Linijki

Bestsellery - Artykuły papiernicze

Nowości - Artykuły papiernicze

Mało kto wyobraża sobie świat bez tak podstawowego przyrządu jak linijka. Ten praktyczny przedmiot kreślarski w swojej podstawowej formie ma kształt prostokąta, który obecnie najczęściej wykonany jest z plastiku. Choć można spotkać również linijki z aluminium, gumy i drewna. Zaletą linijek z tworzyw sztucznych jest ich przezroczystość, która ułatwia pracę z nimi. Na każdej linijce wzdłuż jednego z jej dłuższych boków znajduje się podziałka mianowana jednostronna, którą odmierzać możemy zaznaczone milimetry i centymetry.


Linijki wykorzystujemy oczywiście w szkole na lekcjach matematyki, aby tworzyć figury geometryczne w zeszycie i arkuszach testowych. Innym ich zastosowaniem jest równe podkreślanie ważnych informacji w podręcznikach i notatkach oraz rysowanie tabel, w których zapisujemy dane. To urządzenie kreślarskie przydaje się też matematykom i fizykom podczas tworzenia i rozwiązywania zadań związanych z obliczaniem odległości, nie wspominając o architektach będących zobligowanymi do wykonywania precyzyjnych linii w rysunkach technicznych. Pomimo dużego skomputeryzowania linijki spotkamy też w przestrzeniach biurowych, kiedy chcemy zaznaczyć coś manualnie w dokumentach.


Polska marka Interdruk jest popularnym producentem linijek w Polsce. Możemy znaleźć je niemal w każdym sklepie z artykułami papierniczymi. Również francuski Bic, którego produkty kojarzą się z niezawodnością, zajmuje się sprzedażą linijek.


Do wyboru jest wiele atrakcyjnych rodzajów linijek. Wymienić można linijki: w zestawie z innymi przyrządami geometrycznymi, w różnych kolorach (niebieskie, różowe itp.), te elastyczne, gumowe (których nie da się złamać i zajmują mało miejsca) oraz w fantazyjnej formie (np. linijki w kształcie sylwetki kota).