny wpływ ciotki i choroba matki na poczucie bezpieczeństwa dzieci.

Jakie emocje dominują podczas czytania tej konkretnej powieści obyczajowej?

Lektura wywołuje silne poczucie empatii, smutku, ale także nadziei płynącej z siły miłości pokonującej strach. Czytelnik towarzyszy bohaterom w procesie przełamywania wstydu i odkrywania mrocznych tajemnic skrywanych przez lata za zamkniętymi drzwiami. Powieść wywołuje głęboką refleksję nad granicami poświęcenia dla drugiej osoby oraz nad sensem wymierzania sprawiedliwości na własną rękę. To ważny głos w dyskusji o tym, że z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, można wyjść dzięki determinacji i wzajemnemu wsparciu.

Szczegóły
  • Tytuł: Dziewczynka, która widziała zbyt wiele
  • Autor: Małgorzata Warda
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2022
  • Ilość stron: 320
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788382950229
  • Język: polski
  • ISBN: 9788382950229
  • EAN: 9788382950229
  • Wymiary: 12.5x19.5 cm
  • Dane producenta: Prószyński Media Sp. z o. o., Rzymowskiego 28, 02-697 Warszawa, Polska, dzialhandlowy@proszynskimedia.pl, tel. 226077925
Recenzje książki Dziewczynka, która widziała zbyt wiele (7)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna K. w dniu 2022-04-25
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Życie niektórych ludzi nie jest usłane różami, wręcz przeciwnie – każdego dnia borykają się ze strachem, lękiem i przemocą poszukując wyjścia z beznadziejnych sytuacji. Wtedy na pomoc przychodzi im miłość. Bowiem najgorszy potwór to ten, którego sami karmimy.

    Ania i Aaron są rodzeństwem i najbliższymi dla siebie osobami. Kiedy po śmierci ojca matka zaczyna chorować, dzieci trafiają pod opiekę ciotki. Gabrysia kocha sztukę i jej dom przypomina właśnie jedno z takich dzieł. Jednak oprócz tego jest miejscem, w którym regularnie dochodzi do przemocy i dramatycznej walki. Przerażone dzieci jednak nie mogą liczyć na pomoc z żadnej strony, dlatego starają się znaleźć wyjście z beznadziejnej sytuacji na własną rękę. Czy Aaronowi uda się ochronić siostrę? Jakie kroki podejmie Ania, aby w końcu ktoś wysłuchał historii jej brata?

    „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele” to przejmująca historia o depresji, rozpaczy i przemocy, ale też przede wszystkim o pięknej bratersko – siostrzanej miłości. To jest książka, która ma w nas poruszyć najczulsze struny, która ma wzbudzić współczucie, która ma wzruszać do łez, a także zadawać ból. W głowie się nie mieści jak wielkiego okrucieństwa mogą dokonywać osoby dorosłe w stosunku do dzieci, ale jeszcze gorsze jest w tym wszystkim, kiedy inni dorośli patrzą na takie sytuacje i kompletnie nic z tym nie robią.

    Było to już moje kolejne spotkanie z autorką i przyznam, że podobają mi się jej książki, ale zawsze gdzieś dopatrzę się małych minusików. Tym razem troszkę pogubiłam się w fabule i zamyśle autorki, a także nie trafiło do mnie samo zakończenie. Zdaję sobie sprawę, że miało pozostać właśnie takie, abyśmy dopowiedzieli sobie sami dalszy ciąg tej historii, abyśmy dołożyli to tego swoją cegiełkę. Niewątpliwie jest nadzieją, że w życiu bohaterów jeszcze wszystko się ułoży.

    Uważam, że mimo tych małych szczegółów, które mnie osobiście troszkę przeszkadzały, warto zapoznać się z tą pozycją. Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, że gdzieś koło nas żyje takie rodzeństwo, które każdego dnia zmaga się z dramatem odrzucenia i przemocy. Zdaję sobie sprawę, że jest to fikcja literacka, jednak niezwykle aktualna i brutalnie prawdziwa. Nie żałuję ani minuty spędzonej na lekturze i mam nadzieję, że jeśli i wy po nią sięgniecie, to też nie będziecie tego żałować.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Krysia S. w dniu 2022-04-24
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Pióro Autorki jest mi już znane i lubiane więc bez chwili zawahania sięgnęłam po "Dziewczynke, która widziała zbyt wiele" i jakie było moje zdziwienie ponieważ ta książka różni sie diametralnie od poprzednich powieści, nie językiem czy stylem - bo ten jest cały czas przyjemny i lekki w odbiorze ale emocjami i ciężarem treści.

