Czarny Bałtyk

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2021
Format
135 x 197 mm
Ilość stron
400
Inne wersje (3)
Książka, op. miękka
za 32,79 zł
eBook, mobi, epub
za 29,74 zł
Audiobooki mp3
za 21,20 zł
Nasza cena: 27,11 zł 44,99 zł Taniej o: 40%

Akcja książki "Czarny Bałtyk" osadzona jest w 1949 roku w Kołobrzegu. Tematyka nawiązuje do konfliktów społecznych tamtych lat, jednak wszystko wygląda inaczej niż rzeczywisty świat.

Jeśli interesuje cię, jak mogła wyglądać alternatywna powojenna rzeczywistość, sięgnij po tę książkę i zanurz się we wspaniały kryminał historyczny!

Główna akcja książki "Czarny Bałtyk" autorstwa Macieja Paterczyka rozgrywa się w kołobrzeskim hotelu, gdzie dochodzi do morderstwa. Strajki i zbliżająca się rewolucja wiszą w powietrzu. Tytułowy hotel Czarny Bałtyk podzielony jest na dwie części, polską i żydowską. Znajduje się ON nad klifem, plaża otoczona jest drutem kolczastym, a w dodatku pilnuje jej wojsko.

Sytuacja staje się skomplikowana, gdy pewnego dnia w polskiej części zostaje znaleziona martwa Żydówka. Morderca miał jedną możliwość ucieczki. Balkon, który jednak prowadził na strzeżoną plażę. Oskarżenia padają na starą hrabinę, kamerdynera, robotnika oraz szachistę-zegarmistrza. Przesłuchania prowadzą osoby zarówno pochodzenia polskiego, jak i żydowskiego - aspirant Konstanty Majski oraz Waleria Singer. Morderstwo negatywnie wpływa na konflikt polsko-żydowski, który widoczny jest także na ulicach miasta.


O autorze:

Maciej Paterczyk zyskał sławę książką "Ziemie niczyje", która zdobyła uznanie krytyków. Książki tego autora zwykle dzieją się w zbliżonych latach oraz są cenionymi i ciekawymi kryminałami. Paterczyk miesza w swoich dziełach życie codzienne z niebezpiecznymi sytuacjami, które trzymają czytelnika w napięciu.

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Hotel położony w Kołobrzegu jest podzielony na część polską i żydowską. Czarny Bałtyk raczej straszy niż przyciąga, ale ma bogatą historię. Pewnej nocy dochodzi do morderstwa młodej Żydówki. Podejrzanymi stają się goście hotelu.

  Powieść kryminalna, ale jej realia osadzone są w powojennej Polsce. Kołobrzeg jest przedmiotem sporu a o jego losie ma przesądzić referendum. Miasto zostanie w rękach Polaków czy stanie się chlubą Żydów?

  Bardzo ciekawie poprowadzone śledztwo, dużo wątków w śledztwie, które i tak jest zagmatwane.

  Nie bardzo wiem po co w historii znalazł się drugi trup i nie potrafię odszukać w tym sensu. Wielkie plus za klimat jaki jest w książce, obrazy powojennego Kołobrzegu sam maluj się w głowie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Czarny Bałtyk” Macieja Paterczyka to kryminał oparty na klasycznych motywach, którego akcja toczy się w alternatywnej powojennej rzeczywistości. Tytułowy Czarny Bałtyk to hotel robotniczy położony w Kołobrzegu nad samym brzegiem morza, który lata świetności ma już za sobą. Tak samo jak i jego mieszkańcy, którzy tworzą barwną, choć raczej smutną gromadkę. To właśnie tam dochodzi do morderstwa – ofiarą pada młoda dziewczyna, szybko okazuje się, że to córka bogatego, żydowskiego biznesmena, który niedawno osiedlił się na tych ziemiach. Sprawą zajmuje się dwójka śledczych, Polak i Żydówka, którzy tworzą dosyć oryginalną parę, biorąc pod uwagę to, że pomiędzy tymi narodowościami nie układa się najlepiej – zaraz ma się odbyć referendum przesądzające czy będzie tu państwo polskie czy żydowskie. Atmosfera społeczno-polityczna jest więc bardzo napięta, co wpływa na całą fabułę, choć same wątki polityczne nie przytłaczają – są raczej w tle. Intryga kryminalna poprowadzona jest klasycznie aż do wielkiego finału, a postacie występujące w powieści są naprawdę oryginalne i mocno tajemnicze. Ogólnie jestem zaskoczona jak dobra to była lektura!

  Dodatkowo oczywiście nie można nie wspomnieć o pięknym wydaniu, które sprawia, że lektura jest jeszcze przyjemniejsza. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Uwielbiam czytać kryminały, dlatego z wielkimi nadziejami i sporą ochotą sięgnęłam po powieść "Czarny Bałtyk". Zachęciła mnie do tego przede wszystkim okładka i zapowiedź, czegoś naprawdę oryginalnego. Książka jest kryminałem, ale ma także w sobie alternatywną wersję historii, co sprawia, że czyta się ją dość ciekawie. Moim zdaniem jednak nie do końca odpowiadało mi to, jak pewne sprawy zostały opisane. Po prostu nie tego się spodziewałam. Sam pomysł na wątek kryminalny, uważam za udany. Jeśli więc macie ochotę na całkiem inne podejście do historii Polski, to koniecznie weźcie się za tę lekturę. Warto.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W hotelu "Czarny bałtyk", niespodziewanie pojawia się kobieta, która pilnie potrzebuje noclegu. Tajemnicza postać wzbudza ogromnie zainteresowanie recepcjonisty, to jednak nie uchroni jej od śmierci... A sprawca wydaje się nieuchwytny.

  *

  Hotel, który podzielony jest na dwie części (co już na samej okładce bardzo wyraźnie jest zaznaczone) na polską oraz żydowską. Konflikt pomiędzy dwiema stronami się nasila coraz bardziej, a napięta sytuacja w kraju wcale temu nie pomaga. Ginie kobieta, której morderca miał jedną, jedyną drogę ucieczki, która wydaje się być niemożliwa. Komisarz Majski i Waleria starają się rozwikłać zagadkę, mimo, że dzieli ich przepaść pochodzenia... Dopóki jednak są zespołem, muszą działać sprawnie i razem. I tak rozpoczyna się pogoń za mordercą. Książka ma ciekawą formę składa się głównie z przesłuchań i poszukiwań, często więc akcja toczy się dość powoli, chwilami nawet staje się trochę za bardzo przegadane. Niemniej jednak jest to ciekawa alternatywna z delikatnie ciężkim klimatem zamkniętego miejsca, w którym jest niepewność. Znajdziemy nawet pewną dozę specyficznego humoru. Postacie są tutaj odkrywane jak karty przed czytelnikiem, powoli wchodzimy w ich życie "z butami" i zaczynamy podejrzewać wszystkich. Rozwiązanie, które przyszło dość nagle okazało się być dość absorbujące i napewno przyspieszyło moją chęć poznania wszystkiego do samego końca. Trzeba przyznać, że książka ma kilka kontrowersyjnych zamienników zdarzeń, jest lekkim pytaniem w stronę czytelnika "co byłoby, gdyby jednak stało się inaczej...?" I w pewnym momencie daje Nam odpowiedź na to pytanie, ale taką, która może Nas nieco zaskoczyć. To zupełnie inna propozycja, dotychczas nie spotkałam się z podobnym podejściem do tematu, ale zagadka kryminalna jest dobrze przemyślana, jak i każdy inny aspekt.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Stoisz wieczorem na plaży.

  Jest ciemno,można nawet powiedzieć,że czarno.

  Wiatr rozwiewa Ci włosy,a zimne fale tańczą z pianą dostojnego walca.

  Otulasz się szczelniej szalikiem i odwracasz głowę.

  W oddali..na klifie stoi On..CZARNY BAŁTYK.

  Pewnego ponurego dnia, w polskiej części hotelu, zostaje znaleziona martwa kobieta.

  Jest Żydówką,więc powinna zajmować pokój w skrzydle wydzielonym dla Żydów.

  Jak więc się tu znalazła?

  Jak się tu znalazł morderca,skoro jedyna droga ucieczki prowadzi przez balkon,a jak wiemy hotel stoi na klifie?

  Podejrzanych o dokonanie tej zbrodni jest wielu: hrabina,kamerdyner,szachista i robotnik.

  Każdy z nich nie jest tym,za kogo się podaje.

  Każdy jest w tym hotelu z jakiegoś powodu.

  Zamordowana kobieta również.

  Sprawę będzie musiał rozwiązać aspirant Konstanty Majski ze swoją nową partnerką Walerią Singer.

  Wszystko utrudnia dodatkowo bojowy nastrój panujący w mieście.

  A to wszystko z powodu referendum w sprawie przyszłości Pomorza.

  Czy, mimo tego, naszej dwójce uda się złapać mordercę?

  Ta książka to była uczta.

  Z najlepszymi daniami na świecie.

  A na deser zakończenie,które totalnie zwala z nóg!

  Wszystko pięknie podane w eleganckiej oprawie,gdzie z lubością możemy chłonąć nadmorski klimat i delektować się smakami.

  Tu nic nie jest oczywiste,a z każdym daniem odkrywamy coraz więcej ukrytych perełek.

  Dlatego ja już teraz zapraszam Was do stolika,byście mogli mi towarzyszyć w tak znakomitej kolacji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -36%
  W cieniu Babiej Góry

  W cieniu Babiej Góry

  Baśka Zajda, policjantka zmęczona życiem i jego trudami, wraca z Krakowa w rodzinne strony. Chociaż wszyscy mówią, że wyrzucili ją z policji wojewódzkiej, to sama zainteresowana nie chce o tym rozmawiać. Ścigają ją demony, które ma nadzieję zgubić w urokliwej Zawoi. Zwłaszcza że jej najlepsza...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,68 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić

  Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić

  WSTAWAJ! SZKODA DNIA! MOŻE MÓGŁBYŚ ODŁOŻYĆ TEN TELEFON CHOĆ NA MINUTĘ?! TRAKTUJESZ DOM JAK HOTEL! A cóż to się porobiło z twoimi rodzicami? Istnieją setki książek dla rodziców o tym, jak mają radzić sobie z tobą. Teraz trzymasz w ręku pierwszą książkę napisaną dla ciebie po to, byś mógł zrozumieć,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,50 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -35%
  Pierwsze wesele

  Pierwsze wesele

  Tosia Stecka pracuje w korporacji i twierdzi, że życie singielki bardzo jej odpowiada. Jednak wszystko się zmienia, gdy w firmie pojawia się nowy dyrektor. Oskar Wierzbicki szturmem zdobywa serce Tosi i oświadcza się. Czas zacząć przygotowania do ślubu. Biała suknia z welonem, wielkie przyjęcie i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,11 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -32%
  Schronisko

  Schronisko

  Trzynastoletnia Elissa, utalentowana młoda szachistka, bierze właśnie udział w najważniejszym wydarzeniu swojego życia: Ogólnoangielskim Młodzieżowym Grand Prix w Szachach. W trakcie turnieju zostaje porwana i budzi się w podziemnej celi gdzieś w Lesie Pamięci. Elijah ma dwanaście lat, ale zna całą...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,70 zł 41,99 zł
  w magazynie
 • -39%
  Bezmatek

  Bezmatek

  W brawurowej prozie Miry Marcinów wszystko jest dzikie i dziwne, a najdziwniejsza jest śmierć, której miało nie być. Bo na świecie są tylko dwie okoliczności końca: ktoś zmarł śmiercią tragiczną lub po długich cierpieniach. W tej książce jest inaczej. Są lata dziewięćdziesiąte i te teraz, są małe...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 24,34 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -48%
  Nikt Ci nie uwierzy

  Nikt Ci nie uwierzy

  ...I wreszcie prosisz setny raz. Wstajesz, zwijasz dłoń w pięść i czujesz już tylko agresję. A przecież prosiłaś. Prosiłaś grzecznie. Moim zdaniem tak to właśnie jest z kobietami, które przez długi czas grzecznie o coś proszą. Dörte jest dziedziczką fortuny, mieszka w pałacu i wkrótce będzie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 22,48 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -37%
  Północna zmiana

  Północna zmiana

  Rok 1980. Inga Piątkowska staje u progu dorosłego życia z niemałym bagażem doświadczeń. Choć od samobójstwa jej przyjaciela minął rok, wciąż nie może się pogodzić ze stratą. Mimo licznych teorii, tajemnica śmierci Maćka pozostaje niewyjaśniona. Inga próbuje otrząsnąć się z poczucia winy i poukładać...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,23 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -30%
  Grzechy mojej siostry

  Grzechy mojej siostry

  Czy chciałabyś być lepszą wersją siebie? Ile poświęcisz, by się nią stać? Rita i Lila to siostry, które w dzieciństwie przeszły przez piekło przemocy domowej, jednak z czasem ich drogi rozeszły się, a siostrzana miłość została wystawiona na próbę. Dorosłe już siostry próbują ułożyć sobie życie –...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,22 zł 42,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -30%
  Obsesja Lydii

  Obsesja Lydii

  Mój mąż nie chciał zabić Ann Doyle. Ale ta szmata z pewnością na to zasługiwała… Lydia jest jak skomplikowana łamigłówka. Raz jest ofiarą, a raz katem. Czasem budzi litość, częściej przerażenie. Pieczołowicie dba o nieskazitelny wizerunek żony szanowanego sędziego, kochającej matki jedynaka i pani...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,00 zł 36,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -20%
  Ciszka. Opowieść o uważności

  Ciszka. Opowieść o uważności

  Dzieci, przedstawiam Wam ciszki. To istoty mieszkające w Izdebce Ciszy pod naszą podłogą. Lubią ciszę, przychodzą, kiedy się wyciszamy, zwłaszcza gdy śpimy. Lubią spać w naszych poduszkach albo w kieszonkach naszych piżam. Ciszki bronią nas przed złymi snami. Ciszka to historia o tym, że nie będąc...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 23,92 zł 29,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
eBook Czarny Bałtyk mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Czarny Bałtyk mobi epub

Rok 1949. Wszystko jest inaczej. W niezniszczonym Kołobrzegu stoi wielki hotel. A wokół morderstwa, strajki i groźba rewolucji… Hotel Czarny Bałtyk podzielny jest na część polską i żydowską. Pewnego dnia w części polskiej zostaje znaleziona martwa Żydówka. Jedyna droga ucieczki dla mordercy mogła...
Audiobook Czarny Bałtyk CD 0/5 Nasza cena:
24,56 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Czarny Bałtyk CD

Rok 1949. Wszystko jest inaczej. W niezniszczonym Kołobrzegu stoi wielki hotel. A wokół morderstwa, strajki i groźba rewolucjiHotel Czarny Bałtyk podzielony jest na część polską i żydowską. Pewnego dnia w części polskiej zostaje znaleziona martwa Żydówka. Jedyna droga ucieczki dla mordercy mogła...
Audiobook Czarny Bałtyk mp3 0/5 Nasza cena:
21,20 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Czarny Bałtyk mp3

Rok 1949. Wszystko jest inaczej. W niezniszczonym Kołobrzegu stoi wielki hotel. A wokół morderstwa, strajki i groźba rewolucji... Hotel Czarny Bałtyk podzielny jest na część polską i żydowską. Pewnego dnia w części polskiej zostaje znaleziona martwa Żydówka. Jedyna droga ucieczki dla mordercy mogła...
eBook Morze krwi ziemia ognia mobi epub 0/5 Nasza cena:
19,79 zł 23,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Morze krwi ziemia ognia mobi epub

Powojnie. Kamień Pomorski, rubieże nowego państwa. Z pozoru senne miasteczko, w którym dochodzi do okrutnej zbrodni. Czy może być lepszy czas i miejsce dla mrocznego kryminału? Zagadkę rozwiązuje komendant Stanisław Brzeziński, przedwojenny prawnik, bon vivant. Śledztwo prowadzi do dawnego obozu...
Audiobook Morze krwi, ziemia ognia CD 0/5 Nasza cena:
29,05 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Morze krwi, ziemia ognia CD

Powojnie. Kamień Pomorski, rubieże nowego państwa. Z pozoru senne miasteczko, w którym dochodzi do okrutnej zbrodni. Czy może być lepszy czas i miejsce dla mrocznego kryminału?Zagadkę rozwiązuje komendant Stanisław Brzeziński, przedwojenny prawnik, bon vivant. Śledztwo prowadzi do dawnego obozu...
Audiobook Morze krwi, ziemia ognia mp3 0/5 Nasza cena:
21,20 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Morze krwi, ziemia ognia mp3

Powojnie. Kamień Pomorski, rubieże nowego państwa. Z pozoru senne miasteczko, w którym dochodzi do okrutnej zbrodni. Czy może być lepszy czas i miejsce dla mrocznego kryminału? Zagadkę rozwiązuje komendant Stanisław Brzeziński, przedwojenny prawnik, bonvivant. Śledztwo prowadzi do dawnego obozu...
Ostatni cud 5/5 Nasza cena:
23,15 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni cud

Strzemieszyce Wielkie to miejsce, gdzie wszystko może się wydarzyć. Tutaj mieszkają Jolanta i Janusz Łapkowie, małżeństwo pięćdziesięciolatków. Los niespodziewanie obdarowuje ich dzieckiem, a leniwą egzystencję niepozornych Strzemieszyc przerywa elektryzująca wieść: mały Janek ma nadprzyrodzone...
Sułtanki 4/5 Nasza cena:
24,30 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sułtanki

Sułtanki, księżniczki, nałożnice, faworyty… Tajemnice haremu to nie tylko opowieści o przepychu i klejnotach, ale też o intrygach pałacowych i chęci zaistnienia u boku władcy, co niejednokrotnie oznaczało okrucieństwo wobec innych nałożnic. Kobiety były przede wszystkim matkami i kochankami, ale...
Tam, gdzie nie pada 5/5 Nasza cena:
23,15 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tam, gdzie nie pada

Ballada o śląskim Teksasie, czyli w poszukiwaniu ziemi obiecanej… Pewnego dnia z dalekiego Teksasu do śląskiej wsi Płużnicy przychodzi list. To zaproszenie od franciszkanina, ojca Leopolda Moczygemby, skierowane do jego braci z rodzinami. Jest połowa XIX wieku. Płużniczanom, mimo zniesienia...
Cień wysokiej przestrzeni 5/5 Nasza cena:
35,25 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cień wysokiej przestrzeni

Zabierzemy Cię w podróż w czasie na trzy różne ciała niebieskie – Ziemię, Księżyc i Marsa! Katowice, koniec dwudziestego pierwszego wieku. Haruki, japoński doktor informatyki pracujący w hodowli sztucznej świadomości, spotyka Natalię, uzdolnioną studentkę ostatniego roku fizyki… Baza zlokalizowana...
Łąka umarłych 5/5 Nasza cena:
29,46 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łąka umarłych

Złożone relacje polsko-żydowskie, okrucieństwo wojny i zło, które popycha ludzi do największych podłości… Światełkiem w tej przesyconej mrokiem rzeczywistości okazuje się miłość. W 1942 roku do wsi Wielkie Lipy wkracza niewielki oddział niemieckich żołnierzy. Trzydzieści lat później Andrzej...
Sztuka podglądania 5/5 Nasza cena:
33,52 zł 52,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sztuka podglądania

Daj się ponieść zmysłowemu rytmowi sztuki! Sięgnij po śmiałe i wnikliwe eseje Marty Motyl o erotyce w malarstwie i grafice, nie tylko dla koneserów! Zapraszamy do sypialni razem z artystami takimi jak: Rembrandt, Gauguin, Klimt, Schiele, Łempicka. „Sztuka podglądania” to książka znakomita na...
Wybrane bestsellery
Przetaina 4/5 Nasza cena:
34,47 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przetaina

Wędrujemy, by odnaleźć siebie. Żeby po tragicznych chwilach poskładać strzaskaną duszę. W odległej krainie, na brzegu nieznanego morza żyją Plemiona. Czczą Boga o Stu Twarzach i jego kociogłową córkę Nefem i prowadzą proste, spokojne życie. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo przyjdzie...
Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe 0/5 Nasza cena:
87,98 zł 129,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe

Opowieści z Narnii – wydanie dwutomowe to piękna edycja cyklu C.S. Lewisa, znanego już czytelnikom z wydania siedmiotomowego. Tym razem wszystkie siedem historii kryje się w dwóch eleganckich woluminach wydanych w twardej oprawie i zapakowanych w śliczne pudełko. Wydanie to zachwyca estetyką oraz...
Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+ 5/5 Nasza cena:
58,69 zł 60,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+

Czteropoziomowa seria podręczników Checkpoint, której współautorką jest dr Monika Cichmińska, jest dostosowana do nowej, trudniejszej podstawy programowej. Uczniowie krok po kroku rozwijają nowe umiejętności i regularnie powtarzają poznany materiał, rozwiązując zadania w formacie egzaminacyjnym....
Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole 5/5 Nasza cena:
25,79 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?  Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego...
Epoka mitu 0/5 Nasza cena:
33,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Epoka mitu

Od niepamiętnych czasów ludzie czcili bogów, których zwali Fhrejami, prawdziwie odmienną rasę: niepokonanych w boju, mistrzów magii, z pozoru nieśmiertelnych. Gdy jednak jeden z bogów pada martwy pod ciosem ludzkiej broni, równowaga sił pomiędzy ludźmi a tymi, którym przypisywano boską naturę,...
Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2 0/5 Nasza cena:
49,67 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2

Pięćdziesiąt lat temu interwencja ludzi obudziła obcą, uśpioną od wieków strukturę, stworzoną dawno temu po to, by ostrzegała o pojawieniu się istot inteligentnych w tym rejonie galaktyki. Teraz nastąpi reakcja. Kiedyś Clavain uciekł, by walczyć po stronie Hybrydowców - pewnego odłamu ludzi,...
Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci 0/5 Nasza cena:
136,75 zł 160,88 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci

Siostrzyczka Szczeniaczka jest mięciutka, uwielbia się tulić i jest gotowa udowodnić, że nauka to świetna zabawa! Reaguje na dotyk Twojego dziecka radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą ponad 100 pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko! A ponieważ każde dziecko...
Feluś i Gucio świętują 0/5 Nasza cena:
33,70 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Feluś i Gucio świętują

Jakie mamy pory roku? W jakiej kolejności następują po sobie miesiące? Kiedy obchodzimy różne święta? Dziecko uczy się tego wszystkiego dzięki obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz przeżywaniu wyjątkowych okazji i świąt. Dlatego w najnowszym tomie Feluś i Gucio uczestniczą w rozmaitych...
Losing Hope 4/5 Nasza cena:
32,93 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Losing Hope

Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym również Dean Holder. Po tym gdy utracił swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy. Mógł wówczas zareagować i nie pozwolić jej odejść, ale nie odważył się na ten krok. Od...
The Outrage 0/5 Nasza cena:
26,17 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Outrage

Witajcie w Protektoracie, miejscu, gdzie miłość może być przestępstwem. Nieodległa przyszłość, małe miasteczko w Protektoracie (niegdyś Wielka Brytania), totalitarnym, zamkniętym państwie rządzonym przez Lorda Protektora, w którym zakazane jest wszystko, co odstaje od ogólnie uznanej przez państwo...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,78 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Łazik księżycowy 60348 0/5 Nasza cena:
103,99 zł 129,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łazik księżycowy 60348

Badanie kosmosu dla dzieci Młodym wielbicielom podróży kosmicznych spodoba się inspirowany pracą NASA zestaw LEGO® City Łazik księżycowy (60348). Łazik ma 12 kół i można nim kierować w każdą stronę. Ma też dwa wysięgniki badawcze, a w jego środku zmieszczą się trzy minifigurki astronautów. Zabawę...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula