Cyrkle

Bestsellery - Artykuły papiernicze

Nowości - Artykuły papiernicze

W tej kategorii został zgromadzony szeroki wybór cyrkli, czyli niezbędnego dodatku podczas lekcji matematyki w szkole podstawowej i średniej. Wykorzystuje się je również na co dzień w wielu zawodach technicznych, np. architekturze czy grafice. Głównym zastosowaniem cyrkli jest precyzyjne rysowanie okręgów, łuków, elips oraz innych figur geometrycznych.


Poszczególne wersje tego przyrządu różnią się od siebie materiałem wykonania, wielkością czy wkładem. Warto więc zdecydować się na taki artykuł papierniczy, który będzie najlepiej odpowiadał indywidualnym potrzebom. Najpopularniejsze modele to cyrkle metalowe i plastikowe.


Wiele osób zaopatruje się w cyrkle w wersji metalowej, które w zestawie posiadają wkład grafitowy - nie wymagają one więc dodatkowego użycia ołówka. Są cięższe, trudniej więc o błąd wynikający z przesunięcia ramion cyrkla podczas rysowania okręgów. Przykłady takich artykułów papierniczych to produkty z firmy MemoBe, Penmate, Easy Stationery. Takie modele zazwyczaj posiadają dodatkowy zapas grafitów w wygodnym pudełeczku.


Inny rodzaj cyrkli, przeznaczony szczególnie dla dzieci zaczynających dopiero naukę geometrii, to wersje plastikowe w wielu kontrastowych kolorach. Posiadają one uchwyt na mały ołówek dołączony do zestawu oraz wygodne, transparentne etui, dzięki czemu tę pomoc naukową dzieci mogą bezpiecznie przechować w piórniku. Kolorowe wersje zachęcają do nauki i odkrywania tajników figur geometrycznych. Niektóre przykłady takich produktów to cyrkle marki Hasta czy Starpak.