    Aaron i Ania są rodzeństwem bardzo ze sobą zżytym. Ojca stracili kiedy chłopak miał 3 latka, dodatkowo był świadkiem jego śmierci. Ania wcale go nie poznała bo ich mama była z nią w ciąży kiedy ten zmarł. Ich matka zaczyna chorować i trafiają pod opiekę ciotki. Jej dom, który dziewczynka pamięta jako niezwykle piękny, wypełniony sztuką i antycznymi meblami, staje się miejscem przemocy i dramatycznej walki.

    Po książkę sięgnęłam z zupełnie innymi oczekiwaniami, chyba liczyłam na coś podobnego do poprzednich powieści i mam na myśli tutaj dwie części "Dziewczyny z gór". A co dostałam? No właśnie dostałam historie, która pewnie nie raz się wydarzyła, nie jedno rodzeństwo przeszło to co Ania i Aaron i to jest po prostu dramat. Autorka podjęła się tematu przemocy, która dzieje się tam, gdzie byśmy się tego najmniej spodziewał. To co spotkalo rodzeństwo, nigdy nie powinno było się wydarzyć. Są granice, które nigdy nie powinny zostać przekroczone.

    Ta książka jest po prostu smutna, skończyłam ją czytac koło 00.30 w nocy i jeszcze długo nie mogłam zasnąć czując bezsilność i wewnętrzny smutek. Czy polecam? Tak, ale przygotujcie się na emocjonalną bombę, która na dłuższy czas pozostanie w Waszej głowie.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia Ś. w dniu 2022-04-23
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Powieści Małgorzaty Wardy nie są mi obce - słyszałam o jej powieściach, jednak nie miałam jeszcze okazji przekonać się na własnej skórze, jak wygląda pióro autorki. Na szczęście z pomocą przyszło wydawnictwo Prószyński i S-ka oraz jedna z ich nowszych premier (a właściwie wznowień) – Dziewczynka, która widziała zbyt wiele. Bez dłuższego zastanawiania się postanowiłam sięgnąć po ten tytuł i sprawdzić, czy twórczość autorki przypadnie mi do gustu. Jak ostatecznie się stało? Na to pytanie odpowiem w tej opinii.

    Ania i Aaron są rodzeństwem i jednocześnie są dla siebie całym światem. Jedno dba o drugie i wzajemnie. Oboje muszą mierzyć się z przygnębiającymi sytuacjami. Od pewnego czasu ich matka nie jest już taka jak dawniej i zaczyna chorować. Dzieci trafiają więc pod opiekę ciotki. Ania pamięta jej dom jako piękny, pełen budzących zachwyt dzieł sztuki i nie tylko. Teraz jednak dom ten staje się miejscem przemocy i pełnej dramatyzmu walki. Czy ktoś będzie w stanie ochronić rodzeństwo, gdy granice zostaną zatarte? Czy i tym razem zdołają ochronić siebie nawzajem przed prawdziwym złem?

    Przede wszystkim, książka ta jest okrutnie ciężka. Choć autorka ma dość lekkie i takie bardzo plastyczne pióro, to jednak sama historia sprawia, że tej książki nie byłam w stanie przeczytać w jeden dzień. Po prostu nie mogłam, a poczucie bezsilności i ogromnego smutku trawiło moje wnętrze bezlitośnie.

    Główni bohaterowie powieści to Ania i Aaron. Rodzeństwo, które nie ma zbyt lekkiego i radosnego dzieciństwa. Z domu pełnego ciszy i obojętności trafiają do drugiego – tym razem pełnego złości i przemocy. Ten fakt jako pierwszy sprawił, że nie mogłam doczytać tej książki w mniej niż kilka godzin do połowy, gdzie zazwyczaj udaje mi się to bez problemu. Sytuacja rodzeństwa wprawiła mnie jednocześnie w osłupienie, a z drugiej strony wywołała smutek, o czym z resztą pisałam wyżej. Bardzo polubiłam tę dwójkę bohaterów. Pomimo całego tego zła, próbowali oni radzić sobie z tym wszystkim i na szczęście mieli siebie nawzajem – a przynajmniej do pewnego momentu. Ania dodatkowo musiała mierzyć się z niechęcią ze strony rówieśników. Jej nieśmiałość oraz silna potrzeba przebywania z kimś bliskim sprawiła, że była postrzegana jako ta dziwna, głupia czy po prostu ułomna.

    Przykro się o tym czytało, a fakt ten tylko umacniała świadomość, że w naszym świecie rzeczywistym dzieje się to samo. Gdzieś jest setka takich dziewczynek jak Ania i tyle samo chłopców, co Aaron, którzy mierzą się na co dzień dokładnie z tym samym. Autorka poprzez tę historię pokazała, że przemoc obecna może być wszędzie, nawet w tym najpiękniejszym i największym domu, przy najlepszej rodzinie na świecie.

    Powiem szczerze, że nie wiem do końca jak ocenić tę powieść, by była to ocena sprawiedliwa. Z jednej strony była niesamowicie ważna i przygnębiająca zarazem, z drugiej jednak nie ukrywam, że w pewnym stopniu liczyłam na coś ciut innego, przez co po skończeniu odczułam niedosyt. Wiem jednak na pewno, że jest to pozycja bardzo dobra w kontekście opisywanych sytuacji i zdecydowanie powinni ją poznać ci, którzy czytają powieści obyczajowe i nie boją się ciężkich tematów. Tym, którzy jednak są wrażliwi na taką tematykę w książkach, radziłabym odsunąć lekturę w czasie – do czasu, aż zdobędą potrzebną siłę do jej przeczytania.

    Po skończeniu Dziewczynki, która widziała zbyt wiele wiem też, że z pewnością sięgnę po inne powieści Małgorzaty Wardy i to mam nadzieję już w niedalekim czasie.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Joanna K. w dniu 2022-04-20
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Dzieci są obserwatorami. Ich postrzeganie jest bardziej złożone, cieszą się z drobnych rzeczy, które dla dorosłych pozbawionych filtrów dzieciństwa bywają niewidzialne. Kim jesteśmy w ich oczach? Z perspektywy dziecka dorosły jawi się jako ten, który może wszystko. To on ochrania, czuwa i zapewnia bezpieczeństwo. Dorosły jest wyrocznią i przewodnikiem. Dziecko pragnie poznawać i naśladować starszych, których autorytet jest wówczas niepodważalny. Jest to piękne, jednak ufność dziecka nie jest dana raz na zawsze. Bycie jego opiekunem to wielka odpowiedzialność i pozostawanie pod stałą obserwacją podopiecznych. Musimy pamiętać, że dzieci uczą się najwięcej, kiedy do nich nie mówimy. Obserwują nasze role społeczne, reakcje i emocje i niezależnie od tego, czy są pozytywne – naśladują je i wyciągają wnioski. Wraz z wiekiem zdarza się, że nasz autorytet w dziecięcych oczach blednie. Może się zdarzyć, że kiedyś niepodważalne słowa zostaną poddane w wątpliwość, a blask ufności w oczach zacznie słabnąć...

    "Dziewczynka, która widziała zbyt wiele" to historia rodzeństwa Ani i Arona. Są dla siebie całym światem gotowi do niesamowitych poświęceń dla dobra drugiego. Aron jest trzy lata starszy od Anny. I jak przystało na starszego brata jest gotów wskoczyć za nią w ogień. Dzieci wcześnie tracą ojca , a ich matka popada w depresję. Cecylia nie jest w stanie zająć się dziećmi, więc o pomoc prosi szwagierkę. Gabrysia zabiera Anię i Arona do siebie do Gdańska. Za fasadą pięknego domu czai się zło. Akty przemocy wobec dzieci są tutaj na porządku dziennym. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie. Czy Aron da radę ochronić swoją siostrę?

    "Wiem już, jak to jest, kiedy boli... kiedy twoje ciało uderza o ścianę, kiedy nie masz nad nim kontroli...łamiesz paznokcie, szorując nimi po podłodze, kiedy chcesz się bronić i nie możesz..."

    Do czego posunie się Ania aby sprawiedliwości stało się zadość?

    Pani Małgorzata Warda w swojej książce poruszyła kilka trudnych tematów. Samobójstwo, depresja , przemoc wobec dzieci to tylko niektóre z nich. Tak naprawdę to nie wiemy co się dzieje w czterech ścianach innych domów. Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne – to tajemnica wielu polskich rodzin. "O tym, co dzieje się w domu nie powinno mówić się na zewnątrz", "To jest sprawa rodzinna" tak ofiary przestępstw znęcania się tłumaczą fakt niezgłaszania przestępstw. Niejednokrotnie ukrywane przez wiele lat wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii. Osoby, które jako dzieci doświadczyły przemocy, będą reagować agresywnie w dorosłym życiu. To jest reakcja łańcuchowa. Książka trudna ale potrzebna. Może troszkę chaotycznie napisana ale bardzo ciekawa.

    Polecam!

    Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Weronika B. w dniu 2022-04-11
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Dziewczynka, która widziała zbyt wiele" porusza niezwykle delikatny i trudny temat, jakim jest przemoc wobec dzieci. Przysiadając do lektury nie spodziewałam się, aż tak mocnej historii. Byłam w szoku, że te dzieciaki zostaną tak doświadczone przez życie. Z ciężkim sercem czytałam o ich losach. Pomysł na fabułę uważam za naprawdę dobry, niestety wykonanie nie do końca się udało. Wkradło się nieco zamętu. Brakowało mi też większego napięcia, trudno było mi się zaangażować w lekturę. Mimo tych mankamentów cieszę się, że udało mi się ją przeczytać. W dalszym ciągu okropnie mi żal tych dzieciaków...

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula